Рішення
від 18.11.2024 по справі 751/4383/23
НОВОЗАВОДСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ЧЕРНІГОВА

Рішення

Іменем України

18 листопада 2024 року місто Чернігів

Справа №751/4383/23

Провадження №2/751/2/24

Н о в о з а в о д с ь к и й р а й о н н и й с у д м і с т а Ч е р н і г о в а

в складі: головуючого - судді Маслюк Н. В.

секретаря судового засідання Пилипович А. Я., Панкратова А.С., Клименко К.Є.

учасники справи:

позивач - ОСОБА_1

відповідач Товариство з обмеженою відповідальністю «Керуюча компанія «Габріель»

представник позивача ОСОБА_2

представники відповідача ОСОБА_3 , ОСОБА_4

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Чернігова у порядку спрощеного позовного провадження цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю «Керуюча компанія «Габріель» про стягнення матеріальної шкоди,

Встановив:

І. Стислий виклад позиції позивача

ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «Керуюча компанія «Габріель» про стягнення матеріальної шкоди в розмірі 69 492,00 грн, завданої внаслідок затоплення квартири АДРЕСА_1 , а також понесені судові витрати.

Заявлені вимоги позивач обґрунтовує тим, що вона являється власником квартири АДРЕСА_1 . Квартира знаходиться на останньому п`ятому поверсі. 05 вересня 2022 року ОСОБА_5 , який проживає у вказаній квартирі, повернувшись додому побачив на стелі підтьоки. Після спілкування з сусідкою стало відомо, що через засмічення ливневої каналізації та поганої герметизації даху, вода почала поступати у будинок, підтоплюючи коридори квартир, що знаходились на останньому поверсі будинку. 06 жовтня 2022 року до Товариства з обмеженою відповідальністю «Керуюча компанія «Габріель» було направлено листа, з проханням скласти акт затоплення, який складено 27 жовтня 2022 року. У вказаному акті зазначено, що квартира АДРЕСА_2 має такі пошкодження: в коридорі біля ванної і вбиральні підтікання від стелі по шпалерам, у коридорі біля вхідної двері наявні підтікання на шпалерах, в коридорі біля ванної кімнати на стелі світловий плафон знаходиться у несправному стані, у коридорі та спальні є деформований ламінат, тумбочка біля дзеркала в коридорі також деформована. Відповідно до висновку судового експерта ОСОБА_6 №53-22 від 20.02.2023 року, розмір матеріальної шкоди, завданої залиттям квартири становить 69 492,00 грн, які позивач просить стягнути з відповідача.

ІІ. Процесуальні дії у справі та заяви (клопотання) учасників справи, пояснення учасників справи в судовому засіданні.

Ухвалою Новозаводського районного суду м. Чернігова від 05 червня 2023 року позовну заяву ОСОБА_1 залишено без руху для усунення недоліків, які у подальшому представником позивача були виправлені.

08 червня 2023 року ухвалою Новозаводського районного суду м. Чернігова відкрито провадження у справі за правилами спрощеного позовного провадження з повідомленням (викликом) сторін.

03 липня 2023 року від представника відповідача надійшов відзив на позовну заяву (а.с.53-55), у якому просив позов залишити без розгляду з тих підстав, що ТОВ «Керуюча компанія «Габріель» не є керуючою компанією, а виконує обов`язки як надавач послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкової території. Власники квартири АДРЕСА_1 не виконували вимог Закону України «Про житлово-комунальні послуги». Крім того, на момент складання акту затоплення квартири, заборгованість становила 1 527,70 грн за 7 місяців. Одночасно з цим, представник ТОВ «КК «Габріель», акцентує увагу на тому, що всупереч Закону України «Про житлово-комунальні послуги», продовжує виконувати свої обов`язки, в тому числі приймає міри по запобіганню аварійних ситуацій. Також представник відповідача не погоджується з висновком експерта ОСОБА_6 , оскільки остання не попереджалася про кримінальну відповідальність. Крім того, під час проведення експертизи представник ТОВ «Керуюча компанія «Габріель» був відсутній, експертиза проводилася через п`ять місяців після затоплення квартири. Зазначив, що при введенні будинку в експлуатацію, у 2006 році, покрівля була безрулонною. На момент проведення дослідження (20 лютого 2023 року) частина ребристих плит вкрита шаром руберойду, а частина взагалі не має будь - якого покрівельного покриття, тобто, будівельна організація, в момент будівництва, не виконала ті види робіт на які вказує експерт і які на її думку були причиною неодноразового залиття. ТОВ «Керуюча компанія «Габріель» проводило певний обсяг робіт щодо ремонту покрівлі, проте, дана компанія не є будівельною організацією, а лише надає послуги з обслуговування будинків (закінченого будівництва) в межах тарифу і за умови виконання всіма мешканцями умов Договору п.1. Також, представник відповідача зазначив, що вимога позивача про стягнення витрат за правничу допомогу є надто завищеною.

Новозаводський районний суд м. Чернігова ухвалою від 14.09.2023 року зупинив провадження у справі на час проведення судової будівельно-технічної експертизи, яке надалі поновив ухвалою суду від 20.11.2023.

Ухвалою суду від 18.12.2023 по справі призначено судову будівельно - технічну експертизу, проведення якої доручено судовому експерту ОСОБА_6 . На час проведення експертизи провадження зупинено.

Ухвалою суду від 12.08.2024 провадження у справі поновлено.

Представник позивача у судовому засідання позовні вимоги підтримав, просив задовольнити з підстав вказаних у позові.

Представники відповідача у судовому засідання заперечували проти задоволення позову з підстав, вказаних у відзиві.

Ш. Фактичні обставини, встановлені судом та зміст спірних правовідносин

Відповідно договору купівлі - продажу від 27.03.2020 ОСОБА_1 є власником квартири АДРЕСА_1 (а.с.10).

01.08.2021 ОСОБА_1 уклала договір із Товариством з обмеженою відповідальністю «Керуюча компанія «Габріель», яке зобов`язалося надавати послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій. Перелік їх вказаний у додатку 2 до вказаного рішення (а.с.12, 65).

Згідно акту № 40191 від 03.10.2022, складеного між представником замовника ОСОБА_3 та КП «Новозаводське» Чернігівської міської ради, за адресою вул. Незалежності, 48 у м. Чернігові, надано послуги по чистці ливнівки. Розмір робіт складає 776,62 грн (а.с.64).

03 жовтня 2022 року у квартирі АДРЕСА_1 , трапилось залиття, що підтверджується актом від 27.10.2022. Причиною залиття є забиття ливневої каналізації. У результаті обстеження встановлено такі пошкодження: в коридорі біля ванної і вбиральні підтікання від стелі по шпалерам, у коридорі біля вхідної двері наявні підтікання на шпалерах, в коридорі біля ванної кімнати на стелі світловий плафон знаходиться у несправному стані, у коридорі та спальні є деформований ламінат, тумбочка біля дзеркала в коридорі також деформована (а.с.5).

Згідно висновку експерта №53-22 від 20.02.2023 причиною неодноразового залиття квартири АДРЕСА_1 , є відсутність на зовнішніх поверхнях конструкцій покриття водоізоляційного шару покрівельного покриття (руберойду та емульбіту) та засмічення водоприймальних воронок. Вартість ремонтно будівельних робіт, які необхідно виконати в приміщенні квартири АДРЕСА_1 по відновленню, після їх пошкодження в результаті залиття, на час проведення дослідження складає 69 492, 00 грн (а.с.13-27).

Рішенням Виконавчого комітету Чернігівської міської ради від 11 травня 2018 року, встановлено тарифи на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій (а.с.57).

Директор Товариства з обмеженою відповідальністю «Керуюча компанія «Габріель» неодноразово звертався до Чернігівської міської ради з проханням визначитися із компанією яка буде надавати послуги з управління будинком, на що отримав відповідь, що співвласники багатоквартирних будинків мають право самостійно визначатися з управителем (а.с.58-61).

Згідно розрахунку за послуги з утримання будинку і споруд та прибудинкових територій, позивач станом на 01.02.2023 має заборгованість у розмірі 4 543,00 грн (а.с.63).

Відповідно повідомлень від 11.06.2020, 29.12.2020, 26.08.2021, 23.02.2021 та 25.08.2022 років, позивачка повідомлялася про наявність заборгованості та необхідності її погашення (а.с.62).

Згідно висновку експерта №01-24 від 17.07.2024 причиною залиття квартири АДРЕСА_1 були відсутність на зовнішніх поверхнях конструкцій покриття водоізоляційного шару покрівельного покриття (руберойду чи емульбіту) та засмічення водоприймальних воронок. Розмір матеріальної шкоди, завданої внаслідок затоплення квартири станом на момент проведення експертизи складає 40 744,00 грн (а.с.135-199).

ІV. Норми права, які застосував суд та оцінка аргументів сторін

Відповідно до положень статті 11 ЦК України підставами виникнення цивільних прав та обов`язків є, зокрема, завдання майнової (матеріальної) та моральної шкоди іншій особі.

Згідно ст. 16 ЦК України, кожна особа має право звернутися до суду за захистом свого особистого немайнового або майнового права та інтересу. Способами захисту цивільних прав та інтересів можуть бути відшкодування збитків та інші способи відшкодування майнової шкоди.

Частиною 3 ст. 386 ЦК України визначено, що власник, права якого порушені, має право на відшкодування завданої йому майнової та моральної шкоди.

Згідно з ч. 1, п. 1 ч. 2 , ч. 3 ст. 22 ЦК України особа, якій завдано збитків у результаті порушення її цивільного права, має право на їх відшкодування. Збитками є втрати, яких особа зазнала у зв`язку зі знищенням або пошкодженням речі, а також витрати, які особа зробила бо мусить зробити для відновлення свого порушеного права (реальні збитки). Збитки відшкодовуються у повному обсязі, якщо договором або законом не передбачено відшкодування у меншому або більшому розмірі.

Відповідно до ч. ч. 1, 2 ст. 1166 ЦК України майнова шкода, завдана неправомірними рішеннями, діями чи бездіяльністю особистим немайновим правам фізичної або юридичної особи, а також шкода, завдана майну фізичної або юридичної особи, відшкодовується в повному обсязі особою, яка її завдала. Особа, яка завдала шкоди, звільняється від її відшкодування, якщо вона доведе, що шкоди завдано не з її вини.

Як закріплено ст.1192 ЦК України, з урахуванням обставин справи суд за вибором потерпілого може зобов`язати особу, яка завдала шкоди майну, відшкодувати її в натурі (передати річ того ж роду і такої ж якості, полагодити пошкоджену річ тощо) або відшкодувати завдані збитки у повному обсязі.

Розмір збитків, що підлягають відшкодуванню потерпілому, визначається відповідно до реальної вартості втраченого майна на момент розгляду справи або виконання робіт, необхідних для відновлення пошкодженої речі.

У п. 2 постанови Пленуму Верховного Суду України від 27 березня 1992 року № 6 «Про практику розгляду судами цивільних справ за позовами про відшкодування шкоди» роз`яснено, що розглядаючи позови про відшкодування шкоди, суди повинні мати на увазі, що шкода, завдана фізичній особі, майну фізичної особи чи майну юридичної особи, підлягає відшкодуванню в повному обсязі особою, яка її завдала, за умови, що дії останньої були неправомірними, між ними і шкодою є безпосередній причинний зв`язок та є вина зазначеної особи, а коли це було наслідком дії джерела підвищеної небезпеки, незалежно від наявності вини.

Відсутність хоча б одного з наведених складових елементів шкоди виключає склад цивільного правопорушення, і, як наслідок, настання юридичної відповідальності. Отже, наявність шкоди ще не породжує обов`язку її компенсації, так як необхідно довести наявність всіх складових цивільно-правової відповідальності.

Отже, у даній справі відповідач повинен довести відсутність своєї вини у вчиненні шкоди, а позивач повинен довести розмір такої шкоди.

Факт залиття квартири, власником якої є позивач, підтверджується актом від 27.10.2022.

За матеріалами справи встановлено, що причиною залиття квартири позивача є відсутність на зовнішніх поверхнях конструкцій покриття водоізоляційного шару покрівельного покриття (руберойду чи емульбіту) та засмічення водоприймальних воронок.

Відповідальність за обслуговування та утримання будинку у належному технічному стані лежить на відповідачеві.

Дані обставини представник відповідача не спростовував.

Відтак існує причино - наслідковий зв`язок між залиттям квартири позивача та бездіяльністю відповідача щодо забезпечення утримання будинку, у тому числі системи ливневої каналізації, покрівельного покриття у належному стані.

Суд не приймає до уваги доводи представника відповідача про те, що саме будівельна організація повинна нести відповідальність, оскільки в момент будівництва не виконала ті види робіт на які вказує експерт і які на її думку були причиною неодноразового залиття, з огляду на наступне.

Виконавець комунальної послуги - суб`єкт господарювання, що надає комунальну послугу споживачу відповідно до умов договору. Послуга з управління багатоквартирним будинком - результат господарської діяльності суб`єктів господарювання, спрямованої на забезпечення належних умов проживання і задоволення господарсько-побутових потреб мешканців будинку шляхом утримання і ремонту спільного майна багатоквартирного будинку та його прибудинкової території відповідно до умов договору. Управитель багатоквартирного будинку (далі - управитель) - фізична особа - підприємець або юридична особа - суб`єкт підприємницької діяльності, яка за договором із співвласниками забезпечує належне утримання та ремонт спільного майна багатоквартирного будинку і прибудинкової території та належні умови проживання і задоволення господарсько-побутових потреб (ст. 1 Закону України «Про житлово-комунальні послуги»).

Відповідно до положень ст. 5 Закону України «Про житлово-комунальні послуги», до житлово-комунальних послуг належать:

1) житлова послуга - послуга з управління багатоквартирним будинком. Послуга з управління багатоквартирним будинком включає: утримання спільного майна багатоквартирного будинку, зокрема прибирання внутрішньобудинкових приміщень та прибудинкової території, виконання санітарно-технічних робіт, обслуговування внутрішньобудинкових систем (крім обслуговування внутрішньобудинкових систем, що використовуються для надання відповідної комунальної послуги у разі укладення індивідуальних договорів про надання такої послуги, за умовами яких обслуговування таких систем здійснюється виконавцем), утримання ліфтів тощо; купівлю електричної енергії для забезпечення функціонування спільного майна багатоквартирного будинку; поточний ремонт спільного майна багатоквартирного будинку; інші додаткові послуги, які можуть бути замовлені співвласниками багатоквартирного будинку;

2) комунальні послуги - послуги з постачання та розподілу природного газу, постачання та розподілу електричної енергії, постачання теплової енергії, постачання гарячої води, централізованого водопостачання, централізованого водовідведення, поводження з побутовими відходами.

Згідно з розділом 1 Правил утримання житлових будинків та прибудинкових територій, затверджених наказом Державного комітету України з питань житлово-комунального господарства від 17.05.2005 р. №76 балансоутримувач будинку, споруди, житлового комплексу або комплексу будинків і споруд (далі - балансоутримувач) - власник або юридична особа, яка за договором з власником утримує на балансі відповідне майно, а також: веде бухгалтерську, статистичну та іншу передбачену законодавством звітність, здійснює розрахунки коштів, необхідних для своєчасного проведення капітального і поточного ремонтів та утримання, а також, забезпечує управління цим майном і несе відповідальність за його експлуатацію згідно з законом. Виконавець послуг - суб`єкт господарювання, предметом діяльності якого є надання житлово-комунальної послуги споживачу відповідно до умов договору.

Відповідно до Розділу 2 Правил утримання житлових будинків та прибудинкових територій, затверджених наказом Державного комітету України з питань житлово-комунального господарства від 17 травня 2005 року № 76, технічне обслуговування жилих будинків включає роботи з контролю за його станом, забезпечення справності, працездатності, наладки і регулювання інженерних систем тощо. Контроль за технічним станом здійснюється шляхом впровадження системи технічного огляду жилих будинків, яка включає в себе проведення планових та позапланових оглядів.

Виконавець комунальної послуги зобов`язаний: забезпечувати своєчасність надання, безперервність і відповідну якість комунальних послуг згідно із законодавством та умовами договорів про їх надання, у тому числі шляхом створення системи управління якістю відповідно до національних або міжнародних стандартів; готувати та укладати із споживачем договори про надання комунальних послуг з визначенням відповідальності за дотримання умов їх виконання згідно з типовим договором; без додаткової оплати надавати в установленому законодавством порядку необхідну інформацію про ціни/тарифи, загальну вартість місячного платежу, структуру ціни/тарифу, норми споживання та порядок надання відповідної послуги, а також про її споживчі властивості та іншу інформацію, передбачену законодавством; своєчасно проводити підготовку об`єктів житлово-комунального господарства до експлуатації в осінньо-зимовий період (пункти 1-4 частини 2 ст. 8 Закону України «Про житлово-комунальні послуги»).

Відповідно до вимог п. 1 ч. 4 ст. 8 Закону України «Про житлово-комунальні послуги», управитель багатоквартирного будинку зобов`язаний забезпечувати належне утримання спільного майна багатоквартирного будинку та прибудинкової території відповідно до нормативних вимог і договору про надання послуг з управління багатоквартирним будинком, від власного імені укладати з підрядниками необхідні договори про виконання окремих робіт та послуг.

Відповідно до пп.3 п.14 Договору про надання послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій від 01.08.2021 виконавець зобов`язаний утримувати внутрішньобудинкові мережі в належному технічному стані, здійснювати їх технічне обслуговування та ремонт, вживати своєчасних заходів до запобігання аварійним ситуаціям та їх ліквідації, усунення порушень щодо надання послуг в установлені законодавством строки.

Виконавець несе відповідальність згідно із законом за неналежне надання або ненадання послуги, що призвело до заподіяння збитків майну та (або) приміщенню споживача, шкоди його життю чи здоров`ю, шляхом відшкодування збитків.

Отже, саме відповідач несе відповідальність за належне утримання будинку.

Відповідно до змісту ст. 76 ЦПК України, доказами є будь-які фактичні дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин, що обґрунтовують вимоги і заперечення сторін, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи.

Статтею 81 ЦПК України передбачено, що кожна сторона зобов`язана довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом.

На підтвердження розміру збитків позивачем надано висновок експерта №53-22 від 20.02.2023, відповідно до якого розмір матеріального збитку, завданого залиттям квартири складає 69 492, 00 грн.

При цьому у вказаному письмовому доказі не зазначено, що експерт обізнаний про кримінальну відповідальність за завідомо неправдивий висновок.

Отже, зазначений висновок не може бути визнаний належним та допустимим доказом.

У той же час, за клопотанням позивача судом призначено судову будівельно - технічну експертизу. Судовим експертом Солдатовою В.С.17.07.2024 складено висновок №01-24 за результатами проведення будівельно-технічної експертизи, відповідно до якого розмір матеріальної шкоди, завданої внаслідок затоплення квартири АДРЕСА_1 станом на момент проведення експертизи складає 40 744,00 грн.

Указаний висновок, яким визначено вартість будівельних матеріалів та робіт, необхідних для проведення ремонту квартири позивача є належним та допустимим письмовим доказом у даній справі, який не спростований відповідачем будь - якими доказами.

Отже, відповідач не спростував і не довів належними та допустимими доказами відсутність своєї вини у заподіянні шкоди, не надав інших доказів щодо розміру спричиненої позивачу майнової шкоди, тому є всі підстави для покладання на нього обов`язку відшкодувати позивачу шкоду, заподіяну внаслідок залиття квартири позивача.

За таких обставин, суд дійшов висновку про часткове задоволення позову, з відповідача на користь позивача підлягає стягненню матеріальна шкода, завдана внаслідок затоплення квартири АДРЕСА_1 в розмірі 40 744,00 грн.

V. Розподіл судових витрат

Відповідно до ст.133 ЦПК України судові витрати складаються із судового збору та витрат, пов`язаних з розглядом справи.

До витрат, пов`язаних з розглядом справи, належать витрати: на професійну правничу допомогу; пов`язані із залученням свідків, спеціалістів, перекладачів, експертів та проведенням експертизи; пов`язані з витребуванням доказів, проведенням огляду доказів за їх місцезнаходженням, забезпеченням доказів; пов`язані з вчиненням інших процесуальних дій, необхідних для розгляду справи або підготовки до її розгляду.

Порядок розподілу судових витрат між сторонами визначений статтею 141 ЦПК України.

Згідно із ч. 1 ст. 141 ЦПК України судовий збір покладається на сторони пропорційно розміру задоволених позовних вимог.

Позивачем понесені та документально підтверджені витрати по сплаті судового збору в сумі 1 073,60 грн.

Відповідно до ст. 141 ЦПК України судовий збір підлягає стягненню з відповідача на користь позивача пропорційно до розміру задоволених позовних вимог в сумі 629,46 грн (1073,60х40744/69492).

Відповідно до ч. 6, 8, 9 ст. 139 ЦПК України розмір витрат на підготовку експертного висновку на замовлення сторони, проведення експертизи, залучення спеціаліста, оплати робіт перекладача встановлюється судом на підставі договорів, рахунків та інших доказів. У разі недотримання вимог щодо співмірності витрат суд може, за клопотанням іншої сторони, зменшити розмір витрат на оплату послуг експерта, спеціаліста, перекладача, які підлягають розподілу між сторонами. Обов`язок доведення неспівмірності витрат покладається на сторону, яка заявляє клопотання про зменшення витрат, які підлягають розподілу між сторонами.

За проведення будівельно-технічного дослідження від 20.02.2023 позивач сплатив 6 000,00 грн, що підтверджується квитанцією до прибуткового касового ордеру № 53/22 від 03.11.2022 (а.с.27).

Ураховуючи, що судом не взято до уваги указаний висновок, тому понесені зазначені витрати не підлягають відшкодуванню.

У той час, згідно платіжної інструкції від 02.05.2024 за проведення судової будівельно-технічної експертизи сплачено 12 427,00 грн (а.с.226).

Зазначені витрати підлягають стягненню з відповідача на користь позивача пропорційно до розміру задоволених позовних вимог, зокрема у розмірі 7 286,10 грн (12427х40744/69492).

Статтею 137 ЦПК України врегульовано порядок розподілу витрат на професійну правничу допомогу.

Згідно з ч. ч. 2, 3 ст. 137 ЦПК України за результатами розгляду справи витрати на правничу допомогу адвоката підлягають розподілу між сторонами разом із іншими судовими витратами. Для цілей розподілу судових витрат: 1) розмір витрат на правничу допомогу адвоката, в тому числі гонорару адвоката за представництво в суді та іншу правничу допомогу, пов`язану зі справою, включаючи підготовку до її розгляду, збір доказів тощо, а також вартість послуг помічника адвоката визначаються згідно з умовами договору про надання правничої допомоги та на підставі відповідних доказів щодо обсягу наданих послуг і виконаних робіт та їх вартості, що сплачена або підлягає сплаті відповідною стороною або третьою особою; 2) розмір суми, що підлягає сплаті в порядку компенсації витрат адвоката, необхідних для надання правничої допомоги, встановлюється згідно з умовами договору про надання правничої допомоги на підставі відповідних доказів, які підтверджують здійснення відповідних витрат. Для визначення розміру витрат на правничу допомогу з метою розподілу судових витрат учасник справи подає детальний опис робіт (наданих послуг), виконаних адвокатом, та здійснених ним витрат, необхідних для надання правничої допомоги.

При визначенні суми відшкодування суд має виходити з критерію реальності адвокатських витрат (встановлення їхньої дійсності та необхідності), а також критерію розумності їхнього розміру, виходячи з конкретних обставин справи та фінансового стану обох сторін. Ті самі критерії застосовує Європейський суд з прав людини, присуджуючи судові витрати на підставі ст. 41Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод. Так, у справі «Схід/Захід Альянс Лімітед» проти України» (заява № 19336/04) зазначено, що заявник має право на компенсацію судових та інших витрат, лише якщо буде доведено, що такі витрати були фактичними і неминучими, а їхній розмір обґрунтованим.

Правнича допомога позивачу надавалася на підставі договору від 22.10.2022, укладеного з адвокатом Шаповаловим М.С. (а.с.28-29).

Позивач сплатила на користь адвоката 10 000,00 грн за надання правничої допомоги, що підтверджується копією квитанції від 22.10.2022 (а.с.30).

З урахуванням складності справи, спрощеного порядку її розгляду, обсягом виконаних адвокатом робіт, часом, витраченим адвокатом на виконання таких робіт, клопотання відповідача про зменшення розміру таких витрат, з урахуванням принципу розумності та справедливості, також часткового задоволення позовних вимог, суд дійшов висновку, що з відповідача на користь позивача підлягають стягненню витрати на правничу допомогу пропорційно задоволених позовних вимог в сумі 5 863,12 грн (10000х40744/69492).

На підставі викладеного та керуючись ст. 4, 12, 19, 141, 258, 259, 265, 268, 273, 354, 355 ЦПК України, ст.ст.15, 16, 23, 322, 323, 1166, 1167, 1192 ЦК України, суд

Вирішив:

Позов ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю «Керуюча компанія «Габріель» про стягнення матеріальної шкоди задовольнити частково.

Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Керуюча компанія «Габріель» на користь ОСОБА_1 40 744 (сорок тисяч сімсот сорок чотири) грн 00 коп у відшкодування матеріальної шкоди.

У задоволенні решти позовних вимог відмовити.

Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Керуюча компанія «Габріель» на користь ОСОБА_1 629 грн 46 коп судового збору, 5 863 грн 12 коп витрат на правничу допомогу та 7 286 грн 10 коп за проведення судової будівельно-технічної експертизи, а всього 13 778 (тринадцять тисяч сімсот сімдесят вісім) грн 68 коп.

На рішення суду може бути подана апеляційна скарга до Чернігівського апеляційного суду протягом тридцяти днів з дня складання повного судового рішення. Учасник справи, якому рішення суду не було вручено у день його проголошення або складання, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження рішення суду, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.

Повний текст рішення складено 23 листопада 2024 року.

Позивач - ОСОБА_1 (місце проживання: АДРЕСА_3 , РНОКПП НОМЕР_1 )

Відповідач - Товариство з обмеженою відповідальністю «Керуюча компанія «Габріель» (місцезнаходження: вул. Красносільського, буд. 27, кв. 25 м. Чернігів, 14000, ЄДРПОУ 33336139)

Суддя Н. В. Маслюк

СудНовозаводський районний суд м.Чернігова
Дата ухвалення рішення18.11.2024
Оприлюднено29.11.2024
Номер документу123334228
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема договорів (крім категорій 301000000-303000000), з них надання послуг

Судовий реєстр по справі —751/4383/23

Рішення від 18.11.2024

Цивільне

Новозаводський районний суд м.Чернігова

Маслюк Н. В.

Рішення від 18.11.2024

Цивільне

Новозаводський районний суд м.Чернігова

Маслюк Н. В.

Ухвала від 12.08.2024

Цивільне

Новозаводський районний суд м.Чернігова

Маслюк Н. В.

Ухвала від 18.12.2023

Цивільне

Новозаводський районний суд м.Чернігова

Маслюк Н. В.

Ухвала від 20.11.2023

Цивільне

Новозаводський районний суд м.Чернігова

Маслюк Н. В.

Ухвала від 14.09.2023

Цивільне

Новозаводський районний суд м.Чернігова

Маслюк Н. В.

Ухвала від 14.09.2023

Цивільне

Новозаводський районний суд м.Чернігова

Маслюк Н. В.

Ухвала від 08.06.2023

Цивільне

Новозаводський районний суд м.Чернігова

Маслюк Н. В.

Ухвала від 05.06.2023

Цивільне

Новозаводський районний суд м.Чернігова

Маслюк Н. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні