Оболонський районний суд міста Києва
м. Київ, вул. Левка Лук`яненка, 2є, 04212, (044) 418-73-60
Справа № 756/11010/23
Провадження № 1-кп/756/797/24
ВИРОК
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
27 листопада 2024 року м. Київ
Оболонський районний суд міста Києва у складі:
головуючого судді ОСОБА_1 ,
за участю секретарів ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 ,
прокурорів ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 ,
обвинувачених ОСОБА_8 , ОСОБА_9 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні кримінальне провадження № 12022100050002369 від 20.10.2022 за обвинуваченням:
ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця Черкаської області м. Умань, громадянина України, з середньою освітою, не одруженого, який має на утримані неповнолітнього сина ОСОБА_10 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , зареєстрованого та проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , раніше не судимого, та
ОСОБА_9 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , уродженця м. Києва, громадянина України, з середньою освітою, не одруженого, без місця реєстрації та фактично проживаючого за адресою: АДРЕСА_2 , раніше не судимого,
у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 190 КК України,
ВСТАНОВИВ:
Не пізніше 01.06.2022, у ОСОБА_8 у співучасті з ОСОБА_9 , виник злочинний умисел, на заволодіння грошовими коштами громадян України шляхом обману, шляхом незаконних операцій з використанням електронно обчислювальної техніки, під приводом продажу генераторів та інших товарів у мережі Інтернет, за допомогою веб-сайту сервісу оголошень «OLX» - « ІНФОРМАЦІЯ_4 » (ТОВ «ЄМАРКЕТ УКРАЇНА», код ЄДРПОУ 34716896, адреса місцезнаходження: м. Київ, вул. Болсуновська, 13-15).
З метою реалізації свого злочинного умислу, ОСОБА_8 спільно з ОСОБА_9 , розробили план злочинних дій, який полягав у розміщенні неправдивих оголошень щодо продажу генераторів та інших товарів у мережі Інтернет, на веб-сайті сервісу оголошень «OLX» - « ІНФОРМАЦІЯ_4 », без наміру продавати такі товари.
Для досягнення своєї злочинної мети, ОСОБА_8 попередньо придбав та пристосував для злочинної діяльності, мобільний телефон «Redmi»
IMEI 1 - НОМЕР_1 , IMEI 2 - НОМЕР_2 , за допомогою якого здійснював вихід в мережу Інтернет, розміщував оголошення на веб-сайті сервісу оголошень «OLX» - « ІНФОРМАЦІЯ_4 » щодо продажу генераторів та інших товарів, а також спілкувався з потенційними потерпілими за допомогою месенджерів «Viber», «Telegram».
Разом з цим, ОСОБА_9 відкрив у АТ «Державний ощадний банк України» (надалі АТ «Ощадбанк») картковий рахунок № НОМЕР_3 та АТ «УНІВЕРСАЛ БАНК» картковий рахунок № НОМЕР_4 на власне ім?я та отримав у користування картковий рахунок № НОМЕР_5 відкритий у АБ «УКРГАЗБАНК» на ім`я ОСОБА_11 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , з якою спільно проживає та ділить побут та карткові рахунки № НОМЕР_6 , № НОМЕР_7 відкриті у АТ «КРЕДОБАНК», № НОМЕР_8 відкритий у АТ «УНІВЕРСАЛ БАНК», картковий рахунок № НОМЕР_9 відкритий у АТ «Ощадбанк», які в подальшому використовувались для перерахування передплати та/або повної оплати за «товар» потерпілими, з подальшим розподілом грошових коштів, отриманих шахрайським шляхом, між собою.
ОСОБА_8 , не пізніше 01.06.2022, з метою заволодіння чужим майном шляхом обману, за допомогою електронно-обчислювальної техніки: мобільного телефону «Redmi» IMEI 1 - НОМЕР_1 , IMEI 2 - НОМЕР_2 , перебуваючи у себе вдома за адресою: АДРЕСА_1 , розмістив безкоштовне оголошення у мережі Інтернет, за допомогою веб-сайту сервісу оголошень «OLX» - « ІНФОРМАЦІЯ_4 », щодо продажу вигаданого товару - автомобільного боксу марки «Thule Dynamic» модель «800», з метою подальшого заволодіння грошовими коштами громадян України, підписавши в оголошенні дані продавця, як ОСОБА_12 , та вказав номери мобільних телефонів НОМЕР_10 та НОМЕР_11 , для зв`язку з потенційними клієнтами.
При цьому, ОСОБА_8 та ОСОБА_9 були обізнаними в тому, що насправді вищевказаний товар вони продавати не будуть, а розміщення оголошення є способом заволодіння чужим майном, шляхом отримання повної оплати чи її частини від потенційного покупця.
Так, 01.06.2022 ОСОБА_8 , отримав смс-повідомлення у месенджері «Viber» на номер мобільного телефону, вказаного в оголошені,
НОМЕР_11 , від потерпілого ОСОБА_13 , ІНФОРМАЦІЯ_6 , щодо продажу/придбання автомобільного боксу марки «Thule Dynamic» модель «800».
У ході спілкування, ОСОБА_8 , шляхом обману, переконав потерпілого ОСОБА_13 , що з метою відправки даного автомобільного боксу, необхідно перерахувати грошові кошти, у якості передплати, загальною сумою 700 гривень, на банківську картку № НОМЕР_4 АТ «УНІВЕРСАЛ БАНК», видану на ім`я ОСОБА_9 .
Потерпілий ОСОБА_13 , 01.06.2022 будучи введений в оману, перебуваючи вдома, за допомогою мережі Інтернет, із застосування мобільного додатку Інтернет банкінгу, перерахував зі свого банківського рахунку № НОМЕР_12 транзакціями у сумі 700 гривень, 1 400 гривень та 670 гривень на банківську картку № НОМЕР_4 , АТ «УНІВЕРСАЛ БАНК», видану на ім`я ОСОБА_9 , грошові кошти на загальну суму 2 770 гривень.
У подальшому, ОСОБА_8 реалізуючи злочинний намір, з метою створення хибного уявлення про начебто виконані зобов?язання щодо відправки придбаного потерпілим товару, за допомогою месенджера «Viber», переслав фото ТТН потерпілому ОСОБА_13 , після чого перестав виходити на зв`язок.
Таким чином, ОСОБА_8 та ОСОБА_9 , отримавши грошові кошти за передплату товару безготівковим способом на підконтрольний їм рахунок банківської картки, незаконно шляхом обману, заволоділи грошовими коштами потерпілого ОСОБА_13 на загальну суму 2 770 гривень.
Крім того, ОСОБА_8 не пізніше 11.06.2022, з метою повторного заволодіння чужим майном шляхом обману, за попередньою змовою з ОСОБА_9 , за допомогою електронно-обчислювальної техніки: мобільного телефону «Redmi» IMEI 1 - НОМЕР_1 , IMEI 2 - НОМЕР_2 , перебуваючи у себе вдома за адресою: АДРЕСА_1 , розмістив безкоштовне оголошення у мережі Інтернет, за допомогою веб-сайту сервісу оголошень «OLX» - « ІНФОРМАЦІЯ_4 », щодо продажу вигаданого товару - автомобільного боксу марки «Thule Dynamic» модель «800», з метою подальшого заволодіння грошовими коштами громадян України, підписавши в оголошенні дані продавця, як ОСОБА_12 , та вказав номер мобільного телефону НОМЕР_11 , для зв`язку з потенційними клієнтами.
При цьому, ОСОБА_8 та ОСОБА_9 були обізнаними в тому, що насправді вищевказаний товар вони продавати не будуть, а розміщення оголошення є способом заволодіння чужим майном, шляхом отримання повної оплати чи її частини від потенційного покупця.
Так, 11.06.2022 ОСОБА_8 отримав смс-повідомлення у месенджері «Viber» на номер мобільного телефону, вказаного в оголошені,
НОМЕР_11 , від потерпілого ОСОБА_14 , ІНФОРМАЦІЯ_7 , щодо продажу/придбання автомобільного боксу марки «Thule Dynamic» модель «800».
У ході спілкування, ОСОБА_8 шляхом обману, переконав потерпілого ОСОБА_14 , що з метою відправки даного автомобільного боксу, необхідно перерахувати грошові кошти, у якості передплати, загальною сумою 1 500 гривень, на банківську картку № НОМЕР_4 АТ «УНІВЕРСАЛ БАНК» видану на ім`я ОСОБА_9 .
Потерпілий ОСОБА_14 11.06.2022, будучи введений в оману, перебуваючи вдома, за допомогою мережі Інтернет із застосування мобільного додатку Інтернет банкінгу, перерахував зі свого банківського рахунку № НОМЕР_13 двома транзакціями в сумі 700 гривень та 800 гривень на банківську картку № НОМЕР_4 , АТ «УНІВЕРСАЛ БАНК», видану на ім`я ОСОБА_9 , грошові кошти на загальну суму 1 500 гривень.
У подальшому, ОСОБА_8 реалізуючи злочинний намір, з метою створення хибного уявлення про начебто виконані зобов?язання щодо відправки придбаного потерпілим товару, за допомогою месенджера «Viber», переслав фото ТТН потерпілому ОСОБА_14 , після чого перестав виходити на зв`язок.
Таким чином, ОСОБА_8 та ОСОБА_9 , отримавши грошові кошти за передплату товару безготівковим способом на підконтрольний їм рахунок банківської картки, незаконно шляхом обману заволоділи грошовими коштами потерпілого ОСОБА_14 на загальну суму 1 500 гривень.
Крім цього, ОСОБА_8 , не пізніше 03.07.2022, з метою повторного заволодіння чужим майном шляхом обману, за попередньою змовою з ОСОБА_9 , за допомогою електронно-обчислювальної техніки: мобільного телефону «Redmi» IMEI 1 - НОМЕР_1 , IMEI 2 - НОМЕР_2 , перебуваючи у себе вдома за адресою: АДРЕСА_1 , розмістив безкоштовне оголошення у мережі Інтернет, за допомогою веб-сайту сервісу оголошень «OLX» - « ІНФОРМАЦІЯ_4 », щодо продажу вигаданого товару - пристрою для перегону меду (медогонка) вартістю 1 800 гривень, з метою подальшого заволодіння грошовими коштами громадян України, підписавши в оголошенні дані продавця як ОСОБА_15 та вказав номер мобільного телефону НОМЕР_11 , для зв`язку з потенційними клієнтами.
При цьому, ОСОБА_8 та ОСОБА_9 були обізнаними в тому, що насправді вищевказаний товар вони продавати не будуть, а розміщення оголошення є способом заволодіння чужим майном, шляхом отримання повної оплати чи її частини від потенційного покупця.
Так, 03.07.2022, ОСОБА_8 , отримав смс-повідомлення у месенджері «Viber» на номер мобільного телефону, вказаного в оголошені,
НОМЕР_11 , від потерпілого ОСОБА_16 , ІНФОРМАЦІЯ_8 , щодо продажу/придбання пристрою для перегону меду (медогонка).
У ході спілкування, ОСОБА_8 шляхом обману, переконав потерпілого ОСОБА_16 , що з метою відправки даного пристрою для перегону меду (медогонка), необхідно здійснити повну оплату за товар, а саме перерахувати грошові кошти у сумі 1 800 гривень, на банківську картку № НОМЕР_8 АТ «УНІВЕРСАЛ БАНК».
Потерпілий ОСОБА_16 , 03.07.2022 будучи введений в оману, перебуваючи вдома, за допомогою мережі Інтернет, із застосування мобільного додатку Інтернет банкінгу, перерахував зі свого банківського рахунку
відкритого у АТ КБ «Приват Банк» двома транзакціями у сумі 1 800 гривень та 400 гривень на банківську картку № НОМЕР_8 АТ «УНІВЕРСАЛ БАНК», грошові кошти на загальну суму 2 200 гривень.
У подальшому, ОСОБА_8 реалізуючи злочинний намір, з метою створення хибного уявлення про начебто виконані зобов?язання щодо відправки придбаного потерпілим товару, за допомогою месенджера «Viber», переслав фото ТТН потерпілому ОСОБА_16 , після чого перестав виходити на зв`язок.
Таким чином, ОСОБА_8 та ОСОБА_9 отримавши грошові кошти за повну оплату товару та за відправлення безготівковим способом на підконтрольний їм рахунок банківської картки, незаконно шляхом обману заволоділи грошовими коштами потерпілого ОСОБА_16 на загальну суму 2 200 гривень.
Крім цього, ОСОБА_8 не пізніше 16.07.2022, з метою повторного заволодіння чужим майном шляхом обману, за попередньою змовою з ОСОБА_9 , за допомогою невстановленої електронно-обчислювальної техніки, перебуваючи у себе вдома за адресою: АДРЕСА_1 , розмістив безкоштовне оголошення у мережі Інтернет, за допомогою веб-сайту сервісу оголошень «OLX» - « ІНФОРМАЦІЯ_4 », щодо продажу вигаданого товару - мийки марки «Karcher», модель «K7» та електричної пили марки «Dewalt», модель «DW716», з метою подальшого заволодіння грошовими коштами громадян України, підписавши в оголошенні дані продавця, як ОСОБА_17 , та вказав номер мобільного телефону НОМЕР_14 , для зв`язку з потенційними клієнтами.
При цьому, ОСОБА_8 та ОСОБА_9 були обізнаними в тому, що насправді вищевказаний товар вони продавати не будуть, а розміщення оголошення є способом заволодіння чужим майном, шляхом отримання повної оплати чи її частини від потенційного покупця.
Так, 16.07.2022 ОСОБА_8 отримав смс-повідомлення у месенджері «Telegram» на номер мобільного телефону, вказаного в оголошені,
НОМЕР_14 , від потерпілого ОСОБА_18 , ІНФОРМАЦІЯ_9 , щодо продажу/придбання мийки марки «Karcher», модель «K7» та електричної пили марки «Dewalt», модель «DW716».
У ході спілкування, ОСОБА_8 шляхом обману, переконав потерпілого ОСОБА_18 , що з метою відправки даної мийки та електричної пили, необхідно перерахувати грошові кошти, у якості передплати, загальною сумою 7 000 гривень, на банківську картку № НОМЕР_5 АБ «УКРГАЗБАНК», видану на ім`я ОСОБА_11 .
Потерпілий ОСОБА_18 , 16.07.2022 будучи введений в оману, перебуваючи вдома, за допомогою мережі Інтернет, із застосування мобільного додатку Інтернет банкінгу, перерахував зі свого банківського рахунку № НОМЕР_15 двома транзакціями у сумі 4 500 гривень та 2 500 гривень на банківську картку № НОМЕР_5 АБ «УКРГАЗБАНК», видану на ім`я ОСОБА_11 , грошові кошти на загальну суму 7 000 гривень.
У подальшому, ОСОБА_8 реалізуючи злочинний намір, з метою створення хибного уявлення про начебто виконані зобов?язання щодо відправки придбаного потерпілим товару, за допомогою месенджера «Telegram», переслав фото ТТН потерпілому ОСОБА_18 , після чого перестав виходити на зв`язок.
Таким чином, ОСОБА_8 та ОСОБА_9 , отримавши грошові кошти за передплату товару безготівковим способом на підконтрольний їм рахунок банківської картки, незаконно шляхом обману заволоділи грошовими коштами потерпілого ОСОБА_18 на загальну суму 7 000 гривень.
Крім цього, ОСОБА_8 , не пізніше 22.07.2022, з метою повторного заволодіння чужим майном шляхом обману, за попередньою змовою з ОСОБА_9 , за допомогою електронно-обчислювальної техніки: мобільного телефону «Redmi» IMEI 1 - НОМЕР_1 , IMEI 2 - НОМЕР_2 , перебуваючи у себе вдома за адресою: АДРЕСА_1 , розмістив безкоштовне оголошення у мережі Інтернет, за допомогою веб-сайту сервісу оголошень «OLX» - « ІНФОРМАЦІЯ_4 », щодо продажу вигаданого товару - пристрою для перегону меду (медогонка) вартістю 1 500 гривень, з метою подальшого заволодіння грошовими коштами громадян України, підписавши в оголошенні дані продавця як ОСОБА_19 та вказав номер мобільного телефону НОМЕР_16 , для зв`язку з потенційними клієнтами.
При цьому, ОСОБА_8 та ОСОБА_9 були обізнаними в тому, що насправді вищевказаний товар вони продавати не будуть, а розміщення оголошення є способом заволодіння чужим майном, шляхом отримання повної оплати чи її частини від потенційного покупця.
Так, 22.07.2022 ОСОБА_8 отримав вхідний дзвінок від потенційного потерпілого та в подальшому діалог перейшов до месенджера «Viber» за номером НОМЕР_17 , від потерпілого ОСОБА_20 , ІНФОРМАЦІЯ_10 , щодо продажу/придбання пристрою для перегону меду (медогонка).
У ході спілкування, ОСОБА_8 шляхом обману, переконав потерпілого ОСОБА_20 , що з метою відправки даного пристрою для перегону меду (медогонка), необхідно перерахувати обумовлену передплату грошових коштів у сумі 400 гривень, на банківську картку № НОМЕР_5 АБ «УКРГАЗБАНК», яка відкрита на ім`я ОСОБА_11 .
Потерпілий ОСОБА_20 , 22.07.2022 будучи введений в оману, перебуваючи вдома, за допомогою мережі Інтернет, із застосування мобільного додатку Інтернет банкінгу, перерахував зі свого банківського рахунку № НОМЕР_18 на банківську картку № НОМЕР_5 АБ «УКРГАЗБАНК», яка відкрита на ім`я ОСОБА_11 , грошові кошти на загальну суму 400 гривень.
У подальшому, ОСОБА_8 реалізуючи злочинний намір, з метою створення хибного уявлення про начебто виконані зобов?язання щодо відправки придбаного потерпілим товару, за допомогою месенджера «Viber», переслав фото ТТН потерпілому ОСОБА_20 , після чого перестав виходити на зв`язок.
Таким чином, ОСОБА_8 та ОСОБА_9 отримавши грошові кошти за передплату товару безготівковим способом на підконтрольний їм рахунок банківської картки, незаконно шляхом обману заволоділи грошовими коштами потерпілого ОСОБА_20 на суму 400 гривень.
Крім цього, ОСОБА_8 , не пізніше 23.07.2022, з метою повторного заволодіння чужим майном шляхом обману, за попередньою змовою з ОСОБА_9 , за допомогою електронно-обчислювальної техніки: мобільного телефону «Redmi» IMEI 1 - НОМЕР_1 , IMEI 2 - НОМЕР_2 , перебуваючи у себе вдома за адресою: АДРЕСА_1 , розмістив безкоштовне оголошення у мережі Інтернет, за допомогою веб-сайту сервісу оголошень «OLX» - « ІНФОРМАЦІЯ_4 », щодо продажу вигаданого товару - бензинового генератора марки «Forte», модель «FG6500E», вартістю 6 400 гривень, з метою подальшого заволодіння грошовими коштами громадян України, підписавши в оголошенні дані продавця як ОСОБА_19 та вказав номер мобільного телефону
НОМЕР_19 , для зв`язку з потенційними клієнтами.
При цьому, ОСОБА_8 та ОСОБА_9 були обізнаними в тому, що насправді вищевказаний товар вони продавати не будуть, а розміщення оголошення є способом заволодіння чужим майном, шляхом отримання повної оплати чи її частини від потенційного покупця.
Так, 23.07.202, ОСОБА_8 отримав вхідний дзвінок від потенційного потерпілого та в подальшому діалог перейшов до месенджера «Viber» за номером НОМЕР_19 , від потерпілого ОСОБА_21 , ІНФОРМАЦІЯ_11 , щодо продажу/придбання бензинового генератора марки «Forte», модель «FG6500E».
У ході спілкування, ОСОБА_8 шляхом обману, переконав потерпілого ОСОБА_21 , що з метою відправки даного генератору, необхідно перерахувати обумовлену передплату грошових коштів у сумі 1 800 гривень, на банківську картку № НОМЕР_5 АБ «УКРГАЗБАНК», яка відкрита на ім`я ОСОБА_11 .
Потерпілий ОСОБА_21 , 23.07.2022 будучи введений в оману, перебуваючи вдома, за допомогою мережі Інтернет, із застосування мобільного додатку Інтернет банкінгу, перерахував зі свого банківського рахунку № НОМЕР_20 трьома транзакціями у сумі 1 800 гривень, 2 700 гривень та 1 887 гривень на банківську картку № НОМЕР_5 АБ «УКРГАЗБАНК», видану на ім`я ОСОБА_11 , грошові кошти на загальну суму 6 387 гривень.
У подальшому, ОСОБА_8 реалізуючи злочинний намір, з метою створення хибного уявлення про начебто виконані зобов`язання щодо відправки придбаного потерпілим товару, за допомогою месенджера «Viber», переслав фото ТТН потерпілому ОСОБА_21 , після чого перестав виходити на зв`язок.
Таким чином, ОСОБА_8 та ОСОБА_9 , отримавши грошові кошти за повну оплату товару та за відправлення безготівковим способом на підконтрольний їм рахунок банківської картки, незаконно шляхом обману заволоділи грошовими коштами потерпілого ОСОБА_21 на загальну суму 6 387 гривень.
Крім цього, ОСОБА_8 , не пізніше 25.07.2022, з метою повторного заволодіння чужим майном шляхом обману, за попередньою змовою з ОСОБА_9 , за допомогою електронно-обчислювальної техніки: мобільного телефону «Redmi» IMEI 1 - НОМЕР_1 , IMEI 2 - НОМЕР_2 , перебуваючи у себе вдома за адресою: АДРЕСА_1 , розмістив безкоштовне оголошення у мережі Інтернет, за допомогою веб-сайту сервісу оголошень «OLX» - « ІНФОРМАЦІЯ_4 », щодо продажу вигаданого товару - бензинового генератора марки «Forte», модель «FG6500E», вартістю 6 000 гривень, з метою подальшого заволодіння грошовими коштами громадян України, підписавши в оголошенні дані продавця як ОСОБА_19 та вказав номер мобільного телефону
НОМЕР_21 , для зв`язку з потенційними клієнтами.
При цьому, ОСОБА_8 та ОСОБА_9 були обізнаними в тому, що насправді вищевказаний товар вони продавати не будуть, а розміщення оголошення є способом заволодіння чужим майном, шляхом отримання повної оплати чи її частини від потенційного покупця.
Так, 25.07.2022 ОСОБА_8 отримав вхідний дзвінок від потенційного потерпілого та в подальшому діалог перейшов до месенджера «Viber» за номером НОМЕР_21 , від потерпілого ОСОБА_22 , ІНФОРМАЦІЯ_12 , щодо продажу/придбання бензинового генератора марки «Forte», модель «FG6500E».
У ході спілкування, ОСОБА_8 шляхом обману, переконав потерпілого ОСОБА_22 , що з метою відправки даного генератору, необхідно перерахувати обумовлену передплату грошових коштів у сумі 2 999 гривень, на банківську картку № НОМЕР_5 АБ «УКРГАЗБАНК», яка відкрита на ім`я ОСОБА_11 .
Потерпілий ОСОБА_22 , 25.07.2022 будучи введений в оману, перебуваючи вдома, за допомогою мережі Інтернет, із застосування мобільного додатку Інтернет банкінгу, перерахував зі свого банківського рахунку № НОМЕР_22 на банківську картку № НОМЕР_5 АБ «УКРГАЗБАНК», видану на ім`я ОСОБА_11 , грошові кошти на загальну суму 2 999 гривень.
У подальшому, ОСОБА_8 реалізуючи злочинний намір, з метою створення хибного уявлення про начебто виконані зобов`язання щодо відправки придбаного потерпілим товару, за допомогою месенджера «Viber», переслав фото ТТН потерпілому ОСОБА_22 , після чого перестав виходити на зв`язок.
Таким чином, ОСОБА_8 та ОСОБА_9 , отримавши грошові кошти за передплату товару безготівковим способом на підконтрольний їм рахунок банківської картки, незаконно шляхом обману заволоділи грошовими коштами потерпілого ОСОБА_22 на загальну суму 2 999 гривень.
Крім цього, ОСОБА_8 , не пізніше 27.07.2022, з метою повторного заволодіння чужим майном шляхом обману, за попередньою змовою з ОСОБА_9 , за допомогою електронно-обчислювальної техніки: мобільного телефону «Redmi» IMEI 1 - НОМЕР_1 , IMEI 2 - НОМЕР_2 , перебуваючи у себе вдома за адресою: АДРЕСА_1 , розмістив безкоштовне оголошення у мережі Інтернет, за допомогою веб-сайту сервісу оголошень «OLX» - « ІНФОРМАЦІЯ_4 », щодо продажу вигаданого товару - бензинового генератора марки «Forte», модель «FG6500E», вартістю 4 500 гривень, з метою подальшого заволодіння грошовими коштами громадян України, підписавши в оголошенні дані продавця як ОСОБА_19 та вказав номер мобільного телефону
НОМЕР_23 , для зв`язку з потенційними клієнтами.
При цьому, ОСОБА_8 та ОСОБА_9 були обізнаними в тому, що насправді вищевказаний товар вони продавати не будуть, а розміщення оголошення є способом заволодіння чужим майном, шляхом отримання повної оплати чи її частини від потенційного покупця.
Так, 27.07.2022 ОСОБА_8 отримав вхідний дзвінок від потенційного потерпілого та в подальшому діалог перейшов до особистих повідомлень в особистому кабінеті веб-сайту сервісу оголошень «OLX», від потерпілого ОСОБА_23 , ІНФОРМАЦІЯ_13 , щодо продажу/придбання бензинового генератора марки «Forte», модель «FG6500E».
В подальшому в ході спілкування в месенджері «Viber» за номером
НОМЕР_11 , ОСОБА_8 шляхом обману, переконав потерпілого ОСОБА_23 , що з метою відправки даного генератору, необхідно перерахувати обумовлену передплату грошових коштів у сумі 2 000 гривень, на банківську картку № НОМЕР_5 АБ «УКРГАЗБАНК», яка відкрита на ім`я ОСОБА_11 .
Потерпілий ОСОБА_23 , 27.07.2022 будучи введений в оману, перебуваючи вдома, за допомогою мережі Інтернет, із застосування мобільного додатку Інтернет банкінгу, перерахував зі свого банківського рахунку на банківську картку № НОМЕР_5 АБ «УКРГАЗБАНК», видану на ім`я ОСОБА_11 , грошові кошти на загальну суму 2 000 гривень.
У подальшому, ОСОБА_8 реалізуючи злочинний намір, з метою створення хибного уявлення про начебто виконані зобов?язання щодо відправки придбаного потерпілим товару, за допомогою месенджера «Viber», переслав фото ТТН потерпілому ОСОБА_23 , після чого перестав виходити на зв`язок.
Таким чином, ОСОБА_8 та ОСОБА_9 , отримавши грошові кошти за передплату товару безготівковим способом на підконтрольний їм рахунок банківської картки, незаконно шляхом обману заволоділи грошовими коштами потерпілого ОСОБА_23 на загальну суму 2 000 гривень.
Крім цього, ОСОБА_8 , не пізніше 27.07.2022, з метою повторного заволодіння чужим майном шляхом обману, за попередньою змовою з ОСОБА_9 , за допомогою електронно-обчислювальної техніки: мобільного телефону «Redmi» IMEI 1 - НОМЕР_1 , IMEI 2 - НОМЕР_2 , перебуваючи у себе вдома за адресою: АДРЕСА_1 , розмістив безкоштовне оголошення у мережі Інтернет, за допомогою веб-сайту сервісу оголошень «OLX» - « ІНФОРМАЦІЯ_4 », щодо продажу вигаданого товару - бензинового генератора марки «Forte 5,5 кВат», вартістю 5 500 гривень, з метою подальшого заволодіння грошовими коштами громадян України, підписавши в оголошенні дані продавця як ОСОБА_15 та вказав номер мобільного телефону НОМЕР_24 , для зв`язку з потенційними клієнтами.
При цьому, ОСОБА_8 та ОСОБА_9 були обізнаними в тому, що насправді вищевказаний товар вони продавати не будуть, а розміщення оголошення є способом заволодіння чужим майном, шляхом отримання повної оплати чи її частини від потенційного покупця.
Так, 27.07.2022 ОСОБА_8 отримав дзвінок на номер мобільного телефону, вказаного в оголошені, НОМЕР_24 , від потерпілої ОСОБА_24 ІНФОРМАЦІЯ_14 , щодо продажу/придбання бензинового генератору марки «Forte 5,5 кВат».
У ході спілкування, ОСОБА_8 шляхом обману, переконав потерпілу ОСОБА_24 , що з метою відправки даного генератору, необхідно перерахувати грошові кошти, у якості передплати, загальною сумою 1 200 гривень, на банківську картку № НОМЕР_3 .
Потерпіла ОСОБА_24 , через певний проміжок часу, а саме 09.11.2022 будучи введена в оману, перебуваючи вдома, за допомогою мережі Інтернет, із застосування мобільного додатку Інтернет банкінгу, перерахувала двома транзакціями 1 285,66 гривень та 5 648,10 гривень зі свого банківського рахунку № НОМЕР_25 на банківську картку № НОМЕР_3 , грошові кошти на загальну суму 6 933,76 гривень.
У подальшому, ОСОБА_8 реалізуючи злочинний намір, з метою створення хибного уявлення про начебто виконані зобов?язання щодо відправки придбаного потерпілим товару, за допомогою месенджера «Viber», переслав фото ТТН потерпілій ОСОБА_24 , після чого перестав виходити на зв`язок.
Таким чином, ОСОБА_8 та ОСОБА_9 , отримавши грошові кошти за повну оплату товару та за відправлення безготівковим способом на підконтрольний їм рахунок банківської картки, незаконно шляхом обману заволоділи грошовими коштами потерпілої ОСОБА_24 на загальну суму 6 933,76 гривень.
Крім цього, ОСОБА_8 , не пізніше 30.07.2022, з метою повторного заволодіння чужим майном шляхом обману, за попередньою змовою з ОСОБА_9 , за допомогою електронно-обчислювальної техніки: мобільного телефону «Redmi» IMEI 1 - НОМЕР_1 , IMEI 2 - НОМЕР_2 , перебуваючи у себе вдома за адресою: АДРЕСА_1 , розмістив безкоштовне оголошення у мережі Інтернет, за допомогою веб-сайту сервісу оголошень «OLX» - « ІНФОРМАЦІЯ_4 », щодо продажу вигаданого товару - бензинового генератора марки «Konner Sohnen», модель «KS 7000E», вартістю 4 800 гривень, з метою подальшого заволодіння грошовими коштами громадян України, підписавши в оголошенні дані продавця як ОСОБА_19 та вказав номер мобільного телефону НОМЕР_14 , для зв`язку з потенційними клієнтами.
При цьому, ОСОБА_8 та ОСОБА_9 були обізнаними в тому, що насправді вищевказаний товар вони продавати не будуть, а розміщення оголошення є способом заволодіння чужим майном, шляхом отримання повної оплати чи її частини від потенційного покупця.
Так, 30.07.2022 ОСОБА_8 отримав вхідний дзвінок від потенційного потерпілого та в подальшому діалог перейшов до месенджера «Telegram» за номером НОМЕР_14 , від потерпілого ОСОБА_25 , ІНФОРМАЦІЯ_15 , щодо продажу/придбання бензинового генератора марки «Konner Sohnen», модель «KS 7000E».
В подальшому в ході спілкування в месенджері «Telegram» за номером
НОМЕР_14 , ОСОБА_8 , шляхом обману, переконав потерпілого ОСОБА_25 , що з метою відправки даного генератору, необхідно перерахувати обумовлену передплату грошових коштів у сумі 1 800 гривень, на банківську картку № НОМЕР_5 АБ «УКРГАЗБАНК», яка відкрита на ім`я ОСОБА_11 .
Потерпілий ОСОБА_25 , 30.07.2022 будучи введений в оману, перебуваючи вдома, за допомогою мережі Інтернет, із застосування мобільного додатку Інтернет банкінгу, перерахував зі свого банківського рахунку
№ НОМЕР_26 на банківську картку № НОМЕР_5
АБ «УКРГАЗБАНК», видану на ім`я ОСОБА_11 , грошові кошти на загальну суму 1 800 гривень.
У подальшому, ОСОБА_8 реалізуючи злочинний намір, не виконавши зобов`язання щодо відправки придбаного потерпілим товару, перестав виходити на зв`язок в месенджері «Telegram» з потерпілим ОСОБА_25 ..
Таким чином, ОСОБА_8 та ОСОБА_9 , отримавши грошові кошти за передплату товару безготівковим способом на підконтрольний їм рахунок банківської картки, незаконно шляхом обману заволоділи грошовими коштами потерпілого ОСОБА_25 на загальну суму 1 800 гривень.
Крім цього, ОСОБА_8 , не пізніше 04.08.2022, з метою повторного заволодіння чужим майном шляхом обману, за попередньою змовою з ОСОБА_9 , за допомогою електронно-обчислювальної техніки: мобільного телефону «Redmi» IMEI 1 - НОМЕР_1 , IMEI 2 - НОМЕР_2 , перебуваючи у себе вдома за адресою: АДРЕСА_1 , розмістив безкоштовне оголошення у мережі Інтернет, за допомогою веб-сайту сервісу оголошень «OLX» - « ІНФОРМАЦІЯ_4 », щодо продажу вигаданого товару - бензинового генератора марки «Forte 5,5 кВат», вартістю 4 600 гривень, з метою подальшого заволодіння грошовими коштами громадян України, підписавши в оголошенні дані продавця як ОСОБА_17 та вказав номер мобільного телефону НОМЕР_27 , для зв`язку з потенційними клієнтами.
При цьому, ОСОБА_8 та ОСОБА_9 були обізнаними в тому, що насправді вищевказаний товар вони продавати не будуть, а розміщення оголошення є способом заволодіння чужим майном, шляхом отримання повної оплати чи її частини від потенційного покупця.
Так, 04.08.2022 ОСОБА_8 отримав смс-повідомлення у месенджері «Telegram», на номер мобільного телефону, вказаного в оголошені НОМЕР_27 , від потерпілого ОСОБА_26 ІНФОРМАЦІЯ_16 , щодо продажу/придбання бензинового генератору марки «Forte 5,5 кВат».
У ході спілкування, ОСОБА_8 шляхом обману, переконав потерпілого ОСОБА_26 , що з метою відправки даного генератору, необхідно перерахувати грошові кошти, у якості передплати, загальною сумою 800 гривень, на банківську картку № НОМЕР_7 АТ «КредоБанк».
Потерпілий ОСОБА_26 , 04.08.2022 будучи введений в оману, перебуваючи вдома, за допомогою мережі Інтернет, із застосування мобільного додатку Інтернет банкінгу, перерахував трьома транзакціями по 700 гривень, 3 900 гривень та 800 гривень зі свого банківського рахунку
№ НОМЕР_28 на банківську картку № НОМЕР_7
АТ «КредоБанк»., грошові кошти на загальну суму 5 400 гривень.
У подальшому, ОСОБА_8 реалізуючи злочинний намір, з метою створення хибного уявлення про начебто виконані зобов?язання щодо відправки придбаного потерпілим товару, за допомогою месенджера «Telegram», переслав фото ТТН потерпілому ОСОБА_26 , після чого перестав виходити на зв`язок.
Таким чином, ОСОБА_8 та ОСОБА_9 , отримавши грошові кошти за повну оплату товару та за відправлення безготівковим способом на підконтрольний їм рахунок банківської картки, незаконно шляхом обману заволоділи грошовими коштами потерпілого ОСОБА_26 на загальну суму 5 400 гривень.
Крім цього, ОСОБА_8 , не пізніше 11.08.2022, з метою повторного заволодіння чужим майном шляхом обману, за попередньою змовою з ОСОБА_9 , за допомогою електронно-обчислювальної техніки: мобільного телефону «Redmi» IMEI 1 - НОМЕР_1 , IMEI 2 - НОМЕР_2 , перебуваючи у себе вдома за адресою: АДРЕСА_1 , розмістив безкоштовне оголошення у мережі Інтернет, за допомогою веб-сайту сервісу оголошень «OLX» - « ІНФОРМАЦІЯ_4 », щодо продажу вигаданого товару - «автобоксу», вартістю 3 000 гривень, з метою подальшого заволодіння грошовими коштами громадян України, підписавши в оголошенні дані продавця як ОСОБА_17 та вказав номер мобільного телефону НОМЕР_27 , для зв`язку з потенційними клієнтами.
При цьому, ОСОБА_8 та ОСОБА_9 були обізнаними в тому, що насправді вищевказаний товар вони продавати не будуть, а розміщення оголошення є способом заволодіння чужим майном, шляхом отримання повної оплати чи її частини від потенційного покупця.
Так, 11.08.2022 ОСОБА_8 , отримав смс-повідомлення у месенджері «Viber», на номер мобільного телефону, вказаного в оголошені, НОМЕР_27 , від потерпілого ОСОБА_27 ІНФОРМАЦІЯ_17 , щодо продажу/придбання «автобоксу».
У ході спілкування, ОСОБА_8 шляхом обману, переконав потерпілого ОСОБА_27 , що з метою відправки даного автобоксу, необхідно перерахувати грошові кошти, у якості передплати, загальною сумою 400 гривень, на банківську картку № НОМЕР_6 АТ КБ «ПриватБанк».
Потерпілий ОСОБА_27 , 11.08.2022 будучи введений в оману, перебуваючи вдома, за допомогою мережі Інтернет, із застосування мобільного додатку Інтернет банкінгу, перерахував зі свого банківського рахунку № НОМЕР_29 на банківську картку № НОМЕР_6 АТ КБ «ПриватБанк»., грошові кошти на загальну суму 400 гривень.
У подальшому, ОСОБА_8 реалізуючи злочинний намір, з метою створення хибного уявлення про начебто виконані зобов?язання щодо відправки придбаного потерпілим товару, за допомогою месенджера «Viber», переслав фото ТТН потерпілому ОСОБА_27 , після чого перестав виходити на зв`язок.
Таким чином, ОСОБА_8 та ОСОБА_9 , отримавши грошові кошти за передплату товару безготівковим способом на підконтрольний їм рахунок банківської картки, незаконно шляхом обману заволоділи грошовими коштами потерпілого ОСОБА_27 на загальну суму 400 гривень.
Крім цього, ОСОБА_8 , не пізніше 11.08.2022, з метою повторного заволодіння чужим майном шляхом обману, за попередньою змовою з ОСОБА_9 , за допомогою електронно-обчислювальної техніки: мобільного телефону «Redmi» IMEI 1 - НОМЕР_1 , IMEI 2 - НОМЕР_2 , перебуваючи у себе вдома за адресою: АДРЕСА_1 , розмістив безкоштовне оголошення у мережі Інтернет, за допомогою веб-сайту сервісу оголошень «OLX» - « ІНФОРМАЦІЯ_4 », щодо продажу вигаданого товару - «багажник на дах автомобіля», вартістю 1 800 гривень, з метою подальшого заволодіння грошовими коштами громадян України, підписавши в оголошенні дані продавця як ОСОБА_19 та вказав номер мобільного телефону НОМЕР_21 , для зв`язку з потенційними клієнтами.
При цьому, ОСОБА_8 та ОСОБА_9 були обізнаними в тому, що насправді вищевказаний товар вони продавати не будуть, а розміщення оголошення є способом заволодіння чужим майном, шляхом отримання повної оплати чи її частини від потенційного покупця.
Так, 11.08.2022 ОСОБА_8 отримав дзвінок на номер мобільного телефону, вказаного в оголошені, НОМЕР_21 , від потерпілого ОСОБА_28 ІНФОРМАЦІЯ_18 , щодо продажу/придбання «багажнику на дах автомобіля».
У ході спілкування, ОСОБА_8 шляхом обману, переконав потерпілого ОСОБА_28 , що з метою відправки даного багажнику на дах автомобіля, необхідно перерахувати грошові кошти, у якості передплати, загальною сумою 2400 гривень, на банківську картку № НОМЕР_6 АТ КБ «ПриватБанк»
Потерпілий ОСОБА_28 , 12.08.2022 будучи введений в оману, перебуваючи вдома, за допомогою мережі Інтернет, із застосування мобільного додатку Інтернет банкінгу, перерахував двома транзакціями 1 900 гривень та 500 гривень з банківського рахунку своєї дружини на банківську картку № НОМЕР_6 АТ КБ «ПриватБанк»., грошові кошти на загальну суму 2400 гривень.
У подальшому, ОСОБА_8 реалізуючи злочинний намір, з метою створення хибного уявлення про начебто виконані зобов?язання щодо відправки придбаного потерпілим товару, за допомогою месенджера «Telegram», переслав фото ТТН потерпілому ОСОБА_28 , після чого перестав виходити на зв`язок.
Таким чином, ОСОБА_8 та ОСОБА_9 , отримавши грошові кошти за повну оплату товару та за відправлення безготівковим способом на підконтрольний їм рахунок банківської картки, незаконно шляхом обману заволоділи грошовими коштами потерпілого ОСОБА_28 , на загальну суму 2400 гривень.
Крім цього, ОСОБА_8 , не пізніше 24.10.2022, з метою повторного заволодіння чужим майном шляхом обману, за попередньою змовою з ОСОБА_9 , за допомогою електронно-обчислювальної техніки: мобільного телефону «Redmi» IMEI 1 - НОМЕР_1 , IMEI 2 - НОМЕР_2 , перебуваючи у себе вдома за адресою: АДРЕСА_1 , розмістив безкоштовне оголошення у мережі Інтернет, за допомогою веб-сайту сервісу оголошень «OLX» - « ІНФОРМАЦІЯ_4 », щодо продажу вигаданого товару - бензинового генератора марки «Forte», модель «FG6500E», з метою подальшого заволодіння грошовими коштами громадян України, підписавши в оголошенні дані продавця, як ОСОБА_15 , та вказав номер мобільного телефону НОМЕР_30 , для зв`язку з потенційними клієнтами.
При цьому, ОСОБА_8 та ОСОБА_9 були обізнаними в тому, що насправді вищевказаний товар вони продавати не будуть, а розміщення оголошення є способом заволодіння чужим майном, шляхом отримання повної оплати чи її частини від потенційного покупця.
Так, 24.10.2022 ОСОБА_8 отримав смс-повідомлення у месенджері «Viber» на номер мобільного телефону, вказаного в оголошені, НОМЕР_30 , від потерпілого ОСОБА_29 , ІНФОРМАЦІЯ_19 , щодо продажу/придбання бензинового генератору марки «Forte», модель «FG6500E».
У ході спілкування, ОСОБА_8 шляхом обману, переконав потерпілого ОСОБА_29 , що з метою відправки даного генератору, необхідно перерахувати грошові кошти, у якості передплати, загальною сумою 1 000 гривень, на банківську картку № НОМЕР_3 АТ «Ощадбанк», видану на ім`я ОСОБА_9 .
Потерпілий ОСОБА_29 , 24.10.2022 будучи введений в оману, перебуваючи вдома, за допомогою мережі Інтернет, із застосування мобільного додатку Інтернет банкінгу, перерахував зі свого банківського рахунку № НОМЕР_31 на банківську картку № НОМЕР_3 , АТ «Ощадбанк», видану на ім`я ОСОБА_9 , грошові кошти на загальну суму 1 000 гривень.
У подальшому, ОСОБА_8 реалізуючи злочинний намір, з метою створення хибного уявлення про начебто виконані зобов?язання щодо відправки придбаного потерпілим товару, за допомогою месенджера «Viber», переслав фото ТТН потерпілому ОСОБА_29 , після чого перестав виходити на зв`язок.
Таким чином, ОСОБА_8 та ОСОБА_9 , отримавши грошові кошти за передплату товару безготівковим способом на підконтрольний їм рахунок банківської картки, незаконно шляхом обману заволоділи грошовими коштами потерпілого ОСОБА_29 на загальну суму 1 000 гривень.
Крім цього, ОСОБА_8 , не пізніше 27.10.2022, з метою повторного заволодіння чужим майном шляхом обману, за попередньою змовою з ОСОБА_9 , за допомогою електронно-обчислювальної техніки: мобільного телефону «Redmi» IMEI 1 - НОМЕР_1 , IMEI 2 - НОМЕР_2 , перебуваючи у себе вдома за адресою: АДРЕСА_1 , розмістив безкоштовне оголошення у мережі Інтернет, за допомогою веб-сайту сервісу оголошень «OLX» - « ІНФОРМАЦІЯ_4 », щодо продажу вигаданого товару - бензинового генератора марки «Forte», модель «FG6500E», з метою подальшого заволодіння грошовими коштами громадян України, підписавши в оголошенні дані продавця, як ОСОБА_15 , та вказав номери мобільних телефонів НОМЕР_11 та НОМЕР_32 , для зв`язку з потенційними клієнтами.
При цьому, ОСОБА_8 та ОСОБА_9 були обізнаними в тому, що насправді вищевказаний товар вони продавати не будуть, а розміщення оголошення є способом заволодіння чужим майном, шляхом отримання повної оплати чи її частини від потенційного покупця.
Так, 27.10.2022 ОСОБА_8 отримав смс-повідомлення у месенджері «Viber» на номер мобільного телефону, вказаного в оголошені, НОМЕР_11 , від потерпілого ОСОБА_30 , ІНФОРМАЦІЯ_20 , щодо продажу/придбання бензинового генератору марки «Forte», модель «FG6500E».
У ході спілкування, ОСОБА_8 , шляхом обману, переконав потерпілого ОСОБА_31 , що з метою відправки даного генератору, необхідно перерахувати грошові кошти, у якості передплати, загальною сумою 4 900 гривень, на банківську картку № НОМЕР_3 АТ «Ощадбанк», видану на ім`я ОСОБА_9 .
Потерпілий ОСОБА_32 , 27.10.2022 будучи введений в оману, перебуваючи вдома, за допомогою мережі Інтернет, із застосування мобільного додатку Інтернет банкінгу, перерахував зі свого банківського рахунку № НОМЕР_33 на банківську картку № НОМЕР_3 , АТ «Ощадбанк», видану на ім`я ОСОБА_9 , грошові кошти на загальну суму 4 900 гривень.
У подальшому, ОСОБА_8 реалізуючи злочинний намір, з метою створення хибного уявлення про начебто виконані зобов`язання щодо відправки придбаного потерпілим товару, за допомогою месенджера «Viber», переслав фото товарно транспортної накладної ТОВ «Нова Пошта» (надалі ТТН) потерпілому ОСОБА_33 , після чого перестав виходити на зв`язок.
Таким чином, ОСОБА_8 та ОСОБА_9 , отримавши грошові кошти за передплату товару безготівковим способом на підконтрольний їм рахунок банківської картки, незаконно шляхом обману заволоділи грошовими коштами потерпілого ОСОБА_31 на загальну суму 4 900 гривень.
Крім цього, ОСОБА_8 , не пізніше 29.10.2022, з метою повторного заволодіння чужим майном шляхом обману, за попередньою змовою з ОСОБА_9 , за допомогою електронно-обчислювальної техніки: мобільного телефону «Redmi» IMEI 1 - НОМЕР_1 , IMEI 2 - НОМЕР_2 , перебуваючи у себе вдома за адресою: АДРЕСА_1 , розмістив безкоштовне оголошення у мережі Інтернет, за допомогою веб-сайту сервісу оголошень «OLX» - « ІНФОРМАЦІЯ_4 », щодо продажу вигаданого товару - бензинового генератора марки «Forte», модель «FG6500E», з метою подальшого заволодіння грошовими коштами громадян України, підписавши в оголошенні дані продавця, як ОСОБА_15 , та вказав номери мобільних телефонів НОМЕР_11 та НОМЕР_34 , для зв`язку з потенційними клієнтами.
При цьому, ОСОБА_8 та ОСОБА_9 були обізнаними в тому, що насправді вищевказаний товар вони продавати не будуть, а розміщення оголошення є способом заволодіння чужим майном, шляхом отримання повної оплати чи її частини від потенційного покупця.
Так, 29.10.2022 ОСОБА_8 отримав смс-повідомлення у месенджері «Viber» на номер мобільного телефону, вказаного в оголошені НОМЕР_11 , від потерпілої ОСОБА_34 , ІНФОРМАЦІЯ_21 , щодо продажу/придбання бензинового генератору марки «Forte», модель «FG6500E».
У ході спілкування, ОСОБА_8 шляхом обману, переконав потерпілу ОСОБА_35 , що з метою відправки даного генератору, необхідно перерахувати грошові кошти, у якості передплати, загальною сумою 1 000 гривень, на банківську картку № НОМЕР_3 АТ «Ощадбанк», видану на ім`я ОСОБА_9 .
Потерпіла ОСОБА_35 , 29.10.2022 будучи введена в оману, перебуваючи вдома, за допомогою мережі Інтернет, із застосування онлайн-банкінгу «Sense», перерахувала зі свого банківського рахунку № НОМЕР_35 на банківську картку № НОМЕР_3 , АТ «Ощадбанк», видану на ім`я ОСОБА_9 , грошові кошти на загальну суму 1 000 гривень.
У подальшому, ОСОБА_8 реалізуючи злочинний намір, з метою створення хибного уявлення про начебто виконані зобов?язання щодо відправки придбаного потерпілим товару, за допомогою месенджера «Viber», переслав фото ТТН потерпілій ОСОБА_35 , після чого перестав виходити на зв`язок.
Таким чином, ОСОБА_8 та ОСОБА_9 , отримавши грошові кошти за передплату товару безготівковим способом на підконтрольний їм рахунок банківської картки, незаконно шляхом обману заволоділи грошовими коштами потерпілої ОСОБА_35 на загальну суму 1 000 гривень.
Крім цього, ОСОБА_8 , не пізніше 30.10.2022, з метою повторного заволодіння чужим майном шляхом обману, за попередньою змовою з ОСОБА_9 , за допомогою електронно-обчислювальної техніки: мобільного телефону «Redmi» IMEI 1 - НОМЕР_1 , IMEI 2 - НОМЕР_2 , перебуваючи у себе вдома за адресою: АДРЕСА_1 , розмістив безкоштовне оголошення у мережі Інтернет, за допомогою веб-сайту сервісу оголошень «OLX» - « ІНФОРМАЦІЯ_4 », щодо продажу вигаданого товару - бензинового генератора марки «Forte», модель «FG6500E», з метою подальшого заволодіння грошовими коштами громадян України, підписавши в оголошенні дані продавця як ОСОБА_15 та вказав номер мобільного телефону НОМЕР_11 , для зв`язку з потенційними клієнтами.
При цьому, ОСОБА_8 та ОСОБА_9 були обізнаними в тому, що насправді вищевказаний товар вони продавати не будуть, а розміщення оголошення є способом заволодіння чужим майном, шляхом отримання повної оплати чи її частини від потенційного покупця.
Так, 30.10.2022, ОСОБА_8 отримав смс-повідомлення у месенджері «Viber» на номер мобільного телефону, вказаного в оголошені НОМЕР_11 , від потерпілого ОСОБА_36 , ІНФОРМАЦІЯ_22 , щодо продажу/придбання бензинового генератору марки «Forte», модель «FG6500E».
У ході спілкування, ОСОБА_8 шляхом обману, переконав потерпілого ОСОБА_37 , що з метою відправки даного генератору, необхідно перерахувати грошові кошти, у якості передплати, загальною сумою 5 700 гривень, на банківську картку № НОМЕР_3 АТ «Ощадбанк», видану на ім`я ОСОБА_9 .
Потерпілий ОСОБА_38 , 30.10.2022 будучи введений в оману, перебуваючи вдома, за допомогою мережі Інтернет, із застосування мобільного додатку Інтернет банкінгу, перерахував зі свого банківського рахунку № НОМЕР_28 на банківську картку № НОМЕР_3 , АТ «Ощадбанк», видану на ім`я ОСОБА_9 , грошові кошти на загальну суму 5 700 гривень.
У подальшому, ОСОБА_8 реалізуючи злочинний намір, з метою створення хибного уявлення про начебто виконані зобов?язання щодо відправки придбаного потерпілим товару, за допомогою месенджера «Viber», переслав фото ТТН потерпілому ОСОБА_39 , після чого перестав виходити на зв`язок.
Таким чином, ОСОБА_8 та ОСОБА_9 , отримавши грошові кошти за передплату товару безготівковим способом на підконтрольний їм рахунок банківської картки, незаконно шляхом обману заволоділи грошовими коштами потерпілого ОСОБА_37 на загальну суму 5 700 гривень.
Крім цього, ОСОБА_8 , не пізніше 18.11.2022, з метою повторного заволодіння чужим майном шляхом обману, за попередньою змовою з ОСОБА_9 , за допомогою електронно-обчислювальної техніки: мобільного телефону «Redmi» IMEI 1 - НОМЕР_1 , IMEI 2 - НОМЕР_2 , перебуваючи у себе вдома за адресою: АДРЕСА_1 , розмістив безкоштовне оголошення у мережі Інтернет, за допомогою веб-сайту сервісу оголошень «OLX» - « ІНФОРМАЦІЯ_4 », щодо продажу вигаданого товару - бензинового генератора марки «Forte 5,5 кВат», вартістю 6 000 гривень, з метою подальшого заволодіння грошовими коштами громадян України, підписавши в оголошенні дані продавця як ОСОБА_19 та вказав номер мобільного телефону НОМЕР_36 , для зв`язку з потенційними клієнтами.
При цьому, ОСОБА_8 та ОСОБА_9 були обізнаними в тому, що насправді вищевказаний товар вони продавати не будуть, а розміщення оголошення є способом заволодіння чужим майном, шляхом отримання повної оплати чи її частини від потенційного покупця.
Так, 18.11.2022 ОСОБА_8 отримав смс-повідомлення у месенджері «Viber» на номер мобільного телефону, вказаного в оголошені НОМЕР_11 , від потерпілого ОСОБА_40 ІНФОРМАЦІЯ_23 , щодо продажу/придбання бензинового генератору марки «Forte 5,5 кВат».
У ході спілкування, ОСОБА_8 шляхом обману, переконав потерпілого ОСОБА_41 , що з метою відправки даного генератору, необхідно перерахувати грошові кошти, у якості передплати, загальною сумою 1 608 гривень, на банківську картку № НОМЕР_3 .
Потерпілий ОСОБА_42 18.11.2022 будучи введеним в оману, перебуваючи вдома, за допомогою мережі Інтернет, із застосування мобільного додатку Інтернет банкінгу, перерахував зі свого банківського рахунку № НОМЕР_22 на банківську картку № НОМЕР_3 , грошові кошти на загальну суму 1 608 гривень.
У подальшому, ОСОБА_8 реалізуючи злочинний намір, з метою створення хибного уявлення про начебто виконані зобов?язання щодо відправки придбаного потерпілим товару, за допомогою месенджера «Viber», переслав фото ТТН потерпілому ОСОБА_43 , після чого перестав виходити на зв`язок.
Таким чином, ОСОБА_8 та ОСОБА_9 , отримавши грошові кошти за передплату товару безготівковим способом на підконтрольний їм рахунок банківської картки, незаконно шляхом обману заволоділи грошовими коштами потерпілого ОСОБА_43 на загальну суму 1 608 гривень.
Крім цього, ОСОБА_8 , не пізніше 24.02.2023, з метою повторного заволодіння чужим майном шляхом обману, за попередньою змовою з ОСОБА_9 , за допомогою електронно-обчислювальної техніки: мобільного телефону «Redmi» IMEI 1 - НОМЕР_1 , IMEI 2 - НОМЕР_2 , перебуваючи у себе вдома за адресою: АДРЕСА_1 , розмістив безкоштовне оголошення у мережі Інтернет, за допомогою веб-сайту сервісу оголошень «OLX» - « ІНФОРМАЦІЯ_4 », щодо продажу вигаданого товару - «миючого апарату високого тиску марки Karcher моделі K7», вартістю 4 200 гривень, з метою подальшого заволодіння грошовими коштами громадян України, підписавши в оголошенні дані продавця як ОСОБА_44 та вказав номер мобільного телефону НОМЕР_37 , для зв`язку з потенційними клієнтами.
При цьому, ОСОБА_8 та ОСОБА_9 були обізнаними в тому, що насправді вищевказаний товар вони продавати не будуть, а розміщення оголошення є способом заволодіння чужим майном, шляхом отримання повної оплати чи її частини від потенційного покупця.
Так, 24.02.2023 ОСОБА_8 отримав смс-повідомлення у месенджері «Viber» на номер мобільного телефону, вказаного в оголошені НОМЕР_38 , від потерпілого ОСОБА_45 ІНФОРМАЦІЯ_24 , щодо продажу/придбання миючого апарату високого тиску марки Karcher моделі K7.
У ході спілкування, ОСОБА_8 шляхом обману, переконав потерпілого ОСОБА_46 , що з метою відправки даного генератору, необхідно перерахувати грошові кошти, у якості передплати, загальною сумою 500 гривень, на банківську картку № НОМЕР_9 .
Потерпілий ОСОБА_47 24.02.2023 будучи введеним в оману, перебуваючи вдома, за допомогою мережі Інтернет, із застосування мобільного додатку Інтернет банкінгу, перерахував зі свого банківського рахунку № НОМЕР_39 на банківську картку № НОМЕР_9 , грошові кошти на загальну суму 500 гривень.
У подальшому, ОСОБА_8 реалізуючи злочинний намір, не виконавши зобов`язання щодо відправки придбаного потерпілим товару, перестав виходити на зв`язок в месенджері «Viber» з потерпілим ОСОБА_48 .
Таким чином, ОСОБА_8 та ОСОБА_9 , отримавши грошові кошти за передплату товару безготівковим способом на підконтрольний їм рахунок банківської картки, незаконно шляхом обману заволоділи грошовими коштами потерпілого ОСОБА_47 на загальну суму 500 гривень.
Допитаний у судовому засіданні обвинувачений ОСОБА_8 свою вину у вчиненні інкримінованого кримінального правопорушення визнав повністю, пояснив, що обставини, викладені в обвинувальному акті він не оспорює. Крім того, пояснив, що створював на сайті «ОЛХ» сторінки з різних номерів, викладав фото товарів, які завантажував з Інтернету, та продавав потерпілим. Після того, як йому надходили кошти за товар, ОСОБА_8 відправляв номера ТТН товарів, які знаходив в Інтернеті, та направляв ці фотографії потерпілим для підтвердження відправки товарів. Потім він переставав виходити на зв`язок. Зазначив, що роль ОСОБА_9 - це забезпечення банківськими картками, на які потерпілі перераховували кошти, та потім ці кошти він знімав разом з ОСОБА_9 , частину коштів віддавав йому. У вчиненому розкаюється, просить не позбавляти його свободи, оскільки вчинив дії для відшкодування шкоди потерпілим та має дитину.
Допитаний у судовому засіданні обвинувачений ОСОБА_9 свою вину у вчиненні інкримінованого кримінального правопорушення визнав повністю, зазначивши, що дійсно надавав ОСОБА_8 за відповідну плату для використання банківські картки, бачив надходження коштів і розумів, що картки використовуються у незаконній діяльності, кошти знімали разом, і частину з них йому платив ОСОБА_8 . У вчиненому розкаюється, просить не позбавляти його свободи, оскільки вчинив дії для відшкодування шкоди потерпілим.
Показання обвинувачених ОСОБА_8 та ОСОБА_9 є послідовними, логічними, а тому не викликають у суду сумніву щодо правильності розуміння обвинуваченими змісту обставин кримінального правопорушення, добровільності та істинності їй позиції.
Потерпілі в судове засідання не з`явились, повідомлялись належним чином про дату час і місце розгляду справи, цивільні позови не заявляли, клопотань про відкладення не подавали.
Суд, з`ясувавши в учасників судового провадження чи правильно вони розуміють зміст обставин, викладених в обвинувальному акті, чи немає сумнівів у добровільності їх позиції, пояснивши, що в такому випадку вони будуть позбавлені права оскаржувати ці обставини в апеляційному порядку, на підставі ч. 3 ст. 349 КПК України, врахувавши згоду учасників судового провадження, ухвалив визнати недоцільним дослідження всіх доказів стосовно фактичних обставин справи, оскільки вони ніким не оспорюються, обмежившись наданими обвинуваченими показаннями, а також документами, які характеризують особи обвинувачених та документами по відшкодуванню шкоди.
Так, під час розгляду справи обвинувачені надали документи про відшкодування завданої шкоди потерпілим: ОСОБА_49 , ОСОБА_20 , ОСОБА_22 , ОСОБА_23 , ОСОБА_24 , ОСОБА_50 , ОСОБА_33 , ОСОБА_13 , ОСОБА_29 . Також повідомили, що намагались здійснити відшкодування також іншим потерпілим, але ті або не виходять на зв`язок, або відмовляються від отримання коштів.
Суд дійшов висновку, що вина обвинувачених доведена та їх дії слід кваліфікувати за ч. 3 ст. 190 КК України, як заволодіння чужим майном шляхом обману (шахрайство), шляхом незаконних операцій з використанням електронно-обчислювальної техніки, вчиненому повторно за попередньою змовою групою осіб.
При призначенні покарання обвинуваченим, суд відповідно до вимог ст. 65 КК України, враховує ступінь тяжкості вчиненого злочину, який згідно ст. 12 КК України є тяжким злочином, а також особи винних та обставини, що пом`якшують і обтяжують покарання.
Відповідно до ст. 66 КК України, обставинами, що пом`якшують покарання обвинувачених ОСОБА_8 та ОСОБА_9 , суд визнає щире каяття та активне сприяння розкриттю злочину, що виявилось у визнанні обвинуваченими своєї вини, позиції під час розгляду справи, а також часткове добровільне відшкодування завданої шкоди.
Обставин, що обтяжують покарання ОСОБА_8 та ОСОБА_9 , судом не встановлено та обвинуваченим не інкримінувалось.
Із наданих документів встановлено, що ОСОБА_8 раніше не судимий, за місцем проживання характеризується посередньо, офіційно не працює, у лікарів нарколога і психіатра на обліку не перебуває, має на утриманні неповнолітнього сина ОСОБА_10 , ІНФОРМАЦІЯ_25 , якого виховує один. Згідно з довідкою навчального закладу Ліцей № 252, ОСОБА_51 регулярно відвідує заняття, батько ОСОБА_8 підтримує зв`язок з педагогами, цікавить навчанням сина. Згідно з наданими медичними документами, дитина хворіє на гепатит.
Із наданих документів встановлено, що ОСОБА_9 раніше не судимий, за місцем проживання характеризується посередньо, офіційно не працює, у лікарів нарколога і психіатра на обліку не перебуває.
Керуючись статтями 65-67 КК України, суд знаходить необхідним призначити ОСОБА_8 та ОСОБА_9 (кожному окремо) покарання у виді позбавлення волі в розміру близькому до мінімального в межах санкції частини 3 ст. 190 КК України, яке буде необхідним і достатнім для їх виправлення і попередження вчинення ними нових злочинів.
В судовому засіданні прокурор просив суд призначити обвинуваченим покарання із застосуванням іспитового строку.
З урахуванням наявності обставин, які пом`якшують покарання, враховуючи відсутність у обвинувачених судимостей, та досліджені відомості про їх особи, суд вважає, що виправлення обвинувачених можливо без відбування ними покарання, а тому до призначеного судом покарання слід застосувати ст.ст. 75, 76 КК України, звільнивши обвинувачених від призначеного покарання з випробуванням на певний строк.
Запобіжний захід не обирався і таких клопотань не надходило.
Цивільний позов у справі не заявлений, процесуальні витрати відсутні.
Питання про долю речових доказів вирішити відповідно до ст. 100 КПК України, а саме предмети, які були засобами вчинення кримінального правопорушення - слід конфіскувати в дохід держави, інше майно - повернути за належністю, або знищити у разі відсутності його цінності.
Керуючись ст.ст. 368, 370, 373-376 КПК України, суд, -
УХВАЛИВ:
ОСОБА_8 визнати винуватим у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 190 КК України та призначити йому покарання у виді позбавлення волі строком 4 (чотири) роки.
На підставі ст. 75 КК України звільнити ОСОБА_8 від відбування призначеного йому покарання, якщо він протягом іспитового строку 2 (два) роки не скоїть нового кримінального правопорушення і виконає покладені на нього обов`язки.
На підставі пунктів 1, 2 ч. 1, п. 4 ч. 3 ст. 76 КК України зобов`язати ОСОБА_8 :
1) періодично з`являтися для реєстрації до уповноваженого органу з питань пробації;
2) повідомляти уповноважений орган з питань пробації про зміну місця проживання, роботи;
3) виконувати заходи, передбачені пробаційною програмою.
ОСОБА_9 визнати винуватим у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 190 КК України та призначити йому покарання у виді позбавлення волі строком 4 (чотири) роки.
На підставі ст. 75 КК України звільнити ОСОБА_9 від відбування призначеного йому покарання, якщо він протягом іспитового строку 2 (два) роки не скоїть нового кримінального правопорушення і виконає покладені на нього обов`язки.
На підставі пунктів 1, 2 ч. 1, п. 4 ч. 3 ст. 76 КК України зобов`язати ОСОБА_9 :
1) періодично з`являтися для реєстрації до уповноваженого органу з питань пробації;
2) повідомляти уповноважений орган з питань пробації про зміну місця проживання, роботи.
3) виконувати заходи, передбачені пробаційною програмою.
Речові докази у справі:
- банківські картки: № НОМЕР_6 ; № НОМЕР_7 ; № НОМЕР_40 ; № НОМЕР_41 ; № НОМЕР_42 ; № НОМЕР_8 ; № НОМЕР_43 ; № НОМЕР_5 , що знаходяться в камері зберігання речових доказів Оболонського УП ГУ НП в м. Києві (квитанція № 001859) - знищити;
- мобільні телефони: Redmi IMEІl: НОМЕР_44 , ІMEI2: НОМЕР_45 ; Samsung IMEІ1: НОМЕР_46 , ІMEІ2: НОМЕР_47 , ноутбук Самсунг сірого кольору, банківська заява-договір на 25 арк., що знаходяться в камері зберігання речових доказів Оболонського УП ГУНП в м. Києві (квитанція № 001859) - повернути ОСОБА_9 за належністю;
- паспорт громадянина України на ім`я ОСОБА_52 , та пенсійне посвідчення на ім`я ОСОБА_52 , що знаходяться в камері зберігання речових доказів Оболонського УП ГУ НП в м. Києві у спеціальному пакеті (квитанція № 001859) - повернути за належністю громадянину ОСОБА_53 ;
- мобільний телефон «Redmi» синього кольору в чорному чохлі, ІMEI1: НОМЕР_48 та Сім карти НОМЕР_49 , НОМЕР_50 ; мобільний телефон «NОМI» темного кольору; мобільний телефон «Samsung» IMEІl: НОМЕР_51 ; мобільний телефон «Huawei» білого кольору, IMEI1: НОМЕР_52 та зарядний пристрій, які було поміщено до спец пакету №4411631, що знаходяться в камері зберігання речових доказів Оболонського УП ГУНП в м. Києві (квитанція № 001860), які були засобами вчинення кримінального правопорушення - конфіскувати в дохід держави;
- флеш накопичувачі «Transend» 8Gb білого кольору, флеш накопичувач «Goodram» 8Gb темного кольору, флеш накопичувач без маркувань сірого та синього кольору; коробка від мобільного телефону «Google Pixel 2» IMEІl: НОМЕР_53 , коробка від мобільного телефону «Huawei Р Smart) IMЕI: НОМЕР_54 , які було поміщено до спец пакету №4409937, договір №874-23002078 від 04.03.2023 на 1 арк., накладні із зазначенням мобільного телефону ( НОМЕР_11 ) на ім`я ОСОБА_54 на 2 арк., 3 фіскальні квитанції, які було поміщено до спец пакету №WAR1232883, що знаходяться в камері зберігання речових доказів Оболонського УП ГУНП в м. Києві (квитанція № 001860) - повернути ОСОБА_8 за належністю;
- сім карти: Київстар ( НОМЕР_55 , НОМЕР_56 ), Водафон (320402104065, НОМЕР_57 , НОМЕР_58 , НОМЕР_59 ), картонні шматки з написом ( НОМЕР_60 та ( НОМЕР_61 ); стартові пакети: ( НОМЕР_62 , НОМЕР_63 , НОМЕР_64 , НОМЕР_65 , НОМЕР_66 , НОМЕР_67 ): банківська картка «Ощадбанк» № НОМЕР_68 , які було поміщено до спец пакету №EХP0173388, що знаходяться в камері зберігання речових доказів Оболонського УП ГУНП в м. Києві (квитанція № 001860) - знищити.
Вирок може бути оскаржений до Київського апеляційного суду через Оболонський районний суд м. Києва протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Вирок набирає законної сили після закінчення строку на подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги, вирок, якщо його не скасовано, набирає законної сили після ухвалення рішення судом апеляційної інстанції.
Копію вироку негайно після його проголошення вручити обвинуваченому, прокурору і направити потерпілому.
Суддя ОСОБА_1
Суд | Оболонський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 27.11.2024 |
Оприлюднено | 28.11.2024 |
Номер документу | 123327464 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Злочини проти власності Шахрайство |
Кримінальне
Оболонський районний суд міста Києва
Діденко Є. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні