Ухвала
від 25.11.2024 по справі 240/10283/24
ЖИТОМИРСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ЖИТОМИРСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

У Х В А Л А

про участь учасника справи у судовому засіданні в режимі відеоконференції

25 листопада 2024 року м. Житомир справа № 240/10283/24

категорія 108070100

Житомирський окружний адміністративний суд

у складі головуючого судді Горовенко А.В.

розглянувши у письмовому провадженні у приміщенні суду за адресою: 10014, місто Житомир, вул. Лятошинського Бориса, 5, клопотання Товариства з обмеженою відповідальністю "Баранівка-Агро" про участь в судовому засіданні в режимі відеоконференції у адміністративній справі за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Баранівка-Агро" до Головного управління Державної податкової служби у Житомирській області про скасування податкового повідомлення-рішення,-

встановив:

Товариство з обмеженою відповідальністю "Баранівка-Агро" звернулося до суду з позовом, в якому просить:

- визнати протиправними та скасувати податкові повідомлення-рішення Головного управління Державної податкової служби у Житомирській області від 20.03.2024 №00058640707 про застосування штрафних санкцій у вигляді пені за порушення термінів розрахунку у сфері зовнішньоекономічної діяльності в розмірі 7435851,14 грн.

Згідно з ухвалою Житомирського окружного адміністративного суду від 19 червня 2024 року справу призначено до судового розгляду у відкритому судовому засіданні. Розгляд справи призначено на 19 грудня 2024 року об 11 год 00 хв.

21 листопада 2024 року від представника Товариства з обмеженою відповідальністю "Баранівка-Агро" через систему "Електронний суд" надійшло клопотання (за вх.№64192/24) про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду.

В обґрунтування клопотання зазначає, що зважаючи на ситуацію яка склалася на території України у зв`язку з введенням воєнного стану, та з метою з`ясування всіх обставин у справі, а також всебічного, об`єктивного розгляду та вирішення даної справи вважає за необхідне проводити судове засідання, призначене на 19.12.2024, за допомогою програмного забезпечення "EasyCon", використовуючи власне технічне обладнання.

Розглянувши клопотання про розгляд справи в режимі відеоконференції, суд зазначає наступне.

Відповідно до пункту 2 частини третьої статті 44 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) учасники справи мають право, зокрема, брати участь у судових засіданнях, якщо інше не визначено законом.

Статтею 195 Кодексу адміністративного судочинства України визначено право учасників справи брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за умови подання відповідної заяви.

Згідно з ч. 3 ст. 195 КАС України учасники справи беруть участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів та електронного підпису згідно з вимогами Положення про Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему та/або положень, що визначають порядок функціонування її окремих підсистем (модулів).

Відповідно до Розділу III "Порядок функціонування окремих підсистем (модулів) ЄСІТС" Положення про порядок функціонування окремих підсистем Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи, затвердженого Рішенням Вищої ради правосуддя від 17.08.2021 № 1845/0/15-21 (далі - Положення про ЄСІТС), а саме пункту 46, за наявності в суді технічної можливості учасник справи у порядку, встановленому процесуальним законом, може брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за допомогою власних технічних засобів. Ризики технічної неможливості участі у відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв`язку тощо несе учасник справи, який подав відповідну заяву.

За змістом пункту 50 Положення про ЄСІТС суд ухвалює рішення про можливість проведення засідання в режимі відеоконференції за умови наявності в суді відповідної технічної можливості (наявність обладнання та можливість його використання у визначені день і час).

Приписами ч.8 ст.195 КАС України передбачено, що копія ухвали про участь особи в судовому засіданні в режимі відеоконференції в приміщенні суду негайно надсилається до суду, який зобов`язаний організувати її виконання, та особі, яка братиме участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції.

Оскільки законодавством України визначено право учасників справи брати участь у розгляді справи в режимі відеоконференції (з використанням власних технічних засобів за допомогою програмного забезпечення "EasyCon"), то суд дійшов висновку про задоволення клопотання представника позивача про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду 19 грудня 2024 року об 11 год 00 хв.

Керуючись статтями 195, 248, 256, 294 Кодексу адміністративного судочинства України, Житомирський окружний адміністративний суд, -

ухвалив:

1. Клопотання Товариства з обмеженою відповідальністю "Баранівка-Агро" про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду, за допомогою програмного забезпечення "EasyCon", - задовольнити.

2. Судовий розгляд адміністративної справи №240/10283/24, який призначений на 19 грудня 2024 року об 11:00 год, провести в режимі відеоконференції у приміщенні Житомирського окружного адміністративного суду (м.Житомир, вул. Лятошинського Бориса, 5, зал судового засідання №5) за допомогою програмного забезпечення "EasyCon".

3. Товариству з обмеженою відповідальністю "Баранівка-Агро" забезпечити участь уповноваженого представника в судовому засіданні, призначеному на 19 грудня 2024 року об 11:00 год в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за допомогою програмного забезпечення "EasyCon".

4. Роз`яснити заявнику, що для участі в судовому засіданні в режимі відеоконференції учасник зобов`язаний: зайти та авторизуватися в Системі відеоконференцзв`язку за 10 хвилин до часу судового засідання; активувати технічні засоби (мікрофон, навушники, камеру) та перевірити їх працездатність шляхом тестування за допомогою Системи відеоконференцзв`язку; очікувати запрошення секретаря судового засідання до участі в судовому засіданні.

5. Роз`яснити заявнику, що ризики технічної неможливості участі у відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв`язку тощо несе учасник справи, який подав відповідну заяву.

6. Відеоконференція проводитиметься за допомогою програмного забезпечення "EasyCon", яке може бути встановлене за веб-посиланням https://easycon.com.ua.

7. Копію даної ухвали невідкладно надіслати на адресу заявника.

8. Ухвала суду набирає законної сили з моменту її підписання суддею та не може бути оскаржена в апеляційному порядку.

Суддя А.В. Горовенко

СудЖитомирський окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення25.11.2024
Оприлюднено28.11.2024
Номер документу123307258
СудочинствоАдміністративне
КатегоріяСправи з приводу реалізації державної політики у сфері економіки та публічної фінансової політики, зокрема щодо валютного регулювання і валютного контролю, з них за участю органів доходів і зборів

Судовий реєстр по справі —240/10283/24

Ухвала від 25.11.2024

Адміністративне

Житомирський окружний адміністративний суд

Горовенко Анна Василівна

Ухвала від 02.10.2024

Адміністративне

Житомирський окружний адміністративний суд

Горовенко Анна Василівна

Ухвала від 19.06.2024

Адміністративне

Житомирський окружний адміністративний суд

Горовенко Анна Василівна

Ухвала від 30.05.2024

Адміністративне

Житомирський окружний адміністративний суд

Горовенко Анна Василівна

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні