27.11.2024 Суддя Шевченко С. В..
Справа № 644/4072/24
Провадження № 2-о/644/108/24
У Х В А Л А
27 листопада 2024 Орджонікідзевський районний суд м. Харкова в складі: головуючого судді Шевченка С.В., присяжних: Михайлової Н.М. та Полковніченка Ю.О., за участю: секретаря с/з ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , адвоката Шандули О.О., представника органу опіки та піклування виконкому ХМР Щегельської Н.П., розглянув клопотання про призначення судово-психіатричної експертизи,
у с т а н о в и в :
В поданій до суду заяві ОСОБА_3 , посилаючись на стійкий психічний розлад, просить визнати брата ОСОБА_4 недієздатним і призначити його опікуном.
Також ОСОБА_3 заявив клопотання про призначення судово-психіатричної експертизи для визначення психічного стану ОСОБА_4 .
Розглянув заявлене клопотання, суд доходить висновку, що воно підлягає задоволенню з наведених нижче підстав.
Відповідно до вимог ч. 1 ст. 298 ЦПКУ країни суд за наявності достатніх даних про психічний розлад здоров`я фізичної особи призначає для встановлення її психічного стану судово-психіатричну експертизу.
Згідно ст. 21 Закону України «Про психіатричну допомогу» судово-психіатрична експертиза в адміністративних, цивільних справах, у кримінальному провадженні призначається і проводиться на підставах та в порядку, передбачених законом.
За ст. 7 Закону України «Про судову експертизу» виключно державними спеціалізованими установами здійснюється судово-експертна діяльність, пов`язана з проведенням криміналістичних, судово-медичних і судово-психіатричних експертиз.
Як роз`яснено в п. 4 постанови Пленуму ВСУ від 28.03.1972 року № 3 «Про судову практику в справах про визнання громадянина обмежено дієздатним чи недієздатним», судово-психіатрична експертиза призначається у справах про визнання громадянина недієздатним.
Беручи до уваги, що заявником надані документи, які містять відомості про наявність розладу психічного здоров`я ОСОБА_4 (консультативний висновок ДУ «Інститут неврології, психіатрії та наркології НАМН України» від 29.09.2022), а вирішення питання про те, чи може він розуміти значення своїх дій та керувати ними потребує спеціальних знань в галузі психіатрії, суд дійшов висновку про наявність підстав для задоволення клопотання та призначення у справі судово-психіатричної експертизи.
Відповідно до п. 5 ч. 1 ст. 252 ЦПК України суд може за заявою учасника справи, а також з власної ініціативи зупинити провадження у справі у випадку призначення судом експертизи.
На підставі п. 9 ч. 1 ст. 253 ЦПК України провадження у справі зупиняється на час проведення експертизи.
На підставі викладеного вище, керуючись ст. 298 ЦПК України, суд
п о с т а н о в и в :
Клопотання задовольнити.
Призначити у справі судово-психіатричну експертизу, проведення якої доручити Інституту неврології, психіатрії та наркології НАМН України.
На вирішення експертів поставити наступні запитання:
чи страждає ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , на будь-який психічний розлад, якщо так, то чи носить він хронічний та стійкий характер та чи здатний ОСОБА_4 усвідомлювати значення своїх дій і керувати ними?
Попередити експертів про кримінальну відповідальність за ст.ст. 384, 385 КК України.
Провадження у справі на час проведення експертизи зупинити.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Харківського апеляційного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня її складання.
Ухвала складена 27.11.2024.
Суддя Шевченко С.В.
Присяжні Михайлова Н.М.
Полковніченко Ю.О.
Суд | Орджонікідзевський районний суд м.Харкова |
Дата ухвалення рішення | 27.11.2024 |
Оприлюднено | 28.11.2024 |
Номер документу | 123325356 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи окремого провадження Справи про обмеження цивільної дієздатності фізичної особи, визнання фізичної особи недієздатною та поновлення цивільної дієздатності фізичної особи, з них: про визнання фізичної особи недієздатною |
Цивільне
Орджонікідзевський районний суд м.Харкова
Шевченко С. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні