Справа № 671/2181/24
Провадження № 2/671/783/2024
У Х В А Л А
27 листопада 2024 р. м. Волочиськ
Суддя Волочиського районного суду Хмельницької області Никифоров Є. О., розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до Війтовецької селищної ради Хмельницького району Хмельницької області про встановлення факту родинних відносин, визнання права на земельну ділянку та визнання права на земельну частку (пай) в порядку спадкування,
в с т а н о в и в:
ОСОБА_1 звернулася з позовом до Війтовецької селищної ради Хмельницького району Хмельницької області про встановлення факту родинних відносин, визнання права на земельну ділянку та визнання права на земельну частку (пай) в порядку спадкування.
Позивач просить встановити факт, що померла ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_2 , є її двоюрідною тіткою по лінії матері та визнати за нею в порядку спадкування після смерті її двоюрідної тітки ОСОБА_2 , право власності на земельну ділянку в с.Павликівці Волочиського району Хмельницької області, площею 2,58 га, кадастровий номер 6820985000:03:007:0057, яка належала померлій ОСОБА_2 відповідно до державного акту на право приватної власності на землю серії РІ № 836919 та визнати право на земельну частку (пай) в КСП «Вперед» с. Павликівці Волочиського району Хмельницької області, розміром 3,43 умовних кадастрових гектари, без визначення меж цієї частки в натурі (на місцевості), яке належало померлій ОСОБА_2 після смерті ОСОБА_3 .
Позовна заява містить вимоги про встановлення факту, що має юридичне значення.
Згідно із ч. 3 ст. 294 ЦПК України справи окремого провадження розглядаються судом з додержанням загальних правил, встановлених цим Кодексом, за винятком положень щодо змагальності та меж судового розгляду. Інші особливості розгляду цих справ встановлені цим розділом.
Відтак, за правилами цивільного процесуального законодавства, заяви у справах про встановлення фактів, що мають юридичне значення мають відповідати загальним правилам щодо змісту і форми, встановленим статтями 175, 177 ЦПК України, а також вимогам, що ставляться до її змісту, передбаченими ст. 318 ЦПК України.
Так, згідно п. п. 4, 5 ч. 3 ст. 175 ЦПК України позовна заява повинна містити зміст позовних вимог: спосіб (способи) захисту прав або інтересів, передбачений законом чи договором, або інший спосіб (способи) захисту прав та інтересів, який не суперечить закону і який позивач просить суд визначити у рішенні; виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини.
Відповідно до ч. 5 ст. 177 ЦПК України позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).
Водночас, статтею 318 ЦПК України визначено, що у заяві про встановлення фактів, що мають юридичне значення, повинно бути зазначено: 1) який факт заявник просить встановити та з якою метою; 2) причини неможливості одержання або відновлення документів, що посвідчують цей факт; 3) докази, що підтверджують факт. До заяви додаються докази, що підтверджують викладені в заяві обставини, і довідка про неможливість відновлення втрачених документів.
При вирішенні питання про відкриття провадження у справі суддею встановлено, що дана позовна заява не відповідає вимогам статей 175, 177, 318 ЦПК України.
Зі змісту заяви вбачається, що заявниця є донькою ОСОБА_4 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_3 . Позивач зазначає, що ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_4 (мати якої ОСОБА_5 ), та ОСОБА_6 були двоюрідними сестрами по лінії бабусі ОСОБА_7 .
Позивач також вказує, що вона є єдиною спадкоємицею після смерті моєї двоюрідної тітки, проживала з нею на момент смерті, тому звернулася до приватного нотаріуса Хмельницького районного нотаріального округу Щербатюк Н. М. із заявою щодо видачі свідоцтва про право на спадщину за законом після смерті ОСОБА_2 .
Проте, відповіддю нотаріуса від 26.07.2024 № 167/02-14 їй відмовлено через відсутність документів підтверджуючих факт родинних відносин.
Станом на сьогодні факт родинних відносин можна підтвердити лише спільними фото, які підтверджують наше тривале спільне проживання та близькі сімейні стосунки.
В порушення вимог п. 2 ч. 1 ст. 318 ЦПК України позивачем не надано суду доказів на підтвердження неможливості одержання чи відновлення документів, що посвідчують цей факт, а також звернення ОСОБА_1 до уповноважених держаних органів з метою отримання необхідних документів чи їх відновлення.
Відповідно до п. 3 Постанови Пленуму Верховного Суду України N 5 від 31 березня 1995 року «Про судову практику в справах про встановлення фактів, що мають юридичне значення» якщо в заяві не зазначено, який конкретно факт просить встановити заявник, з яких причин неможливо одержати або відновити документ, що посвідчує даний факт, якими доказами цей факт підтверджується або до заяви не приєднано довідки про неможливість одержання чи відновлення необхідних документів, суддя постановляє ухвалу про залишення заяви без руху і надає заявникові строк для виправлення недоліків.
Позивачем також не зазначено доказів відсутності інших спадкоємців у ОСОБА_4 та ОСОБА_4 .
Згідно із положеннями ч. 1 ч. 2 ст. 185 ЦПК України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
На підставі викладеного вище, ОСОБА_1 слід усунути недоліки поданої заяви, а саме: зазначити причини неможливості одержання або відновлення документів, що посвідчують факт родинних відносин між ОСОБА_4 та ОСОБА_6 (із наданням доказів такої неможливості), зазначити докази відсутності інших спадкоємців у ОСОБА_4 та ОСОБА_4 .
З огляду на зазначені обставини, подальший рух заяви неможливий і заявнику слід надати строк до десяти днів для усунення вказаних недоліків та подачі до суду позовної заяви у новій редакції, зазначених вище доказів, у відповідній кількості для всіх відповідачів (із зазначенням відомостей про них). Керуючись ст.ст. 175, 177, 185, 294, 318 ЦПК України, суд
у х в а л и в:
Позовну заяву ОСОБА_1 до Війтовецької селищної ради Хмельницького району Хмельницької області, залишити без руху, надавши позивачеві строк для усунення недоліків, зазначених в мотивувальній частині ухвали, - десять днів з дня отримання копії ухвали про залишення позовної заяви без руху.
У випадку невиконання позивачами вказаних в ухвалі суду вимог, дана позовна заява вважатиметься неподаною і буде повернута, що не перешкоджає повторному зверненню до суду.
Ухвала набирає законної сили негайно після її підписання суддею та оскарженню в апеляційному порядку не підлягає.
Суддя Є. О. Никифоров
Суд | Волочиський районний суд Хмельницької області |
Дата ухвалення рішення | 27.11.2024 |
Оприлюднено | 28.11.2024 |
Номер документу | 123316715 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із відносин спадкування, з них |
Цивільне
Волочиський районний суд Хмельницької області
Никифоров Є. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні