КИЇВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА ОДЕСИ
Справа № 947/37872/24
Провадження № 6/947/642/24
УХВАЛА
26.11.2024
Суддя Київського районного суду м. Одеси Петренко В.С., розглянувши матеріали заяви представника Товариства з обмеженою відповідальністю "Реалайнс Фінанс", стягувач - Публічне акціонерне товариство "ОТП Банк", інша особа - Товариство з обмеженою відповідальністю "ОТ/П Факторинг Україна", боржник - ОСОБА_1 , інші особи - Приватний виконавець виконавчого округу Одеської області Колечко Д.М., Приватний нотаріус Одеського міського нотаріального округу Іллічова Н.А. про заміну сторони виконавчого провадження,
ВСТАНОВИВ:
23.11.2024 року представник Товариства з обмеженою відповідальністю "Реалайнс Фінанс" Збицька Елліна Павлівна, звернулася до Київського районного суду м. Одеси з заявою стягувач - Публічне акціонерне товариство "ОТП Банк", інша особа - Товариство з обмеженою відповідальністю "ОТ/П Факторинг Україна", боржник - ОСОБА_1 , інші особи - Приватний виконавець виконавчого округу Одеської області Колечко Д.М., Приватний нотаріус Одеського міського нотаріального округу Іллічова Н.А. про заміну сторони виконавчого провадження.
Відповідно до автоматизованої системи документообігу цивільну справу було розподілено судді Київського районного суду м. Одеси Петренку В.С.
Вирішуючи питання про відкриття провадження, суддею було встановлено, що заява була підписана та подана ОСОБА_2 , яка діє на підставі довіреності в порядку передоручення і оформлену через систему «Електронний суд».
Вказана заява підлягає поверненню зі всіма доданими документами з наступних підстав.
Відповідно до ч.2 ст. 175 ЦПК України позовна заява подається до суду в письмовій формі і підписується позивачем або його представником, або іншою особою, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах іншої особи.
Відповідно до ч. 1 ст. 58 ЦПК України сторона, третя особа, а також особа, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах іншої особи, може брати участь у судовому процесі особисто (самопредставництво) та (або) через представника.
Частиною 3 вказаної статті передбачено, що юридична особа незалежно від порядку її створення бере участь у справі через свого керівника, члена виконавчого органу, іншу особу, уповноважену діяти від її імені відповідно до закону, статуту, положення, трудового договору (контракту) (самопредставництво юридичної особи), або через представника.
Згідно з ч. 1, 2 ст. 60 ЦПК України представником у суді може бути адвокат або законний представник.
Під час розгляду спорів, що виникають з трудових відносин, а також справ у малозначних спорах (малозначні справи) представником може бути особа, яка досягла вісімнадцяти років, має цивільну процесуальну дієздатність, за винятком осіб, визначених у статті 61цього Кодексу.
Відповідно до частини 1статті 62ЦПК України, повноваження представників сторін та інших учасників справи мають бути підтверджені такими документами:
1) довіреністю фізичної або юридичної особи;
2) свідоцтвом про народження дитини або рішенням про призначення опікуном, піклувальником чи охоронцем спадкового майна.
Частиною 3 статті 62 ЦПК України передбачено, що довіреність від імені юридичної особи видається за підписом (електронним підписом) посадової особи, уповноваженої на це законом, установчими документами.
Відповідно до пункту 13 частини 2 статті 13 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань», в Єдиному державному реєстрі містяться такі відомості про юридичну особу, крім державних органів і органів місцевого самоврядування як юридичних осіб, зокрема відомості про керівника юридичної особи та про інших осіб (за наявності), які можуть вчиняти дії від імені юридичної особи, у тому числі підписувати договори, подавати документи для державної реєстрації тощо: прізвище, ім`я, по батькові, дата народження, реєстраційний номер облікової картки платника податків або серія та номер паспорта (для фізичних осіб, які мають відмітку в паспорті про право здійснювати платежі за серією та номером паспорта, інформація для здійснення зв`язку з керівником юридичної особи (телефон та/або адреса електронної пошти), дані про наявність обмежень щодо представництва юридичної особи.
Визначення довіреності міститься у частині 3 статті 244 Цивільного кодексу України, за якою довіреність - це письмовий документ, що видається довірителем представнику для засвідчення його повноважень перед третіми особами в процесі здійснення представництва.
Так, заява про заміну сторони виконавчого провадження, подана від іменіТовариства з обмеженою відповідальністю «Реалайнс Фінанс» та підписана представником Збицькою Елліною Павлівною.
Останньою на підтвердження повноважень діяти від імені заявника Товариства з обмеженою відповідальністю «Реалайнс Фінанс» надано довіреність у порядку передоручення від 24.06.2024 року, яка видана на її ім`я зазначеним Товариством з обмеженою відповідальністю "Реалайнс Фінанс" в особі керівника Дем`янець Яни Вікторівни, яка діє на підставі Витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань.
Відповідно до ч.2 ст.245 ЦК України довіреність, що видається у порядку передоручення, підлягає нотаріальному посвідченню, крім випадків, встановлених частиною четвертою цієї статті.
Відповідно до ч.4 ст.245 ЦК України довіреність на одержання заробітної плати, стипендії, пенсії, аліментів, інших платежів та поштової кореспонденції (поштових переказів, посилок тощо) може бути посвідчена посадовою особою організації, в якій довіритель працює, навчається, перебуває на стаціонарному лікуванні, або за місцем його проживання.
Згідно ч.1 ст.219 ЦК України у разі недодержання вимоги закону про нотаріальне посвідчення одностороннього правочину такий правочин є нікчемним.
Відповідно до п.1 ч.4 ст. 185 ЦПК України, заява повертається у випадках, коли зокрема заяву подано особою, яка не має процесуальної дієздатності, не підписано або підписано особою, яка не має права її підписувати, або особою, посадове становище якої не вказано.
Приймаючи вищевикладене, оскільки в підтвердження повноважень представника заявника надано довіреність, видану в порядку передоручення і така довіреність нотаріально не посвідчена, суд вважає, що заяву підписано особою, яка не має права її підписувати, у зв`язку з чим підлягає поверненню, на підставі п.1 ч.4 ст. 185 ЦПК України.
Згідно ч. 7 ст. 185 ЦПК України повернення заяви не перешкоджає повторному зверненню із заявою до суду, якщо перестануть існувати обставини, що стали підставою для повернення заяви.
Керуючись ч.1 та ч.2 ст. 60, ч. 2 ст. 175, п. 1 ч. 4 та ч. 7 ст. 185 ЦПК України, суд
УХВАЛИВ:
Заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "Реалайнс Фінанс", стягувач - Публічне акціонерне товариство "ОТП Банк", інша особа - Товариство з обмеженою відповідальністю "ОТ/П Факторинг Україна", боржник - ОСОБА_1 , інші особи - Приватний виконавець виконавчого округу Одеської області Колечко Д.М., Приватний нотаріус Одеського міського нотаріального округу Іллічова Н.А. про заміну сторони виконавчого провадження повернути заявнику зі всіма доданими до неї документами.
Роз`яснити право на повторне звернення із заявою до суду, якщо перестануть існувати обставини, що стали підставою для повернення заяви.
Ухвала набирає законної сили в момент її підписання суддею.
Ухвалу може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом п`ятнадцяти днів із дня проголошення ухвали.
Суддя В. С. Петренко
Суд | Київський районний суд м. Одеси |
Дата ухвалення рішення | 26.11.2024 |
Оприлюднено | 28.11.2024 |
Номер документу | 123305789 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Інші скарги та заяви в процесі виконання судових рішень та рішень інших органів (посадових осіб) |
Цивільне
Київський районний суд м. Одеси
Петренко В. С.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні