Ухвала
від 26.11.2024 по справі 758/1115/24
ПОДІЛЬСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КИЄВА

Справа № 758/1115/24

Категорія 29

У Х В А Л А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

26 листопада 2024 року м. Київ

Подільський районний суд міста Києва

в складі головуючого судді Ковбасюк О.О.,

за участю секретаря судового засідання Білоус А.О.,

розглянувши у підготовчому судовому засіданні в залі суду цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Акціонерного товариства «Закритий недиверсифікований венчурний корпоративний інвестиційний фонд «АТЛОН» про стягнення коштів,-

В С Т А Н О В И В :

У провадженні суду перебуває вказана цивільна справа, розгляд якої здійснюється за правилами загального позовного провадження.

У підготовче судове засідання сторони не з`явилися, про дату, час та місце його проведення повідомлені належним чином.

Разом із цим, 26.11.2024 представником позивача ОСОБА_2 подано до суду заяву про проведення судового засідання за її відсутності, у якій вона також просить прийняти до розгляду її заяву про збільшення розміру позовних вимог.

25.11.2024 до суду також надійшло клопотання від представника відповідача Ковдій М.С. про відкладення судового засідання.

Вирішуючи таке клопотання представника відповідача, суд враховує, що дана справа перебуває у провадженні Подільського районного суду міста Києва з 02.02.2024.

Розгляд справи неодноразово відкладався, причому у більшості випадків за клопотаннями представників відповідача.

Так, матеріалами справи підтверджується, що 19.03.2024 розгляд справи було відкладено за клопотанням представника відповідача Сердюк О.О.

22.05.2024 представником відповідача Казимиренко К.В. було подано до суду клопотання про передачу справи за підсудністю на розгляд до Оболонського районного суду міста Києва.

Ухвалою суду від 23.05.2024 у задоволенні вказаного клопотання було відмовлено та розгляд справи відкладено на 09.07.2024.

Судове засідання 09.07.2024 було відкладено у зв`язку з поданням представником позивача заяви про збільшення розміру позовних вимог.

19.08.2024 та 30.09.2024 розгляд справи було відкладено за клопотанням представника відповідача Ковдій М.С .

При цьому, як вбачається із матеріалів справи, до жодного із поданих клопотань про відкладення розгляду справи представником відповідача не додано доказів на підтвердження причин його неявки до суду.

Крім того, в матеріалах справи відсутні будь-які заяви чи клопотання з боку сторони відповідача щодо вчинення будь-яких процесуальних дій по справі, без вирішення яких подальший розгляд даної справи є неможливим.

Ураховуючи наведене, суд не вбачає підстав для відкладення судового засідання за клопотанням представника відповідача, у зв`язку з чим ухвалив проводити розгляд справи за відсутності сторін.

При цьому суд також враховує прецедентну практику Європейського суду з прав людини, який неодноразово вказував на те, що реалізуючи п. 1 ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод щодо доступності правосуддя та справедливого судового розгляду кожна держава-учасниця цієї Конвенції вправі встановлювати правила судової процедури, в тому числі й процесуальні заборони і обмеження, зміст яких не допустити судовий процес у безладний рух.

Дослідивши письмові матеріали справи відповідно до ч.2 ст. 247 ЦПК України, згідно з якою у разі неявки в судове засідання всіх учасників справи фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється, суд дійшов наступних висновків.

Як вбачається із матеріалів справи, 08.07.2024 до суду надійшла заява представника позивача ОСОБА_2 про збільшення розміру позовних вимог, у якій позивачем збільшено заявлену до стягнення суму в частині нарахування 3% річних, інфляційних збитків та процентів.

Частинами першою-четвертою статті 12 ЦПК України визначено, що цивільне судочинство здійснюється на засадах змагальності сторін. Учасники справи мають рівні права щодо здійснення всіх процесуальних прав та обов`язків, передбачених законом. Кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом. Кожна сторона несе ризик настання наслідків, пов`язаних із вчиненням чи не вчиненням нею процесуальних дій.

Відповідно до п. 2 ч. 2 ст. 49 ЦПК України позивач вправі збільшити або зменшити розмір позовних вимог до закінчення підготовчого засідання або до початку першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження.

За вимогами ч. 3 ст. 49 ЦПК України до закінчення підготовчого засідання позивач має право змінити предмет або підстави позову шляхом подання письмової заяви. У справі, що розглядається за правилами спрощеного позовного провадження, зміна предмета або підстав позову допускається не пізніше ніж за п`ять днів до початку першого судового засідання у справі.

Верховний суд у постанові від 22.07.2021 у справі №910/18389/20 зробив висновок про те, що необхідність у зміні предмету позову може виникати тоді, коли початкові вимоги позивача не будуть забезпечувати чи не в повній мірі забезпечать позивачу захист його порушених прав та інтересів. Зміна предмету позову можлива, зокрема у такі способи: 1) заміна одних позовних вимог іншими; 2) доповнення позовних вимог новими; 3) вилучення деяких із позовних вимог; 4) пред`явлення цих вимог іншому відповідачу в межах спірних правовідносин.

При цьому Верховний Суд зазначає про те, що збільшити або зменшити розмір позовних вимог можна лише тоді, коли вони виражені у певному цифровому еквіваленті, наприклад, у грошовому розмірі. Доповнення позовних вимог новими відбувається шляхом зміни предмету позову, а не через збільшення розміру позовних вимог.

Верховний Суд неодноразово звертав увагу на те, що процесуальним законом не передбачено права позивача на подання заяв (клопотань) про «доповнення» або «уточнення» позовних вимог. Тому в разі надходження до суду однієї із зазначених заяв (клопотань) останній, виходячи з її змісту, а також змісту раніше поданої позовної заяви та конкретних обставин справи, повинен розцінювати її як: - подання іншого (ще одного) позову, чи - збільшення або зменшення розміру позовних вимог, чи - об`єднання позовних вимог, чи - зміну предмета або підстав позову.

При цьому при поданні вказаних заяв (клопотань) позивач має дотримуватися правил вчинення відповідної процесуальної дії, недодержання яких тягне за собою процесуальні наслідки, передбачені ЦПК України. При застосуванні процесуальних норм належить уникати як надмірного формалізму, так і надмірної гнучкості, які можуть призвести до скасування процесуальних вимог, встановлених законом. Надмірний формалізм у трактуванні процесуального законодавства визнається неправомірним обмеженням права на доступ до суду як елемента права на справедливий суд згідно зі статтею 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод.

Враховуючи вищевикладене, суд вважає за необхідне прийняти заяву представника позивача від 05.07.2024 про збільшення розміру позовних вимог та здійснювати подальший розгляд справи із урахуванням такої заяви.

Дослідивши матеріали справи, судом також встановлено, що на стадії підготовчого провадження проведено усі дії, передбачені ст. 197 ЦПК України, з метою забезпечення правильного, своєчасного і безперешкодного розгляду справи по суті протягом розумного строку.

Відповідно до ч.2 ст. 200 ЦПК України за результатами підготовчого судового засідання суд постановляє, зокрема, ухвалу про закриття підготовчого провадження та призначення справи до судового розгляду по суті.

Із урахуванням наведеного, суд вважає, що підготовче провадження у справі підлягає закриттю, а справа - призначенню до судового розгляду по суті.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 13, 49, 189, 197, 200, 247, 258-261 ЦПК України, суд,-

П О С Т А Н О В И В :

Прийняти заяву представника позивача ОСОБА_2 від 05.07.2024 про збільшення розміру позовних вимог у цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до Акціонерного товариства «Закритий недиверсифікований венчурний корпоративний інвестиційний фонд «АТЛОН» про стягнення коштів та здійснювати подальший розгляд справи із урахуванням такої заяви.

Закрити підготовче провадження в цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до Акціонерного товариства «Закритий недиверсифікований венчурний корпоративний інвестиційний фонд «АТЛОН» про стягнення коштів.

Призначити справу до судового розгляду по суті на 11.02.2025 о 10 год. 00 хв., який відбудеться в приміщенні Подільського районного суду міста Києва, за адресою м. Київ, вул. Хорива, 21, каб. 209.

Про дату, час та місце розгляду справи повідомити учасників справи.

Ухвала оскарженню не підлягає.

СуддяО. О. Ковбасюк

СудПодільський районний суд міста Києва
Дата ухвалення рішення26.11.2024
Оприлюднено28.11.2024
Номер документу123327592
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема договорів (крім категорій 301000000-303000000), з них купівлі-продажу

Судовий реєстр по справі —758/1115/24

Ухвала від 26.11.2024

Цивільне

Подільський районний суд міста Києва

Ковбасюк О. О.

Ухвала від 23.05.2024

Цивільне

Подільський районний суд міста Києва

Ковбасюк О. О.

Ухвала від 02.02.2024

Цивільне

Подільський районний суд міста Києва

Ковбасюк О. О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні