Справа № 148/2617/24
Провадження №2/148/941/24
У Х В А Л А
Іменем України
27 листопада 2024 року м.Тульчин
Суддя Тульчинського районного суду Ковганич С.В., вирішуючи питання про залишення без руху позовної заяви ОСОБА_1 , поданої представником ОСОБА_2 , до ОСОБА_3 , за участі третіх осіб - Тульчинської міської ради як органу опіки та піклування та служби у справах дітей Тульчинської міської ради про позбавлення батьківських прав,
В С Т А Н О В И В:
Представник позивачазвернулась всуд зпозовом до ОСОБА_3 , за участі третіх осіб - Тульчинської міської ради як органу опіки та піклування та служби у справах дітей Тульчинської міської ради про позбавлення батьківських прав.
Ознайомившись з формою та змістом позовної заяви встановлено, що вона не відповідає вимогам цивільного процесуального законодавства, а саме, позивачем при зверненні до суду з даним позовом не дотримано вимог, передбачених ст.175 ЦПК України:
- у позовній заяві зазначені треті особи, між тим нормами ЦПК України передбачено, що учасник справи може мати такий процесуальний статус, як третя особа, яка заявляє самостійні вимоги щодо предмету спору, та третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмету спору, яка може вступити у справу на стороні позивача або відповідача. Представником же позивача у позовній заяві не визначено правовий статус третіх осіб, яких вона бажає залучити до участі справи та на стороні кого вони вступатимуть;
- до позовної заяви не додано документ, що підтверджує сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі.
Звертаючись до суду з даним позовом, представник позивача в обґрунтування звільнення позивача від сплати судового збору за вимогою про позбавлення батьківських прав посилалась на п.14 ч.2 ст.3 Закону України "Про судовий збір".
Відповідно до п.14 ч.2 ст.3 Закону України "Про судовий збір" судовий збір не справляється за подання заяви, апеляційної, касаційної скарги про захист прав малолітніх чи неповнолітніх осіб.
Водночас, ст.3 Закону України "Про судовий збір" розмежовує поняття "позовна заява" та "заява". Відповідно до вказаної норми права визначено, що судовий збір не справляється за подання саме заяви, а не позовної заяви, оскільки законодавець розмежовує дані поняття.
Відтак, посилання представника позивача на п.14 ч.2 ст.3 Закону України «Про судовий збір» є безпідставним, оскільки дана норма закону передбачає несплату судового збору за подання заяви про захист прав малолітніх чи неповнолітніх осіб, а не позовної заяви. Тому правових підстав для звільнення позивача від сплати судового збору за позовну вимогу про позбавлення батьківських прав немає.
Згідно пп. 2 п. 1 ч. 2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" ставка судового збору за подання до суду позовної заяви немайнового характеру, яка подана фізичною особою становить 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Оскільки станом на 01.01.2024 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб становить 3028 грн., тому судовий збір за подання до суду позовної заяви немайнового характеру, яка подана фізичною особою, складає 1211,20 грн, що і підлягає сплаті позивачем за позовну вимогу щодо позбавлення батьківських прав.
Відповідно до ч. 1, 2 ст. 185 ЦПК Українисуддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Враховуючи вищевикладеніобставини,вважаю занеобхідне залишитипозовну заявубез рухута надати позивачустрок дляусунення недоліків,а саме:для приведенняпозовної заявиу відповідністьвимог ст.175ЦПК Українита для сплати судового збору в розмірі 1211,20 грн і надання суду оригіналу документу, що це підтверджує.
На підставівикладеного,керуючись ч.1,2ст.185 ЦПКУкраїни,суддя,-
П О С Т А Н О В И В :
Позовну заяву ОСОБА_1 , подану представником ОСОБА_2 , до ОСОБА_3 , за участі третіх осіб - Тульчинської міської ради як органу опіки та піклування та служби у справах дітей Тульчинської міської ради про позбавлення батьківських прав залишити без руху до усунення недоліків.
Надати представнику позивача десятиденний строк з дня вручення копії даної ухвали для усунення недоліків, зазначених в ухвалі.
У разі неусунення недоліків у строк, встановлений судом, позовна заява вважається неподаною і повертається представникові позивача.
Ухвала суду оскарженню не підлягає.
Суддя:
Суд | Тульчинський районний суд Вінницької області |
Дата ухвалення рішення | 27.11.2024 |
Оприлюднено | 29.11.2024 |
Номер документу | 123331060 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із сімейних відносин, з них про позбавлення батьківських прав |
Цивільне
Тульчинський районний суд Вінницької області
Ковганич С. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні