ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
вул. Володимира Винниченка 1, м. Дніпро, 49027
E-mail: inbox@dp.arbitr.gov.ua, тел. (056) 377-18-49, fax (056) 377-38-63
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
27.11.2024м. ДніпроСправа № 904/3981/24
Господарський суд Дніпропетровської області у складі судді Скриннікової Н.С., розглянувши справу за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Газопостачальна компанія "Нафтогаз Трейдинг" (04116, вулиця Шолуденка, будинок 1, м. Київ, код ЄДРПОУ 42399676) до Товариства з обмеженою відповідальністю "Інвестгруп Д" (49000, вулиця Михайла Грушевського, будинок 21, квартира 4, місто Дніпро, код ЄДРПОУ 37004608) про стягнення заборгованості за договором постачання природного газу № 8121-ПСО (ТКЕ)-4 від 20.12.2022 року та штрафних санкцій в сумі 4 561 667, 95 грн.
За участі помічника, яка виконує обов`язки секретаря за дорученням судді Головаха К.К.
та представників сторін:
від позивача- Рильцова Є.Ю., адвокат
від відповідача- не з`явився
Суддя Скриннікова Н.С.
Рух справи та процесуальні дії у справі.
Товариство з обмеженою відповідальністю "Газопостачальна компанія "Нафтогаз Трейдинг" звернулось до Господарського суду Дніпропетровської області з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю "Інвестгруп Д" про стягнення заборгованості за договором постачання природного газу та штрафних санкцій в сумі 4 561 667, 95 грн. Витрати зі сплати судового збору в сумі 54 740, 02 грн. позивач просить покласти на відповідача
Позовні вимоги обґрунтовані невиконанням Відповідачем умов Договору постачання природного газу № 8121-ПСО (ТКЕ)-4 від 20.12.2022 року відносно здійснення оплати за поставлений газ.
Автоматизованою системою документообігу суду для розгляду справи визначено суддю Скриннікову Н.С., що підтверджується протоколом автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 09.09.2024р.
16.09.2024 своєю ухвалою господарський суд Дніпропетровської області прийняв позовну заяву до розгляду та відкрив провадження у справі. Вирішено здійснити розгляд за правилами загального позовного провадження. Підготовче засідання призначено 15.10.2024.
09.10.2024 від представника позивача надійшло клопотання про участь у судовому засіданні 15.10.2024 та у всіх інших засіданнях в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних.
11.10.2024 ухвалою суду задоволено частково клопотання позивача, вирішено провести призначене судове засідання 15.10.2024 року в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду, відмовлено у проведенні всіх засідань в режимі відеоконференції.
15.10.2024 представник позивача прийняв участь у підготовчому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів, відповідач не з`явився, представника не направив, клопотання про відкладення розгляду справи не заявляв, про дату та час проведення підготовчого судового засідання повідомлений належним чином, що підтверджується довідкою про доставку електронного листа.
15.10.2024 представник позивача не заперечувала проти проведення підготовчого засідання без участі відповідача.
15.10.2024 суд протокольною ухвалою у зв`язку з неявкою відповідача відклав підготовче засідання на 24.10.2024, задовольнив клопотання представника позивача про участь 24.10.2024 у підготовчому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів, зобов`язав представника позивача подати відповідне клопотання у письмовому виді.
16.10.2024 представник позивача подав клопотання про участь у підготовчому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів.
24.10.2024 представник позивача прийняв участь у підготовчому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів, відповідач не з`явився, представника не направив, клопотання про відкладення розгляду справи не заявляв, про дату та час проведення підготовчого судового засідання повідомлений належним чином, що підтверджується довідкою про доставку електронного листа.
24.10.2024 ухвалою господарського суду Дніпропетровської області закрито підготовче провадження та призначено справу до судового розгляду по суті в засіданні на 21.11.2024.
В судовому засіданні 21.11.2024 розпочато розгляд справи по суті.
У судове засідання 21.11.2024 представник відповідача не з`явився, про поважність причин відсутності суд не повідомів, представника не направив, клопотання про відкладення розгляду справи не заявляв, про дату та час проведення підготовчого судового засідання повідомлений належним чином, що підтверджується довідкою про доставку електронного листа.
Суд зазначає, що всі ухвали у цій справі, а також протоколи проведення судових засідань надіслано до електронного суду, в якому зареєстрований відповідач.
Відтак, ухвали доставлені до електронного кабінету відповідача, про що містяться у матеріалах справи довідки про доставку.
Згідно до п. 1 ч. 3 ст. 202 ГПК України, якщо учасник справи або його представник були належним чином повідомлені про судове засідання, суд розглядає справу за відсутності такого учасника справи, зокрема, у разі неявки в судове засідання учасника справи (його представника) без поважних причин або без повідомлення причин неявки.
Приймаючи до уваги, що ухвали були доставлені до його електронного кабінету, а також відсутність жодних клопотань з боку відповідача про відкладення розгляду справи, суд вважає за можливе розглянути справу без участі представника відповідача.
Під час розгляду справи по суті в судовому засіданні було заслухано вступне слово позивача, встановлено обставини справи, досліджено наявні у справі докази. Під час судових дебатів представник позивача просив задовольнити позов з підстав, викладених у заявах по суті.
У судовому засіданні 21.11.2024 у нарадчій кімнаті ухвалено судове рішення в порядку статті 240 Господарського процесуального кодексу України з оформленням вступної та резолютивної частини. Вступну та резолютивну частини рішення оголошено в судовому засіданні 21.11.2024 після виходу з нарадчої кімнати.
Стислий виклад позиції позивача
Позовні вимоги обґрунтовані неналежним виконанням Відповідачем умов Договору постачання природного газу № 8121-ПСО (ТКЕ)-4 від 20.12.2022 року в частині повної та своєчасної оплати поставленого природного газу.
Відповідно до п. 5.1 договору, споживач здійснює розрахунок за придбані обсяги природного газу в наступному порядку: - 70 % вартості фактично переданого відповідно до акту/актів приймання передачі природного газу до останнього числа місяця, наступного за місяцем, в якому було здійснено постачання газу; - остаточний розрахунок за фактично переданий відповідно до акту/актів приймання передачі природний газ - до 15 числа (включно) місяця, наступного за місяцем, в якому споживач повинен був сплатити 70% грошових коштів за відповідний розрахунковий період.
Позивач вказує, що строк виконання відповідачем своїх зобов`язань за договором зі сплати вартості поставленого природного газу є таким, що настав і відповідач порушив свої зобов`язання за договором тим, що не оплатив спожитий природний газ у встановлені строки у повному обсязі. Всього відповідач заплатив 1 126 475,47 грн. і має заборгованість у сумі 3 791 826, 25 грн.
За таких обставин, за розрахунком позивача, ТОВ «Інвестгруп Д» утворилась заборгованість перед ТОВ "Газопостачальна компанія "Нафтогаз Трейдинг" за поставлений газу у розмірі 3 791 826, 25 грн.
За прострочення виконання зобов`язання позивач нарахував до стягнення з відповідача пеню у сумі 504 306, 64 грн, три проценти річних у сумі 125 582, 91 грн та інфляційні втрати у сумі 139 952, 15 грн.
Стислий виклад позиції відповідача
Відповідач відзив на позов не подав, відповідач був належним чином повідомлений про дату, час та місце проведення судового засідання.
Суд, розглянув подані документи і матеріали, всебічно і повно з`ясував всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об`єктивно оцінив докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті
ВСТАНОВИВ:
Предметом позову є вимога про стягнення заборгованості за договором постачання природного газу на загальну суму 4 561 667, 95 грн (з урахуванням пені, 3% річних, інфляційних втрат).
Предметом доказування у цій справі є обставини, пов`язані з належним укладенням договору постачання природного газу, погодженням умов договору, строку його дії, порядку та строків наданих послуг, визначені (погоджені) сторонами договору порядок та строки оплати, підтвердження виконання зобов`язань за договором зі сторони позивача (наявність актів приймання-передачі, тощо), настання обов`язку зі сторони відповідача заплатити за поставлений газ, допущення невиконання (прострочення боржника) зобов`язань відповідачем, наявність підстав для стягнення пені, інфляційних втрат та 3% річних у заявлених до стягнення сумах.
Суд має зокрема встановити чи мали місце обставини (факти), якими обґрунтовуються вимоги позивача та якими доказами вони підтверджуються; чи є інші фактичні дані, які мають значення для вирішення справи, та докази на їх підтвердження; яку правову норму належить застосувати до цих правовідносин.
Відповідно до частини 1 статті 74 ГПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень.
Статтею 76 ГПК України встановлено, що належними є докази, на підставі яких можна встановити обставини, які входять в предмет доказування. Суд не бере до розгляду докази, які не стосуються предмета доказування (ч.1) Предметом доказування є обставини, які підтверджують заявлені вимоги чи заперечення або мають інше значення для розгляду справи і підлягають встановленню при ухваленні судового рішення.
Отже твердження позивача підлягають перевірці, а докази оцінці на предмет належності доказів і доведеності доказами тих обставин за для підтвердження яких вони подані.
Суд надав мотивовану оцінку кожного аргументу, наведеного позивачем у позові; встановив чи були і ким порушені, не визнані або оспорені права чи інтереси, за захистом яких мало місце звернення до суду, та навів мотиви такого висновку; норми права, які застосував суд, та мотиви їх застосування.
Обставини справи встановлені судом.
Між Товариством «Газопостачальна компанія «Нафтогаз Трейдинг» та Товариством "Інвестгруп Д" 20.12.2022 було укладено договір постачання природного газу № 8121-ПСО(ТКЕ)-4 (далі Договір).
Відносини, що виникли між сторонами у справі на підставі цього договору, є господарськими зобов`язаннями, тому, згідно зі ст. 4, 173-175 і ч. 1 ст.193 ГК України, до цих відносин мають застосовуватися відповідні положення Цивільного кодексу України з урахуванням особливостей передбачених Господарським кодексом України.
Пунктом 13.1 договору визначено, що даний договір набирає чинності з дати його підписання уповноваженими представниками сторін та скріплення підписів печаткою (за наявності), а в частині зобов`язань постачальника щодо передачі природного газу відповідно до п. 2.1 договору - після настання відкладальних обставин згідно зі ст. 212 Цивільного кодексу України, а саме: укладання споживачем договорів/додаткових угод (додаткових договорів) про договірне списання з поточних банківських рахунків, на які надходять кошти у вигляді плати за теплову енергію та відповідні комунальні послуги, послуги (товари), для надання (передачі) яких використовується поставлений природний газ, строком дії до повного виконання зобов`язань споживача за всіма договорами, укладеними з постачальником, до повного погашення заборгованості за такими договорами, та виконання п. 5.2 цього договору.
Договір діє до 31.03.2023 включно, а в частині розрахунків - до повного їх виконання. Продовження або припинення договору можливе за взаємною згодою сторін шляхом підписання додаткової угоди до договору.
Відповідно до пункту 1.1 договору постачальник зобов`язується поставити споживачеві, який є виробником теплової енергії в розумінні пп.1) пункту 4 Положення, природний газ, а споживач зобов`язується прийняти його та оплатити на умовах цього договору.
За цим договором може бути поставлений природний газ (за кодом згідно з УКТЗЕД 2711 21 00 00) власного видобутку (природний газ, видобутий на території України) та/або імпортований природний газ, ввезений на митну територію України (п. 1.3 договору).
Згідно з пунктом 2.1 договору постачальник передає споживачу на умовах цього договору замовлений споживачем обсяг (об`єм) природного газу у період з вересня 2022 по березень 2023 в кількості 368, 611 тис. куб. м.
Додатковою угодою № 3 від 05.04.2023 до договору сторони доповнили п. 2.1. договору наступним абзацом: У квітні 2023 постачальник передає споживачу обсяг (об`єм) природного газу відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 30.03.2023 № 277.
Додатковою угодою № 4 від 29.05.2023 до договору сторони доповнили п. 2.1. договору підпунктом 2.1.1., в якому узгодили, що постачальник передає споживачу на умовах цього договору замовлений споживачем обсяг (об`єм) природного газу у період з 01 травня 2023 по 31 серпня 2023 (включно) в кількості 1,94121 тис. куб. м.
Пунктом 3.1 договору передбачено, що постачальник передає споживачу у загальному потоці природний газ у внутрішній точці виходу з газотранспортної системи.
Право власності на природний газ переходить від постачальника до споживача після підписання актів приймання-передачі. Після переходу права власності на природний газ споживач несе всі ризики і бере на себе відповідальність, пов`язану з правом власності на природний газ.
Постачання газу за цим договором здійснюється постачальником виключно за умови включення споживача до Реєстру споживачів постачальника, розміщеного на інформаційній платформі Оператора ГТС (п. 3.2 договору).
За умовами пункту 3.5 договору приймання-передача газу, переданого постачальником споживачеві у відповідному розрахунковому періоді, оформлюється актом приймання-передачі газу.
Згідно з пунктом 4.1 договору ціна та порядок зміни ціни на природний газ, який постачається за цим договором, встановлюється наступним чином:
4.1.1. Ціна обсягів газу, визначених в пункті 2.1 цього Договору як Обсяг І (фіксований) за 1000 куб. м газу без ПДВ - 6 183,33 грн., крім того ПДВ за ставкою 20% всього з ПДВ - 7 420,00 грн;
крім того тариф на послуги транспортування природного газу для внутрішньої точки виходу з газотранспортної системи - 124,16 грн. без ПДВ, коефіцієнт, який застосовується при замовленні потужності на добу наперед у відповідному періоді нарівні 1,10 умовних одиниць, всього з коефіцієнтом - 136,576 грн., крім того ПДВ 20% - 27,315 грн., всього з ПДВ - 163,89 грн. за 1000 куб. м.
Всього ціна газу для Обсягу І (фіксований) за 1000 куб. м з ПДВ, з урахуванням тарифу на послуги транспортування та коефіцієнту, який застосовується при замовленні потужності на добу наперед, становить 7 583,89 грн.
4.1.2. Ціна обсягів газу, визначених в пункті 2.1 цього Договору як Обсяг II за 1000 куб. м газу без ПДВ - ЗІ 937,92 грн., крім того ПДВ за ставкою 20%, всього з ПДВ - 38 325,50 грн;
крім того тариф на послуги транспортування природного газу для внутрішньої точки виходу з газотранспортної системи - 124,16 грн. без ПДВ, коефіцієнт, який застосовується при замовленні потужності на добу наперед у відповідному періоді нарівні 1,10 умовних одиниць, всього з коефіцієнтом - 136,576 грн., крім того ПДВ 20% - 27,315 грн., всього з ПДВ - 163,89 грн. за 1000 куб. м.
Всього ціна газу для Обсягу II за 1000 куб. м з ПДВ, з урахуванням тарифу на послуги транспортування та коефіцієнту, який застосовується при замовленні потужності на добу наперед, становить 38 489,39 грн.
4.1.3. Ціна обсягів газу, визначених в пункті 2.1 цього Договору як Обсяг III (фіксований) за 1000 куб. м газу без ПДВ - 13 658,33 грн,, крім того ПДВ за ставкою 20%, всього з ПДВ - 16 390,00 грн;
крім того тариф на послуги транспортування природного газу для внутрішньої точки виходу з газотранспортної системи - 124.16 грн. без ПДВ, коефіцієнт, який застосовується при замовленні потужності на добу наперед у відповідному періоді чи рівні 1,10 умовних одиниць, всього з коефіцієнтом - 136,576 грн., крім того ПДВ 20% - 27,315 грн., всього з ПДВ - 163,89 грн. за 1000 куб. м.
Всього ціна газу для Обсягу ІІІ (фіксований) за 1000 куб. м з ПДВ, з урахуванням тарифу на послуги транспортування та коефіцієнту, який застосовується при замовленні потужності на добу наперед, становить 16 553,89 грн.
Загальна фактична вартість цього Договору дорівнює вартості фактично використаного за цим Договором природного газу з урахуванням вартості послуг його транспортування. (п. 4.3 договору).
Відповідно до пункту 5.1 договору оплата за природний газ за відповідний період (місяць) здійснюється споживачем виключно грошовими коштами в наступному порядку: 70% вартості фактично переданого відповідно до акта приймання-передачі природного газу до останнього числа місяця, наступного за місяцем, в якому було здійснено постачання газу; остаточний розрахунок за фактично переданий відповідно до акта приймання-передачі природний газ здійснюється до 15 числа (включно) місяця, наступного за місяцем, в якому споживач повинен був сплатити 70% грошових коштів за відповідний розрахунковий період.
У разі прострочення споживачем строків остаточного розрахунку згідно з пунктом 5.1 та/або строків оплати за пунктом 8.4 цього договору, споживач зобов`язується сплатити постачальнику 3% річних, інфляційні збитки та пеню в розмірі подвійної облікової ставки Національного банку України, що діяла у період, за який нараховується пеня, розраховані від суми простроченого платежу за кожний день прострочення (п. 7.2 договору).
Статтею 193 ГК України визначено, що суб`єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов`язання належним чином відповідно до закону та інших правових актів, договору, а за відсутності конкретних вимог - відповідно до вимог, що у певних умовах звичайно ставляться. Кожна сторона повинна вжити усіх заходів, необхідних для належного виконання нею зобов`язання, враховуючи інтереси другої сторони та забезпечення загальногосподарського інтересу.
Відповідно до ст. 525, 526 ЦК України, одностороння відмова від зобов`язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом. Зобов`язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.
Статтею 530 Цивільного кодексу України визначено, якщо у зобов`язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін).
Приписи частини 7 статті 193 Господарського кодексу України та статті 525 Цивільного кодексу України встановлюють загальне правило щодо заборони односторонньої відмови від зобов`язання або односторонньої зміни його умов, що кореспондується із вимогами статті 629 Цивільного кодексу України щодо обов`язковості договору для виконання сторонами.
Згідно зі статтею 202 Господарського кодексу України та статтею 598 Цивільного кодексу України, зобов`язання припиняються виконанням, проведеним належним чином.
На виконання умов Договору, Позивач в період з грудня 2022 по серпень 2023 (включно) передав у власність Відповідача природний газ на загальну суму 4 918 301, 72 грн. Актами приймання-передачі природного газу підтверджуються суми та період постачання природного газу: грудень 2022, акт від 31.12.2022 на суму 45 621,10 грн (обсяг ІІ); акт від 31.12.2022 на суму 1 126 475,47 грн (обсяг ІІІ); січень 2023, акт від 31.01.2023 на суму 1 207 488,37 грн (обсяг ІІІ); лютий 2023, акт від 28.02.2023 на суму 1 185 960,71 грн (обсяг ІІІ); березень 2023, акт від 31.03.2023 на суму 722 529,34 грн (обсяг ІІІ); квітень 2023, акт від 30.04.2023 на суму 126 457,30 грн (обсяг ІІ); акт від 30.04.2023 на суму 225 414,29 грн (обсяг ІІІ); травень 2023, акт від 31.05.2023 на суму 164 432,24 грн (обсяг ІІІ); червень 2023, акт від 30.06.2023 на суму 52 133,99 грн (обсяг ІІІ); липень 2023, акт від 31.07.2023 на суму 58 501,96 грн (обсяг ІІ); акт від 31.07.2023 на суму 2 666,50 грн (обсяг ІІІ); серпень 2023, акт від 31.08.2023 на суму 620,45 грн (обсяг ІІ).
Вказані акти приймання-передачі природного газу сторонами договору № 8121-ПСО (ТКЕ)-4 про постачання природного газу від 20.12.2022 підписані та скріплені печатками без зауважень.
Відповідач заплатив лише частину в сумі 1 126 475, 47 грн. від загальної вартості поставленого йому природного газу, внаслідок чого утворилась заборгованість в розмірі 3 791 826, 25 грн.
Оплата відповідачем частини заборгованості підтверджується випискою від 05.08.2024 по особовому рахунку ТОВ «Газопостачальна компанія «Нафтогаз трейдинг» за 16.02.2023.
Докази оплати відповідачем заборгованості в сумі 3 791 826, 25 грн матеріали справи не містять.
Наявність суми простроченого та несплаченого основного боргу і невиконання умов договору відповідачем стали підставою для звернення до суду позивача.
З урахуванням вищевикладеного, суд дійшов висновку, що позовна вимога позивача про стягнення з відповідача 3 791 826, 25 грн. обґрунтована та підтверджена доказами, а тому позов потрібно задовольнити повністю.
ВИСНОВКИ СУДУ
Договором є домовленість двох або більше сторін, спрямована на встановлення, зміну або припинення цивільних прав та обов`язків (ст. 626 Цивільного кодексу України).
Відповідно до ч. 1 ст. 174 Господарського кодексу України господарські зобов`язання можуть виникати з господарського договору та інших угод, передбачених законом, а також з угод, не передбачених законом, але таких, які йому не суперечать.
Договір № 8121-ПСО(ТКЕ)-4 постачання природного газу від 20.12.2022 містить всі суттєві умови відносно погодження його сторонами предмету договору, показників природного газу, порядку та умов передачі, ціни, розрахунків за природний газ, відповідальність сторін за невиконання або неналежне виконання договірних зобов`язань, строку дії договору.
Строк дії договору встановлено до 31.03.2023, з правом продовження його дії за згодою сторін, відносно розрахунків до повного виконання; додатковою угодою № 3 від 05.04.2023 строк дії договору продовжено до 30.04.2023; додатковою угодою № 4 від 29.05.2023 строк дії договору продовжено до 31.08.2023.
Суд прийняв Договір № 8121-ПСО(ТКЕ)-4, додаткові угоди № 3, № 4 та Акти приймання-передачі природного газу як належні, допустимі та достовірні докази, що підтверджують укладання договору, погодження умов постачання, ціни і порядку розрахунків за постачання природного газу та наявність заборгованості відповідача перед позивачем в сумі 3 791 826, 25 грн.
Суд встановив, що відповідач природний газ отримав, заплатив лише частину із загальної вартості поставленого газу, строк для оплати за актами приймання-передачі природного газу настали, за останнім актом від 31.08.2023 відповідач мав заплатити у строк до 15.10.2023.
Відтак на день звернення із позовом відповідач є боржником та таким, що прострочив виконання зобов`язання, а позивач є кредитором та управленою стороною у зобов`язання.
Відповідно до ст. 625 Цивільного кодексу України боржник, який прострочив виконання грошового зобов`язання на вимогу кредитора зобов`язаний сплатити суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, а також три проценти річних від простроченої суми, якщо інший розмір процентів не встановлений законом або договором.
Статтею 509 ЦК України передбачено, що зобов`язанням є правовідношення, в якому одна сторона (боржник) зобов`язана вчинити на користь другої сторони (кредитора) певну дію (передати майно, виконати роботу, надати послугу, сплатити гроші тощо) або утриматися від певної дії, а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов`язку.
Позивач заявив до стягнення пеню у сумі 504 306, 64 грн. за сукупний період з 16.02.2023 по 16.04.2024, 3% річних у сумі 125 582, 91 грн, інфляційні втрати у сумі 139 952, 15 грн.
Загальною ознакою цивільно-правової відповідальності є її компенсаторний характер. Заходи цивільно-правової відповідальності спрямовані не на покарання боржника, а на відновлення майнової сфери потерпілого від правопорушення. Одним з принципів цивільного права є компенсація майнових втрат особи, що заподіяні правопорушенням, вчиненим іншою особою.
Нарахування інфляційних втрат та 3% річних на суму боргу входять до складу грошового зобов`язання та є особливою мірою відповідальності боржника за прострочення грошового зобов`язання як спосіб захисту грошового інтересу і полягає у відшкодуванні грошових втрат кредитора від знецінення грошових коштів у наслідок інфляції та отримані компенсації за неналежне виконання зобов`язань (пост. ВП ВС від 19.06.2019 №703/2718/16, від 19.06.2019 №646/14523/15). При цьому судове рішення не породжує грошове зобов`язання і не змінює правовідносини сторін.
Розрахунок пені, 3% річних та інфляційних втрат, здійснений позивачем суд перевірив та визнав правильним.
З огляду на викладене господарський суд вирішив позов задовольнити повністю.
Судовий збір
В силу статті 129 ГПК витрати по сплаті судового збору в сумі розмірі 54 740, 02 грн покладаються на відповідача.
Керуючись положеннями Господарського Кодексу України, Цивільного кодексу України, ст. 73, 74, 123, 129, ч. 3 ст. 185, 231, 232, 233, 236-241, 326, 331 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд
ВИРІШИВ:
Задовольнити позов повністю.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Інвестгруп Д" (49000, вулиця Михайла Грушевського, будинок 21, квартира 4, місто Дніпро, код ЄДРПОУ 37004608) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "Газопостачальна компанія "Нафтогаз Трейдинг" (04116, вулиця Шолуденка, будинок 1, м. Київ, код ЄДРПОУ 42399676) суму основного боргу у розмірі 3 791 826, 25 грн, пеню у сумі 504 306, 64 грн, три проценти річних у сумі 125 582, 91 грн, інфляційні втрати у сумі 139 952, 15 грн та судовий збір у розмірі 44 817, 80 грн.
Видати наказ після набранням рішення законної сили.
Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційну скаргу на рішення суду може бути подано протягом двадцяти днів з дня складення повного судового рішення до Центрального апеляційного господарського суду.
Повний текст виготовлено 27.11.2024.
Повне рішення складено 27.11.2024
Суддя Н.С. Скриннікова
Суд | Господарський суд Дніпропетровської області |
Дата ухвалення рішення | 27.11.2024 |
Оприлюднено | 29.11.2024 |
Номер документу | 123336534 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань купівлі-продажу поставки товарів, робіт, послуг енергоносіїв |
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Скриннікова Наталя Сергіївна
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Скриннікова Наталя Сергіївна
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Скриннікова Наталя Сергіївна
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Скриннікова Наталя Сергіївна
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Скриннікова Наталя Сергіївна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні