ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА вул. Б.Хмельницького, 44-В, м.Київ, 01054, тел. (044) 334 68 95 e-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua, web: ki.arbitr.gov.ua Код ЄДРПОУ 05379487
УХВАЛА
м. Київ
02.10.2024Справа № 910/4338/17За заявою об`єднання підприємств електротехнічна корпорація "Елкор"
до приватного акціонерного товариства КП "Укренергомонтаж"
(ідентифікаційний код 04543795)
про банкрутство
Суддя Івченко А.М.
Представники: відповідно до протоколу
ОБСТАВИНИ СПРАВИ:
Заявник звернувся до суду з заявою про порушення справи про банкрутство боржника оскільки останній неспроможний сплатити борг.
Ухвалою Господарського суду міста Києва від 11.04.2017 порушено провадження у справі № 910/4338/17 та призначено розпорядником майна боржника арбітражного керуючого Бойка О.В.
Ухвалою попереднього засідання Господарського суду міста Києва від 22.08.2017 Затверджено реєстр вимог кредиторів на загальну суму 25.902.997,30 грн.
Постановою Господарського суду міста Києва від 15.01.2019 визнано боржника банкрутом та призначено ліквідатором боржника арбітражного керуючого Бойка О.В.
10.11.2023 від ліквідатора боржника надійшло клопотання про продовження строку для подання звіту.
Ухвалою Господарського суду міста Києва від 23.11.2023 задоволено клопотання ліквідатора боржника; продовжено ліквідатору боржника арбітражному керуючому Бойку О.В. (свідоцтво про право на здійснення діяльності арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) № 185 від 12.02.13) строк для подання суду на затвердження звіту ліквідатора та ліквідаційного балансу банкрута на три місяці, тобто до 23.02.2024.
23.02.2024 від ліквідатора банкрута надійшло клопотання про призначення розгляду звіту ліквідатора, проте, до клопотання звіту ліквідатора не подано.
Протоколом повторного автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 11.04.2024, справу передано судді Івченко А.М
Ухвалою Господарського суду міста Києва від 16.04.2024 прийнято справу до свого провадження.
05.08.2024 від ліквідатора банкрута надійшов звіт ліквідатора та ліквідаційний баланс.
Ухвалою Господарського суду міста Києва від 12.08.2024 призначено до розгляду звіт ліквідатора та ліквідаційний баланс на 02.10.24; запропоновано учасникам провадження у справі надати пояснення.
24.09.2024 від ліквідатора банкрута надійшло клопотання про затвердження звіту про нарахування грошової винагороди, заява про стягнення грошової винагороди.
В судовому засіданні суд розглянувши клопотання ліквідатора банкрута про затвердження звіту про нарахування грошової винагороди, здійснення витрат ухвалив відмовити у його задоволенні на підставі такого.
У відповідності до положень ст. 30 Кодексу України з процедур банкрутства арбітражний керуючий виконує повноваження за грошову винагороду.
Розмір основної грошової винагороди арбітражного керуючого за виконання ним повноважень розпорядника майна або ліквідатора визначається в розмірі середньомісячної заробітної плати керівника боржника за останніх 12 місяців його роботи до відкриття провадження у справі, але не менше трьох розмірів мінімальної заробітної плати за кожний місяць виконання арбітражним керуючим повноважень.
Право вимоги основної грошової винагороди виникає в арбітражного керуючого в останній день кожного календарного місяця виконання ним повноважень.
Сплата основної винагороди арбітражного керуючого за виконання ним повноважень розпорядника майна, ліквідатора, керуючого санацією, керуючого реструктуризацією, керуючого реалізацією здійснюється за рахунок коштів, авансованих заявником (кредитором або боржником) на депозитний рахунок господарського суду, який розглядає справу, до моменту подання заяви про відкриття провадження у справі.
У разі якщо процедура триває після закінчення авансованих заявником коштів, основна винагорода арбітражного керуючого сплачується за рахунок коштів, одержаних боржником - юридичною особою у результаті господарської діяльності, або коштів, одержаних від продажу майна боржника, яке не перебуває в заставі, або коштів фонду, створеного кредиторами для виплати грошової винагороди та відшкодування витрат арбітражного керуючого (у разі його створення).
Арбітражний керуючий не менше одного разу на два місяці звітує про нарахування та виплату грошової винагороди арбітражного керуючого, здійснення та відшкодування його витрат на засіданнях зборів кредиторів (у справі про неплатоспроможність фізичної особи) чи комітету кредиторів (у справі про банкрутство юридичної особи), а в частині витрат, що стосуються заставного майна, - перед забезпеченим кредитором.
Звіт арбітражного керуючого про нарахування і виплату грошової винагороди, здійснення та відшкодування витрат має бути схвалений зборами кредиторів (у справі про неплатоспроможність фізичної особи) чи комітетом кредиторів (у справі про банкрутство юридичної особи), а в частині витрат, що стосуються заставного майна, - забезпеченим кредитором.
Ліквідатор банкрута зазначає, що за період з 02.04.2021 по 31.12.2022, від комітету кредиторів скарг на дії або бездіяльність арбітражного керуючого (ліквідатора) не було, строки на подання до суду звіту ліквідатора та ліквідаційного балансу банкрута у справі № 910/4338/17 продовжувались за погодженням з комітетом кредиторів або підтримувались кредиторами в ході судових засідань.
Комітетом кредиторів у справі № 910/4338/17 фонд для авансування грошової винагороди та відшкодування витрат арбітражного керуючого - не створювався.
Тому, ліквідатор банкрута просить суд затвердити звіт арбітражного керуючого (ліквідатора) про нарахування грошової винагороди, здійснення та відшкодування витрат у справі № 910/4338/17 з 02.04.2021 по 31.12.2022 у сумі 398 700,00 грн.
Відповідно до протоколу зборів кредиторів від 22.02.2024, вирішено відмовити у затвердженні звіту про нарахування грошової винагороди, здійснення та відшкодування витрат у справі № 910/4338/17 з 02.04.2021 по 31.12.2022 у сумі 398 700,00 грн.
Кредитор НЕК «Укренерго» зазначив, що ліквідаційну процедуру відкрито 15.09.2019 та встановлені строки судом не дотримувалися ліквідатором. Звіт не містить даних про його дії у вказаний період з 02.04.2021 по 31.12.2022.
Відповідно до приписів ч. 3 ст. 12 Кодексу України з процедур банкрутства, яка кореспондується з ст. 13 Цивільного кодексу України, під час реалізації своїх прав та обов`язків арбітражний керуючий зобов`язаний діяти добросовісно, розсудливо та з метою, з якою ці права та обов`язки надано (покладено).
При цьому "добросовісність" має трактуватися як категорія моральна, що відображає врахування особою інтересів інших учасників господарських правовідносин, публічного інтересу тощо, а "розсудливість" - як категорія інтелектуальна, що припускає адекватність оцінки особою цінності певного цивільного права, доцільності своїх дій, наслідки здійснення або нездійснення цивільного права. Тобто, під час реалізації своїх прав та обов`язків арбітражний керуючий (ліквідатор) зобов`язаний діяти добросовісно, розсудливо, з метою, з якою ці права та обов`язки надано (покладено), обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії), на підставі, у межах та спосіб, що передбачені Конституцією та законодавством України про банкрутство.
Відповідно до приписів ст. 526 ЦК України зобов`язання має виконуватися належним чином.
При визначенні розміру оплати послуг арбітражного керуючого, господарський суд, через призму зазначених статей та процесуального законодавства, має досліджувати якість виконаних робіт, час за який вони виконані, які фактичні дії вчинялись керуючим реструктуризацією за заявлений ним період та чи дійсно такі дії потребують на їх вчинення саме стільки часу, оскільки оплаті підлягає виключно належно виконана робота (її обсяг), а не період часу, протягом якого тривала зазначена процедура, враховуючи те, що арбітражний керуючий є суб`єктом незалежної професійної діяльності (ст.10 Кодексу України з процедур банкрутства).
Кредитори не повинні нести невиправдані втрати внаслідок затягування процедури ліквідації не зі сторони кредиторів.
Законодавство не передбачає оплату винагороди арбітражного керуючого, який своїми діями сприяв порушенню строків, встановлених КзПБ та ухвалами суду.
Суд дослідивши клопотання та матеріали справи, ухвалив відмовити у задоволенні цього клопотання на підставі того, що ліквідатором банкрута не подано до суду належних доказів здійснення повноважень у вказаний період. На підставі вищевикладеного, клопотання про стягнення з кредиторів грошовї винагороди задоволенню не підлягає.
Судом розглянуто звіт ліквідатора та ліквідаційний баланс банкрута.
На виконання постанови Господарського суду, ліквідатор провів ліквідаційну процедуру направлену на виявлення активів що належать боржнику, формування ліквідаційної маси, погашення заборгованості та відновлення платоспроможності боржника, або його ліквідацію - відповідно до наявності чи відсутності активів боржника.
22.02.2024 на засіданні комітету кредиторів вирішено схвалити звіт ліквідатора та ліквідаційний баланс.
Згідно приписів Кодексу, в процедурі банкрутства здійснені наступні заходи направлені на виявлення активів боржника: направлено запити з метою пошуку майна боржника, проведено інвентаризацію.
Ліквідатором банкрута сформовано ліквідаційний баланс, яким підтверджується відсутність у боржника майнових активів. Вимоги кредиторів залишилися не задоволеними.
Відповідно до ст. 65 Кодексу України з процедур банкрутства, після завершення всіх розрахунків з кредиторами ліквідатор подає до господарського суду звіт та ліквідаційний баланс, до якого додаються:
відомості за результатами інвентаризації майна боржника та перелік ліквідаційної маси;
відомості про реалізацію об`єктів ліквідаційної маси з посиланням на укладені договори купівлі-продажу;
копії документів, що підтверджують відчуження активів боржника під час ліквідаційної процедури (у тому числі протоколи про проведення аукціону, договори купівлі-продажу, акти приймання-передачі майна, акти про придбання майна на аукціоні тощо);
реєстр вимог кредиторів з даними про розміри погашених вимог кредиторів;
документи, що підтверджують погашення вимог кредиторів;
довідка архівної установи про прийняття документів, які відповідно до закону підлягають довгостроковому зберіганню;
для акціонерних товариств - розпорядження про скасування реєстрації випуску акцій, видане Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку;
для емітентів боргових цінних паперів - звіт про результати погашення цінних паперів.
Обов`язком ліквідатора є здійснення всієї повноти дій, спрямованих на виявлення та повернення активів боржника.
Господарський суд після заслуховування звіту ліквідатора та думки кредиторів постановляє ухвалу про затвердження звіту ліквідатора та ліквідаційного балансу.
Якщо за результатами ліквідаційної процедури після задоволення вимог кредиторів не залишилося майна, господарський суд постановляє ухвалу про ліквідацію юридичної особи - банкрута. Копія цієї ухвали надсилається державному реєстратору для проведення державної реєстрації припинення юридичної особи - банкрута, а також власнику майна.
Якщо ліквідатор не виявив майнових активів, що підлягають включенню до складу ліквідаційної маси, він зобов`язаний подати до господарського суду ліквідаційний баланс, який засвідчує відсутність у банкрута майна.
Ліквідатор виконує свої повноваження до внесення до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань запису про припинення юридичної особи - банкрута.
Отже, зважаючи на підтвердження здійснених в ліквідаційній процедурі заходів належними доказами, суд прийшов до висновку про вчинення ліквідатором усіх необхідних для пошуку та виявлення майна банкрута дій шляхом звернення до відповідних реєстраційний органів та вважає за можливе затвердити звіт ліквідатора та ліквідаційний баланс банкрута.
Господарський суд закриває провадження у справі про банкрутство, якщо затверджено звіт ліквідатора в порядку передбаченому цим Кодексом (п. 5 ч. 1 ст. 90 Кодексу України з процедур банкрутства).
Згідно з ч. 7 ст. 64 Кодексу України з процедур банкрутства вимоги, не погашені у зв`язку з недостатністю майна, вважаються погашеними.
Відповідно до ч. 4 ст. 90 Кодексу України з процедур банкрутства, випадках, передбачених пунктами 4 - 6 частини першої цієї статті, господарський суд в ухвалі про закриття провадження у справі зазначає, що вимоги конкурсних кредиторів, які не були заявлені в установлений цим Кодексом строк або були відхилені господарським судом, вважаються погашеними, а виконавчі документи за відповідними вимогами визнаються такими, що не підлягають виконанню.
Розглянувши матеріали справи, звіт ліквідатора, ліквідаційний баланс банкрута, а також дослідивши додані до звіту документи, судом встановлено, що для виявлення майнових активів боржника з метою задоволення вимог кредиторів ліквідатором виконані всі необхідні дії та покладені на нього Кодексом України з процедур банкрутства обов`язки, в зв`язку з чим суд вважає за необхідне затвердити поданий звіт ліквідатора та ліквідаційний баланс Приватного акціонерного товариства КП "Укренергомонтаж" (ідентифікаційний код 04543795), а боржника, як юридичну особу - ліквідувати та закрити провадження у справі № 910/4338/17.
Керуючись Кодексом України з процедур банкрутства, ст. 234 Господарського процесуального кодексу України, Господарський суд міста Києва -
УХВАЛИВ:
1. У задоволенні клопотання ліквідатора банкрута про затвердження звіту про нарахування грошової винагороди, здійснення витрат відмовити.
2. Затвердити звіт ліквідатора та ліквідаційний баланс Приватного акціонерного товариства КП "Укренергомонтаж" (ідентифікаційний код 04543795).
3. Ліквідувати банкрута - Приватне акціонерне товариство КП "Укренергомонтаж" (ідентифікаційний код 04543795), як юридичну особу у зв`язку з банкрутством.
4. Зобов`язати ліквідатора, орган державної реєстрації і орган статистики провести відповідні дії з виключення юридичної особи банкрута з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань.
5. Провадження у справі № 910/4338/17 закрити.
6. Дію мораторію припинити.
7. Копію ухвали направити учасникам провадження у справі.
Повний текст ухвали складено 26.11.2024
Ухвала набирає законної сили негайно після її оголошення та може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції в порядку та строки, встановлені статтями 254-257 Господарського процесуального кодексу України.
Суддя А.М.Івченко
Суд | Господарський суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 02.10.2024 |
Оприлюднено | 28.11.2024 |
Номер документу | 123320107 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи про банкрутство, з них: банкрутство юридичної особи |
Господарське
Господарський суд міста Києва
Івченко А.М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні