Справа № 345/6492/24
Провадження № 2-о/345/278/2024
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
26.11.2024 року м. Калуш
Суддя Калуського міськрайонного суду Івано-Франківської області Юрчак Л.Б., розглянувши заяву ОСОБА_1 , заінтересовані особи: виконавчий комітет Новицької сільської ради, про встановлення опіки над недієздатною особою та призначення опікуна,-
встановив:
ОСОБА_1 звернулася до суду з даною заявою, в якій просить ухвалити рішення суду, яким встановити над ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженкою та жителькою АДРЕСА_1 опіку та призначити ОСОБА_1 її опікуном.
Ознайомившись з матеріалами заяви суддя приходить до висновку, що заява підлягає залишенню без руху, оскільки подана без додержання вимог, передбачених нормамиЦПК України.
Відповідно до вимог ч. 1ст. 293 ЦПК Україниокреме провадження - це вид непозовного цивільного судочинства, в порядку якого розглядаються цивільні справи про підтвердження наявності або відсутності юридичних фактів, що мають значення для охорони прав, свобод та інтересів особи або створення умов здійснення нею особистих немайнових чи майнових прав або підтвердження наявності чи відсутності неоспорюваних прав.
Згідно з вимогами ч. 3ст. 294 ЦПК Українисправи окремого провадження розглядаються судом з додержанням загальних правил, встановлених цим Кодексом, за винятком положень щодо змагальності та меж судового розгляду.
Відповідно до ч. 9ст. 10 ЦПК України, якщо спірні відносини не врегульовані законом, суд застосовує закон, що регулює подібні за змістом відносини (аналогія закону), а за відсутності такого - суд виходить із загальних засад законодавства (аналогія права).
З огляду на те, що нормамиЦПКне врегульовано питання залишення без руху заяв в порядку окремого провадження, у даному випадку застосуванню підлягають загальні норми цивільного процесуального законодавства.
Зі змісту ч.ч. 1, 2ст. 185 ЦПК Українивбачається, що суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях175і177цьогоКодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Згідно з ч. 4ст. 177ЦПК України до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Частиною 3 ст.177ЦПК України передбачено, що у разі необхідності до позовної заяви додаються клопотання та заяви позивача про звільнення (відстрочення, зменшення) від сплати судового збору.
Суд зазначає, що згідно з п.п. 4 п. 1 ч. 2 ст.4 Закону України «Про судовий збір»за подання до суду заяви у справах окремого провадження сплачується судовий збір у розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що становить 605,60 грн.
У заяві зазначається, що відповідно до ч. 2 ст. 299 ЦПК України судові витрати пов`язані з провадженням справи відносяться за рахунок держави.
Згідно ч. 2 ст. 299 ЦПК України чудові витрати, пов`язані з провадженням справи про визнання фізичної особи недієздатною або обмеження цивільної дієздатності фізичної особи, відносяться на рахунок держави
Однак, заявниця не звертається до суду з вимогами про визнання особи недієздатною чи обмежено дієздатною.
Таким чином, заявнику слід сплатити судовий збір у розмірі 605,60 грн. за реквізитами Калуського міськрайонного суду Івано-Франківської області, а саме: отримувач: ГУК в Iв.-Фр.об./ТГ м.Калуш/22030101; код отримувача (ЄДРПОУ):37951998; банк отримувача: Казначейство України (ел.адм.подат.); код банку отримувача (МФО): 899998, номер рахунку (IBAN): UA 738999980313151206000009614; кодкласифікації доходів бюджету: 22030101, та подати до суду оригінал квитанції в підтвердження його сплати або надати суду підтвердження від його звільнення.
З огляду на вищевикладене заяву слід залишити без руху та надати заявнику можливість усунути вищевказані недоліки поданої заяви.
На підставі викладеного, керуючись статтями10,43,175-177,185,294,299 ЦПК України, суддя
у х в а л и в:
заяву ОСОБА_1 , заінтересовані особи: виконавчий комітет Новицької сільської ради, про встановлення опіки над недієздатною особою та призначення опікуна, залишити без руху, надавши заявнику строк для усунення недоліків заяви протягом 10 (десяти) днів з дня отримання копії даної ухвали.
Якщо у вказаний строк недоліки заяви не будуть усунуті, вона буде вважатися неподаною і повернута заявнику.
Копію ухвали суду надіслати заявнику.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя:
Суд | Калуський міськрайонний суд Івано-Франківської області |
Дата ухвалення рішення | 26.11.2024 |
Оприлюднено | 28.11.2024 |
Номер документу | 123323000 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи окремого провадження Інші справи окремого провадження |
Цивільне
Калуський міськрайонний суд Івано-Франківської області
Юрчак Л. Б.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні