ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Держпром, 8-й під`їзд, майдан Свободи, 5, м. Харків, 61022,
тел. приймальня (057) 705-14-14, тел. канцелярія 705-14-41, факс 705-14-41
УХВАЛА
"25" листопада 2024 р.м. ХарківСправа № 922/2376/24вх. № 2376/24
Суддя Міньковський С.В.
Без участі представників сторін
розглянувши заяву фізичної особи ОСОБА_1 з грошовими вимогами до боржника (вх.№29444 від 22.11.2024) у справі за заявою : Приватного підприємства "Харків-Полімер"
до Товариства з обмеженою відповідальністю "Атлант-Пак"
про визнання банкрутом
ВСТАНОВИВ:
Ухвалою від 30.07.2024 господарський суд відкрив провадження у справі про банкрутство ТОВ "Атлант-Пак", здійснив оприлюднення оголошення про відкриття справи про банкрутство на веб-сайті Судової влади України (ВГСУ), призначив розпорядником майна арбітражного керуючого Смолова К.В., зобов`язав розпорядника майна надати суду відомості про результат розгляду вимог кредиторів в строк до 09.09.2024, встановив строк проведення розпорядником майна інвентаризації майна боржника до 24.09.2024 та призначив дату проведення попереднього засідання суду.
Оголошення про відкриття справи про банкрутство ТОВ "Атлант-Пак" було опубліковано 30.07.2024 № 73736. Строк, визначений судом для подання заяв кредиторів до 30.08.2024.
Поза межами строку, визначеного ч.1 ст.45 Кодексу України з процедур банкрутства, до суду від фізичної особи ОСОБА_1 надійшла заява із грошовими вимогами до боржника (№29444 від 22.11.2024), в якій вона просить суд визнати кредиторські вимоги до боржника у розмірі 101 644,13 грн та включити їх до реєстру вимог кредиторів у першу чергу.
В обґрунтування заявлених кредиторських вимог заявниця посилається на неналежне виконання боржником зобов`язань по виплаті заробітної плати, а саме середнього заробітку за затримку видачу трудової книжки у розмірі 101644,13 грн.
Розглянувши заяву ОСОБА_1 із грошовими вимогами до боржника, суд встановив, що вона не відповідає вимогам ч. 3 ст. 45 Кодексу України з процедур банкрутства.
Так, відповідно до ч.3 ст.45 Кодексу України з процедур банкрутства до заяви в обов`язковому порядку додаються докази надсилання копії заяви боржнику і розпоряднику майна.
Згідно з ч. 1 ст. 2 Кодексу України з процедур банкрутства провадження у справах про банкрутство регулюється цим Кодексом, Господарським процесуальним кодексом України, іншими законами України. Застосування положень Господарського процесуального кодексу України та інших законодавчих актів України здійснюється з урахуванням особливостей, передбачених цим Кодексом.
Відповідно до ч. 1 ст. 172 ГПК України позивач, особа, яка звертається з позовом в інтересах іншої особи, зобов`язані до подання позовної заяви надіслати учасникам справи її копію та копії доданих до неї документів листом із описом вкладення. Таке надсилання може здійснюватися в електронній формі через електронний кабінет з урахуванням положень статті 42 цього Кодексу.
Відповідно до п. п. 59, 61 Правил надання послуг поштового зв`язку, затверджених постановою Кабінету Міністрів України № 270 від 05.03.2009, внутрішні поштові відправлення з оголошеною цінністю з описом вкладення подаються для пересилання відкритими для перевірки їх вкладення. У разі приймання внутрішніх поштових відправлень з оголошеною цінністю з описом вкладення бланк опису заповнюється відправником у двох примірниках. Працівник поштового зв`язку повинен перевірити відповідність вкладення опису, розписатися на обох його примірниках і проставити відбиток календарного штемпеля. Один примірник опису вкладається до поштового відправлення, другий видається відправникові. На примірнику опису, що видається відправникові, працівник поштового зв`язку повинен зазначити номер поштового відправлення.
Згідно з абз. 1 ч. 7 ст. 42 ГПК України, якщо цим Кодексом передбачено обов`язок учасника справи щодо надсилання копій документів іншим учасникам справи, такі документи в електронній формі можуть направлятися з використанням Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи або її окремої підсистеми (модуля), що забезпечує обмін документами, шляхом надсилання до електронного кабінету іншого учасника справи, а в разі відсутності в іншого учасника справи електронного кабінету чи відсутності відомостей про наявність в іншого учасника справи електронного кабінету - у паперовій формі листом із описом вкладення.
Таким чином, належним та допустимим доказом надсилання документів, зокрема, заяви з грошовими вимогами до боржника іншим учасникам справи може вважатися розрахунковий документ встановленої форми, що підтверджує надання послуг поштового зв`язку (касовий чек, розрахункова квитанція тощо) з надісланням адресату листа із описом вкладення, поданий в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, або квитанція про доставку документів до зареєстрованого Електронного кабінету Користувача ЄСІТС.
Разом із тим, до заяви (№29444 від 22.11.2024) в якості доказів надсилання її копії розпоряднику майна та боржнику додано лише фіскальні чеки від 22.11.2024, з яких неможливо встановити, на які адреси та які саме документи були направлені ОСОБА_1 .
Згідно ч. 1 ст. 46 Кодексу України з процедур банкрутства у разі якщо заяву конкурсного кредитора подано без дотримання вимог цього Кодексу, господарський суд письмово повідомляє заявника про недоліки заяви та строк, протягом якого він зобов`язаний їх усунути.
Частиною 2 ст. 46 зазначеного Кодексу передбачено, що якщо конкурсний кредитор усунув недоліки заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до суду. В іншому разі господарський суд постановляє ухвалу про повернення заяви.
Отже, враховуючи вищевикладене, з метою усунення кредитором недоліків та керуючись ч. 3 ст. 45, ст. 46 Кодексу України з процедур банкрутства, ст. 234 ГПК України, суд -
УХВАЛИВ:
1. Заяву ОСОБА_1 з грошовими вимогами до боржника (вх.№29444 від 22.11.2024) залишити без руху.
2. Повідомити про виявлені судом недоліки та зобов`язати заявника надати суду:
- докази надсилання копії заяви з доданими до неї документами боржнику та розпоряднику майна (фіскальні чеки та поштові описи вкладення або квитанції про доставку документів до зареєстрованого Електронного кабінету Користувача ЄСІТС).
3. Роз`яснити заявнику необхідність усунення вказаних недоліків в строк не пізніше п`яти днів з дня вручення цієї ухвали суду.
4. Попередити заявника, що у разі не усунення недоліків заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із заявою.
5. Ухвалу направити ОСОБА_1 .
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та оскарженню не підлягає.
Ухвала підписана 25.11.2024.
Суддя Міньковський С.В.
Суд | Господарський суд Харківської області |
Дата ухвалення рішення | 25.11.2024 |
Оприлюднено | 28.11.2024 |
Номер документу | 123321241 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи про банкрутство, з них: банкрутство юридичної особи |
Господарське
Господарський суд Харківської області
Міньковський С.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні