Справа №760/28543/24 2/760/11719/24
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
18 листопада 2024 року суддя Солом`янського районного суду м. Києва Верешінська І.В., розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 до Акціонерного товариства «Українська Залізниця», Філії «Центр будівельно-монтажних робіт та експлуатації будівель і споруд» АТ «Укрзалізниця», третя особа: Управління житлово-комунального господарства та будівництва Солом`янської районної в місті Києві державної адміністрації про визнання дій суб`єкта владних повноважень протиправними та зобов`язання вчинити певні дії,
В С Т А Н О В И В:
Позивачі звернулись до суду в порядку цивільного судочинства з позовом до відповідачів про про визнання дій суб`єкта владних повноважень протиправними та зобов`язання вчинити певні дії, в якому просить: визнати за ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 в порядку приватизації право власності по 1/3 частці за кожним на квартиру за адресою:АДРЕСА_1 , житловою площею розміром 36, 83 кв.м.
Суддя, дослідивши позовну заяву з доданими до неї документами, вважає, що позовну заяву слід залишити без руху з наступних підстав.
Відповідно до ч. 1 ст. 4 ЦПК України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів.
За приписами ч. 4 ст. 177 ЦПК України до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Позивачами пред`явлено позов, що має майновий характер.
Відповідно до Закону України «Про судовий збір» за подання до суду позовної заяви майнового характеру поданою фізичною особою судовий збір сплачується 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Оскільки Законом України «Про судовий збір» передбачено сплату судового збору не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що на день подачі позову до суду складає 15 140,00 грн., то судовий збір за подання цієї позовної заяви повинен бути сплачений у розмірі 15 140,00 грн. (загальна сума з усіх позивачів), оскільки 1% ціни цього позову перевищує розмір максимального судового збору.
Оригінал квитанцій про сплату судового збору позивачами необхідно надати суду.
Суд враховує практику Європейського суду з прав людини, яка свідчить про те, що право на звернення до суду не є абсолютним і може бути обмеженим, в тому числі і встановленням строків на звернення до суду за захистом порушених прав (справа "Стаббігс та інші проти Великобританії", справа "Девеер проти Бельгії").
У рішенні Європейського суду з прав людини від 18.11.2010 у справі "Мушта проти України" зазначено, що право на суд, одним з аспектів якого є право на доступ до суду, не є абсолютним, воно за своїм змістом може підлягати обмеженням, особливо щодо умов прийнятності скарги на рішення.
Прецедентна практика Європейського суду з прав людини виходить з того, що реалізуючи п. 1 ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод щодо доступності правосуддя та справедливого судового розгляду, кожна держава-учасниця цієї Конвенції вправі встановлювати правила судової процедури, в тому числі й процесуальні заборони і обмеження, зміст яких - не допустити судовий процес у безладний рух.
Залишення позову без руху з зазначених вище підстав не є по своїй суті обмеженням права на доступ до суду, оскільки відповідає вимогам закону та основним засадам цивільного судочинства, та є необхідним для справедливого, неупередженого та своєчасного розгляду та вирішення справи.
Відповідно до ч. 1 ст. 44 ЦПК України, учасники судового процесу та їхні представники повинні добросовісно користуватися процесуальними правами; зловживання процесуальними правами не допускається.
Згідно ст. 185 ЦПК України суддя встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 ЦПК України, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Якщо позивачі, відповідно до ухвали суду у встановлений строк виконають вимоги, визначені статтями 175 і 177 ЦПК України, сплатять суму судового збору, позовна заява вважається поданою в день її первісного подання до суду. Якщо позивачі не усунуть недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається .
Додатково суд роз`яснює, відповідно до ч. 7 ст. 185 ЦПК України у випадку повернення позовної заяви позивачу це не перешкоджає повторному зверненню до суду, якщо перестануть існувати обставини, що стали підставою для її повернення.
Отже, на виконання даної ухвали позивачу до суду необхідно надати підтвердження про сплату судового збору.
Враховуючи наведене, вважаю, що провадження у справі неможливо відкрити до усунення вказаних недоліків, а тому заяву слід залишити без руху, а позивачам надати строк для їх усунення.
Керуючись ст. 185 ЦПК України, суд, -
У Х В А Л И В:
Позовну заяву ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 до Акціонерного товариства «Українська Залізниця», Філії «Центр будівельно-монтажних робіт та експлуатації будівель і споруд» АТ «Укрзалізниця», третя особа: Управління житлово-комунального господарства та будівництва Солом`янської районної в місті Києві державної адміністрації про визнання дій суб`єкта владних повноважень протиправними та зобов`язання вчинити певні дії - залишити без руху, встановивши позивачам семиденний строк для усунення недоліків, зазначених у мотивувальній частині ухвали, який рахувати з дня отримання її копії.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя І.В. Верещінська
Суд | Солом'янський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 18.11.2024 |
Оприлюднено | 28.11.2024 |
Номер документу | 123309695 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах щодо права власності чи іншого речового права на нерухоме майно (крім землі), з них: про приватну власність, з них: |
Цивільне
Солом'янський районний суд міста Києва
Верещінська І. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні