КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
18 листопада 2024 року м. Київ№ 320/7774/22
Київський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Жука Р.В., розглянувши в порядку спрощеного позовного (письмового) провадження заяву позивача про збільшення позовних вимог в адміністративній справі
за позовом ОСОБА_1
до 1) Державного підприємства обслуговування повітряного руху України;
2) Міністерства фінансів України;
3) Міністерства оборони України
про визнання протиправними дій та зобов`язання вчинити певні дії,
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернувся до Київського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Державного підприємства обслуговування повітряного руху України, Міністерства фінансів України, Міністерства оборони України, в якому з урахуванням уточненої позовної заяви просить суд:
- визнати протиправними дії Міністерства фінансів України, Міністерства оборони України, Державного підприємства обслуговування повітряного руху України щодо невиплати на користь позивача додаткової винагороди, передбаченої постановою КМУ №168 від 28.02.2022;
- стягнути з відповідачів солідарно на користь позивача заборгованість з додаткової винагороди, передбаченої постановою КМУ №168 від 28.02.2022 за період часу з 24.02.2022 по 19.08.2022 в сумі 281077,55 грн.
Ухвалою Київського окружного адміністративного суду від 19.09.2022 відкрито провадження в адміністративній справі за правилами спрощеного позовного провадження, без виклику сторін.
Ухвалою Київського окружного адміністративного суду від 15.11.2023 адміністративну справу прийнято до провадження за правилами спрощеного позовного провадження без виклику сторін.
23.04.2024 до суду надійшла заява про збільшення розміру позовних вимог, в якій позивач просить:
- визнати протиправними дії Міністерства фінансів України, Міністерства оборони України, Державного підприємства обслуговування повітряного руху України щодо невиплати на користь позивача додаткової винагороди, передбаченої постановою №168 від 28.02.2022;
- стягнути з Міністерства фінансів України, Міністерства оборони України, Державного підприємства обслуговування повітряного руху України солідарно на користь позивача заборгованість з виплати додаткової винагороди, передбаченої постановою №168 від 28.02.2022 за період часу з 24.02.2022 по 13.02.2023 в сумі 595248,05 грн.
Означена заява мотивована наявністю у позивача права на отримання додаткової винагороди як у розмірі 30000 грн, так і на отримання винагороди у розмірі до 100000 грн у зв`язку з прийняттям додатково безпосередньої участі при виконанні бойових завдань у складі угрупування ОУВ «Чернігів».
Розглянувши подану заяву по збільшення позовних вимог, суд зазначає наступне.
Відповідно до положень статті 262 Кодексу адміністративного судочинства України розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження здійснюється судом за правилами, встановленими цим Кодексом для розгляду справи за правилами загального позовного провадження, з особливостями, визначеними у цій главі. Розгляд справи по суті за правилами спрощеного позовного провадження починається з відкриття першого судового засідання. Якщо судове засідання не проводиться, розгляд справи по суті розпочинається через тридцять днів, а у випадках, визначених статтею 263 цього Кодексу, - через п`ятнадцять днів з дня відкриття провадження у справі.
Відповідно до частини першої статті 47 Кодексу адміністративного судочинства України, крім прав та обов`язків, визначених у статті 44 цього Кодексу, позивач має право на будь-якій стадії судового процесу відмовитися від позову. Позивач має право змінити предмет або підстави позову, збільшити або зменшити розмір позовних вимог шляхом подання письмової заяви до закінчення підготовчого засідання або не пізніше ніж за п`ять днів до першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження.
З аналізу вищенаведених статей можна дійти висновку, що в разі розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження позивач має право змінити предмет або підстави позову, збільшити або зменшити розмір позовних вимог шляхом подання письмової заяви не пізніше ніж за п`ять днів до початку розгляду справи по суті.
Тобто в разі призначення справи до розгляду в порядку спрощеного позовного провадження без виклику сторін згідно зі статтею 257 Кодексу адміністративного судочинства України, позивач має право змінити предмет або підстави позову, збільшити або зменшити розмір позовних вимог шляхом подання письмової заяви не пізніше ніж за п`ять днів до початку розгляду справи по суті, а саме не пізніше двадцяти п`яти днів з дня відкриття провадження у справі.
Слід зазначити, що підставою позову є обставини (фактична підстава) і норми права (юридична підстава), які у своїй сукупності дають право особі звернутися до суду з позовними вимогами до відповідача.
Предмет позову - це матеріально-правові вимоги позивача до відповідача. Необхідність у зміні предмету позову може виникати тоді, коли початкові вимоги позивача не дають йому можливості задовольнити свої інтереси.
При цьому, слід зауважити, що розмір позовних вимог це кількісна характеристика позовних вимог, оскільки, у статті 47 Кодексу адміністративного судочинства України йдеться саме про збільшення розміру позовних вимог, а не про збільшення їх кількості. Збільшити або зменшити розмір позовних вимог можна лише тоді, коли вони виражені у певному цифровому еквіваленті, наприклад, у грошовому розмірі.
Окрім того, законодавець, надавши позивачу право подати заяву про зміну позовних вимог зазначив, що зміна може стосуватися лише предмета або підстави позову.
Суд акцентує увагу, що позивач може змінити або підставу або предмет позову, оскільки зміна одночасно підстави і предмету фактично є новим позовом.
Зміна предмета позову означає зміну вимоги, з якою позивач звернувся до відповідача. Зміна підстав позову - це зміна обставин, на яких ґрунтується вимога позивача, фактичних та/або юридичних.
Суд звертає увагу, що позивач заявою про уточнення позовних вимог фактично змінює предмет та підстави позову, що є неприпустимим.
В даному випадку право позивача на доступ до суду в межах доповнених позовних вимог може бути реалізоване у спосіб подання ним нової позовної заяви, а не зміною предмету та підстав первинного позову.
За наведених вище обставин, суд дійшов висновку про повернення заяви про уточнення позовних вимог позивачеві без розгляду.
Керуючись статтями 47, 241-243, 248 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
У Х В А Л И В:
Відмовити у прийнятті до розгляду заяви позивача про збільшення позовних вимог адміністративній справі №320/7774/22 та повернути її позивачу.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.
Суддя Жук Р.В.
Суд | Київський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 18.11.2024 |
Оприлюднено | 28.11.2024 |
Номер документу | 123307984 |
Судочинство | Адміністративне |
Категорія | Справи, що виникають з відносин публічної служби, зокрема справи щодо проходження служби, з них |
Адміністративне
Київський окружний адміністративний суд
Жук Р.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні