Справа№938/570/24
Провадження № 2-о/938/58/24
УХВАЛА
про виправлення описки
27 листопада 2024 року селище Верховина
Верховинський районний суд Івано-Франківської області в складі головуючого судді Джуса Р.В., присяжних Дзюбак О.І., Фесюк Г.Ю., розглянувши з власної ініціативи питання про виправлення описки в рішенні Верховинського районного суду Івано-Франківської області від 12.11.2024 у справі №938/570/24 (провадження №2-о/938/58/24)
за заявою: ОСОБА_1 ,
за участю заінтересованих осіб:
-Верховинської районної державної адміністрації (Орган опіки та піклування),
- ОСОБА_2 ,
про усиновлення малолітніх дітей,
без участі представників сторін,
ВСТАНОВИВ:
В провадженні Верховинського районного суду Івано-Франківської області перебувала справа за заявою ОСОБА_1 , за участю заінтересованих осіб - Органу опіки та піклування - Верховинської районної державної адміністрації та ОСОБА_2 про усиновлення малолітнього ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 та ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 .
За результатами розгляду справи, 12.11.2024 судом було постановлено рішення.
Проте, як встановлено судом, у вступній частині вказаного рішення суду від 12.11.2024 було допущено описку, а саме, не зазначено прізвища та ініціали представників учасників справи, які були присутні в судовому засіданні, хоча відповідно до п.8 ч.2 ст.265 ЦПК України, у вступній частині рішення зазначаються прізвища та ініціали представників учасників справи.
Частинами 1 та 2 статті 269 Цивільного процесуального кодексу України передбачено, що суд може з власної ініціативи або за заявою учасників справи виправити допущені в рішенні чи ухвалі описки чи арифметичні помилки. Питання про внесення виправлень вирішується без повідомлення учасників справи, про що постановляється ухвала. За ініціативою суду питання про внесення виправлень вирішується в судовому засіданні за участю учасників справи, проте їхня неявка не перешкоджає розгляду питання про внесення виправлень.
З аналізу вищевказаних положень процесуального закону вбачається, що призначення судового засідання для вирішення питання про виправлення описки є ініціативою суду.
За таких обставин, суд вважає можливим вирішити питання про виправлення описки поза межами судового засідання та без повідомлення учасників справи, оскільки допущена описка не впливає на суть ухваленого судового рішення та для її виправлення не встановлено необхідності заслуховування доводів учасників справи.
Відповідно до правової позиції викладеної у постанові Верховного Суду від 11.11.2020 у справі № 300/765/15-ц, судове рішення повинно бути точним. Помилки у тексті судового рішення, зумовлені арифметичними помилками або граматичними помилками (описками), що стосуються істотних обставин або ускладнюють виконання рішення, можуть бути усунуті судом, який ухвалив рішення або ухвалу.
Описки - це помилки, зумовлені неправильним написанням слів. Виправленню підлягають лише ті описки, які мають істотний характер. До таких належить написання прізвищ та імен, адрес, найменувань спірного майна, зазначення дат та строків. Особливо це стосується резолютивної частини рішення. В резолютивній частині будь-яка описка має істотне значення, оскільки вона може утруднити виконання рішення.
Не є опискою граматичні помилки, які не спотворюють текст судового рішення та не призводять до його неправильного сприйняття: неправильне розташування розділових знаків, неправильні відмінки слів, застосування русизмів та діалектизмів тощо.
Вирішуючи питання про виправлення описок чи арифметичних помилок, допущених у судовому рішенні (рішенні або ухвалі), суд не має права змінювати зміст судового рішення, він лише усуває такі неточності, які впливають на можливість реалізації судового рішення чи його правосудності.
Як вбачається із протоколу судового засідання від 12.11.2024 у справі №938/570/24, в судовому засіданні 12.11.2024 приймали участь: заявник - ОСОБА_1 , представник заявника - адвокат Атаманюк Р.І., представник заінтересованої особи №1- Маротчак М.Ю., заінтересована особа №2 - ОСОБА_2 .
За таких обставин, суд вважає за можливе, виправити допущену в рішенні суду від 12.11.2024 описку, не змінюючи при цьому його змісту.
Керуючись статтями 260, 269 Цивільного процесуального кодексу України, суд,
УХВАЛИВ :
1. Виправити описку, допущену у вступній частині рішенні Верховинського районного суду Івано-Франківської області від 12 листопада 2024 у справі №938/570/24 (провадження 2-о/938/58/24) за заявою ОСОБА_1 , за участю заінтересованих осіб: Верховинської районної державної адміністрації (Орган опіки та піклування), ОСОБА_2 , про усиновлення малолітніх дітей, а саме доповнити вступну частину рішення суду, після слів «про усиновлення малолітніх дітей» наступним змістом:
«за участю:
заявника: ОСОБА_1 ;
представника заявника: адвоката Атаманюка Р.І.;
представника заінтересованої особи №1: Маротчак М.Ю.;
заінтересованої особи №2: Рогатинюк Х.П.»
2. Дана ухвала є невід`ємною частиною рішення Верховинського районного суду Івано-Франківської області від 12.11.2024 у справі №938/570/24 (провадження 2-о/938/58/24).
Ухвала може бути оскаржена до Івано-Франківського апеляційного суду через суд першої інстанції протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення, або безпосередньо до апеляційного суду.
Головуючий суддя: Роман ДЖУС
Присяжні: Ольга ДЗЮБАК
Ганна ФЕСЮК
Суд | Верховинський районний суд Івано-Франківської області |
Дата ухвалення рішення | 27.11.2024 |
Оприлюднено | 29.11.2024 |
Номер документу | 123322941 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи окремого провадження Справи про усиновлення, з них: усиновлення громадянами України, що проживають на території України |
Цивільне
Верховинський районний суд Івано-Франківської області
Джус Р. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні