Рішення
від 26.11.2024 по справі 736/2272/24
КОРЮКІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ЧЕРНІГІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 736/2272/24

Номер провадження 2/736/485/24

З А О Ч Н Е Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

26 листопада 2024 року м. Корюківка

Корюківський районний суд Чернігівської області у складі:

головуючого судді Чурупченка М.І.,

за участю: секретаря Макуха О.О.,

розглянувши заочно у відкритому судовому засіданні у м. Корюківці у приміщенні суду цивільну справу за позовною заявою Корюківської районної кредитної спілки "Корюківська" до ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , про стягнення боргу по кредиту та відсотків за його користування,-

в с т а н о в и в :

Позивач звернувся до суду з цим позовом до відповідачів та просить стягнути з відповідачів в солідарному порядку заборгованість по кредиту у розмірі 49203,17 грн. та солідарно стягнути з них судовий збір у розмірі 3028,00 грн. згідно квитанції. Свої вимоги аргументує тим, що отримавши кредит відповідачі не виконують кредитних умов позичальника па поручителів.

У судове засідання представник позивача КС «Корюківська» надала заяву про розгляд справи без її участі, позовні вимоги підтримує у повному обсязі та просить їх задовольнити, проти заочного рішення не заперечує.

У судове засідання відповідачі ОСОБА_1 , ОСОБА_4 , ОСОБА_3 не прибули, належним чином повідомлені про розгляд справи, відзиву на позовну заяву не подали.

Враховуючи позовні вимоги позивача, яка не заперечує проти заочного розгляду справи, беручи до уваги відсутність відповідачів, які належним чином повідомлені про день та час розгляду справи, які відзиву не подали, суд приходить до висновку про можливість заочно розглянути справу відповідно до ст. 280 ЦПК України.

Відповідно до ч. 2 ст. 247 ЦПК України, у разі неявки в судове засідання всіх учасників справи, чи в разі якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється судом за відсутності учасників справи, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

Як встановлено судом, 06 травня 2020 року до КС "Корюківська" звернулась ОСОБА_1 із заявою про надання кредиту. 06 травня 2020 року між Відповідачем 1 та Позивачем в особі Голови Правління ОСОБА_5 було укладено Договір про споживчий кредит № 65/20 від 06 травня 2020 року про надання кредиту в розмірі 20 000 гривень. В забезпечення виконання зобов`язань Відповідача 1 по Договору 1 був укладений Договір поруки № 65/20 від 06 травня 2020 року між Позивачем та поручителем ОСОБА_2 код ДРФО НОМЕР_1 , дата нар. 29.08.1993 р., адреса реєстрації: АДРЕСА_1 . (далі Відповідач 2). В забезпечення виконання зобов`язань Відповідача 1 по Договору 1 був укладений Договір поруки № 65/20 від 06 травня 2020 року між Позивачем та поручителем ОСОБА_3 , код ДРФО НОМЕР_2 , дата нар. 03.07.1986 р., адреса реєстрації АДРЕСА_2 . (далі Відповідач 3).

06 травня 2020 року ОСОБА_1 отримала 20 000 гривень згідно видаткового касового ордеру №360.

Кредитна спілка виконала свої зобов`язання перед Відповідачем 1.

Згідно Графіку платежів про споживчий кредит № 65/20 від 06 травня 2020 року Відповідач 1 зобов`язується сплачувати не пізніше ніж 06 числа кожного місяця нараховані відсотки та частину кредиту. Проценти за користуванням кредитом нараховуються Кредитною спілкою на фактичний залишок суми кредиту за кожен день користування кредитом. Проценти нараховуються за фактичне число календарних днів користування кредитом.

ОСОБА_1 систематично порушувала графік сплати по кредитному договору чим порушила умови кредитного договору.

Позичальнику та поручителям неодноразово направлялись листи попередження про сплату заборгованості, але в добровільному порядку відповідачі борг не повертають.

Тому сума заборгованості по кредиту складає 49203,17 грн. з яких: 16884,37 грн. тіло кредиту; 32318,80 грн. відсотки за користування кредитом.

Відповідно до ст. 13 ЦПК України, суд розглядає справи не інакше як за зверненням особи, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених нею вимог і на підставі доказів, поданих учасниками справи або витребуваних судом у передбачених цим Кодексом випадках.

Згідно із ч.1 ст. 509 ЦК України зобов`язання правовідношення, в якому одна сторона (боржник) зобов`язана вчинити на користь другої сторони (кредитора) певну дію (передати майно, виконати роботу, надати послугу, сплатити гроші тощо) або утриматися від певної дії, а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов`язку. Згідно ч.2 ст. 509 ЦК України зобов`язання виникають із підстав, встановлених ст.11 цього Кодексу, зокрема: договорів та інших правочинів. Зобов`язання перестає діяти в разі його припинення з підстав, передбачених договором або законом (ч.1 ст. 598 ЦК України). Відповідно до ст. 599 ЦК України за відсутності інших підстав припинення зобов`язання, передбачених договором або законом, зобов`язання припиняється його виконанням, проведеним належним чином.

Згідно із ст. 526 Цивільного кодексу України, зобов`язання має виконуватись належним чином відповідно до умов договору та вимог цього кодексу.

Стаття 530 ЦК України встановлює, що якщо в зобов`язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін).

Відповідно до ст. 543 ЦК України, у разі солідарного обов`язку боржників (солідарних боржників) кредитор має право вимагати виконання обов`язку частково або в повному обсязі як від усіх боржників разом, так і від будь-кого з них окремо. Кредитор, який одержав виконання обов`язку не в повному обсязі від одного із солідарних боржників, має право вимагати недоодержане від решти солідарних боржників. Солідарні боржники залишаються зобов`язаними доти, доки їхній обов`язок не буде виконаний у повному обсязі. Виконання солідарного обов`язку у повному обсязі одним із боржників припиняє обов`язок решти солідарних боржників перед кредитором.

Стаття 554 ЦК України передбачає, що у разі порушення боржником зобов`язання, забезпеченого порукою, боржник і поручитель відповідають перед кредитором як солідарні боржники, якщо договором поруки не встановлено додаткову (субсидіарну) відповідальність поручителя. Поручитель відповідає перед кредитором у тому ж обсязі, що і боржник, включаючи сплату основного боргу, процентів, неустойки, відшкодування збитків, якщо інше не встановлено договором поруки. Особи, які спільно дали поруку, відповідають перед кредитором солідарно, якщо інше не встановлено договором поруки.

Відповідно до ст. 1054 ЦК України, за кредитним договором банк або інша фінансова установа (кредитодавець) зобов`язується надати грошові кошти (кредит) позичальникові у розмірі та на умовах, встановлених договором, а позичальник зобов`язується повернути кредит та сплатити проценти.

Відповідно доч.1ч.2ст.1056-1ЦК України,процентна ставказа кредитомможе бутифіксованою абозмінюваною.Тип процентноїставки визначаєтьсякредитним договором. Розмір процентів, тип процентної ставки (фіксована або змінювана) та порядок їх сплати за кредитним договором визначаються в договорі залежно від кредитного ризику, наданого забезпечення, попиту і пропозицій, які склалися на кредитному ринку, строку користування кредитом, розміру облікової ставки та інших факторів на дату укладення договору.

Враховуючи положення ч.2 ст.1054 ЦК України згідно яких, до відносин за кредитним договором застосовуються положення параграфа 1 цієї глави 71, а саме: положення про позику, та ч.2 ст. 1050 ЦК України, яка передбачає що при встановленні договором обов`язку позичальника повернути позику частинами (з розстроченням), то в разі прострочення чергової частини позикодавець має право вимагати дострокового повернення частини позики, що залишилася, та сплати процентів, належних йому відповідно до ст. 1048 цього Кодексу.

Дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що позов підлягає задоволенню частково, а саме: оскільки відповідач ОСОБА_1 отримала банківський кредит, а в подальшому не виконує умов договору і в добровільному порядку не сплачує заборгованості по кредиту та відсоткам, а поручителі ОСОБА_2 та ОСОБА_3 не виконують умов договору поруки, тому з них солідарно підлягає стягненню вся сума боргу за кредитом, крім сплаченого позивачем судового збору, при зверненні з позовом до суду, який підлягає стягненню тільки з відповідача ОСОБА_1 .

Відповідачу необхідно роз`яснити, що заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за його письмовою заявою. Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

Учасник справи, якому повне заочне рішення суду не було вручене у день його проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на подання заяви про його перегляд - якщо така заява подана протягом двадцяти днів з дня вручення йому повного заочного рішення суду. Строк на подання заяви про перегляд заочного рішення може бути також поновлений в разі пропуску з інших поважних причин.

Керуючись ст.ст. 509, 526, 530, 543, 549-550, 554, 599, 1048, 1050, 1054, 1056-1 ЦК України, ст.ст. 280-284, 258-259, 263, 265, 268, 354-355 ЦПК України, суд,

в и р і ш и в:

Позов задовольнити частково.

Стягнути в солідарному порядку з ОСОБА_1 , ОСОБА_2 та ОСОБА_3 , на користь Корюківської районної кредитної спілки "Корюківська" заборгованість за Договором про споживчий кредит 65/20 від 06 травня 2020 року у розмірі 49203 (сорок дев`ять тисяч двісті три) грн. 17 коп., із яких 16884 (шістнадцять тисяч вісімсот вісімдесят чотири) грн. 37 коп. - тіло кредиту (основна сума кредиту) та 32318 (тридцять дві тисячі триста вісімнадцять) грн. 80 коп. - відсотки за користування кредитом.

Стягнути з ОСОБА_1 на користь Корюківської районної кредитної спілки Корюківська - 3028 (три тисячі двадцять вісім) грн. 00 коп. судового збору.

Копію рішення надати сторонам до відому та роз`яснити відповідачу, що заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

Учасник справи, якому повне заочне рішення суду не було вручене у день його проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на подання заяви про його перегляд - якщо така заява подана протягом двадцяти днів з дня вручення йому повного заочного рішення суду до суду, який ухвалив заочне судове рішення.

На рішення суду протягом тридцяти днів з дня його складення може бути подана апеляційна скарга до Чернігівського апеляційного суду через Корюківський районний суд. Учасник справи, якому не було вручено рішення у день його складання, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження протягом тридцяти днів з дня вручення йому відповідного рішення суду.

Суддя: М. І. Чурупченко

СудКорюківський районний суд Чернігівської області
Дата ухвалення рішення26.11.2024
Оприлюднено28.11.2024
Номер документу123304801
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема договорів (крім категорій 301000000-303000000), з них страхування, з них споживчого кредиту

Судовий реєстр по справі —736/2272/24

Рішення від 26.11.2024

Цивільне

Корюківський районний суд Чернігівської області

Чурупченко М. І.

Ухвала від 06.11.2024

Цивільне

Корюківський районний суд Чернігівської області

Чурупченко М. І.

Ухвала від 27.09.2024

Цивільне

Корюківський районний суд Чернігівської області

Чурупченко М. І.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні