Справа № 947/23323/24
Провадження № 2/947/4810/24
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
26.11.2024 року
Київський районний суд м. Одеси в складі:
головуючого судді Куриленко О.М.,
за участю секретаря судового засідання Сопової А.Є.,
позивача ОСОБА_1 ,
відповідача ОСОБА_2 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Одесі в порядку спрощеного позовного провадження цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу та стягнення аліментів,
ВСТАНОВИВ:
29 липня 2024 року позивач звернулася до суду з позовом, в якому просить ухвалити рішення, яким розірвати шлюб, укладений між ОСОБА_2 та ОСОБА_1 , зареєстрований 09.10.2013 року Відділом державної реєстрації актів цивільного стану у Київському районі реєстраційної служби Одеського міського управління юстиції, актовий запис №1943; стягнути з відповідача аліменти на утримання дочки ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 та судовий збір.
В обґрунтування заявленого позову позивачка посилається на те, що 09 жовтня 2013 року вона уклала шлюб з ОСОБА_2 , який зареєстрували у Відділі державної реєстрації актів цивільного стану у Київському районі реєстраційної служби Одеського міського управління юстиції, актовий запис №1943.
ІНФОРМАЦІЯ_2 від шлюбу народилася донька ОСОБА_3 , яка проживає з позивачем та знаходиться на її утриманні.
Причиною розлучення стали постійні конфлікти та суперечки. Сімейне життя з відповідачем не склалось через різні погляди на життя, відсутність взаєморозуміння. Позивач зазначає, що втрачено почуття любові, подружні стосунки не підтримуються, спільне господарство не ведеться, спільних інтересів немає, кожен живе своїм життям.
Позивачка зазначала, що відповідач працює лікарем-ендоскопістом у КНП «Міська клінічна лікарня №10», має дохід та може забезпечити нормальний рівень життя спільної дитини ОСОБА_3 , яка наразі навчається у приватному закладі «Одеський приватний ліцей «АНТАРКТИКА». Оплата за навчання складає 8000 грн., що підтверджується укладеним договором про надання освітніх послуг та довідкою про вартість навчання.
Крім того,позивач зазначала,що донькаперебуває піднаглядом лікарівта потребуєрегулярного медичногообстеження,лікування,реабілітації тапрофілактики. Основним діагнозомє когнітивнадезинтеграція дитячоговіку,вторинним вторинна кардіоміопатіязмішаного генезу. Дані захворюванняпотребують систематичноголікування,до якоговходить:масаж комірцевоїзони,волос,частини голови,спини,точковий обличчяелектрофорез зпелодексом накомірцеві зону,ЛРТ мовних,йодобромні ванни,мозочкові стимуляціяна дошціБільгоу психокорекція,логопедична корекція. ОСОБА_3 потребує періодичногоогляду нанагляду неврологата кардіолога. Через значне фінансове навантаження забезпечити належний рівень життя дитини позивачці буде складно, тому, вона вважає, що батько дитини, який є здоровим та працездатним, зможе сплачувати аліменти у твердій грошовій сумі у розмірі 15000 грн.щомісячно. На думку позивача, сплата аліментів у зазначеному розмірі здатна забезпечити необхідний життєвий процес та розвиток дитини.
Вищевказані обставини і стали підставою для звернення до суду з даним позовом.
Ухвалою судді від 30.07.2024 року провадження у справі було відкрито та призначено судове засідання в порядку спрощеного позовного провадження.
Особи, що беруть участь у справі, про час і місце судового розгляду сповіщені належним чином у порядку ст.ст. 128-130 ЦПК України.
Позивач ОСОБА_1 у судовому засіданні позов підтримала в повному обсязі та наполягала на його задоволені.
Відповідач ОСОБА_2 у судовому засіданні позов визнав у повному обсязі та не заперечував проти його задоволення.
Дослідивши матеріали справи, вислухавши пояснення позивача та відповідача, суд дійшов висновку про задоволення позову, виходячи з наступного.
В судовому засіданні встановлено, що 09 жовтня 2013 року ОСОБА_2 та ОСОБА_1 уклалишлюб, який був зареєстрований у Відділі державної реєстрації актів цивільного стану у Київському районі реєстраційної служби Одеського міського управління юстиції, актовий запис №1943.
Від спільного шлюбу у сторін народилася донька ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , що підтверджується копією Свідоцтва про народження від 13.04.2016 року, Серії НОМЕР_1 .
Позов підлягає задоволенню тому, що родина фактично розпалася і її відновлення неможливе за обставин, зазначених позивачем у позовній заяві. Під час розгляду справи, судом також було встановлено, що у позивача відсутні почуття до відповідача, їх шлюбний союз розпався та існує формально.
Суд вважає, що подальше спільне життя чоловіка ОСОБА_2 та жінки ОСОБА_1 і збереження шлюбу суперечить інтересам позивача, тому що сторони подружні відносини припинили й спільного господарства не ведуть, даний факт має істотне значення. Примирення між сторонами неможливе. Спорів з приводу розподілу спільного майна подружжя немає.
Крім того, відповідно до ч. 2 ст. 112 СК України шлюб розривається, якщо буде встановлено, що подальше спільне життя подружжя і збереження шлюбу суперечило б інтересам одного з них.
Таким чином, в ході розгляду справи, судом була перевірена наявність відповідних підстав для розірвання шлюбу і суд переконався у дійсному волевиявленні позивача.
Також судом враховується той факт, що один із членів сім`ї (чоловік чи жінка) або обоє мають право звернутися із заявою в суд про розірвання шлюбу (ч. 1 ст. 110 Сімейного кодексу України) й це право підлягає судовому захисту.
Відповідно до положень ст. 51 Конституції України, ч. 1 ст. 24 СК України шлюб ґрунтується на добровільній згоді жінки та чоловіка та примушення жінки та чоловіка до шлюбу не допускається.
Згідно із положеннями ст. 18 ч. 2 п. 3, ст.ст. 51, 56 ч. 3, ст.110 ч. 1 СК України, дружина і чоловік мають рівне право на повагу до своєї індивідуальності, своїх звичок та уподобань, при цьому способом захисту сімейних прав та інтересів, у тому числі, є право на припинення шлюбних відносин шляхом пред`явлення до суду позову про розірвання шлюбу одним із подружжя.
Враховуючи викладене та задовольняючи позов про розірвання шлюбу, суд виходить з того, що добровільність шлюбу одна з основних його засад. Шлюб ґрунтується на вільній згоді жінки та чоловіка. Збереження шлюбу можливе на паритетних засадах, на почуттях взаємної любові та поваги, взаємодопомоги та підтримки, тобто на тому, що є моральною основою шлюбу.
На підставі вищевикладеного, суд вважає, що причини, що спонукають позивача наполягати на розірванні шлюбу є обґрунтованими і подальше спільне життя подружжя та збереження шлюбу суперечило б їх інтересам.
Однією з причин припинення шлюбу є його розірвання. Шлюб припиняється внаслідок його розірвання за позовом одного з подружжя на підставі рішення суду (ч. 3 ст. 105 СК України).
Таким чином, вимоги позивача про розірвання шлюбу підлягають задоволенню.
Що стосується позовних вимог про стягнення з відповідача аліментів на користь позивача на утримання дитини, суд зазначає наступне.
Звертаючись до суду з даним позовом, позивач посилається на те, що відповідач є здоровим та працездатним, зможе сплачувати аліменти на утримання дитини у твердій грошовій сумі у розмірі 15000 грн. щомісячно.
Позивачем надано копію Договору про надання освітніх послуг, відповідно до якого ОСОБА_3 навчається у приватному закладі «Одеський приватний ліцей «АНТАРКТИКА». Оплата за навчання складає 8000 грн., що підтверджується укладеним договором про надання освітніх послуг та довідкою про вартість навчання.
Матеріали справи містять також Епікриз ОСОБА_3 , виданий Державним закладом "Український медичний центр реабілітації матері та дитини МОЗ України".
При вирішенні спору суд має виходити з положень ст. 8 Закону України «Про охорону дитинства», за якою кожна дитина має право на рівень життя, достатній для її фізичного, інтелектуального, морального, культурного, духовного і соціального розвитку.
Відповідно до ст. 141 Сімейного кодексу України мати, батько мають рівні права та обов`язки щодо дитини, незалежно від того, чи перебували вони у шлюбі між собою. Розірвання шлюбу між батьками, проживання їх окремо від дитини не впливає на обсяг їхніх прав і не звільняє від обов`язків щодо дитини.
Відповідно дост. 180 СК України, батьки зобов`язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття.
Згідно зіст. 181 СК Україниспособи виконання батьками обов`язку утримувати дитину визначаються за домовленістю між ними.
За домовленістю між батьками дитини той із них, хто проживає окремо від дитини, може брати участь у її утриманні в грошовій і (або) натуральній формі.
За рішенням суду кошти на утримання дитини (аліменти) присуджуються у частці від доходу її матері, батька і (або) у твердій грошовій сумі.
Відповідно дост.182 СК Українипри визначенні розміру аліментів суд враховує: стан здоров`я та матеріальне становище дитини; стан здоров`я та матеріальне становище платника аліментів; наявність у платника аліментів інших дітей, непрацездатних чоловіка, дружини, батьків, дочки, сина; наявність рухомого та нерухомого майна, грошових коштів; доведені стягувачем аліментів витрати платника аліментів, у тому числі на придбання нерухомого або рухомого майна, сума яких перевищує десятикратний розмір прожиткового мінімуму для працездатної особи, якщо платником аліментів не доведено джерело походження коштів; інші обставини, що мають істотне значення.
Розмір аліментів має бути необхідним та достатнім для забезпечення гармонійного розвитку дитини.
Мінімальний гарантований розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж 50 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.
Мінімальний рекомендований розмір аліментів на одну дитину становить розмір прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку і може бути присуджений судом у разі достатності заробітку (доходу) платника аліментів.
Суд не обмежується розміром заробітку (доходу) платника аліментів у разі встановлення наявності у нього витрат, що перевищують його заробіток (дохід), і щодо яких таким платником аліментів не доведено джерело походження коштів для їх оплати.
Статтею 191 СК Українивизначено, що аліменти на дитину присуджуються за рішенням суду від дня пред`явлення позову.
Суд приймає до уваги той факт, що відповідач офіційно працює, має дохід та визнає позовні вимоги у повному обсязі.
Відповідно до ч. 1 ст. 192 Сімейного кодексу України розмір аліментів, визначений за рішенням суду або домовленістю між батьками, може бути згодом зменшено або збільшено за рішенням судуза позовом платника або одержувача аліментів у разі зміни матеріального або сімейного стану, погіршення або поліпшення здоров`я когось із них та в інших випадках, передбачених цим Кодексом.
Відповідно до ч. 1, ч. 2 ст. 27 Конвенції про права дитини від 20 листопада 1989 року, ратифікованої Верховною Радою України 27 лютого 1991 року, кожна дитина має право на рівень життя, необхідний для її фізичного, розумового, духовного, морального і соціального розвитку. Батьки несуть основну відповідальність за забезпечення в межах своїх здібностей і фінансових можливостей умов життя, необхідних для розвитку дитини.
Отже, з урахування вищевказаного та беручи до уваги визнання позову відповідачем, суд вважає за необхідне позовну заяву ОСОБА_1 про стягнення аліментів на утримання дитини задовольнити та стягнути з відповідача аліменти у твердій грошовій сумі у розмірі 15000 гривень.
При цьому суд зауважує, що такий розмір стягуваних аліментів є розумним та не суперечитиме чинному законодавству, інтересам позивача, відповідача та дитини.
Відповідно до ст. 141 ЦПК України, якщо сторону на користь якої ухвалено рішення, звільнено від оплати судових витрат, з другої сторони стягуються судові витрати на користь осіб, що їх понесли, пропорційно до задоволеної чи відхиленої частини вимог.
Враховуючи те, що у відповідності до ст. 5 ЗУ «Про судовий збір» позивач звільнена від сплати судового збору.
Відповідно до вимог ч. 3 ст. 7 Закону України «Про судовий збір» № 3674-VI від 08 липня 2011 року, зазначено, що у разі укладення мирової угоди до прийняття рішення у справі судом першої інстанції, відмови позивача від позову, визнання позову відповідачем до початку розгляду справи по суті суд у відповідній ухвалі чи рішенні у порядку, встановленому законом, вирішує питання про повернення позивачу з державного бюджету 50 відсотків судового збору, сплаченого при поданні позову, а в разі якщо домовленості про укладення мирової угоди, відмову позивача від позову або визнання позову відповідачем досягнуто сторонами за результатами проведення медіації - 60 відсотків судового збору.
У зв`язку з тим, що відповідач визнав позов, слід повернути позивачу з державного бюджету 50 відсотків судового збору 605,60 гривень, сплаченого при поданні позову та стягнути з відповідача ОСОБА_2 на користь позивача ОСОБА_1 судовийзбір усумі 605,60 гривень та на користь держави судовий збір у сумі 605,60 гривень.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 430 ЦПК України рішення суду в частині стягнення аліментів підлягає негайному виконанню в межах оплати платежу за один місяць.
Керуючись ст. ст. 110, 111, 112, 113, 141, 161, 180, 181, 182, 184,191,192 Сімейного Кодексу України. ст.ст. 76-81, 141, 264, 265, 430, ЦПК України, суд,
ВИРІШИВ:
Позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу та стягнення аліментів, задовольнити.
Розірвати шлюб, укладений між ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_4 ,та ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , зареєстрований 09.10.2013 року Відділом державної реєстрації актів цивільного стану у Київському районі реєстраційної служби Одеського міського управління юстиції, актовий запис №1943.
Стягувати щомісячно з ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , паспорт серії НОМЕР_2 , виданий Київським РВ ОМУ УМВС України в Одеській області 18.07.2007 року, РНОКПП: НОМЕР_3 , який зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 , на користь ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , паспорт серія НОМЕР_4 , виданий Київським РВ у м. Одесі ГУДМС України в Одеській області 13.11.2013 року, РНОКПП: НОМЕР_5 , яка зареєстрована за адресою: АДРЕСА_2 , аліменти наутримання дочки ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ,у твердійгрошовій сумів розмірпо 15000гривень щомісячно, але не менше 50 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, починаючи стягнення із дня подачі позовної заяви, тобто з 29 липня 2024 року, до досягнення донькою ОСОБА_3 повноліття, тобто до ІНФОРМАЦІЯ_6 .
Стягнути з ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , паспорт серії НОМЕР_2 , виданий Київським РВ ОМУ УМВС України в Одеській області 18.07.2007 року, РНОКПП: НОМЕР_3 , який зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 , на користь держави судовий збір у сумі 605,60 гривень.
Стягнути з ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , паспорт серії НОМЕР_2 , виданий Київським РВ ОМУ УМВС України в Одеській області 18.07.2007 року, РНОКПП: НОМЕР_3 , який зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 , на користь ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_5 ,паспорт серія НОМЕР_4 ,виданий КиївськимРВ ум.Одесі ГУДМСУкраїни вОдеській області13.11.2013року,РНОКПП: НОМЕР_5 ,яка зареєстрованаза адресою: АДРЕСА_2 , судовий збір у сумі 605,60 гривень.
Зобов`язати Управління Державної казначейської служби України у м. Одесі Одеської області, код ЄДРПОУ: 38016923, адреса: м. Одеса, вул. Черняховського, 6, повернути ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , паспорт серія НОМЕР_4 , виданий Київським РВ у м. Одесі ГУДМС України в Одеській області 13.11.2013 року, РНОКПП: НОМЕР_5 , яка зареєстрована за адресою: АДРЕСА_3 відсотків сплаченого судового збору, а саме 605,60 гривень, який було сплачено на рахунок Київського районного суду м. Одеси згідно квитанції №8175-9316-7863-7530 від 26 липня 2024 року (оригінал квитанції знаходиться в матеріалах цивільної справи №947/23323/24).
Рішення підлягає негайному виконанню у межах суми платежу за один місяць.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення безпосередньо до апеляційного суду. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Суддя О. М. Куриленко
Суд | Київський районний суд м. Одеси |
Дата ухвалення рішення | 26.11.2024 |
Оприлюднено | 29.11.2024 |
Номер документу | 123335188 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із сімейних відносин, з них про розірвання шлюбу |
Цивільне
Київський районний суд м. Одеси
Куриленко О. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні