Справа № 172/1163/24
Провадження № 2-о/172/41/24
У Х В А Л А
іменем України
27.11.2024 року Васильківський районний суд Дніпропетровської області у складі головуючого судді Битяка І.Г.
за участі секретаря судового засідання - Лук`яненко О.В.
заявника - ОСОБА_1
представника заявника - ОСОБА_2
представника заінтересованої особи-2 - ОСОБА_8.
заінтересованої особи-3 - ОСОБА_3 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в сел. Васильківка цивільну справу за заявою ОСОБА_1 , заінтересовані особи: ІНФОРМАЦІЯ_1 , ОСОБА_4 , ОСОБА_3 про встановлення факту перебування на утриманні неповнолітніх дітей, -
В С Т А Н О В И В
До суду надійшла вищевказана заява, в якій заявник просить встановити факт перебування на його утриманні неповнолітніх дітей ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 та ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_3 . В обґрунтування посилається на постанову КМУ № 560, якою встановлено, що відстрочка від призову на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період надається військовозобов`язаним з підстав, визначених ст. 23 Закону України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію". Зазначає, що він не є біологічним батьком неповнолітньої ОСОБА_6 , однак остання проживає в його сім`ї, разом з ним і знаходиться на його утриманні, неповнолітня дитина, біологічним батьком якої він є проживає разом з матір`ю ОСОБА_7 , але ним сплачуються аліменти на її утримання, тому відповідно до вимог п. 4 Додатку 5 постанови КМУ № 560 факт перебування на його утриманні неповнолітніх дітей встановлюється рішенням суду відповідно до положень ст. 315 ЦПК України.
Ухвалою від 16.07.2024 року провадження відкрито.
У судовому засіданні представник заінтересованої особи-2 ОСОБА_8. заявила клопотання про залишення заяви ОСОБА_1 без розгляду, оскільки факт самостійного виховання дитини батьком не може бути встановлений за правилами окремого провадження. Заінтересована особа ОСОБА_4 заперечує проти заявлених вимог ОСОБА_1 , а тому у даному випадку є спір про право.
Заявник та його представник у судовому засіданні заперечували проти задоволення клопотання, зазначили, що встановлення факту перебування на утримання на відміну від встановлення факту самостійного виховання дітей повинен бути встановлений саме у окремому провадженні, а не в позовному.
Заінтересована особа-3 ОСОБА_3 поклалася на розсуд суду.
Вислухавши учасників справи, вивчивши подане клопотання суд приходить до такого.
Відповідно до ст. 4 ЦПК України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів.
Відповідно до частини першої статті 293 ЦПК України окреме провадження - це вид непозовного цивільного судочинства, в порядку якого розглядаються цивільні справи про підтвердження наявності або відсутності юридичних фактів, що мають значення для охорони прав, свобод та інтересів особи або створення умов здійснення нею особистих немайнових чи майнових прав або підтвердження наявності чи відсутності неоспорюваних прав.
Згідно з пунктом 5 частини другої статті 293 ЦПК України суд розглядає в порядку окремого провадження справи про встановлення фактів, що мають юридичне значення. Частинами першою, другою статті 315 ЦПК України передбачено, що суд розглядає справи про встановлення факту: 1) родинних відносин між фізичними особами; 2) перебування фізичної особи на утриманні; 3) каліцтва, якщо це потрібно для призначення пенсії або одержання допомоги по загальнообов`язковому державному соціальному страхуванню; 4) реєстрації шлюбу, розірвання шлюбу, усиновлення; 5) проживання однією сім`єю чоловіка та жінки без шлюбу; 6) належності правовстановлюючих документів особі, прізвище, ім`я, по батькові, місце і час народження якої, що зазначені в документі, не збігаються з прізвищем, ім`ям, по батькові, місцем і часом народження цієї особи, зазначеним у свідоцтві про народження або в паспорті; 7) народження особи в певний час у разі неможливості реєстрації органом державної реєстрації актів цивільного стану факту народження; 8) смерті особи в певний час у разі неможливості реєстрації органом державної реєстрації актів цивільного стану факту смерті; 9) смерті особи, яка пропала безвісти за обставин, що загрожували їй смертю або дають підстави вважати її загиблою від певного нещасного випадку внаслідок надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру. У судовому порядку можуть бути встановлені також інші факти, від яких залежить виникнення, зміна або припинення особистих чи майнових прав фізичних осіб, якщо законом не визначено іншого порядку їх встановлення.
Отже, в порядку окремого провадження розглядаються справи про встановлення фактів, зокрема якщо: згідно із законом такі факти породжують юридичні наслідки, тобто від них залежить виникнення, зміна або припинення особистих чи майнових прав громадян; встановлення факту не пов`язується із наступним вирішенням спору про право.
Юридичні факти можуть бути встановлені для захисту, виникнення, зміни або припинення особистих чи майнових прав самого заявника, за умови, що вони не стосуються прав чи законних інтересів інших осіб. У випадку останнього між цими особами виникає спір про право.
Судом встановлено, що юридичний факт, який просить визнати заявник оспорюється заінтересованою особою, яка заперечує обставини, вказані ним у заяві. Вирішення даної справи може суттєво вплинути на права та обов`язки заінтересованої особи, а тому суд вважає, що у даному випадку виник спір про право.
Частиною шостою статті 294 ЦПК України встановлено, що якщо під час розгляду справи у порядку окремого провадження виникає спір про право, який вирішується в порядку позовного провадження, суд залишає заяву без розгляду і роз`яснює заінтересованим особам, що вони мають право подати позов на загальних підставах.
Зважаючи на вищевикладене, суд приходить до висновку, що у цьому випадку виник спір про право, який необхідно розглядати в порядку позовного провадження.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 293, 294 ЦПК України, -
П О С Т А Н О В И В
Залишити без розгляду заяву ОСОБА_1 , заінтересовані особи: ІНФОРМАЦІЯ_1 , ОСОБА_4 , ОСОБА_3 про встановлення факту перебування на утриманні неповнолітніх дітей.
Роз`яснити заявнику право звернутися до суду у порядку позовного провадження з відповідним позовом.
Апеляційна скарга на ухвалу суду може бути подана до Дніпровського апеляційного суду через Васильківський районний суд Дніпропетровської області протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення. Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Суддя І.Г. Битяк
Суд | Васильківський районний суд Дніпропетровської області |
Дата ухвалення рішення | 27.11.2024 |
Оприлюднено | 28.11.2024 |
Номер документу | 123314125 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи окремого провадження Справи про встановлення фактів, що мають юридичне значення, з них: інших фактів, з них:. |
Цивільне
Васильківський районний суд Дніпропетровської області
Битяк І. Г.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні