ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
25.11.2024 р. Справа № 914/2847/24
Суддя Господарського суду Львівської області Никон О.З., розглянувши матеріали позовної заяви Товариства з обмеженою відповідальністю «Снек Продакшн», м. Дніпро
до відповідача: Товариство з обмеженою відповідальністю «Альянс Маркет», м. Львів
про стягнення 886 320, 19 грн
ВСТАНОВИВ:
Товариство з обмеженою відповідальністю «Снек Продакшн» звернулось до Господарського суду Львівської області з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «Альянс Маркет» про стягнення 886 320, 19 грн.
Розглянувши матеріали позовної заяви та додані до неї документи, суд дійшов висновку про необхідність залишення її без руху, з огляду на таке.
Згідно з частиною 2 статтею 164 Господарського процесуального кодексу України позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).
Відповідно до пункту 5 частини 3 статті 162 Господарського процесуального кодексу України, позовна заява повинна містити, виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини; правові підстави позову.
У позовній заяві позивач ствердив про часткову оплату відповідачем 161 262, 74 грн, однак платіжного документа, який би це підтвердив, суду не надав.
Суд звертає увагу позивача, що необхідність таких доказів (банківські виписки про рух коштів чи платіжні документи) обумовлюється потребою визначення точних періодів для нарахування заявлених до стягнення пені, інфляційних втрат, 3% річних та перевірки наявності/відсутності зазначення призначень платежів, які впливають на черговість зарахування коштів.
Також пунктом 8 частини 3 статті 162 Господарського процесуального кодексу України визначено, що позовна заява повинна містити перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви.
Частинами 1-5 статті 91 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що письмовими доказами є документи (крім електронних документів), які містять дані про обставини, що мають значення для правильного вирішення спору. Письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не передбачено цим Кодексом. Якщо для вирішення спору має значення лише частина документа, подається засвідчений витяг з нього.
Позивач і у позові, і у додатках до нього посилався на договір поставки та протокол розбіжностей.
Проте зазначені докази, які фактично є підставою позову, складені іноземною мовою.
Господарське судочинство здійснюється державною мовою (частина перша статті 10 Господарсько процесуального кодексу України).
До письмових доказів, викладених іноземною мовою, повинні додаватися переклади українською мовою, засвідчені належним чином. Правильність перекладу документів юридичного характеру повинна бути нотаріально засвідченою в порядку статті 79 Закону України "Про нотаріат". Пунктом 2.1. глави 8 розділу ІІ Порядку вчинення нотаріальних дій нотаріусами України №296/5 від 22.02.2012 визначено, якщо нотаріус не знає відповідних мов (однієї з них), переклад документа може бути зроблено перекладачем, справжність підпису якого засвідчує нотаріус за правилами, передбаченими цим Порядком.
Враховуючи відсутність перекладу, господарський суд позбавлений можливості встановити зміст поданих іноземною мовою документів.
Відповідно до пункту 1 статті 174 Господарського процесуального кодексу України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162 та 164 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення її без руху.
Враховуючи наведене, керуючись статтями 162, 164, 174, 234 Господарського процесуального кодексу України, суд
ПОСТАНОВИВ:
1. Позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю «Снек Продакшн» залишити без руху.
2. Встановити позивачу строк у 10 календарних днів з дня вручення цієї ухвали для усунення зазначених у ній недоліків.
У разі невиконання цієї ухвали у встановлений судом строк, позовна заява вважається неподаною і підлягає поверненню зі всіма доданими до неї документами.
Ухвала набрала законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.
Суддя Никон О. З.
Суд | Господарський суд Львівської області |
Дата ухвалення рішення | 25.11.2024 |
Оприлюднено | 28.11.2024 |
Номер документу | 123320691 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань купівлі-продажу поставки товарів, робіт, послуг |
Господарське
Господарський суд Львівської області
Никон О.З.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні