Справа№639/4306/24
Провадження №1-кс/639/1551/24
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
27 листопада 2024 року м. Харків
Слідчий суддя Жовтневого райсуду м. Харкова ОСОБА_1 , за участю: секретаря ОСОБА_2 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Харкові клопотання слідчого СВ ВП №1 ХРУП №3 ГУНП в Харківській області лейтенанта поліції ОСОБА_3 про надання тимчасового доступу до документів (інформації), які містять охоронювану законом таємницю,
в с т а н о в и в :
До Жовтневого районного суду м. Харкова надійшло клопотання слідчого СВ ВП №1 ХРУП №3 ГУНП в Харківській області лейтенанта поліції ОСОБА_3 , яке погоджено з прокурором Новобаварської окружної прокуратури м. Харкова ОСОБА_4 , про надання тимчасового доступу до документів (інформації), які містять охоронювану законом таємницю по кримінальному провадженню №12024221210000672 від 06.07.2024, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.4 ст.190 КК України.
Клопотання обґрунтовано тим, що 05.07.2024 в денний час доби, гр. ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 перебував за адресою: АДРЕСА_1 , коли невстановлена особа шахрайським шляхом за допомогою використання електронно-обчислювальної техніки заволоділа з його картки АТ " ІНФОРМАЦІЯ_2 " грошовими коштами у ромірі 19500 гривень.
Так, з допиту стало відомо, що 05.07.2024 потерпілий ОСОБА_5 перебував за місцем свого мешкання і в цей час на його пенсійну карту АТ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » надійшли грошові кошти у сумі 19500 гривень. Потерпілий здивувався, що пенсія прийшла на 2000 гривен більше. Так як потерпілий не має застосунку Ощад24, тому він дізнавався залишок грошових коштів шляхом телефонних дзвінків на номер банку НОМЕР_1 . Автоматичний відповідач перед з`єднанням з оператором пропонував встановити чат-бот банку в месенджері «Телеграм». Потерпілий вирішив встановити вказаний додаток, щоб через нього дізнаватися про стан рахунку. Потерпілий ОСОБА_5 знайшов посилання в інтернеті для встановлення чат-боту на сайті банку ІНФОРМАЦІЯ_2 , звідки його було перенаправлено за посиланням в бот «Телеграм». В чаті потерпілий заповнив реквізити, а потім необхідність введення коду. Після його потерпілому поступив дзвінок з номеру НОМЕР_2 . Чоловік назвався працівником банку ІНФОРМАЦІЯ_2 та попросив назвати останні 4 цифри банківської картки та код, який надійшов йому смс-повідомлення. ОСОБА_5 назвав даному працівнику 4 цифри банківської картки та код, так як він сказав, що якщо потерпілий не наддасть вказану інформацію, то картку буде заблоковано.
Після цього потерпілий зрозумів, що зробив помилку та знов подзвонив на гарячу лінію банку, де від оператора дізнався, що у нього без його відома було знято грошові кошти у сумі близько 19500 гривень. Після його потерпілий через оператора заблокував свою картку № НОМЕР_3 ( НОМЕР_4 ).
По виписці, яку надав потерпілий ОСОБА_5 до органу досудового розслідування було видно, що 05.07.2024 о 17:32 відбулася транзакція з його картки у сумі 18700 гривень (18892 гривень з комісією), а саме:
-Переказ коштів з рахунку через UKRKYIVMOBILEBANKING НОМЕР_5 .
Проте, до даної транзакції з банківської картки№ НОМЕР_3 ( НОМЕР_4 ) потерпілий відношення не має.
Крім того, під час досудового розслідування, на підставі ухвали Жовтневого районного суду м. Харкова, було проведено тимчасовий доступ до речей і документів, що перебувають у володінні АТ « ІНФОРМАЦІЯ_2 », вилучена інформація була поміщена на DVD-R диск.
До СКП ВП №1 ХРУП №3 було надано доручення на проведення аналізу інформації, яку було вилучено у АТ « ІНФОРМАЦІЯ_2 ». Проведеним аналізом встановлено, що з банківської картки № НОМЕР_3 , яка належить ОСОБА_5 , 05.07.2024 о 17:32здійснена транзакція на банківську картку № НОМЕР_6 , у розмірі 18 700 грн.
Також встановлено, що банківська картка № НОМЕР_6 , відкрита ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_3 ».
У судове засідання слідчий та прокурор не з`явились, про дату, час та місце розгляду справи повідомлялись своєчасно та належним чином, на адресу суду прокурором подано заяву про проведення судового засідання за його відсутності, доводи клопотання він підтримує у повному обсязі та просить клопотання задовольнити.
Представник ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_3 »в судове засідання також не з`явився.
Дослідивши додані до клопотання матеріали та матеріали кримінального провадження, перевіривши доводи клопотання, приходжу до такого.
Згідно до ст. 162 КПК України, ст. 60 Закону України «Про банки
і банківську діяльність», зазначені документи містять охоронювану законом таємницю і є банківською таємницею, що передбачає особливий порядок тимчасового доступу і вилучення.
Відповідно до п. 18 інформаційного листа Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ від 05.04.2013 №223-558/0/4-13, застосування стороною кримінального провадження такого способу збирання доказів як вилучення речей чи документів під час отримання доступу до речей і документів може здійснюватися у випадках, якщо речі та документи згідно зі ст.162 КПК України містять охоронювану законом таємницю і таке вилучення необхідне для досягнення мети застосування цього заходу забезпечення.
Стороною обвинувачення доведено, що існує підозра щодо вчинення кримінального правопорушення, що може бути підставою для застосування заходів забезпечення кримінального провадження; потреби досудового розслідування виправдовують такий ступінь втручання у права і свободи, про який ідеться у клопотанні слідчого тимчасовий доступ до документів.
Обставини, на які посилається слідчий підтверджуються витягом з ЄРДР за № 12024221210000672 від 06.07.2024 та копіями матеріалів досудового розслідування, доданих до клопотання.
Сторона обвинувачення також довела наявність достатніх підстав вважати, що документи, зазначені в клопотання, самі по собі та в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; ці відомості можуть бути використані як докази.
З наданих суду матеріалів вбачається наявність достатніх підстав вважати, що вказані документи, доступ до яких просить надати слідчий, знаходиться у володінні ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_3 ».
При цьому, встановити (довести) обставини, які передбачається довести за допомогою відповідних документів (інформації) іншим способом неможливо.
З огляду на викладене, вищезазначені обставини свідчать про наявність, передбачених ст. 132, ч. ч. 5, 6 ст. 163 КПК України, підстав для задоволення клопотання слідчого.
Керуючись ст. ст. 132, 160, 162, 163 КПК України, слідчий суддя,
п о с т а н о в и в :
Клопотання слідчого СВ ВП №1 ХРУП №3 ГУНП в Харківській області лейтенанта поліції ОСОБА_3 про надання тимчасового доступу до документів (інформації), які містять охоронювану законом таємницю задовольнити.
Зобов`язати ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_3 », що розташований за адресою: АДРЕСА_2 ,з можливістю вилучення у будь якому відділенні ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_3 », який розташований на території міста Харкова надати ОСОБА_3 , тимчасовий доступ до речей і документів з можливістю вилучення копій документів та інших носіїв інформації (у тому числі електронних), що становлять банківську таємницю, та перебувають у володінні: ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_3 », код ЄДРПОУ: НОМЕР_7 , юридична адреса: АДРЕСА_2 або банківської установи, яка є його представником, філією, підрозділом у м. Харкові,щодо банківської картки: № НОМЕР_6 , а саме:
-документів, які знаходяться в юридичній справі оформлення за розрахунковими рахунками, а саме документи, що передбачені «Інструкцією про порядок відкриття, використання та закриття рахунків у національній та іноземній валютах», що затверджена Постановою Правління НБУ від 12.11.2003 №492;
-первинних документів, які свідчать про зняття грошових коштів розрахункових рахунків, за період з 00:00 години 05.07.2024по дату надання ухвалою слідчого судді, дозволу на тимчасовий доступ до речей і документів;
-розшифрованих відомостей про рух грошових коштів по розрахунковим рахункам із зазначенням найменування платника та отримувача, розрахункових рахунків, МФО та назви банку, кодів ЄДРПОУ платника та отримувача, призначення платежів та сальдо за вищевказаними банківськими картами на паперовому та/або електронному носії із зазначенням дати, часу (щохвилинно), номеру платіжного документа, найменування операції та повних відомостей про контрагента, за період з 00:00 години 05.07.2024 по дату надання ухвалою слідчого судді, дозволу на тимчасовий доступ до речей і документів;
-інформації відносно номерів мобільних телефонів, на які підключена послуга SMS інформування про рух грошових коштів по вказаним рахункам, та відомостей стосовно IP-адрес, з яких здійснювався вхід в Web-банкінг та іншої наявної інформації про безпосереднє місце здійснення авторизації в Web-банкінгу з моменту відкриття банківських рахунків, за період з 00:00 години 05.07.2024по дату надання ухвалою слідчого судді, дозволу на тимчасовий доступ до речей і документів;
-відомостей на паперових та електронних (магнітних) носіях про рух грошових коштів (з розшифруванням контрагентів (назва підприємства, код ЄДРПОУ, дані фізичних осіб), в тому числі, реквізити їх рахунків (номер рахунку, МФО банківської установи), номери референтів, призначення та сума платежу з вказівкою вхідного та вихідного залишку на рахунках, дати та часу здійснення платежів, відомостей про документи, на підставі яких були здійснені такі платежі, номери трансакцій, які свідчать про рух грошових коштів за рахунками, за період з 00:00 години 05.07.2024 по дату надання ухвалою слідчого судді, дозволу на тимчасовий доступ до речей і документів;
-перелік банківських терміналів, із зазначенням їх точного розташування, через які здійснювалось зняття та перерахування грошових коштів з рахунків із зазначенням точних дат та часу фактів зняття грошових кошт, та наданням фото - відеозаписів з даних банківських терміналів, які здійснювались під час кожного факту зняття та перерахування грошових кошт із зазначених копії документів, які подавались на відкриття рахунку по банківським карткам (включно копії особистих документів, заяв, договорів, анкет, фотозображень особи, на яку оформлено картки, тощо), за період з 00:00 години 05.07.2024по дату надання ухвалою слідчого судді, дозволу на тимчасовий доступ до речей і документів;
-відомостей про рух грошових коштів по вищезазначеній банківській картці, в електронному вигляді та на паперовому носії, з зазначенням розгорнутих відомостей про контрагентів і їх кодів ЄДР або реєстраційних номерів облікової картки платника податку (відомості щодо фізичних осіб (повні анкетні дані, номери мобільних телефонів тощо), номери рахунку, суми, дати, часу та призначення платежів, МФО банківських установ, де вони відкриті за період з 00:00 години 05.07.2024по дату надання ухвалою слідчого судді, дозволу на тимчасовий доступ до речей і документів.
-відомостей щодо «ip»-адрес з яких проводилося з`єднання з банківською установою при доступі до системи інтернет-банкінгу при користуванні рахунками закріпленими за вищевказаною банківською карткою за період з 00:00 години 05.07.2024по дату надання ухвалою слідчого судді, дозволу на тимчасовий доступ до речей і документів.
Попередити, що відповідно до ч. 1 ст. 166 КПК України у разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
Копії ухвали надати слідчому СВ ВП №1 ХРУП №3 ГУНП в Харківській області ОСОБА_3 зобов`язавши його або іншу уповноважену на виконання ухвали особу вручити один примірник представнику ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_3 ».
Строк дії ухвали один місяць з дня її постановлення.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Жовтневий районний суд м.Харкова |
Дата ухвалення рішення | 27.11.2024 |
Оприлюднено | 28.11.2024 |
Номер документу | 123329544 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів |
Кримінальне
Жовтневий районний суд м.Харкова
Кісь Д. П.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні