Ухвала
від 25.11.2024 по справі 200/8107/24
ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Україна

Донецький окружний адміністративний суд

У Х В А Л А

про залишення позовної заяви без руху

25 листопада 2024 року Справа №200/8107/24

Суддя Донецького окружного адміністративного суду Аляб`єв І.Г., ознайомившись з позовною заявою ОСОБА_1 до Головного управління Національної поліції в Донецькій області, третя особа Костянтинівський міськрайонний відділ державної виконавчої служби Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Харків) про визнання протиправними та зобов`язання вчинити дії,

у с т а н о в и в:

21.11.2024 ОСОБА_1 звернувся до Донецького окружного адміністративного суду з позовом до Головного управління Національної поліції в Донецькій області, третя особа Костянтинівський міськрайонний відділ державної виконавчої служби Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Харків) в якому просить визнати протиправними дії відповідача щодо відрахування аліментів з додаткової винагороди ОСОБА_1 , яка передбачена постановою Кабінету Міністрів України від 28.02.2022 № 168 та виплачується на період дії воєнного стану; зобов`язати відповідача здійснювати відрахування аліментів з ОСОБА_1 без врахування додаткової винагороди, яка передбачена постановою Кабінету Міністрів України від 28.02.2022 № 168.

Відповідно до ст. 171 Кодексу адміністративного судочинства України (далі по тексту КАС України) суддя після одержання позовної заяви з`ясовує чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу; подано адміністративний позов у строк, установлений законом (якщо адміністративний позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними); чи немає інших підстав для повернення позовної заяви, залишення її без розгляду або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.

Як вбачається з матеріалів позовної заяви її подано з порушенням вищенаведених вимог КАС України.

Відповідно до приписів ст. 122 КАС України позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.

Для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.

Як вбачається з позовної заяви, позивач проходить військову службу в Головному управлінні Національної поліції в Донецькій області. На виконання, зокрема, судового наказу від 22.04.2021, виданого Костянтинівським міськрайонним судом у цивільній справі № 233/1157/21, з позивача утримуються аліменти на користь ОСОБА_2 на утримання сина у розмірі 1/4 усіх видів доходів, але не менше 50% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку щомісячно до досягнення дитиною повноліття.

При цьому, у позовних вимогах позивач просить визнати протиправними дії відповідача щодо відрахування аліментів з додаткової винагороди, яка передбачена постановою Кабінету Міністрів України від 28.02.2022 № 168 та виплачується на період дії воєнного стану, без посилання на дату (період часу), з якої він вважає виникло порушення його прав та інтересів.

Водночас, відповідно до довідки про доходи від 02.10.2024 №457, виданої Головним управлінням Національної поліції в Донецькій області, аліменти з позивача відраховуються з вересня 2023 року, тобто вже в період дії в Україні воєнного стану. Отже, не пізніше як у жовтні 2023 року позивач повинен був дізнатися про порушення, на його думку, прав та інтересів.

Втім, до суду з даним позовом позивач звернувся лише 18.11.2024 (відповідно до штампу на конверті), тобто із пропуском шестимісячного строку звернення до суду.

Згідно ч. 1 ст. 123 КАС України у разі подання особою позову після закінчення строків, установлених законом, без заяви про поновлення пропущеного строку звернення до адміністративного суду, або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані судом неповажними, позов залишається без руху. При цьому протягом десяти днів з дня вручення ухвали особа має право звернутися до суду із заявою про поновлення строку звернення до адміністративного суду або вказати інші підстави для поновлення строку.

Таким чином, позивачеві слід надати до суду письмову заяву про поновлення строку звернення до адміністративного суду з даним позовом із зазначенням підстав поважності його пропуску та докази поважності причин його пропуску.

Також слід зауважити, що відповідно до положень частини першої статті 5 КАС України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб`єкта владних повноважень порушені її права, свободи або законні інтереси.

Обов`язковою ознакою дій (бездіяльності) та рішень суб`єкта владних повноважень, які можуть бути оскаржені до суду, є те, що вони безпосередньо породжують певні правові наслідки для суб`єктів відповідних правовідносин і мають обов`язковий характер.

Відсутність спірних відносин, в свою чергу, виключає можливість звернення до суду, оскільки відсутнє право, що підлягає судовому захисту.

Відповідно до частини четвертої статті 161 КАС України позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази - позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).

З довідки про доходи від 02.10.2024 №457, виданої Головним управлінням Національної поліції в Донецькій області, що з нарахованого грошового забезпечення позивача сплачені аліменти з вересня 2023 року по вересень 2024 року у розмірі 238042,78 грн.

Однак, як вбачається з матеріалів позовної заяви, позивач просить суд, зокрема, зобов`язати відповідача здійснювати відрахування аліментів без врахування додаткової винагороди, яка передбачена постановою Кабінету Міністрів України від 28.02.2022 № 168 та виплачується позивачу у період дії воєнного стану. При цьому, позивачем не надано доказів такого відрахування аліментів відповідачем саме з додаткової винагороди, а додано виключно довідку про доходи, з якої не вбачається відрахування аліментів за вказаний період з додаткової винагороди та не зазначено у якому саме розмірі і за який період часу відповідачем відраховано аліменти саме з додаткової винагороди.

Отже, позивачу необхідно надати докази на підтвердження обґрунтувань позовних вимог, що підтверджують відрахування відповідачем аліментів саме з його додаткової винагороди, у якому розмірі і за який період часу.

Окрім того, звертаючись до суду з вимогою про визнання протиправними дій Головного управління Національної поліції в Донецькій області щодо відрахування аліментів з додаткової винагороди, яка передбачена постановою Кабінету Міністрів України від 28.02.2022 № 168 та виплачується на період дії воєнного стану, позивачем не зазначено дати, з якої такі дії потрібно визнати протиправними та з якої дати він просить зобов`язати відрахування аліментів здійснювати без врахування додаткової винагороди.

Таким чином, позовні вимоги в цій частині потребують уточнення, з урахуванням висновків суду.

Згідно з частинами 1 та 2 ст. 169 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.

Беручи до уваги наведене, суд дійшов висновку про необхідність залишення даного позову без руху та надання позивачеві строку для усунення вказаних недоліків.

Керуючись статтями 160, 161, 169, 248, 251, 256 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

у х в а л и в:

Позовну заяву ОСОБА_1 до Головного управління Національної поліції в Донецькій області, третя особа Костянтинівський міськрайонний відділ державної виконавчої служби Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Харків) про визнання протиправними та зобов`язання вчинити дії - залишити без руху.

Встановити позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви протягом 10 днів з дня отримання копії ухвали про залишення позовної заяви без руху, шляхом надання суду належним чином оформлену уточнену позовну заяву (у трьох екземплярах) з конкретизацією (як в описовій, так і в прохальній частинах позову) дати, з якої він вважає за необхідне визнати протиправними дії відповідача, які є предметом спору, дати, з якої він просить зобов`язати відрахування аліментів здійснювати без врахування додаткової винагороди і періоду часу, протягом якого, на його думку, відповідачем вчинялися спірні дії; докази відрахування відповідачем аліментів з додаткової винагороди позивача із зазначенням їх розміру і проміжку часу, коли вчинялися спірні дії (у трьох екземплярах); письмову заяву про поновлення строку звернення до адміністративного суду з даним позовом із зазначенням підстав поважності його пропуску та докази поважності причин його пропуску.

У разі не усунення недоліків у встановлений судом строк, позовна заява буде вважатись неподаною, та її буде повернуто позивачу.

Текст ухвали розміщений в Єдиному державному реєстрі судових рішень (веб-адреса сторінки: http://www.reyestr.court.gov.ua/).

Ухвала оскарженню в апеляційному порядку не підлягає та набирає законної сили з моменту її підписання суддею.

Суддя І.Г. Аляб`єв

СудДонецький окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення25.11.2024
Оприлюднено28.11.2024
Номер документу123307003
СудочинствоАдміністративне
КатегоріяСправи, що виникають з відносин публічної служби, зокрема справи щодо

Судовий реєстр по справі —200/8107/24

Ухвала від 16.12.2024

Адміністративне

Донецький окружний адміністративний суд

Аляб'єв І.Г.

Ухвала від 25.11.2024

Адміністративне

Донецький окружний адміністративний суд

Аляб'єв І.Г.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні