УКРАЇНА
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
вул. Володимира Винниченка 1, м. Дніпро, 49027
E-mail: inbox@dp.arbitr.gov.ua, тел. (056) 377-18-49, fax (056) 377-38-63
УХВАЛА
про відкриття провадження
у справі про банкрутство
26.11.2024м. ДніпроСправа № 904/4995/24
за заявою Товариства з обмеженою відповідальністю "АЛЬГІР" (01014, м.Київ, вул. Бойчука Михайла, буд. 41-Б, офіс 2018, ЄДРПОУ 42616474)
до боржника Товариства з обмеженою відповідальністю "ЕНЕРГОМЕД +" (49001, м.Дніпро, вул. Святослава Хороброго, буд. 14, офіс 7, ЄДРПОУ 31761265)
про визнання банкрутом
За участю (найменування сторін та інших осіб, що беруть участь у справі):
Заявник ТОВ "Альгір": Комлик Д.С. (в залі суду) - Ордер серія АЕ № 1184548 від 26.11.2024 року
Боржник ТОВ "ЕНЕРГОМЕД +" : не з`явився (в залі суду)
Арбітражний керуючийСмолов К.В. (в залі суду)
Суддя Примак С.А.
ВСТАНОВИВ:
Товариство з обмеженою відповідальністю "АЛЬГІР" звернулось до Господарського суду Дніпропетровської області із заявою про відкриття провадження у справі про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю "ЕНЕРГОМЕД +" (49001, м.Дніпро, вул. Святослава Хороброго, буд. 14, офіс 7, ЄДРПОУ 31761265).
14.11.2024 ухвалою господарського суду прийнято заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "АЛЬГІР" про відкриття провадження у справі про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю "ЕНЕРГОМЕД+" до розгляду в підготовчому засіданні, яке відбудеться 26.11.2024 о 12:10.
25.11.2024 до господарського суду надійшов відзив ТОВ "ЕНЕРГОМЕД +" на заяву про відкриття провадження у справі про банкрутство у якому зазначено, що на теперішній час кошти або майно у підприємства, достатні для погашення значної кредиторської заборгованості відсутні.
Розглянувши в судовому засіданні 26.11.2024 наявні у справі документальні докази, заслухавши пояснення присутніх у судовому засіданні, господарський суд встановив наступне.
Частиною 2 ст. 8 Кодексу України з процедур банкрутства передбачено, що право на звернення до господарського суду із заявою про відкриття провадження у справі про банкрутство мають боржник, кредитор.
Частиною 1 ст. 39 Кодексу України з процедур банкрутства встановлено, що перевірка обґрунтованості вимог заявника, а також з`ясування наявності підстав для відкриття провадження у справі про банкрутство здійснюються господарським судом у підготовчому засіданні, яке проводиться в порядку, передбаченому цим Кодексом.
Як вбачається з матеріалів справи, 15.12.2021 між ТОВ ЕНЕРГОМЕД+ як постачальником та ТОВ ЕКСОН ЮК (нова назва ТОВ «АЛЬГІР») як покупцем було укладено Договір поставки № 1512/7.
Відповідно до п. 1 розділу 1 Договору поставки, Постачальник передає Покупцю у власність усі види нафтопродуктів (далі за текстом Товар), а Покупець сплачує обумовлену Сторонами вартість Товару у строки та в порядку, що визначається цим Договором.
За змістом п. 1 розділу 2 Договору поставки, найменування Товару, його кількість та одиниця виміру визначаються Сторонами у відповідній видатковій накладній.
Згідно з п. 1 розділу 3 Договору поставки, строки та умови поставки Товару визначаються Сторонами шляхом переговорів.
За п. 3 розділу 3 Договору поставки, у випадку неможливості здійснити поставку Товару повністю або частково, Постачальник письмово повідомляє про це Покупця в найкоротший строк, але не пізніше ніж протягом 2 (двох) робочих днів від дня, коли про неможливість поставки стало відомо Постачальнику.
Розділ 4 Договору поставки (п. 3) встановлює, що ціна на Товар та умови оплати погоджуються Сторонами та зазначаються окремо по кожній партії у відповідній видатковій накладній.
При цьому, в п. 1 розділу 4 Договору поставки визначено, що поставка товару здійснюється виключно на умовах попередньої оплати за Товар. Зобов`язання Покупця з оплати вважаються виконаними з моменту списання грошових коштів з його рахунку.
Загальна вартість цього Договору складається з загальної вартості Товару, що буде поставлений Постачальником відповідно до видаткових накладних (п. 2 розділу 4 Договору поставки).
15.02.2022 між ТОВ ЕНЕРГОМЕД+ як постачальником та ТОВ ЕКСОН ЮК (нова назва ТОВ «АЛЬГІР») як покупцем було укладено Додаток до Договору поставки № 1512/7 від 15.12.2021, у якому сторони погодили умови поставки нафтопродуктів, а саме оливи базової марки HVI-6 у кількості 1215,385 тон на загальну суму 31 600 000,00 грн, у тому числі ПДВ 5 266 666,67 грн.
Відповідно до п. 2 Додатку, умови оплати - 100 % попередня оплата.
Згідно п. 3 Додаткової угоди, строк поставки - протягом 10 календарних днів з моменту здійснення 100% оплати товару Покупцем. У разі неможливості здійснити поставку товару протягом 10 календарних днів з дати отримання попередньої оплати, Постачальник зобов`язується не пізніше 7 (семи) календарних днів повернути сплачену Покупцем суму попередньої оплати.
На виконання розділу 4 Договору поставки та п. 2 Додатку до договору поставки, ТОВ ЕКСОН ЮК (нова назва ТОВ «АЛЬГІР») було перераховано на рахунок ТОВ ЕНЕРГОМЕД+ грошові кошти - 100 % попередньої оплати за Договором у загальному розмірі 31 600 000,00 грн, що підтверджується: платіжною інструкцією № 44 від 18.02.2022 на суму 10 800 000,00 грн.; платіжною інструкцією № 45 від 18.02.2022 на суму 10 300 000,00 грн; платіжною інструкцією №46 від 18.02.2022 на суму 10 500 000,00 грн.
Таким чином, ТОВ ЕКСОН ЮК (нова назва ТОВ «АЛЬГІР») належним чином та в повному обсязі виконало свої зобов`язання за укладеним Договором поставки шляхом перерахування ТОВ ЕНЕРГОМЕД+ 100% попередньої оплати за договором у загальному розмірі 31 600 000,00 грн, що є підставою для здійснення поставки товару ТОВ ЕНЕРГОМЕД+.
Доказів виконання ТОВ ЕНЕРГОМЕД+ зобов`язання з поставки товару або здійснення повернення сплаченої ТОВ ЕКСОН ЮК (нова назва ТОВ «АЛЬГІР») попередньої оплати у встановлені додатком від 15.02.2022 до Договору поставки № 1512/7 від 15.12.2021 строки до суду не надано.
Згідно ч. ч. 1, 2 ст. 193 ГК України суб`єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов`язання належним чином відповідно до закону, інших правових актів, договору, а за відсутності конкретних вимог щодо виконання зобов`язання - відповідно до вимог, що у певних умовах звичайно ставляться. До виконання господарських договорів застосовуються відповідні положення Цивільного кодексу України з урахуванням особливостей, передбачених цим Кодексом. Кожна сторона повинна вжити усіх заходів, необхідних для належного виконання нею зобов`язання, враховуючи інтереси другої сторони та забезпечення загальногосподарського інтересу. Порушення зобов`язань є підставою для застосування господарських санкцій, передбачених цим Кодексом, іншими законами або договором.
Відповідно до ст. 629 ЦК України договір є обов`язковим до виконання.
Згідно ч. 1 ст. 526 ЦК України зобов`язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.
Відповідно до ч. 1 ст. 530 ЦК України, якщо у зобов`язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін).
Згідно ст. 610 ЦК України порушенням зобов`язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов`язання (неналежне виконання).
Відповідно до ч. 1 ст. 612 ЦК України боржник вважається таким, що прострочив, якщо він не приступив до виконання зобов`язання або не виконав його у строк, встановлений договором або законом.
Відповідно до ст. 525 Цивільного кодексу України одностороння відмова від зобов`язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом.
Згідно з ч. 2 ст. 11 Цивільного кодексу України підставами виникнення цивільних прав та обов`язків, зокрема, є договори та інші правочини.
Оскільки боржником не подано доказів оплати боргу, господарський суд прийшов до висновку про наявність ознак неплатоспроможності боржника та підстав для відкриття провадження у справі про банкрутство, введення мораторію на задоволення вимог кредиторів.
З метою виявлення кредиторів та осіб, які виявлять бажання взяти участь у санації боржника, у відповідності до ч. 9 ст. 39 Кодексу, слід оприлюднити повідомлення про відкриття провадження у справі боржника на офіційному веб - порталі судової влади України.
Зважаючи на вищеозначені положення Кодексу, у справі необхідно ввести процедуру розпорядження майном на 170 календарних днів, призначити розпорядника майна та встановити розмір грошової винагороди та джерела її сплати, вжити заходів щодо забезпечення вимог кредиторів, встановити строки подальших процесуальних дій по справі.
Що стосується призначення розпорядника майна по даній справі, то господарським судом встановлено наступне.
Господарський суд, відкриваючи провадження у справі про банкрутство (неплатоспроможність), призначає арбітражного керуючого, зазначеного в абзаці другому цього пункту, розпорядником майна або керуючим реструктуризацією.
Ініціюючим кредитором запропоновано призначити розпорядником майна боржника арбітражного керуючого Смолова К.В.
До заяви Товариства з обмеженою відповідальністю "АЛЬГІР" про відкриття провадження у справі про банкрутство додано заяву арбітражного керуючого Смолова К.В. на участь у справі про банкрутство ТОВ "ЕНЕРГОМЕД +".
Враховуючи наявність в матеріалах справи пропозиції ініціюючого кредитора щодо кандидатури арбітражного керуючого Смолова К.В. для виконання обов`язків розпорядника майна по даній справі та заяви арбітражного керуючого про згоду на участь у даній справі, Господарський суд Дніпропетровської області прийшов до висновку про необхідність призначення розпорядником майна боржника арбітражного керуючого Смолова К.В.
За положеннями статті 30 Кодексу України з процедур банкрутства арбітражний керуючий виконує повноваження за грошову винагороду (частина 1 статті 30 Кодексу).
Розмір основної грошової винагороди арбітражного керуючого за виконання ним повноважень розпорядника майна визначається в розмірі середньомісячної заробітної плати керівника боржника за останніх 12 місяців його роботи до відкриття провадження у справі, але не менше трьох розмірів мінімальної заробітної плати за кожний місяць виконання арбітражним керуючим повноважень (абзац 1 частина 2 статті 30 Кодексу).
Сплата основної винагороди арбітражного керуючого за виконання ним повноважень розпорядника майна, ліквідатора, керуючого санацією, керуючого реструктуризацією, керуючого реалізацією здійснюється за рахунок коштів, авансованих заявником (кредитором або боржником) на депозитний рахунок господарського суду, який розглядає справу, до моменту подання заяви про відновлення відкриття провадження у справі (абзац 6 частина 2 статті 30 Кодексу).
За правилами частини 8 статті 39 Кодексу України з процедур банкрутства в ухвалі про відкриття провадження у справі про банкрутство зазначається, між іншим, про встановлення розміру винагороди розпорядника майна та джерела її сплати.
Керуючись ст.ст. 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, ст.ст. 28, 30, 39, 41, 44 Кодексу України з процедур банкрутства, господарський суд, -
УХВАЛИВ:
Відкрити провадження у справі №904/4995/24 про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю "ЕНЕРГОМЕД +" (49001, м.Дніпро, вул. Святослава Хороброго, буд. 14, офіс 7, ЄДРПОУ 31761265).
Визнати грошові вимоги Товариства з обмеженою відповідальністю "АЛЬГІР" до Товариства з обмеженою відповідальністю " ЕНЕРГОМЕД +" на суму 31 600 000,00 грн. - 4 черга задоволення вимог кредиторів, на суму 102 280, 00 грн. (витрати у справі про банкрутство) - 1 черга задоволення вимог кредиторів.
Ввести мораторій на задоволення вимог кредиторів з 26.11.2024.
Ввести процедуру розпорядження майном боржника строком до 170 календарних днів, до 15.05.2025.
Розпорядником майна Товариства з обмеженою відповідальністю "ЕНЕРГОМЕД +" призначити арбітражного керуючого Смолова Костянтина Вікторовича (свідоцтво № 1894 від 21.12.2018; 49001, м. Дніпро, вул. Шевченка, буд. 59, офіс 234).
Встановити розмір грошової винагороди розпоряднику майна Смолову К.В. у розмірі трьох мінімальних заробітних плат за кожен місяць виконання нею повноважень за рахунок джерел, визначених у ч. 2 ст. 30 Кодексу України з процедур банкрутства.
Вжити заходи щодо забезпечення вимог кредиторів шляхом заборони ТОВ "ЕНЕРГОМЕД +" та власнику майна (органу, уповноваженому управляти майном) ТОВ "ЕНЕРГОМЕД +" приймати рішення щодо ліквідації, реорганізації боржника, а також відчужувати основні засоби та предмети застави Товариства з обмеженою відповідальністю "ЕНЕРГОМЕД +" (49001, м.Дніпро, вул. Святослава Хороброго, буд. 14, офіс 7, ЄДРПОУ 31761265).
З метою виявлення кредиторів боржника оприлюднити повідомлення про відкриття провадження у справі банкрутство ТОВ "ЕНЕРГОМЕД +" на офіційному веб - порталі судової влади України.
Зобов`язати розпорядника майна в строк до 15.01.2025 подати до господарського суду відомості про результати розгляду вимог кредиторів.
Призначити попереднє засідання суду на 30.01.2025 на 10:20.
Засідання відбудеться в приміщенні Господарського суду Дніпропетровської області за адресою: м. Дніпропетровськ, вул. Володимира Винниченка, 1, каб. 3-410.
Зобов`язати розпорядника майна повідомити суди (загальні, господарські та адміністративні), які розглядають позовні вимоги конкурсних кредиторів, про опублікування оголошення про порушення справи про банкрутство боржника.
Зобов`язати арбітражного керуючого не рідше одного разу на місяць надавати господарському суду (комітету кредиторів) звіт про свою діяльність з моменту призначення господарським судом.
Зобов`язати розпорядника майна підготувати та надати в межах строку процедури розпорядження майном господарському суду аналіз фінансово господарської діяльності, інвестиційного становища боржника та його становища на ринках разом з документами, що підтверджують відповідну інформацію.
Зобов`язати боржника надати розпоряднику майна необхідні документи на його вимогу для підготовки аналізу фінансово господарської діяльності, інвестиційного становища боржника та його становища на ринках.
Зобов`язати боржника надати розпоряднику майна всі необхідні документи та представити майно для проведення інвентаризації на вимогу розпорядника майна.
Зобов`язати розпорядника майна провести в строк до 26.01.2025 інвентаризацію майна боржника та надати інвентаризаційні відомості господарському суду в 10-ти денний строк після закінчення інвентаризації.
Ухвала набирає законної сили з моменту її оголошення - 26.11.2024 та може бути оскаржена в порядку та строк, встановлені ст. ст. 254-256 Господарського процесуального кодексу України.
Ухвала про відкриття провадження у справі про банкрутство не пізніше трьох днів з дня її постановлення надсилається боржнику, кредитору (кредиторам) та іншим особам, які беруть участь або мають взяти участь у цій справі (власнику майна, органу, уповноваженому управляти майном боржника, тощо), до контролюючого органу, визначеного Податковим кодексом України, місцевого загального суду, органу державної виконавчої служби, приватному виконавцю, у якого перебуває виконавче провадження на виконанні.
Суддя С.А. Примак
Суд | Господарський суд Дніпропетровської області |
Дата ухвалення рішення | 26.11.2024 |
Оприлюднено | 29.11.2024 |
Номер документу | 123336399 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Примак Сергій Анатолійович
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Примак Сергій Анатолійович
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Примак Сергій Анатолійович
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Примак Сергій Анатолійович
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Примак Сергій Анатолійович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні