Справа № 439/2523/24
Провадження №2/439/679/24
УХВАЛА
про залишенняпозовної заявибез руху
27 листопада 2024 року м. Броди
Суддя Бродівського районного суду Львівської області Петейчук Б.М., вивчивши позовну заяву Кредитної спілки «Орізон» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за кредитним договором, інфляційних витрат, 3% річних, пені, матеріальних збитків,
в с т а н о в и в :
Позивач: Кредитна спілка «Орізон» звернулися до Бродівського районного суду Львівської області зі позовними вимогами до відповідача: ОСОБА_1 , в яких просить суд про стягнення заборгованості за кредитним договором, інфляційних витрат, 3% річних, пені, матеріальних збитків.
Водночас разом зі позовною заявою позивача подано клопотання про відстрочення сплати судового збору.
За нормативним змістом частини 1 та 3 статті 136 Цивільного процесуального кодексу України, суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою відстрочити або розстрочити сплату судового збору на визначений строк у порядку, передбаченому законом, але не більше як до ухвалення судового рішення у справі. З підстав, зазначених у частині першій цієї статті, суд у порядку, передбаченому законом, може зменшити розмір належних до оплати судових витрат, пов`язаних з розглядом справи,або звільнити від їх сплати.
Правилами статті 8 Закону України «Про судовий збір» передбачено підстави для відстрочення та розстрочення сплати судового збору, зменшення його розміру або звільнення від його сплати:
1)розмір судового збору перевищує 5 відсотків розміру річного доходу позивача - фізичної особи за попередній календарний рік;
2) позивачами є:
а) військовослужбовці;
б) батьки, які мають дитину віком до чотирнадцяти років або дитину з інвалідністю, якщо інший з батьків ухиляється від сплати аліментів;
в) одинокі матері (батьки), які мають дитину віком до чотирнадцяти років або дитину з інвалідністю;
г) члени малозабезпеченої чи багатодітної сім`ї;
ґ) особа, яка діє в інтересах малолітніх чи неповнолітніх осіб та осіб, які визнані судом недієздатними чи дієздатність яких обмежена; або
3) предметом позову є захист соціальних, трудових, сімейних, житлових прав, відшкодування шкоди здоров`ю.
Разом із цим, аналізуючи зміст клопотання про відстрочення (звільнення) сплати судового збору, а також долучені докази до такого, суддя не знаходить будь-яких правових підстав щодо відстрочення та розстрочення сплати судового збору, зменшення його розміру або звільнення від його сплати. Позивачем не надано суду жодних доказів, які б давали підстави суду для ухвалення рішення про відстрочення, розстрочення сплати судового збору, зменшення його розміру або звільнення від його сплати.
Відтак, судовий збір повинен бути сплачений позивачем на загальних підставах, визначених законом.
За правилами цивільного процесуального законодавства, позовна заява за формою та змістом повинна відповідатистатті 175 Цивільного процесуального кодексу України, а також вимогамстатті 177 цього Кодексу.
Законодавчим приписом статті 4 Закону України «Про судовий збір» визначено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на перше січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду: у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Як вбачається із позовної заяви та доданих до неї додатків, позивач заявляє вимогу майнового характеру. Позовні вимоги майнового характеру становлять матеріально-правову вимогу до відповідача щодо стягнення заборгованості за кредитним договором, інфляційних витрат, 3% річних, пені, матеріальних збитків у розмірі 70 592 (сімдесят тисяч п`ятсот дев`яносто дві) гривні 57 копійок.
У свою чергу суддею встановлено, що позивачем: КС «Орізон» не сплачено судовий збір за подання позовної заяви майнового характеру у розмірі 3028 ( три тисячі двадцять вісім) гривень 00 копійок, як передбачено частиною 1 статті 4 Закону України «Про судовий збір».
За правилами частини 1 статті 185 Цивільного процесуального кодексу України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Пунктом 2 частини 1 статті 4 Закону України «Про судовий збір» передбачено, що судовий збір за подання до суду позовної заяви майнового характеру, яка подана юридичною особою, справляється у розмірі 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб і не більше 350 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Відтак позивач: Кредитна спілка «Орізон», під час звернення зі позовною заявою 26 листопада 2024 року, фактично не сплатили судовий збір у розмірі 3028 ( три тисячі двадцять вісім) гривень 00 копійок.
Судовий збір підлягає сплаті за такими реквізитами:
-отримувач коштів ГУК Львів/Бродівська тг/22030101; код отримувача (код за ЄДРПОУ) 38008294; банк отримувача Казначейство України (ел. адм. подат.); код банку отримувача (МФО) 899998; рахунок отримувача UA178999980313131206000013853; Код класифікації доходів бюджету 22030101; призначення платежу *;101;
На підставі викладеного, керуючись статтями 136, 185, 260, 261, 353 Цивільного процесуального кодексу України, суддя,
у х в а л и в:
У задоволенні клопотання позивача Кредитної спілки «Орізон» про відстрочення сплати судового збору відмовити.
Позовну заяву Кредитної спілки «Орізон» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за кредитним договором, інфляційних витрат, 3% річних, пені, матеріальних збитків, залишити без руху.
Надати позивачу Кредитній спілці «Орізон» десятиденний строк, із дня вручення цієї ухвали, для усунення недоліків, що вказані у описовій частині ухвали.
Повідомити позивача про необхідність усунення недоліків, які вказано у описовій частині, шляхом направлення останнім копії цієї ухвали та роз`яснити, що у разі не виправлення недоліків до вказаного терміну, позовна заява вважатиметься неподаною та буде йому повернута.
Копію ухвали надіслати позивачу.
Учасники справи можуть отримати інформацію щодо справи за електронним посиланням [Режим доступу]: http://bd.lv.court.gov.ua/
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Ухвала в частині визначення розміру судових витрат може бути оскаржена до Львівського апеляційного суду шляхом подання через Бродівський районний суд Львівської області апеляційної скарги протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення.
Учасник справи, якому повна ухвала суду не була вручена у день її проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Ухвала підписана 27.11.2024.
Суддя Б.М. Петейчук
Суд | Бродівський районний суд Львівської області |
Дата ухвалення рішення | 27.11.2024 |
Оприлюднено | 29.11.2024 |
Номер документу | 123331955 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема договорів (крім категорій 301000000-303000000), з них страхування, з них інших видів кредиту |
Цивільне
Бродівський районний суд Львівської області
Петейчук Б. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні