СВЯТОШИНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М. КИЄВА
пр. № 2-о/759/804/24
ун. № 759/15807/24
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
05 листопада 2024 року Святошинський районний суд м. Києва в складі:
головуючого судді - Журибеди О.М.,
при секретарі - Хвостенко О.О.,
за участю присяжних Симоненко Л.О., Сушкевич Я.О.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Києві цивільну справу за заявою ОСОБА_1 , заінтересована особа: Орган опіки та піклування Святошинської районної в місті Києві державної адміністрації про визнання фізичної особи недієздатною та встановлення опіки,-
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернулась до суду із заявою про визнання особи недієздатною, в якій просить: - визнати недієздатною ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Ухвалою Святошинського районного суду м. Києва від 05.08.2024 року у справі відкрито провадження та призначено судове засідання.
В судовому засіданні заявник просила призначити судово-психіатричну експертизу.
Представник заінтересованої особи ОСОБА_3 в судовому засіданні підтримала заявника.
Представник ОСОБА_2 - ОСОБА_4 підтримала провдення експертизи.
Дослідивши матеріали справи, суд вважає за необхідне призначити по справі судово-психіатричну експертизу на підставі наступного. Відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 105 ЦПК України призначення експертизи судом є обов`язковим за клопотанням хоча б однієї із сторін, якщо у справі необхідно встановити психічний стан особи.
Згідно з ч.1 ст. 299 ЦПК України, справи про визнання фізичної особи недієздатною суд розглядає за участю заявника, особи, щодо якої розглядається справа про визнання її недієздатною, та представника органу опіки та піклування.
Відповідно до ч.1 ст.298 ЦПК України, суд за наявності достатніх даних про психічний розлад здоров`я фізичної особи призначає для встановлення її психічного стану судово-психіатричну експертизу.
Згідно ст. 21 Закону України «Про психіатричну допомогу», судово-психіатрична експертиза з цивільних справ призначається і проводиться на підставах та в порядку, передбачених законом.
Як зазначається в п. 4 постанови Пленуму ВСУ від 28.03.1972 р. №3 «Про судову практику в справах про визнання громадянина обмежено дієздатним чи недієздатним», судово-психіатрична експертиза призначається у справах про визнання громадянина недієздатним. В ухвалі про призначення експертизи на вирішення експертів мають бути поставлені такі питання:1) чи хворіє даний громадянин на психічну хворобу; 2) чи розуміє він значення своїх дій та чи може керувати ними.
Враховуючи, що наявні в справі дані про психічний розлад здоров`я ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , є достатніми, а вирішення питання про те, чи може остання розуміти значення своїх дій та керувати ними потребує спеціальних знань в області психіатрії, тому суд вважає за необхідне призначити судово-психіатричну експертизу.
Згідно ст. 7 Закону України «Про судову експертизу», виключно державними спеціалізованими установами здійснюється судово-експертна діяльність, пов`язана з проведенням судово-психіатричних експертиз.
Відповідно до п.5 ч.1ст. 252 ЦПК України, суд може за заявою учасника справи, а також з власної ініціативи зупинити провадження у справі у випадку призначення судом експертизи.
На підставі п.9 ч.1ст. 253 ЦПК України, провадження у справі зупиняється на час проведення експертизи.
Оскільки для проведення зазначеної експертизи потрібний значний проміжок часу, то провадження у справі слід зупинити на час проведення експертизи.
Керуючись ст.ст.103,252,260 ЦПК України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Призначити судово-психіатричну експертизу у цивільній справі №759/15807/24 за заявою ОСОБА_1 , заінтересована особа: Орган опіки та піклування Святошинської районної в місті Києві державної адміністрації про визнання фізичної особи недієздатною та встановлення опіки.
На вирішення експертизи поставити наступні питання:
1. Чи хворіє ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , на психічне захворювання?
2. Чи розуміє ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , значення своїх дій та чи може керувати ними?
Проведення експертизи доручити ДУ "Інститут судової психіатрії МОЗ України" (04080, м.Київ, вул.Кирилівська, 103А) та попередити експертів про кримінальну відповідальність за ст.ст. 384, 385 КК України.
Витребувати від КНП " Київський міський психоневрологічний диспансер №4" (м. Київ, вул. Щербакова 64а) медичну картку хворої ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Надати експерту ДУ "Інститут судової психіатрії МОЗ України" (04080, м.Київ, вул.Кирилівська, 103А) матеріали цивільної справи №759/15807/24 та медичну картку хворої ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Провадження у справі №759/15807/24 зупинити на час проведення експертизи.
Ухвала суду, в частині зупинення провадження у справі, може бути оскаржена до Київського апеляційного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення.
Суддя О.М.Журибеда
Присяжні Л.О. Симоненко
Я.О. Сушкевич
Суд | Святошинський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 05.11.2024 |
Оприлюднено | 28.11.2024 |
Номер документу | 123327619 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи окремого провадження Справи про обмеження цивільної дієздатності фізичної особи, визнання фізичної особи недієздатною та поновлення цивільної дієздатності фізичної особи, з них: про визнання фізичної особи недієздатною |
Цивільне
Святошинський районний суд міста Києва
Журибеда О. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні