Справа № 367/12108/24
Провадження №2-о/367/516/2024
УХВАЛА
Іменем України
25 листопада 2024 суддя Ірпінського міського суду Київської області Мерзлий Л.В., розглянувши матеріали клопотання Комунального некомерційного підприємства «Ірпінська центральна міська лікарня» Ірпінської міської ради Київської області про застосування примусового огляду та примусової госпіталізації,-
встановив:
Протоколом автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 22.11.2024 судді Мерзлому Л.В. для розгляду передано клопотання Комунального некомерційного підприємства «Ірпінська центральна міська лікарня» Ірпінської міської ради Київської області про застосування примусового огляду та примусової госпіталізації, згідно якого просять застосувати до хворого ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , огляд та госпіталізацію до закладу зі стаціонарної психіатричної допомоги в примусовому порядку. До
клопотання долучено довідку травмпункту Ірпінської ЦМЛ, видану ОСОБА_2 , заява мешканців будинку - сусідів ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Дослідивши подане клопотання, суд приходить до наступного.
Згідно з ч. 1ст. 4 ЦПК Україникожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів.
Пунктом 9 ч. 2ст. 293 ЦПК Українипередбачено, що суд розглядає в порядку окремого провадження справи про надання особі психіатричної допомоги у примусовому порядку.
Відповідно до ч. 1ст. 339 ЦПК Україниза умов, визначенихЗаконом України «Про психіатричну допомогу», заява лікаря-психіатра про проведення психіатричного огляду особи у примусовому порядку, про надання особі амбулаторної психіатричної допомоги та її продовження в примусовому порядку подається до суду за місцем проживання особи, а заява представника закладу з надання психіатричної допомоги про госпіталізацію особи до закладу з надання психіатричної допомоги у примусовому порядку та заява про продовження такої госпіталізації подаються до суду за місцезнаходженням зазначеного закладу.
Частиною 2ст. 340 ЦПК Українипередбачено, що до заяви про психіатричний огляд або надання амбулаторної психіатричної допомоги у примусовому порядку додається висновок лікаря-психіатра, а про продовження примусово амбулаторної психіатричної допомоги, про примусову госпіталізацію, її продовження - висновок комісії лікарів-психіатрів та інші відповідні матеріали.
Згідно ч. 2 та 3ст. 16 Закону України «Про психіатричну допомогу»у випадках, коли госпіталізація особи до закладу з надання психіатричної допомоги в примусовому порядку визнається доцільною, представник закладу з надання психіатричної допомоги, в якому перебуває особа, протягом 24 годин з часу госпіталізації направляє до суду за місцем знаходження закладу з надання психіатричної допомоги заяву про госпіталізацію особи до закладу з надання психіатричної допомоги в примусовому порядку на підставах, передбаченихстаттею 14 цього Закону.
До заяви, в якій повинні бути викладені підстави госпіталізації особи до закладу з надання психіатричної допомоги в примусовому порядку, передбаченістаттею 14 цього Закону, додається висновок комісії лікарів-психіатрів, який містить обґрунтування про необхідність такої госпіталізації.
Як передбачено ч. 2 та 3ст. 22 Закону України «Про психіатричну допомогу»заява представника психіатричного закладу про госпіталізацію особи до такого закладу в примусовому порядку розглядається судом за місцем знаходження закладу з надання психіатричної допомоги протягом 24 годин з дня її надходження.
Заяви лікаря-психіатра про надання особі амбулаторної психіатричної допомоги в примусовому порядку, про продовження надання особі амбулаторної психіатричної допомоги в примусовому порядку розглядаються судом за місцем проживання особи у десятиденний строк з дня їх надходження. Заяви представників закладів з надання психіатричної допомоги про продовження госпіталізації в примусовому порядку розглядаються судом за місцем знаходження закладу з надання психіатричної допомоги у десятиденний строк з дня їх надходження.
Відтак, згідно вимог статей339,340 ЦПК України, 16 і 22Закону України «Про психіатричну допомогу»питання надання дозволу на госпіталізацію особи до закладу з надання психіатричної допомоги у примусовому порядку перед судом може порушувати лише представник відповідного психіатричного закладу, що має госпіталізувати таку особу або в якому перебуває ця особа.
До того ж згідно вимог тих же статей, така заява разом із висновком комісії лікарів психіатрів, який містить обґрунтування про необхідність такої госпіталізації, подається до суду за місцем знаходження відповідного психіатричного закладу.
Як вбачається з поданого клопотання, до нього не долучено висновку комісії лікарів психіатрів, який містить обґрунтування про необхідність такої госпіталізації.
Крім того, в клопотанні не зазначено медичного закладу з надання стаціонарної психіатричної допомоги, в який заявник просить примусово госпіталізувати ОСОБА_1 .
Зважаючи на те, що заява про госпіталізацію особи до закладу з надання психіатричної допомоги у примусовому порядку подається представником закладу з надання психіатричної допомоги за місцезнаходженням зазначеного закладу, а в поданому клопотанні такі відомості відсутні, суд вважає за необхідне клопотання повернути заявнику.
Відповідно до п. 1 ч. 4ст. 185 ЦПК Українипередбачено, що заява повертається у випадках, коли заяву подано особою, яка не має процесуальної дієздатності.
Таким чином судом встановлено, що вказана заява подана з порушенням вимогЦПК України, а саме особою, яка не мала права звертатися до суду із вказаною заявою.
Враховуючи наведене, клопотання Комунальногонекомерційного підприємства«Ірпінська центральнаміська лікарня»Ірпінської міськоїради Київськоїобласті прозастосування примусовогоогляду тапримусової госпіталізації підлягає поверненню заявнику на підставі п. 1 ч. 4ст. 185 ЦПК України.
На підставі викладеного та керуючись ст.185,260,339,340 ЦПК України,
ухвалив:
Клопотання Комунальногонекомерційного підприємства«Ірпінська центральнаміська лікарня»Ірпінської міськоїради Київськоїобласті прозастосування примусовогоогляду тапримусової госпіталізації, - повернути заявнику.
Роз`яснити, що повернення заяви не перешкоджає повторному зверненню із заявою до суду, якщо перестануть існувати обставини, що стали підставою для повернення заяви.
Ухвала може бути оскаржена в 15-денний строк з дня її проголошення шляхом подачі апеляційної скарги до Київського апеляційного суду.
Учасники справи можуть отримати інформацію щодо справи за веб-адресою: http://ip.ko.court.gov.ua/sud1013/.
Суддя: Л.В. Мерзлий
Суд | Ірпінський міський суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 25.11.2024 |
Оприлюднено | 28.11.2024 |
Номер документу | 123314699 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи окремого провадження Справи про надання особі психіатричної допомоги у примусовому порядку |
Цивільне
Ірпінський міський суд Київської області
Мерзлий Л. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні