Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
Справа №439/1757/24
Провадження № 2-о/439/71/24
26 листопада 2024 року м. Броди
Бродівський районний суд Львівської області
у складі:
головуючого-судді: Петейчука Б.М.,
за участі: секретаря
судового засідання: Ковальчук Н.І.,
заявник: ОСОБА_1
представник заявниці ОСОБА_2
заінтересована особа: Підкамінська селищна рада Львівської області
розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу в порядку окремого провадження за заявою ОСОБА_1 , заінтересована особа: Підкамінська селищна рада Львівської області про встановлення факту належності правовстановлюючого документу, ухвалив таке рішення.
Заявниця ОСОБА_1 звернулася до Бродівського районного суду Львівської області із заявою в порядку окремого провадження, у якій просить суд встановити факт, що державний акт на право приватної власності на землю серії І ЛВ - 050812, площею 1,9770 га, який виданий 28 серпня 2002 року на підставі розпорядження голови Бродівської РДА від 04 лютого 2002 року № 23, на ім`я ОСОБА_3 (з виправленням ОСОБА_4 ) - належить ОСОБА_5 , який померла ІНФОРМАЦІЯ_1 . Крім того, просила встановити факт, що ОСОБА_5 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 і ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_2 є рідними матір`ю та дочкою.
Стислий виклад позиції заявника.
Заявниця зазначає, що ІНФОРМАЦІЯ_1 померла її бабця ОСОБА_5 . Після її смерті залишилось спадкове майно. При житті ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , склала заповіт в її користь на все належне її майно.
В складспадкового майна,входить земельнаділянка площею1,9770га., державний акт на право приватної власності на землю серії І ЛВ - 050812, який виданий 28 серпня 2002 року на підставі розпорядження голови Бродівської РДА від 04 лютого 2002 року № 23.
Дана земельна ділянка розташована на території Підкамінської селищної ради, Золочівського району Львівської області.
Спадкова справа після смерті її бабці ОСОБА_5 відкрита за її заявою 15 серпня 2024 року, номер 137/2024.
Оформити свідоцтво про право власності на спадкове майно за заповітом вона не має можливості оскільки згідно заповіту на її ім`я, свідоцтва про смерть, свідоцтва про одруження, витягу з реєстрацію в Спадковому реєстрі прізвище, ім`я по батькові її бабці зазначено, як ОСОБА_5 , а в державному акті на право приватної власності на землю ОСОБА_3 з виправленням на ОСОБА_5 .
Внести зміни чи виправлення або виготовити новий державний акт на право приватної власності на землю на даний час неможливо, оскільки відповідні установи, які видавали даний акт на землю на даний час ліквідовані.
Крім, того її також необхідно встановити факт родинних відносин між її покійною бабцею ОСОБА_5 і її матір`ю ОСОБА_7 .
Оскільки, у свідоцтві про народження ОСОБА_8 , прізвище, ім`я, по батькові її матері зазначено, як ОСОБА_3 , а в свідоцтві про смерть, в свідоцтві про одруження, в заповіті її прізвище, ім`я, по батькові зазначено, як ОСОБА_5 , хоча в заповіті на її ім`я від імені покійної бабці зазначено, що вона є її внучкою.
Факт, того що покійна ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 і ОСОБА_3 є одна і таж особа, її необхідно для оформлення спадщини після смерті ОСОБА_5 і усунення розбіжності в документах.
А тому вона вимушена звернутись до суду із заявою про встановлення факту належності правовстановлюючих документів та факту родинних відносин.
Заяви та клопотання сторін, процесуальні дії у справі.
20 серпня 2024 року відкрито провадження у справі.
Заявниця у судове засідання не з`явилася. Від представника заявниці: адвоката Микитюка Степана Михайловича надійшла заява про розгляд справи без його участі та участі заявниці, заявлені вимоги підтримує, просить суд задовольнити останні.
Заінтересована особа участь свого представника не забезпечила. Від представника заінтересованої особи: ОСОБА_9 надійшла заява про розгляд справи без участі представника заінтересованої особи, проти задоволення заявлених вимог не заперечує.
За нормативними правилами частини 1 статті 223 Цивільного процесуального кодексу України, неявка у судове засідання будь-якого учасника справи за умови, що його належним чином повідомлено про дату, час і місце цього засідання, не перешкоджає розгляду справи по суті, крім випадків, встановлених Законом.
Суд розглянув справу без фіксування судового засідання звукозаписувальними технічними засобами, що відповідає положенням частини 2 статті 247 Цивільного процесуального кодексу України. Заінтересована особа участь свого представника у судове засідання не забезпечила.
Встановлені судом фактичні обставини та зміст спірних правовідносин, зі посиланнями на докази, на підставі яких встановлені відповідні обставини.
Доказами усправі встановлено,що прізвище,ім`я побатькові померлої,відповідно дозаповіту наїї ім`я,свідоцтва просмерть,свідоцтва проодруження,витягу зреєстрацію вСпадковому реєстрізазначено,як ОСОБА_3 ,яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 (а.с. 9,15-17).
Відповідно до державного акту на право власності на землю серії І ЛВ - 050812, який виданий 28 серпня 2002 року, прізвище, ім`я по батькові померлої зазначено, як ОСОБА_3 з виправленням на ОСОБА_5 (а.с.19).
Довідкою № 156 від 16 серпня 2024 року виданою Підкамінською селищною радою Львівської області, про те що ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_5 і ОСОБА_3 це одна і таж особа, та проживала до своєї в АДРЕСА_1 . (а.с.21)
Згідно із свідоцтвом про народження серії НОМЕР_1 від 07 червня 1966 року народження, матір`ю ОСОБА_10 , зазначена ОСОБА_3 .(а.с12)
Відповідно до свідоцтва про одруження серії НОМЕР_2 від 19 вересня 1987 року, ОСОБА_10 , змінила прізвище на Округ (а.с.13).
За правилами пункту 6 частини 1статті 315 Цивільного процесуального кодексу України, суд розглядає справи про встановлення факту належності правовстановлюючих документів особі, прізвище, ім`я, по батькові, місце і час народження якої, що зазначені в документі, не збігаються з ім`ям, по батькові, прізвищем, місцем і часом народження цієї особи, зазначеним у свідоцтві про народження або в паспорті.
У порядку окремого провадження розглядаються справи про встановлення фактів, якщо: відповідно до закону такі факти породжують юридичні наслідки, тобто від них залежить виникнення, зміна або припинення особистих чи майнових прав громадян; чинним законодавством не передбачено іншого порядку їх встановлення; заявник не має іншої можливості одержати або відновити загублений чи знищений документ, який посвідчує факт, що має юридичне значення; встановлення факту не пов`язується з наступним вирішенням спору про право.
При розгляді справи про встановлення факту належності правовстановлюючих документів особі, прізвище, ім`я, по батькові, місце і час народження якої, зазначені в документі, не збігаються з ім`ям, по батькові, прізвищем, місцем і часом народження цієї особи, вказаним у свідоцтві про народження або в паспорті, у тому числі, факту належності правовстановлюючого документу, в якому допущені помилки у прізвищі, імені по батькові або замість імені чи по батькові зазначені ініціали, суд повинен запропонувати заявнику подати докази про те, що правовстановлюючий документ належить йому і що організація , яка видала документ, не має можливості внести до нього відповідні виправлення. Це є підставою для вирішення питання про встановлення факту, про який йдеться в документі, відповідно до чинного законодавства.
Із доказів у справі вбачається, що унаслідок людської помилки під час заповнювання відповідних граф у державних актів на право власності на серії І ЛВ - 050812, який виданий 28 серпня 2002 року, прізвище, ім`я по батькові померлої зазначено, як ОСОБА_3 з виправленням на ОСОБА_5 , що не відповідає іншим документам померлої.
За таких обставин, суд приходить до переконання, що державний акт на право приватної власності на землю серії І ЛВ - 050812, площею 0,9371 га , який виданий 28 серпня 2002 року на підставі розпорядження голови Бродівської РДА від 04 лютого 2002 року № 23, на ім`я ОСОБА_3 з виправленням на ОСОБА_5 - належить ОСОБА_5 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Оскільки, встановлення факту належності правовстановлюючих документів має значення для створення заявницею умов для реалізації власних прав і спору про право, який підлягав би вирішенню в порядку позовного провадження, не виникло, суд приходить до переконання про необхідність задоволення заявлених вимог ОСОБА_1 .
За нормативними правилами пункту 1 частини 1 статті 315 Цивільного процесуального кодексу України, суд розглядає справи про встановлення факту родинних відносин між фізичними особами.
Суд має право розглядати справи про встановлення родинних відносин, якщо підтвердження даного факту необхідно заявнику для отримання в нотаріальних органах свідоцтва про право на спадщину.
Всебічно та повно з`ясувавши обставини справи, суд приходить до переконання, що ОСОБА_5 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 і ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_2 є рідними матір`ю та дочкою.
Оскільки, судом було встановлено, що ОСОБА_3 та ОСОБА_5 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 , є однією і тією ж особою. Як зазначено у свідоцтві про народження ОСОБА_6
Встановлення факту родинних відносин має значення для оформлення прав на спадкове майно, яке залишилося після смерті ОСОБА_5 , яка помер ІНФОРМАЦІЯ_1 . Підтвердження факту родинних відносин покликане захистити інтерес заявниці, як спадкоємця.
За таких обставин, враховуючи, що спору про право, який підлягав би вирішенню в порядку позовного провадження, не виникло, суд приходить до переконання про необхідність задоволення заяви ОСОБА_1
Керуючись статтями 10, 247, 315, 319 Цивільного процесуального кодексу України, суд,
у х в а л и в :
Заявлені вимоги ОСОБА_1 задовольнитиповністю.
Встановити факт, що державний акт на право приватної власності на землю серії І ЛВ - 050812, площею 1,9770 га, який виданий 28 серпня 2002 року на підставі розпорядження голови Бродівської РДА від 04 лютого 2002 року № 23, на ім`я ОСОБА_3 (з виправленням ОСОБА_4 ) - належить ОСОБА_5 , який померла ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Встановити факт, що ОСОБА_5 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 і ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_2 є рідними матір`ю та дочкою.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Львівського апеляційного суду шляхом подачі апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня проголошення рішення.
Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручене у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
Повне судове рішення складене 26 листопада 2024 року.
Заявниця: ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_6 , зареєстрована за адресою: АДРЕСА_1 , РНОКПП: НОМЕР_3 .
Заінтересована особа: Підкамінська селищна рада Золочівського району Львівської області, код ЄДРПОУ: 04372483, місцезнаходження: Львівська область, Золочівський район, смт. Підкамінь, вул. І.Франка, 1.
Суддя Б.М. Петейчук
Суд | Бродівський районний суд Львівської області |
Дата ухвалення рішення | 26.11.2024 |
Оприлюднено | 29.11.2024 |
Номер документу | 123331951 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи окремого провадження Справи про встановлення фактів, що мають юридичне значення, з них: інших фактів, з них:. |
Цивільне
Бродівський районний суд Львівської області
Петейчук Б. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні