Справа № 2-о/593/76/2024
У Х В А Л А
"25" листопада 2024 р. суддя Бережанського районного суду Тернопільської області Крамар В. М. ознайомившись із заявою ОСОБА_1 , заінтересовані особи: ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , орган опіки та піклування - Саранчуківська сільська рада, - про усиновлення дитини
ВСТАНОВИВ:
20 листопада 2024 року до Бережанського районного суду надійшла заява ОСОБА_1 , від імені якого діє представник адвокат Горський Олег Іванович, заінтересовані особи: ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , орган опіки та піклування - Саранчуківська сільська рада, - про усиновлення дитини, в якій заявник просить оголосити ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , усиновлювачем малолітньої дитини ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , актовий запис про народження № 06 від 07 жовтня 2015 року; зобов`язати Бережанський Відділ державної реєстрації актів цивільного стану у Тернопільській області Західного міжрегіонального управління Міністерства Юстиції внести зміни до актового запису про народження № 06 від 07 жовтня 2015 року, виконаний Щепанівською сільською радою Козівського району Тернопільської області про народження ОСОБА_3 , в розділі «відомості про батька» зазначити батьком ОСОБА_1 , змінити прізвище усиновленої дитини з « ОСОБА_4 » на « ОСОБА_5 », а по-батькові з « ОСОБА_6 » на « ОСОБА_7 ».
Згідно з ч.3 ст. 294 Цивільного процесуального кодексу України справи окремого провадження розглядаються судом з додержанням загальних правил, встановлених цим Кодексом, за винятком положень щодо змагальності та меж судового розгляду. Інші особливості розгляду цих справ встановлені цим розділом.
Заява підписана представником Горським О.І.
З Єдиного реєстру адвокатів України вбачається, що представник Горський О.І. є адвокатом.
Відповідно до ч.6 ст. 14 ЦПК України адвокати ... органи державної влади та інші державні органи, органи місцевого самоврядування, інші юридичні особи реєструють свої електронні кабінети в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, в обов`язковому порядку. Інші особи реєструють свої електронні кабінети в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, в добровільному порядку.
Якщо реєстрація електронного кабінету у Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, суперечить релігійним переконанням особи, яка зобов`язана його зареєструвати відповідно до цієї частини, передбачені цим Кодексом процесуальні наслідки звернення до суду такою особою без реєстрації електронного кабінету у вигляді залишення її документа без руху, його повернення або залишення без розгляду не застосовуються за умови, що особа заявила про такі обставини одночасно із поданням відповідного документа шляхом подання окремої обґрунтованої письмової заяви.
Абз. 3,4 ч. 7 ст. 43 ЦПК України встановлено, що якщо інший учасник справи відповідно до частини шостої статті 14 цього Кодексу зобов`язаний зареєструвати електронний кабінет, але не зареєстрував його, учасник справи, який подає документи до суду в електронній формі з використанням електронного кабінету, звільняється від обов`язку надсилання копій документів такому учаснику справи. Суд, направляючи такому учаснику справи судові виклики і повідомлення, ухвали у випадках, передбачених цим Кодексом, зазначає у цих документах про обов`язок такої особи зареєструвати свій електронний кабінет та можливість ознайомлення з матеріалами справи через Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему або її окрему підсистему (модуль), що забезпечує обмін документами.
Не зважаючи на вказане представник заявниці: не зазначив у заяві про наявність у нього зареєстрованого електронного кабінету в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі); не надав відомості, необхідні для перевірки наявності у нього зареєстрованого електронного кабінету в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі); не подав окремої обґрунтованої письмової заяви, що реєстрація електронного кабінету у Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, суперечить його релігійним переконанням особи.
Окрім цього, вказана заява не в повній мірі відповідає вимогам ст. 175 ЦПК України, а тому її слід залишити без руху, надавши заявнику строк для усунення її недоліків.
Відповідно до вимог п. 2, 4, 5, 8, 9 ч.3 ст. 175 ЦПК України заява повинна містити: повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові) (для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), а також реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості позивачу відомі), відомі номери засобів зв`язку та адреси електронної пошти, відомості про наявність або відсутність електронного кабінету; зміст позовних вимог: спосіб (способи) захисту прав або інтересів, передбачений законом чи договором, або інший спосіб (способи) захисту прав та інтересів, який не суперечить закону і який позивач просить суд визначити у рішенні; якщо позов подано до кількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з них; виклад обставин, якими позивач (заявник) обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини; попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести у зв`язку із розглядом справи; підтвердження заявника про те, що ним не подано іншої заяви (заяв) з участю цих ж заінтересованих осіб з тим самим предметом та з тих самих підстав.
Такі вимоги Закону в заяві, поданій ОСОБА_1 , не дотримані, оскільки:
- п.2 ч.3 ст. 175 ЦПК України в позовній заяві не вказано відомості про наявність або відсутність електронного кабінету в інших учасників справи: ОСОБА_3 , органу опіки та піклування - Саранчуківської сільської ради;
- всупереч п.4 ч.3 ст. 175 ЦПК України в заяві не вказано спосіб захисту прав (інтересів) заявника передбачений законом чи договором, оскільки у заяві не зазначено, з яких передбачених законом підстав заявник просить «оголосити ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , усиновлювачем малолітньої дитини ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , актовий запис про народження № 06 від 07 жовтня 2015 року»; «зобов`язати Бережанський Відділ державної реєстрації актів цивільного стану у Тернопільській області Західного міжрегіонального управління Міністерства Юстиції внести зміни до актового запису про народження № 06 від 07 жовтня 2015 року, виконаний Щепанівською сільською радою Козівського району Тернопільської області про народження ОСОБА_3 , в розділі «відомості про батька» зазначити батьком ОСОБА_1 , змінити прізвище усиновленої дитини з « ОСОБА_4 » на « ОСОБА_5 », а по-батькові з « ОСОБА_6 » на « ОСОБА_7 », - без усиновлення дитини;
- всупереч п.5 ч.3 ст. 175 ЦПК України в заяві не викладено обставин, якими заявник обґрунтовує свої вимоги «оголосити ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , усиновлювачем малолітньої дитини ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , актовий запис про народження № 06 від 07 жовтня 2015 року; зобов`язати Бережанський Відділ державної реєстрації актів цивільного стану у Тернопільській області Західного міжрегіонального управління Міністерства Юстиції внести зміни до актового запису про народження № 06 від 07 жовтня 2015 року, виконаний Щепанівською сільською радою Козівського району Тернопільської області про народження ОСОБА_3 , в розділі «відомості про батька» зазначити батьком ОСОБА_1 , змінити прізвище усиновленої дитини з « ОСОБА_4 » на « ОСОБА_5 », а по-батькові з « ОСОБА_6 » на « ОСОБА_7 »» та не зазначено доказів, що підтверджують вказані обставини;
- всупереч п.9 ч.3 ст. 175 ЦПК України в заяві відсутній попередній (орієнтований) розрахунок суми судових витрат, які заявник поніс і які очікує понести у зв`язку із розглядом справи;
- всупереч п.10 ч.3 ст. 175 ЦПК України в заяві відсутнє підтвердження заявника про те, що ним не подано іншої заяви (заяв) за участю цих ж заінтересованих осіб з тим самим предметом та з тих самих підстав.
Окрім цього, заява, подана ОСОБА_1 , не відповідає вимогам ч.2 ст. 311 ЦПК України, оскільки до заяви про усиновлення не додано: письмову згоду на усиновлення другого з подружжя, засвідчену нотаріально (п. 1); медичний висновок про стан здоров`я заявника (п. 2); документ, що підтверджує право власності або користування жилим приміщенням (п. 4); інші документи, визначені законом (п. 5), а саме: всупереч п. 75 Порядку провадження діяльності з усиновлення та здійснення нагляду за дотриманням прав усиновлених дітей, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 8 жовтня 2008 р. № 905 (далі - Порядку), суду надано висновок про доцільність усиновлення ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , громадянином ОСОБА_1 та відповідають його інтересам дитини, без: письмової згоди дитини на усиновлення, оформленої згідно з вимогами п.72 Порядку, або довідки служби у справах дітей про надання дитиною усної згоди чи усиновлення дитини без її згоди; висновок про стан здоров`я, фізичний та розумовий розвиток дитини, форма якого встановлена в додатку 2 до Порядку, - які, відповідно до абз.6 п. 75 Порядку, мали бути видані заявнику, як кандидату в усиновлювачі під розписку для подання до суду.
Відповідно до ч. 1 ст. 185 ЦПК України, суддя, встановивши, що заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175, 177, 311 ЦПК України, постановляє ухвалу про залишення заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Виходячи з наведеного, заявнику слід подати до суду оновлену заяву в якій слід вказати: відомості про наявність або відсутність електронного кабінету в інших учасників справи: ОСОБА_3 , органу опіки та піклування - Саранчуківської сільської ради; спосіб захисту прав (інтересів) заявника передбачений законом чи договором, оскільки у заяві не зазначено, з яких передбачених законом підстав заявник просить «оголосити ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , усиновлювачем малолітньої дитини ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , актовий запис про народження № 06 від 07 жовтня 2015 року»; «зобов`язати Бережанський Відділ державної реєстрації актів цивільного стану у Тернопільській області Західного міжрегіонального управління Міністерства Юстиції внести зміни до актового запису про народження № 06 від 07 жовтня 2015 року, виконаний Щепанівською сільською радою Козівського району Тернопільської області про народження ОСОБА_3 , в розділі «відомості про батька» зазначити батьком ОСОБА_1 , змінити прізвище усиновленої дитини з « ОСОБА_4 » на « ОСОБА_5 », а по-батькові з « ОСОБА_6 » на « ОСОБА_7 », - без усиновлення дитини; викласти обставини, якими заявник обґрунтовує свої вимоги «оголосити ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , усиновлювачем малолітньої дитини ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , актовий запис про народження № 06 від 07 жовтня 2015 року; зобов`язати Бережанський Відділ державної реєстрації актів цивільного стану у Тернопільській області Західного міжрегіонального управління Міністерства Юстиції внести зміни до актового запису про народження № 06 від 07 жовтня 2015 року, виконаний Щепанівською сільською радою Козівського району Тернопільської області про народження ОСОБА_3 , в розділі «відомості про батька» зазначити батьком ОСОБА_1 , змінити прізвище усиновленої дитини з « ОСОБА_4 » на « ОСОБА_5 », а по-батькові з « ОСОБА_6 » на « ОСОБА_7 »» та зазначити докази, що підтверджують вказані обставини; підтвердження заявника про те, що ним не подано іншої заяви (заяв) за участю цих ж заінтересованих осіб з тим самим предметом та з тих самих підстав.
Також, заявнику слід в заяві вказати попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які заявник поніс і які очікує понести у зв`язку із розглядом справи, або додати такий розрахунок у виді окремого документа до заяви. Окрім цього, заявнику слід додати до заяви: письмову згоду на усиновлення другого з подружжя, засвідчену нотаріально; медичний висновок про стан здоров`я заявника; документ, що підтверджує право власності або користування жилим приміщенням; письмову згоду дитини на усиновлення, оформлену згідно з вимогами п.72 Порядку провадження діяльності з усиновлення та здійснення нагляду за дотриманням прав усиновлених дітей, або довідку служби у справах дітей про надання дитиною усної згоди чи усиновлення дитини без її згоди; висновок про стан здоров`я, фізичний та розумовий розвиток дитини, форма якого встановлена в додатку 2 до Порядку, - які, відповідно до абз.6 п. 75 Порядку мали бути видані заявнику, як кандидату в усиновлювачі під розписку для подання до суду.
Керуючись ч.1 ст. 185, ст. 293, 311 ЦПК України -
УХВАЛИВ:
Заяву ОСОБА_1 , заінтересовані особи: ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , орган опіки та піклування - Саранчуківська сільська рада, - про усиновлення дитини, - залишити без руху.
Надати заявнику строк для оформлення заяви відповідно до вимог ст. ст. 175, 177, 311 ЦПК України - десять днів з дня отримання ухвали.
Інакше заява буде вважатися неподаною і буде повернута заявнику.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя:
Суд | Бережанський районний суд Тернопільської області |
Дата ухвалення рішення | 25.11.2024 |
Оприлюднено | 02.12.2024 |
Номер документу | 123333236 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи окремого провадження Справи про усиновлення, з них: усиновлення громадянами України, що проживають на території України |
Цивільне
Бережанський районний суд Тернопільської області
Крамар В. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні