ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
вул. Володимира Винниченка 1, м. Дніпро, 49027
E-mail: inbox@dp.arbitr.gov.ua, тел. (056) 377-18-49, fax (056) 377-38-63
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
26.11.2024м. ДніпроСправа № 904/3963/24
За позовом Акціонерного товариства комерційний банк "ПРИВАТБАНК"
до Відповідача-1 Приватного підприємства "АЛЬФА-АЛМЕТ"
Відповідача-2- ОСОБА_1
про стягнення боргу
Суддя Юзіков С.Г.
Без участі представників сторін
СУТЬ СПОРУ:
Позивач просить стягнути з Відповідачів борг за кредитним Договором від 19.10.2021 у розмірі 292 629,58 грн., яка складається з: 229 629,58 грн. - боргу за кредитом, 63 000,00 грн. - боргу за відсотками у вигляді щомісячної комісії.
Господарський суд Дніпропетровської області 16.09.2024 відкрив провадження у справі №904/3963/24 та призначив її розгляд в порядку спрощеного позовного провадження без виклику (повідомлення) учасників за наявними в матеріалах справи документами. Заперечень щодо порядку розгляду справи від сторін не надходило. Судом зобов`язано: Відповідача, протягом 15 днів з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі, надати відзив на позовну заява; Позивача, протягом 5 днів з дня одержання відзиву, надати відповідь на відзив.
Про вирішення спору сторони повідомлялися належно, про повідомлення Відповідача -1 свідчить рекомендоване повідомлення про вручення поштового відправлення №0600288424940.
Відповідач -2 про розгляд справи повідомлявся належно на адресу вказану у позові та ЄДР, хоча на адресу суду повернулося поштове відправлення №0600288424966 з відміткою "адресат відсутній за вказаною адресою".
При цьому, ОСОБА_1 є керівником Приватного підприємства "АЛЬФА-АЛМЕТ", яке одержало ухвалу суду про прийняття позовної заяви до розгляду та відкриття провадження у справі №904/3963/24.
Відповідно до ч. 7 ст.120 ГПК України у разі відсутності заяви про зміну місця проживання ухвала про повідомлення чи виклик надсилається учасникам судового процесу, які не мають офіційної електронної адреси, та за можливості сповістити їх з допомогою інших засобів зв`язку, які забезпечують фіксацію повідомлення або виклику, за останньою відомою суду адресою і вважається врученою, навіть якщо відповідний учасник судового процесу за цією адресою більше не знаходиться або не проживає.
Пунктом 5 ч.6 ст. 242 ГПК України визначено, що днем вручення судового рішення є: день проставлення у поштовому повідомленні відмітки про відмову отримати копію судового рішення чи відмітки про відсутність особи за адресою місцезнаходження, місця проживання чи перебування особи, яка зареєстрована у встановленому законом порядку, якщо ця особа не повідомила суду іншої адреси.
Судовими рішеннями є: 1) ухвали; 2) рішення; 3) постанови; 4) судові накази (ч.1 ст. 232 ГПК України).
В ході розгляду даної справи Господарським судом Дніпропетровської області, відповідно до п.4 ч.5 ст.13 ГПК України, створено учасникам справи умови для реалізації ними прав, передбачених цим Кодексом.
Стаття 43 ГПК України зобов`язує учасників судового процесу та їх представників добросовісно користуватися процесуальними правами; зловживання процесуальними правами не допускається.
Всупереч пропозицій суду, викладених в ухвалі від 16.09.2024, Відповідачі відзив на позовну заву не надали, у зв`язку з чим, відповідно до ч. 9 ст. 165 ГПК України, справа розглядається за наявними матеріалами.
З урахуванням режиму воєнного стану та повітряних тривог у суді встановлено особливий режим роботи й запроваджено відповідні організаційні заходи. Справу розглянуто у розумні строки, враховуючи вищевказані обставини та факти, а також беручи до уваги необхідність надання сторонам часу для реалізації своїх прав.
Судом досліджено надані до матеріалів справи докази.
Розглянувши матеріали справи, дослідивши подані докази, господарський суд, -
ВСТАНОВИВ:
19.10.2021 ПП "АЛЬФА-АЛМЕТ" через систему інтернет-клієнт-банкінгу з використанням електронно-цифрового підпису підписано Заяву про приєднання до Умов і правил падання послуг "КУБ".
Відповідно до цієї заяви Відповідач -1 приєдналося до розділу 1.1. "Загальні положення" та підрозділу "3.2.2. Умови та правила надання банківських послуг (далі Умови), що розміщені на сайті АТ КБ "ПриватБанк". Ця заява та умови разом складають кредитний договір (далі Договір) між Банком (Позивачем) та Клієнтом (Відповідачем -1), за п. 1.1. якого Банк за наявності грошових коштів зобов`язується надати Клієнту строковий кредит для фінансування поточної діяльності Клієнта та/або для придбання основних засобів в обмін на зобов`язання Клієнта з повернення кредиту, сплати процентів та іншої винагороди в обумовлені цим Договором терміни.
Розмір кредиту: 500 000 (п`ятсот тисяч) грн. (п. 1.2. Договору).
Строк кредиту: 12 місяців з дати видачі кредитних коштів (п. 1.3. Договору).
У період з дати підписання заяви процентна ставка за користування кредитом перші 6 місяців дії кредиту становить 1,6 % в місяць від початкового розміру кредиту, починаючи з 7-го місяця користування кредитом 1,4 % в місяць від початкового розміру кредиту( в т.ч. про достроковому погашенні кредиту) (п. 1.4. Договору).
Відповідно до п. 1.6. Договору порядок погашення заборгованості за кредитом: щомісяця рівними частинами до календарного числа місяця, в яке було надано кредит, включно із цим числом; погашення процентів щомісяця до календарного числа місяця, в яке було надано кредит, включно із цим числом.
Сторони узгодили, що в разі:
- порушення строку повернення кредиту, визначеного п.1.3 цієї заяви, починаючи з дня, що є наступним за днем спливу строку,
- настання обставин, передбачених п.3.2.2.3.1.3. Умов, починаючи з дня, що є наступним за днем спливу строку повернення кредиту, визначеного у повідомленні Банку,
- настання обставин, передбачених п.3.2.2.6.2., п. 3.2.2.6.6. Умов, починаючи з дня, що є наступним за днем спливу строку повернення кредиту.
Клієнт зобов`язується сплатити на користь Банку заборгованість по кредиту, а також проценти від суми неповернутого в строк кредиту, які у відповідності до ч.2 ст. 625 Цивільного кодексу України встановлюються за домовленістю сторін у розмірі 4% в місяць від простроченої суми заборгованості (п.1.7. Договору).
Відповідно до п. 3.2.2.1. Умов та правил надання кредиту "Кредит КУБ" (далі Умов) Банк за наявності вільних грошових коштів зобов`язується надати Клієнту строковий "Кредит КУБ" (далі послуга) для фінансування поточної діяльності Клієнта та/або для придбання основних засобів в обмін на зобов`язання Клієнта з повернення кредиту, сплати процентів в обумовлені цим Договором терміни. Істотні умови кредиту (сума кредиту, проценти за користування кредитом, розмір щомісячного платежу, порядок їх сплати) вказуються в Заяві про приєднання по Умов та правил надання послуги "КУБ" (далі Заява), а також в системі Приват24.
Клієнт приєднується до послуги шляхом підписання кваліфікованим електронним підписом Заяви в системі Приват24 або у сервісі "Paperless" або іншим шляхом, що прирівнюється до належного способу укладення сторонами кредитного договору.
Кредит також може надаватися шляхом видачі кредитних коштів з наступним їх перерахуванням на рахунок підприємства-продавця за товари та послуги.
Якість послуг має відповідати законодавству України, нормативним актам Національного Банку України (далі НБУ), які регулюють кредитні відносини.
Повернення кредиту здійснюється щомісяця шляхом забезпечення Клієнтом позитивного сальдо на його поточному рахунку в сумах і в дати щомісячних внесків, зазначених у Заяві (п. 3.2.2.3.1. Умов).
Строк користування кредитом зазначено у заяві про приєднання. Максимальний строк користування кредитом не може перевищувати 12 місяців з дати видачі кредитних коштів (п. 3.2.2.3.1.2. Умов).
Відповідно до п. 3.2.2.3.1.4. Умов Клієнт доручає Банку щомісячно у строки, зазначені в Заяві, здійснювати договірне списання з його рахунків, відкритих у Банку, на погашення заборгованості за послугою у кількості та розмірі, зазначеному в кредитному Договорі.
Остаточним терміном погашення заборгованості за кредитом є дата повернення кредиту.
Згідно зі статтями 212, 651 ЦК України при порушенні Клієнтом будь-якого із зобов`язань, передбачених цим Договором, Банк на свій розсуд, починаючи з 91-ого дня порушення будь-якого із зобов`язань, має право змінити умови Договору, встановивши інший термін повернення кредиту. При цьому Банк направляє Клієнту повідомлення із зазначенням дати терміну повернення кредиту (Банк здійснює інформування Клієнта на свій вибір або письмово, або через встановлені засоби електронного зв`язку Банку та Клієнта (системи клієнт-банк, інтернет-клієнт-банк, sms-повідомлення або інших). При непогашенні заборгованості за цим Договором у термін, зазначений у повідомленні, вся заборгованість за кредитним Договором, починаючи з наступного дня від дати, зазначеної в повідомленні, вважається простроченою. У разі погашення заборгованості в період до закінчення 90 днів (включно) з моменту порушення будь-якого із зобов`язань, терміном повернення кредиту є дата останнього платежу.
За користування послугою Клієнт сплачує щомісячно на протязі всього терміну кредиту проценти за користування кредитом в розмірі та згідно графіку, визначених в заяві та тарифах.
При несплаті процентів у строк, визначений Графіком, вони вважаються простроченими (крім випадків розірвання Договору згідно з п. 3.2.2.6.2.) (п. 3.2.2.3.2. Умов).
Відповідно до підп. 3.2.2.5.2. п. 3.2.2.5. Умов Клієнт зобов`язується оплатити щомісячні проценти за користування кредитом згідно з п. 3.2.2.3.2.
Згідно з підп. 3.2.2.6.2. п. 3.2.2.6. Умов Банк має право: при настанні порушення Клієнтом будь-якого із зобов`язань, передбачених умовами видачі та погашення кредиту, в т. ч. у разі порушення цільового використання кредиту;
Банк, на свій розсуд, має право змінити умови видачі та надання кредиту вимагати від Клієнта дострокового повернення кредиту, сплати процентів за користування, виконання інших зобов`язань за кредитом у повному обсязі шляхом надсилання повідомлення. При цьому згідно зі статтями 212, 611, 651 Цивільного кодексу України за зобов`язаннями, терміни виконання яких не настали, терміни вважаються такими, що настали в зазначену у повідомленні дату. В цю дату Клієнт зобов`язується повернути Банку суму кредиту в повному обсязі, проценти за фактичний термін користування ним, повністю виконати інші зобов`язання за кредитом.
Банк, незалежно від настання термінів виконання зобов`язань Клієнтом за цим Договором, має право вимагати дострокового повернення суми кредиту, сплати процентів при порушення Клієнтом вимог у частині цільового використання кредитних коштів, або у разі зменшення розміру активів Клієнта на 30 і більше відсотків у порівнянні з розміром його активів, зазначених у відповідній річній звітності за попередній рік (п. 3.2.2.6.6. Умов).
В якості забезпечення виконання зобов`язань за цим Договором Клієнт за вимогою Банку зобов`язується передавати в заставу майно або майнові права по додаткових угодах (п. 3.2.2.8.1. Умов).
Забезпеченням виконання зобов`язань Клієнтом - юридичною особою за цим Договором є укладення Договору поруки (п. 3.2.2.8.2. Умов).
За користування кредитом у період з дати списання коштів з позикового рахунку до дат погашення кредиту згідно з п.п. 3.2.2.1., 3.2.2.3. цього Договору Клієнт сплачує проценти в розмірі, зазначеному в п. 3.2.2.3.2. (п. 3.2.2.9.1. Умов).
Нарахування процентів здійснюється щодня, при цьому проценти розраховуються на початковий розмір кредиту за фактичну кількість днів користування кредитними ресурсами, виходячи з 360 днів у році. День повернення кредиту в часовий інтервал нарахування процентів не враховується (п. 3.2.2.9.2. Умов).
Розрахунок і нарахування процентів за користування кредитом здійснюється у терміни, вказані в заяві, кожного місяця, на наступний день після дня отримання Клієнтом кредиту або дня погашення чергової частини боргу і проводиться до повного погашення заборгованості за кредитом на первісну суму кредиту (п. 3.2.2.9.7. Умов).
Договір є чинним з моменту підписання Клієнтом заяви про приєднання. Строк дії Договору встановлюється з дня його укладання і до повного виконання сторонами зобов`язань за Договором (п. 3.2.2.11. Умов).
На виконання умов Договору Позивач перерахував Відповідачеві -1 кредитні кошти, що підтверджується платіжним дорученням № HSAV9BV8U4 від 19.10.2021 на суму 500 000,00 грн.
07.11.2022 ПП "АЛЬФА-АЛМЕТ" через систему інтернет-клієнт-банкінгу з використанням електронно-цифрового підпису підписано Заяву анкету про зміну умов договору.
Банком погоджено зміни умови договору Протоколом рішення про короткострокову реструктуризацію та Пропозиція про зміну істотних умов кредитування за договором, яким є Заява про приєднання від 19.10.2021 разом з Умовами та Правилами надання банківських послуг АТ КБ "ПриватБанк", що розміщені в мережі Інтернет на офіційному сайті АТ КБ "ПриватБанк" за адресою https://privatbank.ua/terms.
Відповідно до Пропозиції про зміну істотних умов кредитування за договором, встановлено:
- сума заборгованості Позичальника за неповернутими кредитними коштами по Кредитному договору (далі - Кредит)становить 296 296,29 грн., при цьому подальше надання Банком Позичальнику кредитних коштів за Кредитним договором не здійснюється.
- кінцевий термін повернення Кредиту встановлюється до 01.01.2025 (включно). Погашення заборгованості за Кредитом (повернення кредиту) здійснюється Позичальником відповідно до графіку наведеного в п. 4 цієї пропозиції про зміну істотних умов кредитування за Кредитним договором.
- умови нарахування процентів за користування кредитними коштами, зокрема тип процентної ставки, розмір та порядок сплати не змінюються та здійснюється в порядку та на умовах передбачених Кредитним договором.
- усі інші умови Кредитного договору, що не змінені в цій пропозиції про зміну істотних умов кредитування за Кредитним договором, залишаються чинними та діють з урахуванням особливостей, що встановлені чинним законодавством України.
Відповідно до графіку погашення заборгованості, Відповідач -1 мав гасити борг у період з 01.12.2022 по01.01.2025.
За даними Позивача, Відповідач не виконував умови Договору, не дотримувався графіку погашення заборгованості, у зв`язку з порушенням Відповідачем-1 зобов`язань за Договором, за ним обліковується борг 292 629,58 грн., який складається з:
- 229 629,58 грн. - боргу за кредитом;
- 63 000,00 грн. - боргу за відсотками у вигляді щомісячної комісії.
З метою забезпечення виконання зобов`язань за Договором Позивач з Відповідачем -2 уклали Договір поруки №POR1634537358568 від 18.10.2021 (далі Договір поруки), відповідно до якого предметом цього Договору є надання поруки Поручителем (Відповідачем -2) перед Кредитором (Позивачем) за виконання ПП "АЛЬФА-АЛМЕТ" зобов`язань за угодами-приєднання до:
1.1.1. розділу 3.2.2. "Кредит КУБ" Умов та правил надання банківських послуг, далі Угода 1, по сплаті:
а) процентної ставки за користування кредитом:
- За період користування кредитом згідно з п. 3.2.2.3.2. Угоди 1 перші 6 місяців 1.6 відсотка (одна ціла шість десятих) в місяць від початкового розміру кредиту, починаючи з 7-го місяця 1.4 відсотка (одна ціла чотири десятих) від початкового розміру кредиту;
- За період користування кредитом згідно з п. 3.2.2.3.3. Угоди 1 - 4,0 % (чотири) відсотки в місяць від суми простроченої заборгованості;
б) кредит у розмірі 500 000 (п`ятсот тисяч) грн.
Якщо під час виконання "Угоди 1" зобов`язання Боржника, що забезпечені цим Договором збільшується, внаслідок чого збільшується обсяг відповідальності Поручителя, Поручитель при укладенні цього Договору дає свою згоду на збільшення зобов`язань за "Угодою 1" в розмірі таких збільшень. Додаткових узгоджень про такі збільшення з Поручителем не потрібно.
Відповідно до п. 1.2. Договору поруки Поручитель відповідає перед Кредитором за виконання зобов`язань за "Угодою 1" в тому ж розмірі, що і Боржник, включаючи сплату кредиту, процентів, нарахованих за користування кредитом, винагород, штрафів, пені та інших платежів. Відшкодування збитків. Згідно цього пункту Поручитель відповідає перед Кредитором всіма власними коштами та майном, яке належить йому на праві власності.
Поручитель з умовами "Угоди 1" ознайомлений (п. 1.3. Договору поруки).
У випадку невиконання Боржником зобов`язань за "Угодою 1". Боржник та Поручитель відповідають перед Кредитором як солідарні боржники (п. 1.5. Договору поруки).
Сторони взаємно домовились, що порука за цим Договором припиняється через 15 (п`ятнадцять) років після укладення цього Договору. У випадку виконання Боржником та/або поручителем всіх зобов`язань за "Угодою 1" цей Договір припиняє свою дію (п. 4.1. Договору).
21.06.2024 Позивач направив Відповідачам Повідомлення-вимогу № LAJDRKUB080U9 від 13.06.2024, в якій вимагав виконати наступні дії: сплатити прострочену заборгованість, на умовах та порядку, що встановлені кредитним договором, що призведе до втрати чинності цієї вимоги; достроково повернути кредит разом із нарахованими відсотками за користування кредитом та неустойкою.
За даними Позивача, дане Повідомлення-вимога залишені Відповідачами без відповіді та виконання.
У зв`язку з тим, що Кредитний договір забезпечено порукою, Позивач просить стягнути борг за договором солідарно з Відповідачів.
Наведене стало причиною звернення Позивачем з позовом та є предметом спору в даній справі.
Предметом доказування в даній справі є порушення Відповідачем -1 графіку погашення заборгованості, наявність боргу, обґрунтованість стягуваних сум.
Відносини, що виникли між сторонами у справі, є господарськими зобов`язаннями, тому, згідно зі ст. 4, 173-175 і ч. 1 ст. 193 ГК України, до цих відносин мають застосовуватися відповідні положення Цивільного кодексу України з урахуванням особливостей передбачених Господарським кодексом України.
Відповідно до п. 1 ч. 2 ст. 11 ЦК України, підставами виникнення цивільних прав та обов`язків, зокрема, є договори та інші правочини.
За кредитним договором банк або інша фінансова установа (кредитодавець) зобов`язується надати грошові кошти (кредит) позичальникові у розмірі та на умовах, встановлених договором, а позичальник зобов`язується повернути кредит та сплатити проценти (ст. 1054 ЦК України).
Статтею 193 ГК України визначено, що суб`єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов`язання належним чином відповідно до закону та інших правових актів, договору, а за відсутності конкретних вимог - відповідно до вимог, що у певних умовах звичайно ставляться. Кожна сторона повинна вжити усіх заходів, необхідних для належного виконання нею зобов`язання, враховуючи інтереси другої сторони та забезпечення загальногосподарського інтересу.
Відповідно до ст. 525, 526 ЦК України одностороння відмова від зобов`язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом. Зобов`язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.
Статтею 610 ЦК України передбачено, що порушенням зобов`язання є його не виконання або виконання з порушенням умов, які визначені змістом зобов`язання. Договір є обов`язковим для виконання сторонами (ст. 629 ЦК України).
Відповідно до ч. 1 ст. 612 ЦК України боржник вважається таким, що прострочив, якщо він не приступив до виконання зобов`язання або не виконав його у строк, встановлений договором або законом.
Згідно зі ст. 546 ЦК України виконання зобов`язання може забезпечуватися неустойкою, порукою, гарантією, заставою, притриманням, завдатком.
За договором поруки поручитель поручається перед кредитором боржника за виконання ним свого обов`язку. Поручитель відповідає перед кредитором за порушення зобов`язання боржником. Порукою може забезпечуватися виконання зобов`язання частково або у повному обсязі (ст. 553 ЦК України).
Відповідно до ст. 554 ЦК України у разі порушення боржником зобов`язання, забезпеченого порукою, боржник і поручитель відповідають перед кредитором як солідарні боржники, якщо договором поруки не встановлено додаткову (субсидіарну) відповідальність поручителя. Поручитель відповідає перед кредитором у тому ж обсязі, що і боржник, включаючи сплату основного боргу, процентів, неустойки, відшкодування збитків, якщо інше не встановлено договором поруки.
Згідно зі ст. 554 ЦК України Боржник та Поручитель несуть відповідальність як солідарні боржники.
Відповідно до ст. 74 ГПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень.
У ст. 76, 77 ГПК України визначено, що належними є докази, на підставі яких можна встановити обставини, які входять в предмет доказування. Обставини, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватись іншими засобами доказування.
Згідно зі ст. 78, 79 ГПК України достовірними є докази, створені (отримані) за відсутності впливу, спрямованого на формування хибного уявлення про обставини справи, які мають значення для справи. Наявність обставини, на яку сторона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, вважається доведеною, якщо докази, надані на підтвердження такої обставини, є більш вірогідними, ніж докази, надані на її спростування. Питання про вірогідність доказів для встановлення обставин, що мають значення для справи, суд вирішує відповідно до свого внутрішнього переконання.
Статтею 86 ГПК України передбачено, що суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об`єктивному та безпосередньому дослідженні наявних у справі доказів. Жодні докази не мають для суду заздалегідь встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також вірогідність і взаємний зв`язок доказів у їх сукупності. Суд надає оцінку як зібраним у справі доказам в цілому, так і кожному доказу (групі однотипних доказів), який міститься у справі, мотивує відхилення або врахування кожного доказу (групи доказів).
Згідно зі ст. 13 ГПК України судочинство у господарських судах здійснюється на засадах змагальності сторін.
Учасники справи мають рівні права щодо здійснення всіх процесуальних прав та обов`язків, передбачених цим Кодексом.
Кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених законом.
Кожна сторона несе ризик настання наслідків, пов`язаних з вчиненням чи невчиненням нею процесуальних дій.
Відповідачі відзив на позов, доказів відсутності боргу чи контррозрахунку стягуваної суми суду не надали.
Перевіривши доводи і докази Позивача, суд вважає позовні вимоги такими, що підлягають задоволенню.
Так, на виконання умов Договору Позивач надав Відповідачеві-1 грошові кошти, що підтверджується платіжним дорученням № HSAV9BV8U4 від 19.10.2021 на суму 500 000,00 грн.
Позивач, обґрунтовуючи право вимоги в частині стягнення боргу за кредитом, заборгованості за відсотками у вигляді щомісячної комісії, у тому числі їх розмір і порядок нарахування, крім самого розрахунку кредитної заборгованості за договором від 19.10.2021, посилається на Витяг з Умов та Правил надання банківських послуг, розміщених на сайті://privatbank.ua.
ПП "АЛЬФА-АЛМЕТ" свої зобов`язання за кредитним договором виконав не в повному обсязі, тому станом на 02.09.2024 Відповідач -1 має борг за кредитом у сумі 229 629,58 грн. та за відсотками 63 000,00 грн.
На підтвердження боргу за Договором Позивачем надано виписки по рахунку Відповідача -1.
21.06.2024 Позивач направив Відповідачам Повідомлення-вимогу № LAJDRKUB080U9 від 13.06.2024, в якій вимагав виконати наступні дії: сплатити прострочену заборгованість, на умовах та порядку, що встановлені кредитним договором, що призведе до втрати чинності цієї вимоги; достроково повернути кредит разом із нарахованими відсотками за користування кредитом та неустойкою.
За даними Позивача, дане Повідомлення-вимога залишені Відповідачами без відповіді та виконання.
Відповідачі проведеного Позивачем станом на 02.09.2024 розрахунку заявленого до стягнення боргу не заперечували та не спростували, доказів на підтвердження належного виконання умов Договору суду не надали.
Оскільки порука має похідний характер від забезпеченого нею зобов`язання, а Відповідачами не надано належних та допустимих доказів виконання зобов`язань за кредитним договором, вимоги Позивача про солідарне стягнення з Відповідачів боргу за кредитом у сумі 229 629,58 грн. та за відсотками - 63 000,00 грн. визнаються судом обґрунтованими.
З урахуванням викладеного, суд вважає, що позов підлягає задоволенню.
Згідно зі ст. 129 ГПК України господарські витрати у справі слід покласти на Відповідачів.
Керуючись ст. 2, 73, 74, 76, 77-79, 86, 91, 129, 233, 238, 240, 241 Господарського процесуального кодексу України, суд
В И Р І Ш И В:
Позов задовольнити.
Стягнути солідарно з Приватного підприємства "АЛЬФА-АЛМЕТ" (49000, м. Дніпро, вул. Ливарна, буд. 6, оф. ХІІІ-2, код 38431713) та ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , код НОМЕР_1 ) на користь Акціонерного товариства комерційний банк "Приватбанк" (01001, м. Київ, вул. Грушевського, 1д, код 14360570) 229 629,58 грн. боргу за кредитом, 63 000,00 грн. боргу за відсотками у вигляді щомісячної комісії.
Стягнути з Приватного підприємства "АЛЬФА-АЛМЕТ" (49000, м. Дніпро, вул. Ливарна, буд. 6, оф. ХІІІ-2, код 38431713) на користь Акціонерного товариства комерційний банк "Приватбанк" (01001, м. Київ, вул. Грушевського, 1д, код 14360570) 1 755,78 грн. судового збору.
Стягнути з ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , код НОМЕР_1 ) на користь Акціонерного товариства комерційний банк "Приватбанк" (01001, м. Київ, вул. Грушевського, 1д, код 14360570) 1 755,77 грн. судового збору.
Видати накази після набрання судовим рішенням законної сили.
Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається до Центрального апеляційного господарського суду у строк, передбачений ст.256 ГПК України.
Суддя С.Г. Юзіков
Суд | Господарський суд Дніпропетровської області |
Дата ухвалення рішення | 26.11.2024 |
Оприлюднено | 28.11.2024 |
Номер документу | 123319766 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань банківської діяльності |
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Юзіков Станіслав Георгійович
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Юзіков Станіслав Георгійович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні