Справа № 750/16612/24
Провадження № 6/750/230/24
У ХВ АЛ А
26 листопада 2024 року м. Чернігів
Суддя Деснянського районного суду м. Чернігова Рахманкулова І.П., розглянувши заяву Товариства з обмеженою відповідальністю «Дебт Форс» про часткове визнання виконавчого листа таким, що не підлягає виконанню та видачу окремого виконавчого листа у справі № 2-4505/09 за позовом Публічного акціонерного товариства «УкрСиббанк» до ОСОБА_1 , ОСОБА_2 про стягнення боргу,
в с т а н о в и л а :
22 листопада 2024 року Товариство з обмеженою відповідальністю «Дебт Форс» звернулося до Деснянського районного суду м. Чернігова із заявою в якій просить:
- визнати виконавчий лист, виданий 17 березня 2010 року Деснянським районним судом м. Чернігова у справі № 2-4505/09 в частині стягнення заборгованості за кредитним договором № 11225147000 від 03 жовтня 2007 року в сумі 35890,83 доларів США таким, що не підлягає виконанню;
- видати окремий виконавчий лист на підставі рішення Деснянського районного суду м. Чернігова від 09 листопада 2009 року в справі № 2-4505/09 щодо стягнення заборгованості з ОСОБА_2 за кредитним договором № 11225147000 від 03 жовтня 2007 року в сумі 35890,83 доларів США.
Дана заява має бути залишена без руху з наступних підстав.
Відповідно до частини 1 статті 432 ЦПК України, суд, який видав виконавчий документ, може за заявою стягувача або боржника виправити помилку, допущену при його оформленні або видачі, чи визнати виконавчий документ таким, що не підлягає виконанню.
Згідно з приписами частини 9 статті 10ЦПК України щодо застосування судом закону за аналогією, вимоги до вказаної заяви визначаються загальними нормами.
Відповідно до п. 3 Постанови Пленуму Верховного Суду України від 26.12.2003 №14 «Про практику розгляду судами скарг на рішення, дії або бездіяльність органів і посадових осіб державної виконавчої служби та звернень учасників виконавчого провадження», скарги, заяви, подання мають відповідати загальним вимогам щодо форми та змісту позовної заяви, передбаченим положеннями ЦПК України.
Відтак, вимоги до поданої заяви визначаються загальними нормами, зокрема, статтями 175, 177 ЦПК України.
Позовна заява повинна відповідати загальним вимогам щодо її форми та змісту, передбаченим ст.ст. 175, 177 ЦПК України.
Так, згідно з пунктом 2 частини третьої статті 175 ЦПК України позовна заява повинна містити, зокрема, повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові) (для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), а також реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості позивачу відомі), відомі номери засобів зв`язку та адреси електронної пошти, відомості про наявність або відсутність електронного кабінету.
В якості заінтересованої особи (боржника) в заяві зазначено ОСОБА_1 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 , що підтверджується копією актового запису про смерть № 3115 від 06 листопада 2023 року (т. 4 а.с. 87).
Вказані обставини були встановлені судом під час розгляду попередньої заяви Товариства з обмеженою відповідальністю «Дебт Форс» про заміну сторони стягувача у виконавчому провадженні по виконанню рішення суду у даній справі, про що зазначено в ухвалі Деснянського районного суду м. Чернігова від 08 грудня 2023 року (т. 4 а.с. 91-93).
Натомість заявником в якості учасника справи зазначено особу, яка втратила цивільну процесуальну правоздатність у зв`язку зі смертю і не залучено до участі в справі № 2-4505/09 правонаступників (спадкоємців) боржника та не надано доказів надсилання (надання) їм копії заяви з доданими до неї документами.
Також, положеннями п. 5 ч. 3 ст. 175ЦПК України передбачено, що позовна заява повинна містити виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини.
Як на підставу звернення до суду із заявою про часткове визнання виконавчого листа таким, що не підлягає виконанню та видачу окремого виконавчого листа у справі № 2-4505/09, заявник посилається на те, що 17 березня 2010 року на підставі рішення Деснянського районного суду м. Чернігова від 09 листопада 2009 року було видано лише один виконавчий лист про солідарне стягнення з обох боржників - ОСОБА_1 та ОСОБА_2 на користь Акціонерного комерційного інноваційного банку «УкрСиббанк» (змінено назву на - Публічне акціонерне товариство «УкрСиббанк») заборгованості за двома кредитними договорами, а саме: 163779,32 доларів США - заборгованості по договору про надання кредиту № 11160764000 від 01 червня 2007 року та 35890,83 доларів США - заборгованості по договору про надання кредиту № 11225147000 від 03 жовтня 2007 року, а всього 199670,15 доларів США, що за курсом НБУ, станом на 15.07.2009 складає 1522764,52 грн.
Тобто, заявник фактично просить суд видати виконавчий лист, зазначивши в ньому лише частково резолютивну частину рішення суду.
Проте, жодних правових підстав та норм закону, якими це передбачено заявник у заяві не зазначає.
Таким чином, заявнику необхідно уточнити зміст заяви та підстави звернення до суду із заявою про видачу окремого виконавчого листа на підставі рішення Деснянського районного суду м. Чернігова від 09 листопада 2009 року в справі № 2-4505/09 щодо стягнення заборгованості з ОСОБА_2 за кредитним договором № 11225147000 від 03 жовтня 2007 року в сумі 35890,83 доларів США.
Крім того, як визначено ч. 2 ст. 183 ЦПК України до заяви, скарги, клопотання чи заперечення, які подаються на стадії виконання судового рішення, в тому числі в процесі здійснення судового контролю за виконанням судових рішень, додаються докази їх надіслання (надання) іншим учасникам справи (провадження).
Суд зауважує, що за змістом пункту 61 Правил надання поштового зв`язку, затверджених Постановою № 270 від 05.03.2009 Кабінету Міністрів України, у разі приймання внутрішніх поштових відправлень з оголошеною цінністю з описом вкладення бланк опису заповнюється відправником у двох примірниках. Працівник поштового зв`язку повинен перевірити відповідність вкладення опису, розписатися на обох його примірниках і проставити відбиток календарного штемпеля. Один примірник опису вкладається до поштового відправлення, другий видається відправникові. На примірнику опису, що видається відправникові, працівник поштового зв`язку повинен зазначити номер поштового відправлення. За бажанням відправника на примірнику опису, що вкладається до поштового відправлення, вартість предметів може не зазначатися.
Із наведених норм убачається, що належним доказом направлення копії заяви та доданих до неї документів учасникам справи є бланк опису вкладення з номером поштового відправлення, завірений відповідним відділенням зв`язку, разом з фіскальним чеком/квитанцією про відправлення. Тобто належним доказом надіслання копії заяви з доданими до неї документами заінтересованим особам є оригінал опису вкладення відправленої поштової кореспонденції, в якому перелічені всі документи, які надсилаються одержувачу та який засвідчений підписом працівника відділення поштового зв`язку та відбитком календарного штемпеля цього відділення, а також розрахунковий документ поштової установи, а саме оригінал поштової квитанції (чеку).
Відповідно, якщо копію заяви надіслано поштою, то документом, який підтверджує надсилання, є фіскальний чек поштового відділення, опис вкладення у цінний лист. Крім того, підтвердженням, що відправлення надіслано на адресу одержувача є саме накладна (службовий чек), в якому зазначено номер накладної, інформацію про відправника та одержувача, інформацію про відправлення, а також міститься підтвердження (підпис) відправника з підтвердженням, що інформація у даній накладній зазначена правильно.
Таким чином,заявнику необхіднонадати досуду належнідокази напідтвердження відправленнязаяви прочасткове визнаннявиконавчого листатаким,що непідлягає виконаннюта видачуокремого виконавчоголиста здодатками всімзаінтересованим особаму справі,зокрема,і правонаступникамборжника,який помер.
Згідно ч. 1 ст. 185 ЦПК України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Враховуючи викладене, керуючись статтями 175, 185 ЦПК України, -
у х в а л и л а :
заяву Товаристваз обмеженоювідповідальністю «ДебтФорс» прочасткове визнаннявиконавчого листатаким,що непідлягає виконаннюта видачуокремого виконавчоголиста усправі №2-4505/09за позовомПублічного акціонерноготовариства «УкрСиббанк»до ОСОБА_1 , ОСОБА_2 простягнення боргу - залишити без руху.
Запропонувати заявнику в 3 денний строк з дня отримання копії ухвали усунути вказані в ній недоліки.
Роз`яснити заявнику, що у разі невиконання вимог даної ухвали у зазначений в ній строк, заява вважатиметься неподаною і буде повернута.
Ухвала набирає законної сили негайно після її проголошення. Ухвали, що постановлені судом поза межами судового засідання або в судовому засіданні у разі неявки всіх учасників справи, розгляду справи без повідомлення (виклику) учасників справи, набирають законної сили з моменту їх підписання суддею (суддями).
Ухвала не оскаржується.
Суддя
Суд | Деснянський районний суд м.Чернігова |
Дата ухвалення рішення | 26.11.2024 |
Оприлюднено | 28.11.2024 |
Номер документу | 123326784 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Інші скарги та заяви в процесі виконання судових рішень та рішень інших органів (посадових осіб) |
Цивільне
Деснянський районний суд м.Чернігова
Рахманкулова І. П.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні