Харківський районний суд Харківської області
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
27 листопада 2024 року
смт Покотилівка Харківської області
Справа № 635/4291/23
Провадження № 1-кс/635/1821/2024
Харківський районний суд Харківської області у складі:
слідчого судді ОСОБА_1 ,
секретаря судового засідання ОСОБА_2 ,
розглянувши увідкритому судовомузасіданні взалі судуклопотання слідчогоСВ відділуполіції №1Харківського РУП№2ГУНП вХарківській областікапітана поліції ОСОБА_3 , погодженого прокурором Харківської окружної прокуратури Харківської області ОСОБА_4 , за матеріалами досудового розслідування, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань №12023221340001025 від 22.05.2023 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого частиною 3 статті 190 КК України про надання тимчасового доступу до речей та документів,
УСТАНОВИВ:
До Харківського районного суду Харківської області надійшло зазначене клопотання про надання тимчасового доступу до речей та документів.
В обґрунтування клопотання заначено, що 21.05.2023 до ЧЧ відділення поліції №1 ХРУП №2 ГУНП в Харківській області надійшла заява ОСОБА_5 про те, що 21.05.2023 невстановлена особа шахрайським шляхом з використанням електронно-обчислювальної техніки незаконно заволоділа грошовими коштами в сумі 13 490 грн. ЄО № 2332 від 21.05.2023.
За даним фактом слідчим відділенням відділення поліції №1 Харківського РУП №2 ГУНП в Харківській області відомості про вказане кримінальне правопорушення внесені до ЄРДР за №12023221340001025 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.4 ст. 190 КК України, тобто заволодіння чужим майном шляхом зловживання довірою, шляхом незаконних операцій з використанням електронно-обчислювальної техніки.
Відповідно до отриманої інформації з ІНФОРМАЦІЯ_1 » щодо руху грошових коштів по картковому рахунку № НОМЕР_1 , з якого були перераховані 21.05.2023 грошові кошти в розмірі 13 200 гривень та 290 гривень, встановлено, що грошові кошти в розмірі 13200 гривень з банківської картки потерпілої невстановленою особою були перераховані на банківську картку № НОМЕР_2 , яка емітована АТ « ІНФОРМАЦІЯ_2 », та в розмірі 290 гривень перераховані на банківську картку № НОМЕР_3 , яка емітована АТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 »
Також, з отриманої інформації, власника карткового рахунку № НОМЕР_3 , відкритого в АТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » встановлено, що вказана картка, на яку з картки потерпілої були перераховані грошові кошти врозмірі 13200 гривень, відкрита на ім`я ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_3 ,, ІНФОРМАЦІЯ_4 , зареєстрована за адресою: АДРЕСА_1 , та користується номером мобільного телефону № НОМЕР_4 .
З метою встановлення особи, яка здійснила кримінальне правопорушення злочин відносно ОСОБА_5 виникла необхідність отримання тимчасового доступу до інформації, яка міститься в АТ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » щодо банківського рахунку/картки № НОМЕР_2 , а саме руху коштів, фото- та відеоматеріалів камер відеоспостереження банкоматів, з який проводилось зняття грошових коштів АТ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » та які мають доказове значення по вказаному кримінальному провадженні.
З метою забезпечення швидкого, повного та неупередженого досудового розслідування у кримінальному провадженні, задля всебічного, повного дослідження обставин вчинення вказаного кримінального правопорушення та встановлення учасників кримінального правопорушення, виникла необхідність у тимчасовому доступі до речей і документів з можливістю їх вилучення, що стосується банківської таємниці в АТ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » за адресою: юридична адреса: АДРЕСА_2 , реквізити: МФО: НОМЕР_5 , ЄДРПОУ: НОМЕР_6 , ІНФОРМАЦІЯ_5 ; та/або надати дозвіл вилучення такої інформації у відділенні даного банку в АДРЕСА_3 , або в іншому відділенні банку в м. Харкові та Харківської області.
Слідчий у судове засідання не з`явився, повідомлявся своєчасно і належним чином, надав заяву про розгляд спарив без його участі.
Представник особи, у володінні якої знаходяться речі і документи у судове засідання не з`явився, про місце, день та час розгляду клопотання був повідомлений належним чином.
Відповідно до частини 4статті 163 КПК Українинеприбуття за судовим викликом особи, у володінні якої знаходяться речі і документи, без поважних причин або неповідомлення нею про причини неприбуття не є перешкодою для розгляду клопотання.
Враховуючи неприбуття в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у судовому засіданні, фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження в суді не здійснювалося, що відповідає положенням частини 4статті 107 КПК України.
Встановлені обставини, застосовані норми права та мотиви суду
Суд, розглянувши клопотання, дослідивши додані до клопотання документи, дійшов наступних висновків.
Згідно з частини 1статті 131 КПК Українизаходи забезпечення кримінального провадження застосовуються з метою досягнення дієвості цього провадження.
Пунктом 5 частини 2статті 131 КПК Українипередбачений такий вид заходів забезпечення кримінального провадження як тимчасовий доступ до речей і документів.
Відповідно достатті 159 КПК Українитимчасовий доступ до речей та документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі та документи, можливість ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити їх виїмку).
Статтею 160 КПК Українипередбачено, що сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, за винятком зазначених устатті 161 цього Кодексу. Слідчий має право звернутися із зазначеним клопотанням за погодженням з прокурором.
Клопотання слідчого, яке надійшло до суду, відповідає вимогамКПК України.
На підтвердження клопотання надано копії матеріалів кримінального провадження, зокрема: витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12023221340001025 від 22.05.2023 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого частиною 3 статті 190 КК України, протокол допиту потерпілої ОСОБА_5 , виписки з карткового рахунку.
Вищевказані докази у своїй сукупності доводять обґрунтованість поданого клопотання про тимчасовий доступ до речей та документів з урахуванням мети проведення вказаної слідчої дії та кваліфікації кримінального правопорушення, за яким здійснюється кримінальне провадження.
Відповідно до пункту5частини першоїстатті 162КПК Українизакріплено,що відомості, які можуть становити банківську таємницю, належить до охоронюваної законом таємниці.
Згідно з частинами 5, 6статті 163 КПК Українислідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: 1) перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; 2) самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; 3) не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.
Таким чином судом встановлено, що у клопотанні наведенні достатні підстави вважати, що речі та документи до яких слідчий просить надати тимчасовий доступ зокрема, документи з відкриття та обслуговування карткового рахунку (платіжної картки) № НОМЕР_2 , які перебувають у володінні АТ « ІНФОРМАЦІЯ_2 »та містятьбанківську таємницю маютьважливе значеннядля подальшогодосудового розслідуваннякримінального провадженняза частиною3статті 190КК Українита можутьбути використаніяк доказпри встановленніобставин вчиненняданого кримінальногоправопорушення.
Ураховуючи наведені обставини, суд дійшов висновку про необхідність задоволення клопотання про наданнятимчасового доступудо речейта документів в цій частині, оскільки воно є обґрунтованим та містить правові підстави.
Згідно з частиною 7 статті 163 КПК України, слідчий суддя, суд в ухвалі про надання тимчасового доступу до речей і документів може дати розпорядження про надання можливості вилучення речей і документів, якщо сторона кримінального провадження доведе наявність достатніх підстав вважати, що без такого вилучення існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, або таке вилучення необхідне для досягнення мети отримання доступу до речей і документів.
Відповідно до частини 1 статті 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні можливості ознайомитися, зробити їх копії та вилучити їх саме стороні кримінального провадження.
Разом з цим, слідчим не доведе наявність достатніх підстав вважати, що без такого вилучення існує реальна загроза зміни або знищення документів, які знаходяться у володінні АТ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » або таке вилучення необхідне для досягнення мети отримання доступу до речей і документів, у зв`язку з чим в частині вилучення в паперовому вигляді та на електронних носіях інформації клопотання не підлягає задоволенню.
Відповідно до частини 4 статті 165 КПК України, на вимогу володільця особою, яка пред`являє ухвалу про тимчасовий доступ до речей і документів, має бути залишено копію вилучених оригіналів документів. Копії документів, які вилучаються або оригінали яких вилучаються, виготовляються з використанням копіювальної техніки, електронних засобів володільця (за його згодою) або копіювальної техніки, електронних засобів особи, яка пред`являє ухвалу про тимчасовий доступ до речей і документів.
Суд відмовляє у задоволенні клопотання в частині зобов`язання АТ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » виготовити на паперовому та/або електронному носії вищевказані документи, оскільки зобов`язання вчинити певні дії не входить до повноважень слідчого судді при розгляді клопотання про надання тимчасового доступу до речей та документів.
На підставі викладеного, керуючись статтями 40, 40-1, 131-132,159-166,309 КПК України, суд
УХВАЛИВ:
Клопотання слідчогоСВ відділуполіції №1Харківського РУП№2ГУНП вХарківській областікапітана поліції ОСОБА_3 , погодженого прокурором Харківської окружної прокуратури Харківської області ОСОБА_4 , за матеріалами досудового розслідування, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань №12023221340001025 від 22.05.2023 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого частиною 3 статті 190 КК України про надання тимчасового доступу до речей та документів задовольнити частково.
Надати слідчому слідчого відділення поліції № 1 Харківського районного управління поліції № 2 ГУНП в Харківській області капітану поліції ОСОБА_3 , старшому слідчому слідчого відділення відділення поліції № 1 Харківського районного управління поліції № 2 ГУНП в Харківській області старшому лейтенанту поліції ОСОБА_7 , слідчому слідчого відділення відділення поліції № 1 Харківського районного управління поліції № 2 ГУНП в Харківській області лейтенанту поліції ОСОБА_8 , слідчому слідчого відділення відділення поліції № 1 Харківського районного управління поліції № 2 ГУНП в Харківській області рядовому поліції ОСОБА_9 , т.в.о. старшого слідчого слідчого відділення відділення поліції № 1 Харківського районного управління поліції № 2 ГУНП в Харківській області старшому лейтенанту поліції ОСОБА_10 , тимчасовий доступ тимчасовий доступ та можливість вилучення завірених копій наступних документів, які знаходяться у володінні АТ « ІНФОРМАЦІЯ_2 », юридична адреса: АДРЕСА_2 , реквізити: МФО: НОМЕР_5 , ЄДРПОУ: НОМЕР_6 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , та/або надати дозвіл вилучення такої інформації у відділення АТ « ІНФОРМАЦІЯ_2 », розташованому за адресою: АДРЕСА_3 , а саме до карткового рахунку АТ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » № НОМЕР_2 та руху коштів по вказаному рахунку за період часу з 21 травня 2023 року по 08 жовтня 2024 року с з розшифровкою відомостей про рух грошових коштів по банківським рахункам, із зазначенням дат, сум, призначення платежів, залишком грошових коштів на початок кожної доби, з наданням анкетних даних користувачів (тримачів) вказаної банківської картки (копії документів які були надані при відкритті карткового рахунку), із зазначенням найменування платника та отримувача, розрахункових рахунків, МФО та назви банку, кодів ЄДРПОУ платника та отримувача, призначення платежів та сальдо за період з 21 травня 2023 року по 08 жовтня 2024 року, точного розташування банкоматів, терміналів зняття грошових коштів (місто, вулиця, номер будинку тощо), з вказаннямір-адресвходів доелектродних сервісівбанку, напаперовому таелектронному носіїіз зазначеннямдати,часу,номеру платіжногодокумента,найменування операціїта повнихвідомостей проконтрагента, та фото, відеоматеріалів під час зняття готівкових грошей із банкоматів Банку в період часу з 21 травня 2023 року по 08 жовтня 2024 року з вказанням адреси розташування терміналів (банкоматів).
У задоволенні іншої частини клопотання - відмовити.
Строк дії ухвали становить два місяці, а саме до 27 грудня 2024 року включно.
У разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями КПК України з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та оскарженню в пеляційному порядку не підлягає.
Слідчий суддя ОСОБА_11
Суд | Харківський районний суд Харківської області |
Дата ухвалення рішення | 27.11.2024 |
Оприлюднено | 29.11.2024 |
Номер документу | 123330005 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів |
Кримінальне
Харківський районний суд Харківської області
Карасава І. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні