ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
61022, м. Харків, пр. Науки, 5, тел.:(057) 702-07-99, факс: (057) 702-08-52,
гаряча лінія: (096) 068-16-02, E-mail: inbox@dn.arbitr.gov.ua,
код ЄДРПОУ: 03499901,UA368999980313151206083020649
Р І Ш Е Н Н Я
іменем України
26.11.2024 Справа №905/1153/24
Господарський суд Донецької області у складі судді Кучерявої О.О.,
розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження справу №905/1153/24
за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Газопостачальна компанія «Нафтогаз Трейдинг», м. Київ
до відповідача Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «СРІБНИЙ БРИЗ», м. Маріуполь
про стягнення 56 540,40 гривень
без виклику представників сторін
СУТЬ СПОРУ:
Товариство з обмеженою відповідальністю «Газопостачальна компанія «Нафтогаз Трейдинг» через систему «Електронний суд» звернулось до Господарського суду Донецької області з позовом до Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «СРІБНИЙ БРИЗ» про стягнення коштів у загальній сумі 56 540,40 гривень, з якої: основний борг - 36 965,12 гривень; пеня - 7 808,25 гривень; три проценти річних - 2492,76 гривень; інфляційні втрати - 9 274,27 гривень.
В обґрунтування позовних вимог позивач посилається на неналежне виконання відповідачем своїх зобов`язань за договором постачання природного газу № 4409-НГТ-6 від 15.06.2021 в частині своєчасної та повної оплати за отриманий природний газ.
Відповідно до протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 03.09.2024 для розгляду даної справи визначено суддю Кучеряву О.О.
Ухвалою суду від 06.09.2024 прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження у справі №905/1153/24, яку вирішено розглядати за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін (без проведення судового засідання). Встановлено строк сторонам для подання заяв по суті справи, доказів.
12.09.2024 через систему «Електронний суд» від представника відповідача надійшло клопотання, в якому останній просить суд розгляд справи проводити в загальному позовному провадженні з викликом сторін.
Ухвалою суду від 04.10.2024 клопотання відповідача Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «СРІБНИЙ БРИЗ» про розгляд справи в порядку загального позовного провадження залишено без задоволення.
Згідно спільного розпорядження голови та керівника апарату Господарського суду Донецької області від 25.05.2023 № 6-р, з метою недопущення випадків загрози життю, здоров`ю та безпеці відвідувачів і працівників суду, продовжено особливий режим роботи суду в умовах воєнного стану з урахуванням Рішення зборів суддів від 13.06.2022 №1, а саме: суддям та працівникам апарату суду виконання посадових обов`язків в змішаному режимі, учасникам судових засідань рекомендовано утримуватись від відвідування приміщення суду, свої процесуальні права та обов`язки реалізовувати з використанням альтернативних способів подачі документів та участі в судових засіданнях.
Постановою Кабінету Міністрів України від 04.12.2019 року № 1137 затверджено Положення про Єдиний державний вебпортал електронних послуг. Згідно із п. 3 Загальної частини Положення Портал Дія призначений для реалізації права кожного на доступ до електронних послуг та інформації про адміністративні та інші публічні послуги, звернення до органів виконавчої влади, інших державних органів, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій (у тому числі відповідно до Закону України «Про звернення громадян»), отримання інформації з національних електронних інформаційних ресурсів, яка необхідна для надання послуг, а також для проведення моніторингу та оцінки якості послуг у випадках, визначених цим Положенням.
Суд зазначає, що 06.09.2024 судом було здійснено підписку позивача та відповідача на отримання процесуальних документів електронною поштою по справі №905/1153/24, зокрема: за електронною адресою позивача: ngt@naftogaztrading.com.ua, pyasetskyi@naftogaz.com та електронною адресою відповідача: melnik83@gmail.com (вказані електронні пошти зазначені позивачем на титульному аркуші позовної заяви).
Суд вбачає за необхідне зазначити, що після підписання електронним цифровим підписом судді процесуальних документів по справі, програма «Діловодство спеціалізованого суду» направляє автоматично всім учасникам справи всі процесуальні рішення на їх електронні пошти. При цьому, відомості у програмі «Діловодство спеціалізованого суду» містяться щодо дати доставки.
Відповідно до ч. 5 ст. 176 Господарського процесуального кодексу України ухвала про відкриття провадження у справі надсилається учасникам справи, а також іншим особам, якщо від них витребовуються докази, в порядку, встановленому статтею 242 цього Кодексу, та з додержанням вимог частини четвертої статті 120 цього Кодексу.
Згідно з частиною одинадцятою статті 242 ГПК України, якщо учасник справи має електронний кабінет, суд надсилає всі судові рішення такому учаснику в електронній формі виключно за допомогою Єдиної судової інформаційно-комунікаційної системи чи її окремої підсистеми (модуля), що забезпечує обмін документами. У разі відсутності в учасника справи електронного кабінету суд надсилає всі судові рішення такому учаснику в паперовій формі рекомендованим листом з повідомленням про вручення.
Ухвала суду від 06.09.2024 про відкриття провадження у справі була доставлена до електронного кабінету позивача в підсистемі «Електронний суд» про що свідчить наявна в матеріалах справи довідка про доставку документу до електронного кабінету від 08.09.2024.
Одночасно, означена ухвала була направлена позивачу на його відому електронну адресу: ngt@naftogaztrading.com.ua, що підтверджується наявною в матеріалах справи довідкою про доставку електронного листа до електронної скриньки від 07.09.2024.
Судом встановлено, що місцезнаходженням відповідача - Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «СРІБНИЙ БРИЗ» (код ЄДРПОУ 33653500) згідно із відомостями, які містяться в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, є наступна адреса: 87525, Донецька область, місто Маріуполь, вулиця Лавицького, будинок 19.
Таким чином, останнім відомим місцезнаходженням відповідача є місто Маріуполь, яке відповідно Переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих Російською Федерацією, затвердженого наказом Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України №309 від 22.12.2022, є тимчасово окупованою Російською Федерацією територією України.
За розміщеною на офіційному веб-сайті поштового оператора АТ «Укрпошта» інформацією відділення поштового зв`язку 87525 у місті Маріуполь тимчасово не функціонує.
З метою повідомлення відповідача про розгляд справи №905/1153/24 на офіційній сторінці Господарського суду Донецької області веб-порталу «Судова влада України» (розділ «Повідомлення для учасників судового процесу, які знаходяться в зоні проведення антитерористичної операції») розміщено відповідне оголошення.
Одночасно, з метою повідомлення відповідача про розгляд справи, судом було здійснено передачу йому телефонограми на телефонний номер 067-621-00-13, що зазначений на титульному аркуші позовної заяви та у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, однак представник відповідача Мельниченко Євген Миколайович відмовився приймати телефонограму, що підтверджується телефонограмою від 09.09.2024.
З метою повторного повідомлення відповідача про розгляд справи, судом було здійснено передачу йому телефонограми на телефонний номер 067-621-00-13, що зазначений на титульному аркуші позовної заяви та у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, прийняв телефонограму представник відповідача Мельниченко Євген Миколайович, що підтверджується телефонограмою від 10.09.2024.
Одночасно, означена ухвала була направлена відповідачу на його відому електронну адресу: melnik83@gmail.com, що підтверджується наявною в матеріалах справи довідкою про доставку електронного листа до електронної скриньки від 07.09.2024.
Окрім того, ухвала суду від 06.09.2024 розміщена в ЄДРСР, який є відкритим для безоплатного цілодобового доступу на офіційному веб-порталі судової влади України (ч.1 ст.4 ЗУ «Про доступ до судових рішень»).
Суд зазначає, що станом на дату винесення цього рішення у встановлений строк відповідачем не надано відзиву на позовну заяву, про причини та/або намір вчинити відповідні дії суд не повідомив.
У разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин, суд вирішує справу за наявними матеріалами (ч.9 ст. 165 Господарського процесуального кодексу України).
Інших доказів на підтвердження своїх вимог та заперечень, а також заяв та клопотань процесуального характеру, окрім наявних в матеріалах справи, сторонами на час розгляду справи суду не надано.
Таким чином, всім учасникам справи надано можливість для висловлення своєї правової позиції по суті позовних вимог та судом дотримано, під час розгляду справи, обумовлені чинним ГПК України процесуальні строки для звернення із заявами по суті справи та іншими заявами з процесуальних питань.
Положеннями частини 8 статті 252 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що при розгляді справи у порядку спрощеного провадження суд досліджує докази і письмові пояснення, викладені у заявах по суті справи.
Дослідивши матеріали справи, суд дійшов висновку, що матеріали справи містять достатньо доказів, які мають значення для правильного вирішення спору, внаслідок чого справа може бути розглянута за наявними у справі матеріалами.
Відповідно до частини 4 статті 240 Господарського процесуального кодексу України у разі розгляду справи без повідомлення (виклику) учасників справи суд підписує рішення без його проголошення.
Рішення складено 26.11.2024 у зв`язку із веденням на території України воєнного стану та об`єктивною неможливістю розгляду справи у строк, встановлений ст.248 ГПК України, з урахуванням роботи суду в умовах воєнного стану.
Суд, розглянувши матеріали справи, всебічно і повно з`ясувавши всі фактичні обставини, об`єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті
В С Т А Н О В И В
15.06.2021 між Товариством з обмеженою відповідальністю «Газопостачальна компанія «Нафтогаз Трейдинг», ЕІС-код 56Х930000010610Х (далі - постачальник, позивач) та Об`єднанням співвласників багатоквартирного будинку «СРІБНИЙ БРИЗ», ЕІС-код 56ХQ0000X15DW008 (далі-споживач,відповідач) укладено договір постачання природного газу №4409-НГТ-6 (далі-договір), відповідно до п.1.1 якого, постачальник зобов`язується поставити споживачеві природний газ, а споживач зобов`язується прийняти його та оплатити на умовах цього договору.
Природний газ, що постачається за цим договором, використовується споживачем для власних потреб, або в якості сировини, а не для перепродажу (пункт 1.2 договору).
Відповідно до п. 1.3 договору, за цим договором може бути поставлений природний газ (за кодом згідно з УКТЗЕД 2711 21 00 00) власного видобутку (природний газ, видобутий на території України) та/або імпортований природний газ, ввезений на митну територію України.
За умовами п.2.1 договору, постачальник передає споживачу на умовах цього договору замовлений споживачем обсяг (об`єм) природного газу у період з червня 2021 року до червня 2024 року, а саме, - згідно п.п.2.1.1. договору, з червня 2021 року до червня 2022 року в кількості 38,201 тис.куб.метрів (тридцять вісім тисяч двісті один куб. метрів), в тому числі по місяцях (далі також - розрахункові періоди) (тис. куб.м.): червень 2021 - 0,707 тис.куб.м., липень 2021 - 0,634 тис.куб.м., серпень 2021 - 0,614 тис.куб.м., вересень 2021- 0,656 тис.куб.м., жовтень 2021 - 0,902 тис.куб.м., листопад 2021 - 5,063 тис.куб.м., грудень 2021 - 7,379 тис.куб.м., січень 2022 - 7,605 тис.куб.м., лютий 2022 - 6,462 тис.куб.м., березень 2022 - 5,370 тис.куб.м., квітень 2022 - 1,960 тис.куб.м., травень 2022 - 0,849 тис.куб.м., всього 38,201 тис.куб.м.
На період з червня 2022 року до червня 2023 року та на період з червня 2023 року до червня 2024 року замовлені обсяги визначаються сторонами окремими додатковими угодами до цього договору. У випадку, якщо сторони не узгодили замовлені обсяги газу на зазначені періоди та не підписали відповідні додаткові угоди, постачальник має право розірвати договір в односторонньому порядку. У такому випадку постачальник надсилає рекомендованим листом відповідне письмове повідомлення споживачу про розірвання цього договору, при цьому договір буде вважатися розірваним з дати, визначеної постачальником у такому повідомленні (п. 2.1.2 договору).
Загальний обсяг природного газу, замовлений споживачем за цим договором, складається з сум обсягів природного газу, замовлених споживачем за весь період дії договору (п.2.1.3 договору).
Споживач підтверджує, що замовлені ним обсяги природного газу, які визначені в п.2.1 цього договору повністю покриває потреби споживача у відповідному розрахунковому періоді для потреб, визначених пунктом 1.2 цього договору. Фіксований обсяг (Обсяг І) природного газу розраховується як середньо-арифметичне значення обсягу фактичного використання природного газу споживачем за останні три роки у відповідному місяці для потреб виробництва теплової енергії для надання послуг з опалення та постачання гарячої води населенню. У разі відсутності у споживача фактичних даних за будь-якими календарними місяцями (розрахунковими періодами) щодо використання природного газу для потреб виробництва теплової енергії для надання послуг з опалення та постачання гарячої води населенню протягом останніх трьох років, для розрахунку фіксованого обсягу (Обсяг І), як виняток, приймаються лише наявні дані: за два роки або за один (попередній) рік.
Відповідно до п. 2.4 договору, перегляд та коригування замовлених споживачем обсягів природного газу за цим договором може відбуватися шляхом підписання сторонами додаткової угоди, в тому числі протягом відповідного розрахункового періоду. Споживач зобов`язується самостійно контролювати обсяги використання природного газу і своєчасно обмежувати (припиняти) використання природного газу у разі перевищення замовлених обсягів або своєчасно (до кінця відповідного розрахункового періоду) надавати коригування замовлених обсягів за цим договором.
Постачальник передає споживачу у загальному потоці природний газ у внутрішній точці виходу з газотранспортної системи. Право власності на природний газ переходить від постачальника до споживача після підписання актів приймання-передачі. Після переходу права власності на природний газ споживач несе всі ризики і бере на себе відповідальність, пов`язану з правом власності на природний газ (п. 3.1 договору).
Постачання газу за цим договором здійснюється постачальником виключно за умови включення споживача до Реєстру споживачів постачальника, розміщеного на інформаційній платформі Оператора ГТС (п. 3.2 договору).
Відповідно до п.3.4 договору, постачальник із застосуванням ресурсів Інформаційної платформи Оператора ГТС та споживач здійснюють щоденний моніторинг фактично відібраного споживачем обсягу природного газу. На запит постачальника споживач надає інформацію щодо планового використання газу за розрахунковий період (місяць) в розрізі добових обсягів та до 13:00 поточної доби - оперативну інформацію щодо фактичних обсягів використання газу за минулу добу, планових обсягів використання газу на наступну добу та до 24:00 поточної доби - оперативну інформацію щодо використання газу за поточну добу.
За приписами п.3.5 договору, приймання-передача газу, переданого постачальником споживачеві у відповідному розрахунковому періоді, оформлюється актом приймання-передачі газу.
Споживач зобов`язується надати постачальнику не пізніше 5-го (п`ятого) числа місяця, наступного за розрахунковим періодом, завірену належним чином копію відповідного акту надання послуг з розподілу/транспортування газу за такий період, що складений між Оператором(ами) ГРМ та/або Оператором ГТС та споживачем, на підставі даних комерційного вузла обліку споживача, відповідно до вимог Кодексу ГТС/Кодексу ГРМ (п.3.5.1 договору).
На підставі отриманих від споживача даних та даних щодо остаточної алокації відборів споживача на Інформаційній платформі Оператора ГТС постачальник протягом 3-х (трьох) робочих днів готує на надає споживачу два примірники акту приймання-передачі за відповідний розрахунковий період (далі-акт), підписані уповноваженим представником постачальника (п.3.5.2 договору).
Споживач протягом 2-х робочих днів з дати одержання акту зобов`язується повернути постачальнику один примірник оригіналу акту, підписаний уповноваженим представником споживача, або надати в письмовій формі мотивовану відмову від його підписання (п.3.5.3 договору).
Відповідно до п.3.5.4 договору, у випадку неповернення споживачем підписаного оригіналу акту, ненадання письмової обґрунтованої відмови проти підписання акту до 15-го (п`ятнадцятого) числа місяця, наступного за розрахунковим періодом, а також у випадку розбіжностей між даними, отриманими від споживача відповідно до підпункту 3.5.1 цього пункту, та даних щодо остаточної алокації відборів споживача на Інформаційній платформі Оператора ГТС, обсяг (об`єм) спожитого газу вважається встановленим, узгодженим відповідно до даних Інформаційної платформи Оператора ГТС та переданим у власність споживачу, а вартість поставленого протягом відповідного розрахункового періоду газу розраховується з урахуванням цін, визначених в розділі 4 цього договору.
Відповідно до п. 4.1 договору, ціна та порядок зміни ціни на природний газ, який постачається за цим договором, встановлюється наступним чином:
Ціна обсягів газу, визначених в пункті 2.1 цього договору як Обсяг І (фіксований) визначається наступним чином:
Згідно до п. 4.1.1.1 договору, в період з 01.06.2021 до 31.05.2022 ціна природного газу за 1000 куб. м. газу без ПДВ - 6 183,33грн,
- крім того податок на додану вартість за ставкою 20%,
- крім того тариф на послуги транспортування природного газу для внутрішньої точки виходу з газотранспортної системи - 124,16грн. без ПДВ, коефіцієнт, який застосовується при замовленні потужності на добу наперед у відповідному періоді на рівні 1,10 умовних одиниць, всього з коефіцієнтом -136,58грн, крім того ПДВ 20% - 27,31 грн, всього з ПДВ - 163,89грн за 1000куб.м.
Всього ціна газу за 1000 куб. м. з ПДВ, з урахуванням тарифу на послуги транспортування та коефіцієнту, який застосовується при замовленні потужності на добу наперед, обсягів газу в період з 01.06.2021 до 31.05.2022 становить 7 583,89 грн.
За умовами п. 4.1.1.2 договору, в період з 01.06.2022 по 31.05.2023 ціна природного газу розраховується за формулою:
Ціна = ((Ціна Б х KNCG x КНБУ) + ПДВ, де
Ціна - ціна купівлі-продажу природного газу, гривень за 1 (одну) тис. куб. м з ПДВ;
Ціна Б - встановлюється на рівні першого року постачання природного газу з 01.06.2021 по 31.05.2022, що становить 6 183,33 грн без ПДВ.
KNCG - індекс зміни котирувань на європейському хабі NCG, визначається як: відношення поміж середньоарифметичних значень між цінами "Bid" та "Ask", в євро/МВт год, які опубліковані під заголовком "Complete European Gas prices": INCG (відповідних місяців, кварталів та сезонів за період постачання газу з 01.06.2022 по 31.05.2023) у джерелі котирувань (звіт «Argus European Natural Gas»), що визначаються за період з 01 жовтня 2021 року по 30 квітня 2022 року та середньоарифметичних значень між цінами "Bid" та "Ask", в євро/МВт год, які опубліковані під заголовком "Complete European Gas prices" NCG (відповідних місяців, кварталів та сезонів за період постачання газу з 01.06.2021 по 31.05.2022) у джерелі котирувань (звіт «Argus European Natural Gas»), що визначаються за період з 01 жовтня 2020 року по 30 квітня 2021 року.
КНБУ - Індекс зміни офіційного курсу гривні до євро, визначається як:
відношення офіційного курсу гривні до євро встановленого Національним банком України, середнього за період з 1 по 20 травня 2022 року та офіційного курсу гривні до євро, встановленого Національним банком України, середнього за період з 1 по 20 травня 2021 року.
ПДВ=20%*((ЦінаБ х KNCG x КНБУ).
До ціни газу, визначеної за наведеною формулою, додається тариф на послуги транспортування природного газу для внутрішньої точки виходу з газотранспортної системи - 124,16 грн без ПДВ, коефіцієнт, який застосовується при замовленні потужності на добу наперед у відповідному періоді на рівні 1,10 умовних одиниць, всього з коефіцієнтом - 136,58 грн, крім того ПДВ 20% -27,31 грн, всього з ПДВ - 163,89 грн за 1000 куб. м.
Відповідно до п. 4.1.1.3 договору, в період з 01.06.2023 по 31.05.2024 ціна природного газу розраховується за формулою:
Ціна = ((Ціна Б х KNCG x КНБУ) + ПДВ, де
Ціна - ціна купівлі-продажу природного газу, гривень за 1 (одну) тис. куб. м з ПДВ;
Ціна Б - встановлюється на рівні першого року постачання природного газу з 01.06.2021 по 31.05.2022, що становить 6 183,33 грн без ПДВ.
KNCG - індекс зміни котирувань на європейському хабі NCG, визначається як:
відношення поміж середньоарифметичних значень між цінами "Bid" та "Ask", в євро/МВт-год, які опубліковані під заголовком "Соmplete European Gas prices" NCG (відповідних місяців, кварталів та сезонів за період постачання газу з 01.06.2023 по 31.05.2024) у джерелі котирувань (звіт «Argus European Natural Gas»), що визначаються за період з 01 жовтня 2022 року по 30 квітня 2023 року та середньоарифметичних значень між цінами "Bid" та "Ask", в євро/МВт год, які опубліковані під заголовком "Complete European Gas prices" NCG (відповідних місяців, кварталів та сезонів за період постачання газу з 01.06.200 по 31.05.2022) у джерелі котирувань (звіт «Argus European Natural Gas»), що визначаються за період з 01 жовтня 2020 року по 30 квітня 2021 року.
КНБУ - Індекс зміни офіційного курсу гривні до євро, визначається як:
відношення офіційного курсу гривні до євро встановленого Національним банком України, середнього за період з 1 по 20 травня 2023 року та офіційного курсу гривні до євро, встановленого Національним банком України, середнього за період з 1 по 20 травня 2021 року.
ПДВ=20%*((ЦінаБ х KNCG x КНБУ).
До ціни газу, визначеної за наведеною формулою, додається тариф на послуги транспортування природного газу для внутрішньої точки виходу з газотранспортної системи - 124,16 грн без ПДВ, коефіцієнт, який застосовується при замовленні потужності на добу наперед у відповідному періоді на рівні 1,10 умовних одиниць, всього з коефіцієнтом - 136,51 грн, крім того ПДВ 20%-27,31 грн, всього з ПДВ - 163,89 грн за 1000 куб. м.
За умовами п. 4.1.2 договору, ціна обсягів газу, визначених в пункті 2.1 цього договору як Обсяг ІІ за 1000 куб. м визначається щомісячно шляхом підписання додаткової угоди на рівні середньоарифметичного значення ціни, що враховує розрахункові ціни (середньоарифметичне значення котирувань) із застосуванням коригуючого коефіцієнта 1,02, зокрема:
середньозважена ціна ресурсу для місяця постачання (наступний місяць) за результатами електронних біржових торгів на Товарній біржі "Українська енергетична біржа" за всіма договорами, умовами оплати та базисами (віртуальна торгова точка, підземні сходина газу АТ "Укртрансгаз") за період з 1 по 15 (включно) число місяця, що передує місяцю постачання, без ПДВ, у грн. за 1 тис. куб. м.;
середньоарифметична ціна UA VTP gas price (наступний місяць, МаН), шо розраховується як середньоарифметичне значення між цінами "Bid" та "Ask", опублікованими у звіті Argus European Natural Gas під заголовком "Ukraine Market Information and Prices" за період з 1 по 15 (включно) число місяця, що передує місяцю постачання, без ПДВ, у грн за 1 тис. куб. м;
середньоарифметична ціна UA VTP Gas Price (наступний місяць, Ман), шо розраховується як середньоарифметичне значення між цінами "Bid" та "Ask", опублікованими у звіті ICIS European Spot Gas Market під заголовком "UA VTP Gas Price Assessment" за перюд з 1 по 15 (включно) число місяця, що передує місяцю постачання, без ПДВ, у грн. за 1 тис. куб.м;
середньоарифметична ціна UA VTP Gas Price (наступний місяць, МаН), що розраховується як середньоарифметичне значення між цінами "Bid" та "Ask", опублікованими у звіті ExPro GasOil під заголовком "Ринок газу" за період з 1 по 15 (включно) число місяця, що передує місяцю постачання, без ПДВ, у грн. за 1 тис. куб. м.
До ціни газу, визначеної за наведеною формулою, додається тариф на послуги транспортування природного газу для внутрішньої точки виходу в газотранспортної системи - 124,16 грн без ПДВ, коефіцієнт, який застосовується при замовленні потужності на добу наперед у відповідному періоді на рівні 1,10 умовних одиниць, всього з коефіцієнтом - 136,58 грн, крім того ПДВ 20% - 27,31 грн, всього з ПДВ - 163,89 грн за 1000 куб. м.
При розрахунках ціна за 1 тис. куб. м газу округлюється до другої цифри після коми (якщо наступна за другим знаком цифра є більшою або рівною 5 (п`ять), то ця друга цифра збільшується на 1 (одиницю), якщо наступна за другим знаком цифра є меншою або рівною 4 (чотирьом), то цифра другого знаку, до якого виконується округлення, залишається без змін).
Відповідно до п. 4.1.2.1 договору, ціна для Обсягу ІІ на червень 2021 року, визначеного в пункті 2.1 цього договору, за 1000 куб.м природного газу встановлюється на рівні 9 131,24 грн без ПДВ;
крім того податок на додану вартість за ставкою 20%,
крім того тариф на послуги транспортування природного газу для внутрішньої точки виходу з газотранспортної системи - 124,16 грн без ПДВ, коефіцієнт, який застосовується при замовленні потужності на добу наперед у відповідному періоді на рівні 1,10 умовних одиниць, всього з коефіцієнтом - 136,58 грн, крім того ПДВ 20% - 27,31 грн, всього з ПДВ-163,89 грн за 1000 куб. м.
Всього ціна газу за 1000 куб.м з ПДВ, з урахуванням тарифу на послуги транспортування та коефіцієнту, який застосовується при замовленні потужності на добу наперед, для Обсягу ІІ на червень 2021 року становить 11 121,38 грн.
У разі зміни тарифу на послуги транспортування природного газу для внутрішньої точки виходу з газотранспортної системи та/або коефіцієнту, який застосовується при замовленні потужності на добу наперед у відповідному періоді, вони є обов`язковими для
сторін за цим договором з дати набрання чинності відповідних змін (п. 4.2 договору).
Загальна фактична вартість цього договору дорівнює вартості фактично використаного за цим договором природного газу з урахуванням вартості послуг його транспортування (п. 4.3 договору).
Відповідно до п. 5.1. договору, оплата за природний газ за цим договором (окрім розрахункових періодів: жовтень 2021р., жовтень 2022р., жовтень 2023р., листопад 2021р., листопад 2022р., листопад 2023р., квітень 2022р., квітень 2023р., квітень 2024р., травень 2022р., травень 2023р., травень 2024р.) здійснюється споживачем виключно грошовими коштами в наступному порядку:
- 50% вартості замовленого на відповідний розрахунковий період природного газу в обсягах, визначених в пункті 2.1. цього договору, - до 22 числа (включно) розрахункового періоду, в якому здійснюється постачання газу.
Остаточний розрахунок за фактично переданий відповідно до акту приймання-передачі природний газ здійснюється до 22 числа (включно) місяця, наступного за розрахунковим періодом. У разі відсутності акту приймання-передачі, фактична вартість використаного споживачем газу розраховується відповідно до умов підпункту 3.5.4 пункту 3.5 цього договору.
За умовами п. 5.1.1 договору, оплата за природний газ за розрахунковий період жовтень 2021р., жовтень 2022р., жовтень 2023р. здійснюється споживачем виключно грошовими коштами в наступному порядку:
- 30% вартості замовленого на відповідний розрахунковий період природного газу в обсягах, визначених в пункті 2.1 цього договору, - до 22 числа (включно) розрахункового періоду, в якому здійснюється постачання газу;
Остаточний розрахунок за фактично переданий відповідно до акту приймання-переді природний газ здійснюється до 22 числа (включно) місяця, наступного за розрахунковим періодом. У разі відсутності акту приймання-передачі, фактична вартість використаного споживачем газу розраховується відповідно до умов підпункту 3.5.4 пункту 3.5 цього договору.
За умовами п. 5.1.2 договору, оплата за природний газ за розрахунковий період листопад 2021 р., листопад 2022, листопад 2023 здійснюється споживачем виключно грошовими коштами в наступному порядку:
- 40% вартості замовленого на відповідний розрахунковий період природного газу в обсягах, визначених в пункті 2.1 цього договору, - до 22 числа (включно) розрахункового періоду, в якому здійснюється постачання газу;
Остаточний розрахунок за фактично переданий відповідно до акту приймання-передачі природний газ здійснюється до 22 числа (включно) місяця, наступного за розрахунковим періодом. У разі відсутності акту приймання-передачі, фактична вартість використаного споживачем газу розраховується відповідно до умов підпункту 3.5.4 пункту 3.5 цього договору.
Відповідно до п. 5.1.3 договору, оплата за природний газ за розрахунковий період - квітень 2022р., квітень 2023р., квітень 2024р., здійснюється Споживачем виключно грошовими коштами в наступному порядку:
- 60% вартості замовленого на відповідний розрахунковий період природного газу в обсягах, визначених в пункті 2.1 цього Договору, - до 22 числа (включно) розрахункового періоду, в якому здійснюється постачання газу;
Остаточний розрахунок за фактично переданий відповідно до акту приймання-передачі природний газ здійснюється до 22 числа (включно) місяця, наступного за розрахунковим періодом. У разі відсутності акту приймання-передачі, фактична вартість використаного споживачем газу розраховується відповідно до умов підпункту 3.5.4 пункту 3.5 цього договору.
Пунктом 5.1.4 договору передбачено, що оплата за природний газ за розрахунковий період - травень 2022р., травень 2023p. травень 2024р. здійснюється споживачем виключно грошовими коштами в наступному порядку:
- 70% вартості замовленого на відповідний розрахунковий період природного газу в обсягах, визначених в пункті 2.1 цього Договору, - до 22 числа (включно) розрахункового періоду, в якому здійснюється постачання газу;
Остаточний розрахунок за фактично переданий відповідно до акту приймання-передачі природний газ здійснюється до 22 числа (включно) місяця, наступного за розрахунковим періодом. У разі відсутності акту приймання-передачі, фактична вартість використаного споживачем газу розраховується відповідно до умов підпункту 3.5.4 пункту 3.5 цього договору.
Відповідно до п. 5.2 договору, у разі порушення споживачем умов розрахунків за поставлений природний газ оплата за природний газ за цим договором здійснюється шляхом щоденного Договірного списання банками залишку грошових коштів з банківських рахунків споживача, на які надходять кошти в оплату за послуги, для надання яких використано поставлений природний газ, на банківський рахунок постачальника.
Договірне списання (перерахування) з поточного рахунку споживача на поточний рахунок постачальника здійснюється з дати отримання банком повідомлення постачальника про порушення строків розрахунків за цим договором, на підставі відповідного договору про Договірне списання до повного виконання зобов`язань споживача в частині розрахунків за поставлений природний газ за цим договором без застосування платіжних вимог від постачальника.
Відповідно до п. 5.4 договору, оплата за природний газ здійснюється споживачем шляхом перерахування коштів на поточний рахунок постачальника, зазначений в розділі 14 цього договору. Споживач зобов`язаний своєчасно та в повному обсязі розрахуватися за поставлений природний газ відповідно до пункту 5.1 цього договору. Кошти, які надійшли від споживача, зараховуються як передоплата за умови відсутності заборгованості за попередні розрахункові періоди за цим договором.
Згідно п. 5.5 договору, у разі наявності заборгованості за минулі періоди та/або заборгованості із сплати пені, штрафів, інфляційних нарахувань, відсотків річних та судового збору сторони погоджуються, що грошова сума, яка надійшла від споживача, погашає вимоги постачальника у такій черговості незалежно від призначення платежу, визначеного споживачем: 1) у першу чергу відшкодовуються витрати постачальника, пов`язані з одержанням виконання; 2) у другу - сплачуються інфляційні нарахування, відсотки річних, пені, штрафи; 3) у третю чергу - погашається основна сума заборгованості за використаний природний газ та компенсація вартості робіт, пов`язаних з припиненням (обмеженням) газопостачання споживачу.
За умовами п. 6.2 договору, споживач зобов`язаний зокрема: - прийняти газ на умовах цього договору, своєчасно оплачувати вартість поставленого природного газу в розмірі та порядку, що передбачені цим договором; компенсувати постачальнику вартість послуг на відключення газопостачання споживачу.
Відповідно до п. 6.3 договору, постачальник має право зокрема, отримати оплату за переданий за цим договором природний газ в розмірі та строки, визначені цим договором.
За невиконання або неналежне виконання договірних зобов`язань за цим договором сторони несуть відповідальність у випадках, передбачених законодавством і цим договором (п. 7.1 договору).
За приписами п.7.2 договору, у разі прострочення споживачем оплати згідно пунктів 5.1 та/або 8.4 цього договору, він зобов`язується сплатити постачальнику пеню в розмірі подвійної облікової ставки Національного банку України, що діяла у період, за який нараховується пеня, розраховану від суми простроченого платежу за кожний день прострочення.
Збитки, завдані одній із сторін внаслідок невиконання (неналежного виконання) іншою стороною своїх зобов`язань, відшкодовуються винною у невиконанні (неналежному виконанні) стороною в порядку та розмірі, визначених цим договором та чинним законодавством України (п. 7.6 договору).
Згідно із пунктом 10.5 договору виникнення форс-мажорних обставин не є підставою для відмови споживача від сплати постачальнику вартості природного газу, поставленого до їх настання.
Строк, у межах якого сторони можуть звернутися до суду з вимогою про захист своїх прав за цим договором (строк позовної давності), у тому числі щодо стягнення основної заборгованості, пені, штрафів, інфляційних нарахувань, відсотків річних, збитків становить п`ять років (пункт 11.3 договору).
Відповідно до п. 13.1 договору, даний договір набирає чинності з дати його укладання і діє до « 30» червня 2024 р. включно, а в частині розрахунків - до повного їх виконання. Продовження або припинення договору можливе за взаємною згодою сторін шляхом підписання додаткової угоди до договору.
За умовами п. 13.4 договору, сторони погодили такий порядок внесення змін до цього договору: усі зміни і доповнення до цього договору оформлюються письмово у формі додаткової угоди про внесення змін до цього договору та підписуються уповноваженими представниками сторін, крім випадків, зазначених у пунктах 13.5 та 13.6 цього договору.
Як вбачається з наданої до матеріалів справи копії договору про постачання природного газу №4409-НГТ-6 від 15.06.2021, договір підписаний сторонами та скріплений їх печатками, що, за умовами цього договору, свідчить про набрання ним чинності, що також не оспорювалось сторонами в ході розгляду справи.
01.10.2021 між Товариством з обмеженою відповідальністю «Газопостачальна компанія «Нафтогаз Трейдинг», ЕІС-код 56Х930000010610Х (далі - постачальник, позивач) та Об`єднанням співвласників багатоквартирного будинку «СРІБНИЙ БРИЗ», ЕІС-код 56ХQ0000X15DW008 (далі - споживач, відповідач) укладено Додаткову угоду №1 до договору постачання природного газу №4409-НГТ-6 від 15 червня 2021 (далі-додаткова угода №1).
Пунктом 7 додаткової угоди № 1, сторони узгодили, що в підпункті 4.1.1.1 пункту 4.1 Розділу 4 «Ціна природного газу» в першому і четвертому абзацах після дати 31.05.2022 додати слово «включно».
В підпункті 4.1.1.2 пункту 4.1 Розділу 4 «Ціна природного газу» після дати 31.05.2023 додати слово «включно» (п. 8 додаткової угоди №1).
В підпункті 4.1.1.3 пункту 4.1 Розділу 4 «Ціна природного газу» після дати 31.05.2024 додати слово «включно» (п. 9 додаткової угоди №1).
По тексту пункту 4.1 Розділу 4 «Ціна природного газу» цифри 136,58 та 27.31 замінити відповідно на цифри 136,576 та 27,315 (п. 10 додаткової угоди №1).
За умовами п. 11 додаткової угоди №1, викласти пункт 5.1. Розділу 5 «Порядок та умови проведення розрахунків» у наступній редакції: « 5.1. Оплата за природний газ за розрахунковий період здійснюється споживачем виключно грошовими коштами в наступному порядку:
- 70% вартості фактично переданого відповідно до акту приймання-передачі природного газу - до останнього числа місяця, наступного за місяцем, в якому було здійснено постачання газу.
Остаточний розрахунок за фактично переданий відповідно до акту приймання-передачі природний газ здійснюється до 15 числа (включно) місяця, наступного за місяцем у якому споживач повинен був сплатити 70% грошових коштів за відповідний розрахунковий період. У разі відсутності акту приймання-передачі, фактична вартість використаного споживачем газу розраховується відповідно до умов підпункту 3.5.4 пункту 3.5 цього договору».
Підпункти 5.1.1, 5.1.2, 5.1.3, 5.1.4 Розділу 5 «Порядок та умови проведення розрахунків» виключити (п. 12 додаткової угоди № 1).
Відповідно до п.18 додаткової угоди №1, викласти пункт 7.2 Розділу7 «Відповідальність сторін» у наступній редакції: « 7.2 У разі прострочення споживачем строків остаточного розрахунку згідно пункту 5.1 та/або строків оплати за пунктом 8.4 цього договору, споживач зобов`язується сплатити постачальнику 3% річних, інфляційні збитки та пеню в розмірі подвійної облікової ставки Національного банку України, що діяла у період, за який нараховується пеня, розраховані від суми простроченого платежу за кожний день прострочення.»
Як вбачається з наданої до матеріалів справи копії Додаткової угоди № 1 до договору про постачання природного газу №4409-НГТ-6 від 15.06.2021, додаткова угода підписана сторонами та скріплена їх печатками, що, за умовами цього договору, свідчить про набрання нею чинності, що також не оспорювалось сторонами в ході розгляду справи.
30.12.2021 між Товариством з обмеженою відповідальністю «Газопостачальна компанія «Нафтогаз Трейдинг», ЕІС-код 56Х930000010610Х (далі - постачальник, позивач) та Об`єднанням співвласників багатоквартирного будинку «СРІБНИЙ БРИЗ», ЕІС-код 56ХQ0000X15DW008 (далі-споживач, відповідач) укладено Додаткову угоду №2 до договору постачання природного газу №4409-НГТ-6 від 15 червня 2021 (далі-додаткова угода №2).
Відповідно до п. 1 додаткової угоди № 2 сторони погодили викласти з 01 грудня 2021 року таблицю, наведену в підпункті 2.1.1 пункту 2.1 Розділу 2 «Кількість та фізико-хімічні показники природного газу» Договору в частині розрахунковий період з грудня 2021 року до червня 2022 року у наступній редакції: грудень 2021 - 8,100 тис.куб.м., січень 2022 - 8,000 тис.куб.м., лютий 2022 - 6,800 тис.куб.м., березень 2022 - 6,400 тис.куб.м., квітень 2022 - 2,200 тис.куб.м., травень 2022 - 0,900 тис.куб.м., всього 32,400 тис.куб.м.
Відповідно до п. 3 додаткової угоди № 2 сторони погодили викласти з 01 грудня 2021 року пункт 2.4 Розділу 2 «Кількість та фізико-хімічні показники природного газу» договору у наступній редакції: « 2.4 Перегляд та коригування замовлених споживачем обсягів природного газу за цим договором може відбуватися шляхом підписання сторонами додаткової угоди, в тому числі протягом відповідного розрахункового періоду. Споживач зобов`язується самостійно контролювати обсяги використання природного газу і своєчасно обмежувати (припиняти) використання природного газу у разі перевищення замовлених обсягів або своєчасно (до кінця відповідного розрахункового періоду) надавати коригування постачальнику для оформлення відповідну додаткову угоду на коригування замовлених обсягів за цим договором.»
За умовами п. 4 додаткової угоди № 2, викласти пункт 3.5 Розділу 3 «Порядок та умови передачі природного газу» Договору у наступній редакції: Приймання-передача газу, переданого постачальником споживачеві у відповідному розрахунковому періоді, оформлюється окремими актами приймання-передачі газу: акт приймання-передачі Обсягу І та акт приймання-передачі Обсягу П. Споживач в актах приймання-передачі природного газу, зазначає виключно той обсяг який відповідає обсягам газу, які були використані споживачем в той період (періоди), коли споживач був включений постачальником до свого Реєстру, з урахуванням положень пунктів 3.2 та 3.3 даного договору.
Споживач зобов`язується надати постачальнику не пізніше 7 числа місяця, наступного за розрахунковим періодом (п.3.5.1 договору):
- Копію акту про надання послуг з розподілу природного газу за розрахунковий період, складеного між споживачем та оператором ГРМ (зазначеним в пункті 1.5 цього Договору),
- Інформацію за підписом уповноваженої особи споживача стосовно обсягів природного газу, використаних виключно в періоді (періодах) розрахункового періоду, коли він був включений до Реєстру споживачів постачальника (відповідно до пунктів 3.2 та 3.3 цього Договору), з розбивкою цих обсягів природного газу на Обсяг І та Обсяг ІІ. Цю розбивку споживач розраховує самостійно, несе повну відповідальність за достовірність наданої інформації. Зазначена інформація не підлягає перевірці з боку постачальника і приймається постачальником як підтвердження фактично використаних споживачем Обсягу І та Обсягу ІІ в розрахунковому періоді;
- Підписані споживачем по два примірники актів приймання-передачі природного газу окремо для Обсягу І та Обсягу ІІ. В актах зазначаються фактичні обсяги використаного у розрахунковому періоді природного газу (відповідно Обсяг І та Обсяг ІІ), їх фактична ціна та вартість. Якщо споживач фактично використовує природний газ виключно для забезпечення опалення та постачання гарячої води до квартир співвласників і не забезпечує за рахунок природного газу опалення та постачання гарячої води до нежитлових приміщень, він оформлює акт приймання-передачі лише на Обсяг І і надає його постачальнику у двох примірниках. Фактично використані обсяги газу можуть відрізнятися від замовлених (зазначених в п.2.1) як в меншу, так і в більшу сторони.
3.5.2. Постачальник не пізніше 10 числа місяця, наступного за розрахунковим періодом повертає Споживачу по одному примірнику оригіналів актів приймання-передачі природного газу, підписаних уповноваженим представником та скріплених печаткою. У разі не підписання постачальником актів/акту приймання-передачі природного газу постачальник письмово повідомляє споживача про причини такого не підписання.
3.5.3 споживач підтверджує, що підписаний сторонами акт/акти приймання-передачі газу за розрахунковий період свідчить про повне виконання постачальником своїх зобов`язань за цим договором в частині постачання природного газу у відповідному розрахунковому періоді.
3.5.4 у випадку ненадання/несвоєчасного надання актів/акту, зазначених в підпункті 3.5.1 договору, а також у випадку розбіжностей між даними, отриманими від споживача відповідно до підпункту 3.5.1 цього пункту, та даних щодо остаточної алокації відборів споживача на Інформаційній платформі Оператора ГТС обсяг (об`єм) спожитого газу вважається встановленим, узгодженим відповідно до даних Інформаційної платформи Оператора ГТС та переданим у власність споживачу, а вартість поставленого протягом відповідного розрахункового періоду газу розраховується з урахуванням цін, визначених в розділі 4 цього Договору. Розподілення фактично використаного загального обсягу на Обсяг І Обсяг ІІ здійснюється прямопропорційно розподілу обсягів, зазначених на відповідний розрахунковий період в пункті 2.1 цього Договору».
Відповідно до п. 5 додаткової угоди № 2, в підпункті 4.1.1 пункту 4.1 Розділу 4 «Ціна природного газу» цього договору слово «(фіксований)» виключити.
За умовами п. 6 додаткової угоди № 2, пункти 5.2. та 5.7. Розділу 5. «Порядок та умови проведення розрахунків» договору не застосовуються сторонами на період з 01.12.2021 до 01.05.2022 року.
Як вбачається з наданої до матеріалів справи копії Додаткової угоди № 2 до договору про постачання природного газу №4409-НГТ-6 від 15.06.2021, додаткова угода підписана сторонами та скріплена їх печатками.
20.01.2022 між Товариством з обмеженою відповідальністю «Газопостачальна компанія «Нафтогаз Трейдинг», ЕІС-код 56Х930000010610Х (далі - постачальник, позивач) та Об`єднанням співвласників багатоквартирного будинку «СРІБНИЙ БРИЗ», ЕІС-код 56ХQ0000X15DW008 (далі - споживач, відповідач) укладено Додаткову угоду № 4 до договору постачання природного газу №4409-НГТ-6 від 15 червня 2021 (далі-додаткова угода № 4).
Відповідно до п. 1 додаткової угоди № 4 сторони погодили викласти пункт 5.1. Розділу 5 «Порядок та умови проведення розрахунків» цього договору у наступній редакції:
« 5.1 Оплата за природний газ за розрахунковий період здійснюється споживачем виключно грошовими коштами в наступному порядку:
5.1.1 Оплата вартості обсягу природного газу, що фактично був переданий постачальником у розрахунковому періоді відповідно до акту/актів приймання-передачі природного газу, окрім Обсягу І (фіксованого), здійснюється споживачем в повному об`ємі (100% вартості) до 25 числа місяця, наступного за розрахунковим періодом, в якому було здійснено постачання газу;
5.1.2 Оплата 70% вартості фактично переданого відповідно до акту приймання-передачі природного газу Обсягу І (фіксованого) здійснюється споживачем до останнього числа місяця, наступного за розрахунковим періодом, в якому було здійснено постачання газу.
5.1.3 Остаточний розрахунок за фактично переданий у розрахунковому періоді природний газ здійснюється до 15 числа (включно) місяця, наступного за місяцем, в якому споживач повинен був сплатити 70% вартості фактично переданого природного газу Обсягу І (фіксованого).
5.1.4 У разі відсутності акту/актів приймання-передачі, фактична вартість переданого споживачу природного газу розраховується відповідно до умов підпункту 3.5.4 пункту 3.5 цього Договору.»
За умовами п. 3 додаткової угоди № 4 дана Додаткова угода складена у двох примірниках, по одному для кожної із Сторін, які мають однакову юридичну силу, набуває чинності з дати підписання уповноваженими представниками Сторін та в скріплення підпису Постачальника печаткою.
На виконання умов договору протягом червня 2021 року - лютого 2022 року позивач поставив відповідачу природний газ, що підтверджується актами приймання-передачі природного газу, зокрема:
- відповідно до акту приймання-передачі природного газу від 30.06.2021 обсяг споживання у червні 2021 року становить 0,22152 тис. куб. м. на загальну суму 1 679,99 грн з ПДВ;
- відповідно до акту приймання-передачі природного газу від 31.07.2021 обсяг споживання у липні 2021 року становить 0,50300 тис. куб. м. на загальну суму 3 814,69 грн з ПДВ;
- відповідно до акту приймання-передачі природного газу від 31.08.2021 обсяг споживання у серпні 2021 року становить 0,50000 тис. куб. м. на загальну суму 3 791,95 грн з ПДВ;
- відповідно до акту приймання-передачі природного газу від 30.09.2021 обсяг споживання у вересні 2021 року становить 0,51100 тис. куб. м. на загальну суму 3 875,37 грн з ПДВ;
- відповідно до акту приймання-передачі природного газу від 31.10.2021 обсяг споживання у жовтні 2021 року становить 0,90200 тис. куб. м. на загальну суму 6 840,66 грн з ПДВ;
- відповідно до акту приймання-передачі природного газу від 31.10.2021 обсяг ІІ споживання у жовтні 2021 року становить 0,51300 тис. куб. м. на загальну суму 12 790,98 грн з ПДВ;
- відповідно до акту приймання-передачі природного газу від 30.11.2021 обсяг споживання у листопаді 2021 року становить 4,11800 тис. куб. м. на загальну суму 31 230,44 грн з ПДВ;
- відповідно до акту приймання-передачі природного газу від 31.12.2021 обсяг споживання у грудні 2021 року становить 6,41100 тис. куб. м. на загальну суму 48 620,31 грн з ПДВ;
- відповідно до акту приймання-передачі природного газу від 31.01.2022 обсяг споживання у січні 2022 року становить 7,41000 тис. куб. м. на загальну суму 56 196,62 грн з ПДВ;
- відповідно до акту приймання-передачі природного газу від 28.02.2022 обсяг споживання у лютому 2022 року становить 4,8813 тис. куб. м. на загальну суму 37 019,23 грн з ПДВ.
Судом встановлено, що акти приймання-передачі природного газу за червень 2021 року-січень 2022 року підписані та скріплені печаткою відповідача, акт приймання-передачі природного газу за лютий 2022 року відповідачем не підписаний.
В матеріалах справи міститься Інформація ТОВ «Оператор газотранспортної системи України», відповідно до якої, зокрема, споживач з ЕІС-код 56ХQ0000X15DW008 закріплений в реєстрі споживачів постачальника ТОВ «ГК «Нафтогаз Трейдинг». Обсяг природного газу, використаний споживачем з ЕІС-код 56ХQ0000X15DW008 у період з 01.02.2022 по 25.02.2022 внесено в алокацію постачальника ТОВ «ГП «Нафтогаз Трейдинг» (EIC - код 56Х930000010610Х) становить: з 01.02.2022 по 25.02.2022 - 4 881,30 м3.
Позивач вважає, що споживачем за договором в період лютий 2022 року не підписано акт приймання-передачі природного газу у зв`язку з чим, враховуючи дані Інформаційної платформи щодо об`ємів спожитого природного газу є встановленими, а вартість природного газу визначена з урахуванням ціни такого газу, що передбачена умовами Договору.
Позивач у позовній заяви зазначив, що відповідач частково здійснив оплату спожитого природного газу, не сплачений залишок боргу за використаний природний газ у лютому 2022 року складає у розмірі 36 965,12 гривень. Позивачем в якості доказів часткової оплати відповідачем за спожитий природний газ надана інформація АТ «Державний ощадний банк України» щодо підтвердження оплат.
Оскільки відповідачем обов`язок щодо повної оплати вартості поставленого природного газу не виконано, позивач звернувся з даним позовом до суду про стягнення з відповідача основного боргу у сумі 36 965,12 гривень; пені у сумі 7 808,25 гривень; три проценти річних у сумі 2 492,76 гривень; інфляційних втрат у сумі 9 274,27 гривень.
Виходячи з принципу повного, всебічного та об`єктивного розгляду всіх обставин справи, суд вважає вимоги позивача до відповідача такими, що підлягають задоволенню частково, враховуючи наступне.
Частинами 1 та 2 статті 509 Цивільного кодексу України встановлено, що зобов`язанням є правовідношення, в якому одна сторона (боржник) зобов`язана вчинити на користь Другої сторони (кредитора) певну дію (передати майно, виконати роботу, надати послугу, сплатити гроші тощо) або утриматися від певної дії, а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов`язку. Зобов`язання виникають з підстав, встановлених статтею 11 цього Кодексу.
Пунктом 1 частини 2 статті 11 Цивільного кодексу України передбачено, що підставами виникнення цивільних прав та обов`язків, зокрема, є договори та інші правочини.
В силу положень статті 626 Цивільного кодексу України, договором є домовленість двох або більше сторін, спрямована на встановлення, зміну або припинення цивільних прав та обов`язків.
Судом встановлено, що між позивачем та відповідачем укладено Договір постачання природного газу №4409-НГТ-6 від 15.06.2021, відповідно до якого позивач зобов`язався поставити відповідачу природний газ, а відповідач зобов`язався оплатити його на умовах цього договору.
Статтею 712 Цивільного кодексу України передбачено, що за договором поставки продавець (постачальник), який здійснює підприємницьку діяльність, зобов`язується передати у встановлений строк (строки) товар у власність покупця для використання його у підприємницькій діяльності або в інших цілях, не пов`язаних з особистим, сімейним, домашнім або іншим подібним використанням, а покупець зобов`язується прийняти товар і сплатити за нього певну грошову суму. До договору поставки застосовуються загальні положення про купівлю-продаж, якщо інше не встановлено договором, законом або не випливає з характеру відносин сторін. Законом можуть бути передбачені особливості регулювання укладення та виконання договорів поставки, у тому числі договору поставки товару для державних потреб.
Відповідно до статті 655 Цивільного кодексу України за договором купівлі-продажу одна сторона (продавець) передає або зобов`язується передати майно (товар) у власність другій стороні (покупцеві), а покупець приймає або зобов`язується прийняти майно (товар) і сплатити за нього певну грошову суму.
Покупець зобов`язаний оплатити товар після його прийняття або прийняття товаророзпорядчих документів на нього, якщо договором або актами цивільного законодавства не встановлений інший строк оплати товару (ч.1 ст.692 ЦК України).
Правовідносини, які виникають між постачальниками та споживачами природного газу, з урахуванням їх взаємовідносин з операторами газорозподільної системи газотранспортної системи (далі-Оператори ГРМ/ГТС), регулюються Правилами постачання природного газу, затвердженими постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (далі-НКРЕКП) від 30.09.2015 №2496.
Пунктами 27, 31, 37 ч. 1 ст. 1 ЗУ «Про ринок природного газу» визначено, що природний газ, нафтовий (попутний) газ, газ (метан) вугільних родовищ та газ сланцевих товщ, газ колекторів щільних порід, газ центрально-басейнового типу (далі - природний газ) - суміш вуглеводнів та невуглеводневих компонентів, що перебуває у газоподібному стані за стандартних умов (тиск - 760 міліметрів ртутного стовпа і температура - 20 градусів за Цельсієм) і є товарною продукцією; постачальником природного газу є суб`єкт господарювання, який на підставі ліцензії здійснює діяльність із постачання природного газу; споживачем є фізична особа, фізична особа-підприємець або юридична особа, яка отримує природний газ на підставі договору постачання природного газу з метою використання для власних потреб, а не для перепродажу, або використання в якості сировини.
Постачання природного газу згідно з ч. ч. 1- 3 ст. 12 ЗУ «Про ринок природного газу» здійснюється відповідно до договору, за яким постачальник зобов`язується поставити споживачеві природний газ належної якості та кількості у порядку, передбаченому договором, а споживач зобов`язується оплатити вартість прийнятого природного газу в розмірі, строки та порядку, передбачених договором. Якість та інші фізико-хімічні характеристики природного газу визначаються згідно із встановленими нормативно-правовими актами. Постачання природного газу здійснюється за цінами, що вільно встановлюються між постачальником та споживачем, крім випадків, передбачених цим Законом. Права та обов`язки постачальників і споживачів визначаються цим Законом, Цивільним і Господарським кодексами України, правилами постачання природного газу, іншими нормативно-правовими актами, а також договором постачання природного газу.
Відповідно до п.3 розділу І Правил, постачання природного газу споживачу здійснюється на підставі договору постачання природного газу між постачальником та споживачем, який укладається відповідно до вимог цих Правил, та після включення споживача до Реєстру споживачів постачальника в інформаційній платформі Оператора ГТС у відповідному розрахунковому періоді в порядку, визначеному Кодексом газотранспортної системи.
Відповідно, до пункту 1 глави 5 розділу IV Кодексу газотранспортної системи (далі - Кодекс ГТС), затвердженого постановою НКРЕКП від 30.09.2015 №2493, постачання природного газу споживачу здійснюється на підставі договору постачання природного газу між постачальником та споживачем, який укладається відповідно до Правил постачання природного газу, та за умови включення споживача до Реєстру споживачів постачальника в інформаційній платформі у відповідному розрахунковому періоді. Постачальник, крім постачальника "останньої надії", не має права реєструвати споживача у власному Реєстрі споживачів постачальника в розрахунковому періоді, не погодженому зі споживачем.
Пунктом 3 розділу ІІ Правил постачання природного газу встановлено, що реєстрація споживача у реєстрі споживачів постачальника на інформаційній платформі Оператора ГТС здійснюється постачальником на період дії укладеного договору постачання природного газу в частині його обов`язку постачати природний газ споживачу.
Постачальник має право оперативно контролювати обсяг споживання природного газу споживачем, використовуючи інформаційну платформу Оператора ГТС або інформацію споживача, а також шляхом самостійного контролю обсягів споживання природного газу на об`єкті споживача (абз.2 п.11 розділу ІІ Правил).
Відповідно до п.12 розділу II Правил постачання природного газу, за підсумками розрахункового періоду, споживач до 05 числа місяця, наступного за розрахунковим, зобов`язаний надати діючому постачальнику копію відповідного акту про фактичний об`єм (обсяг) розподіленого (протранспортованого) природного газу споживачу за розрахунковий період, що складений між Оператором ГРМ/ГТС та споживачем, відповідно до вимог Кодексу газотранспортної системи/Кодексу газорозподільних систем.
На підставі отриманих від споживача даних та/або даних Оператора ГТС, постачальник протягом трьох робочих днів готує та надає споживачу два примірники акту приймання-передачі природного газу за розрахунковий період, підписані уповноваженим представником постачальника.
Споживач протягом двох днів з дати одержання акту приймання-передачі природного газу зобов`язується повернути постачальнику один примірник оригіналу акту приймання-передачі природного газу, підписаний уповноваженим представником споживача, або надати в письмовій формі мотивовану відмову від підписання акту приймання-передачі природного газу.
Також, абз.5 п.12 розділу II Правил постачання природного газу визначено, що у випадку відмови від підписання акту приймання-передачі природного газу розбіжності підлягають урегулюванню відповідно до договору, або в судовому порядку. До прийняття рішення судом вартість поставленого природного газу встановлюється відповідно до даних постачальника.
У п.п.19, 20 Правил постачання природного газу визначено, що постачальник зобов`язаний забезпечувати постачання природного газу на умовах, визначених договором постачання природного газу, а споживач - своєчасно та в повному обсязі сплачувати за поставлений природний газ на умовах, визначених договором.
Суб`єкти господарювання повинні виконувати господарські зобов`язання належним чином, відповідно до закону, інших правових актів, договору (частина перша статті 193 Господарського кодексу України).
Відповідно до статті 526 Цивільного кодексу України зобов`язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться. Одностороння відмова від зобов`язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом (стаття 525 Цивільного кодексу України).
Договір є обов`язковим для виконання сторонами (стаття 629 Цивільного кодексу України).
Якщо у зобов`язанні встановлений строк його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (стаття 530 Цивільного кодексу України).
Положеннями статті 692 Цивільного кодексу України врегульовано порядок оплати товару за договорами купівлі-продажу, який згідно з частиною 2 статті 712 ЦК України застосовується також до договорів поставки. Зокрема, покупець зобов`язаний оплатити товар після його прийняття або прийняття товаророзпорядчих документів на нього, якщо договором або актами цивільного законодавства не встановлений інший строк оплати товару.
Покупець зобов`язаний оплатити товар за ціною, встановленою у договорі купівлі-продажу, або, якщо вона не встановлена у договорі і не може бути визначена виходячи з його умов, - за ціною, що визначається відповідно до статті 632 цього Кодексу, а також вчинити за свій рахунок дії, які відповідно до договору, актів цивільного законодавства або вимог, що звичайно ставляться, необхідні для здійснення платежу (частина 1 статті 691 ЦК України).
Судом встановлено, що відповідачу на інформаційній платформі Оператора ГТС України присвоєно в EIC-код 56ХQ0000X15DW008, постачальником визначено Товариство з обмеженою відповідальністю «Газопостачальна компанія «Нафтогаз Трейдинг».
Як встановлено судом, відповідачем отримано природний газ за договором №4409-НГТ-6 від 15.06.2021 у червні 2021 року-лютому 2022 року на загальну суму 205 860,24 гривень з ПДВ, на підтвердження чого позивач надав акти приймання-передачі природного газу.
Відповідно до підпункту 19 пункту 1 статті 1 Закону України «Про ринок природного газу» Оператор газотранспортної системи (Оператор ГТС) - суб`єкт господарювання, який на підставі ліцензії здійснює діяльність із транспортування природного газу газотранспортною системою на користь третіх осіб (замовників).
24.12.2019 Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, прийнято постанову № 3011 «Про видачу ліцензії з транспортування природного газу ТОВ «Оператор ГТС України», на право провадження господарської діяльності з транспортування природного газу Товариству з обмеженою відповідальністю «Оператор газотранспортної системи України» (03065, м. Київ, проспект Гузара Любомира, 44, код ЄДРПОУ 42795490) .
Правове регулювання технічних, організаційних, економічних та правових засад функціонування газотранспортної системи України здійснюється Кодексом Газотранспортної системи, затвердженим постановою НКРЕКП від 30.09.2015, зареєстрованою в Міністерстві юстиції України 06.11.2015 за № 1378/27823 (далі - «Кодекс ГТС»),
Відповідно до положень п. 5 глави 1 розділу 1 Кодексу ГТС: - інформаційна платформа - електронна платформа у вигляді веб-додатка в мережі Інтернет, функціонування та керування якою забезпечується оператором газотранспортної системи, яка використовується для забезпечення надання послуг транспортування природного газу відповідно до вимог цього Кодексу.
Згідно з п. 5 гл. 3 розд. IV Кодексу ГТС, оператор газотранспортної системи виконує функції адміністратора інформаційної платформи.
Отже, суб`єкти ринку природного газу (в даному випадку позивач та відповідач, як продавець та покупець природного газу відповідно), користуються ресурсами інформаційної платформи, адміністратором якої є оператор ГТС.
Інформаційна платформа має бути доступною всім суб`єктам ринку природного газу та операторам торгових платформ у межах їх прав, визначених цим Кодексом, для забезпечення ними дій, пов`язаних із укладанням угод за короткостроковими стандартизованими продуктами, замовленням, наданням та супроводженням послуг транспортування природного газу, у тому числі для подання номінацій/реномінацій, перевірки величин грошових внесків (фінансової гарантії), а також інших дій, передбачених цим Кодексом.
Відповідно до п. 2 гл.3 розд. IV Кодексу ГТС, для вчинення вищезазначених дій веб-додаток інформаційної платформи має бути доступним у мережі Інтернет цілодобово, сім днів на тиждень.
Таким чином, позивач, як суб`єкт ринку природного газу має право доступу до інформаційної платформи у межах прав на перегляд відображених відомостей.
Згідно із пунктом 3.5 договору в редакції Додаткової угоди №2 до договору, сторони передбачили, що приймання-передача газу, переданого постачальником споживачеві у відповідному розрахунковому періоді, оформлюється окремими актами приймання-передачі газу: акт приймання-передачі Обсягу І та акт приймання-передачі Обсягу П. Споживач в актах приймання-передачі природного газу, зазначає виключно той обсяг який відповідає обсягам газу, які були використані споживачем в той період (періоди), коли споживач був включений постачальником до свого Реєстру, з урахуванням положень пунктів 3.2 та 3.3 даного договору.
Підпунктом 3.5.1 договору, передбачено, що Споживач зобов`язаний надати постачальнику не пізніше 7 числа місяця, наступного за розрахунковим періодом, зокрема: копію акту про надання послуг з розподілу природного газу за розрахунковий період, складеного між споживачем та оператором ГРМ; інформацію стосовно обсягів природного газу в розрахункові періоди з відповідною розбивкою цих обсягів; підписані споживачем по два примірники актів приймання-передачі природного газу окремо для Обсягу І та Обсягу ІІ.
При цьому, відповідно до вказаного вище пункту, споживач зобов`язується самостійно розраховувати розбивку обсягів природного газу на Обсяг І та Обсяг ІІ відповідно до інформації про обсяги природного газу за розрахункові періоди
В свою чергу, відповідно до пункту 3.5.2 договору, постачальник не пізніше 10 числа місяця, наступного за розрахунковим періодом повертає Споживачу по одному примірнику оригіналів актів приймання-передачі природного газу, підписаних уповноваженим представником та скріплених печаткою.
У випадку ненадання/несвоєчасного надання актів/акту, зазначених в підпункті 3.5.1 договору, а також у випадку розбіжностей між даними, отриманими від споживача відповідно до підпункту 3.5.1 цього пункту, та даних щодо остаточної алокації відборів споживача на Інформаційній платформі Оператора ГТС обсяг (об`єм) спожитого газу вважається встановленим, узгодженим відповідно до даних Інформаційної платформи Оператора ГТС та переданим у власність споживачу, а вартість поставленого протягом відповідного розрахункового періоду газу розраховується з урахуванням цін, визначених в розділі 4 цього Договору. Розподілення фактично використаного загального обсягу на Обсяг І Обсяг ІІ здійснюється прямопропорційно розподілу обсягів, зазначених на відповідний розрахунковий період в пункті 2.1 цього Договору» (п.п.3.5.4 договору в редакції Додаткової угоди №2).
Акти приймання-передачі природного газу за червень 2021 року - січень 2022 року підписані та скріплені печаткою відповідача, акт приймання-передачі природного газу за лютий 2022 року відповідачем не підписаний.
Доказів того, що відповідачем отримано природний газ згідно з договором №4409-НГТ-6 від 15.06.2021 у зазначений період в іншому обсязі, ніж стверджує позивач та його вартість суду, відповідачем не оспорюються.
Суд враховує, що умовами договору та Правилами постачання природного газу обов`язок контролювати власне споживання природного газу покладено саме на споживача. Отже, сама по собі обставина не отримання, не підписання споживачем актів прийому-передачі не звільняє останнього від оплати спожитого природного газу.
Беручи до уваги наведені положення укладеного між сторонами договору, відповідач мав здійснити оплату за фактично поставлений природний газ не пізніше 15 числа місяця, наступного за розрахунковим періодом.
Дані, які містять наявні у матеріалах справи банківські виписки по особовому рахунку свідчать про здійснення відповідачем часткових оплат за зобов`язаннями червня 2021 року-січень 2022 року у повному обсязі без порушення строку на оплату, за зобов`язаннями лютого 2022 року сплатив частково.
З урахуванням умов положень пункту 5.1 договору в редакції Додаткової угоди №4 до договору суд робить висновок, що строк виконання зобов`язань за лютий 2022 року є таким що настав.
В порушення вищевказаних вище вимог законодавства та договору, відповідач взяті зобов`язання щодо здійснення своєчасної оплати за спожитий у лютому 2022 року природний газ не виконав, у зв`язку з чим утворилась заборгованість відповідача перед позивачем за договором в розмірі 36965,12 гривень. Доказів оплати відповідачем заборгованості за договором в розмірі 36965,12 гривень до суду не надано.
Виходячи з наведеного, позовні вимоги в частині стягнення з відповідача основного боргу в сумі 36 965,12 гривень є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.
Крім того, у зв`язку з неналежним виконанням відповідачем своїх зобов`язань за вказаним Договором, позивач просив суд стягнути з відповідача пеню у сумі 7 808,25 гривень, 3% річних у сумі 2 492,76 гривень, інфляційні втрати у сумі 9 274,27 гривень.
Відповідно до ч. 1 ст. 230 ГК України штрафними санкціями у цьому Кодексі визнаються господарські санкції у вигляді грошової суми (неустойка, штраф, пеня), яку учасник господарських відносин зобов`язаний сплатити у разі порушення ним правил здійснення господарської діяльності, невиконання або неналежного виконання господарського зобов`язання.
Відповідно до ст. 549 ЦК України неустойкою (штрафом, пенею) є грошова сума або інше майно, які боржник повинен передати кредиторові у разі порушення боржником зобов`язання. Пенею є неустойка, що обчислюється у відсотках від суми несвоєчасно виконаного грошового зобов`язання за кожен день прострочення виконання.
Відповідно до ст.611 ЦК України у разі порушення зобов`язання настають правові наслідки, встановлені договором або законом, зокрема сплата неустойки.
За умовами п. 7.2 договору в редакції Додаткової угоди №1 до договору, у разі прострочення споживачем строків остаточного розрахунку згідно пункту 5.1 та/або строків оплати за пунктом 8.4. цього договору, споживач зобов`язується сплатити постачальнику 3% річних, інфляційні збитки та пеню в розмірі подвійної облікової ставки Національного банку України, що діяла у період, за який нараховується пеня, розраховані від суми простроченого платежу за кожний день прострочення.
Перевіривши розрахунок позивача по нарахуванню пені, суд дійшов висновку що він є арифметично вірним, відповідає вимогам чинного законодавства України та договору, у зв`язку з чим позовні вимоги в частині стягнення пені у розмірі 7 808, 25 гривень нарахованої на борг за зобов`язаннями лютого 2022 року (з урахуванням часткової оплати) у сумі 36 965,12 гривень за період з 16.04.2022 по 15.10.2022.
Відповідно до ст. 625 Цивільного кодексу України боржник, який прострочив виконання грошового зобов`язання на вимогу кредитора зобов`язаний сплатити суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, а також три проценти річних від простроченої суми, якщо інший розмір процентів не встановлений законом або договором.
За змістом ч. 2 ст. 625 Цивільного кодексу України нарахування інфляційних втрат на суму боргу та трьох процентів річних входять до складу грошового зобов`язання і є особливою мірою відповідальності боржника за прострочення грошового зобов`язання, оскільки виступають способом захисту майнового права та інтересу, який полягає у відшкодуванні матеріальних втрат кредитора від знецінення грошових коштів унаслідок інфляційних процесів та отриманні компенсації від боржника за неналежне виконання зобов`язання.
Перевіривши розрахунок 3% річних, суд дійшов висновку що він є арифметично вірним. Таким чином, сума 3 % річних, що належить до стягнення з відповідача на користь позивача складає 2 492,76 гривень, нараховані на борг за зобов`язаннями лютого 2022 року (з урахуванням часткової оплати) у сумі 36 965,12 гривень за період з 16.04.2022 по 14.07.2024.
Суд зазначає, що індекс інфляції - це показник, що характеризує динаміку загального рівня цін на товари та послуги, які купуються населенням для невиробничого споживання, і його найменший період визначення складає місяць.
Розмір боргу з урахуванням індексу інфляції визначається виходячи з суми боргу, що існувала на останній день місяця, в якому платіж мав бути здійснений, помноженої на індекс інфляції, визначений названою Державною службою статистики України, за період прострочення починаючи з місяця, наступного за місяцем, у якому мав бути здійснений платіж, і за будь-який місяць (місяці), у якому (яких) мала місце інфляція. При цьому в розрахунок мають включатися й періоди часу, в які індекс інфляції становив менше одиниці (тобто мала місце дефляція).
При застосуванні індексу інфляції слід мати на увазі, що індекс розраховується не на кожну дату місяця, а в середньому на місяць і здійснюється шляхом множення суми заборгованості на момент її виникнення на сукупний індекс інфляції за період прострочення платежу. При цьому сума боргу, яка сплачується з 1 по 15 день відповідного місяця, індексується з врахуванням цього місяця, а якщо сума боргу сплачується з 16 по 31 день місяця, розрахунок починається з наступного місяця. Аналогічно, якщо погашення заборгованості здійснено з 1 по 15 день відповідного місяця, інфляційні втрати розраховуються без врахування цього місяця, а якщо з 16 по 31 день місяця, то інфляційні втрати розраховуються з врахуванням даного місяця. Для визначення індексу інфляції за будь-який період необхідно помісячні індекси, які складають відповідний період, перемножити між собою з урахуванням відповідних оплат.
Подібна за змістом правова позиція викладена у постанові Об`єднаної Палати Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду від 20.11.2020р. у справі №910/13071/19 та постановах Верховного Суду від 17.10.2018р. у справі №916/1883/16, від 08.05.2019р. у справі №904/2156/18, від 20.09.2019р. у справі №904/4342/18, від 14.01.2020р. у справі № 924/532/19, від 29.04.2020р. у справі №910/1193/19, від 18.06.2020р. у справі №904/3491/19, від 01.10.2020р. у справі №910/11820/18, від 10.02.2021р. у справі №910/14257/19.
Перевіривши наданий позивачем розрахунок інфляційних втрат, суд дійшов висновку, що він є арифметично не вірним.
На підставі чого, інфляційні втрати підлягають стягненню в розмірі 9 274,25 гривень, нараховані на борг за зобов`язаннями лютого 2022 року (з урахуванням часткової оплати) у сумі 36 965,12 гривень за період з травня 2022 року по червень 2024 року.
Отже, на підставі повного, всебічного, об`єктивного та безпосереднього дослідження наявних у справі доказів, встановивши усі обставини справи, господарський суд дійшов висновку, що позовні вимоги Товариства з обмеженою відповідальністю «Газопостачальна компанія «Нафтогаз Трейдинг» до Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «СРІБНИЙ БРИЗ» про стягнення основного боргу у сумі 36 965,12 гривень; пені у сумі 7808,25 гривень; три проценти річних у сумі 2 492,76 гривень; інфляційних втрати у сумі 9274,25 гривень є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню. В решті позовних вимог слід відмовити.
На підставі ст. 129 ГПК України, у зв`язку із задоволенням позову, витрати позивача щодо сплати судового збору покладаються на відповідача.
Керуючись ст.ст. 129, 232, 233, 236, 238, 240, 252 Господарського процесуального кодексу України, суд
В И Р І Ш И В:
Позовні вимоги Товариства з обмеженою відповідальністю «Газопостачальна компанія «Нафтогаз Трейдинг» до Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «СРІБНИЙ БРИЗ» про стягнення коштів у загальній сумі 56 540,40 гривень задовольнити частково.
Стягнути з Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «СРІБНИЙ БРИЗ» (87525, Донецька обл., м. Маріуполь, вул. Лавицького, буд.19; код ЄДРПОУ 33653500) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «Газопостачальна компанія «Нафтогаз Трейдинг» (04116, м. Київ, вул. Шолуденка, буд.1; код ЄДРПОУ 42399676) основний борг у сумі 36 965,12 гривень; пеню у сумі 7 808,25 гривень; три проценти річних у сумі 2 492,76 гривень; інфляційні втрати у сумі 9 274,25 гривень, витрати зі сплати судового збору у розмір 2 422,40 гривень.
В решті позовних вимог відмовити.
Після набрання рішенням законної сили видати наказ в установленому порядку.
Рішення господарського суду набирає законної сили в порядку ст.241 Господарського процесуального кодексу України і може бути оскаржено в апеляційному порядку шляхом подачі апеляційної скарги до Східного апеляційного господарського суду протягом 20 днів з дня складання повного рішення
Повне рішення складено та підписано 26.11.2024.
Суддя О.О. Кучерява
Суд | Господарський суд Донецької області |
Дата ухвалення рішення | 26.11.2024 |
Оприлюднено | 29.11.2024 |
Номер документу | 123336578 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань купівлі-продажу поставки товарів, робіт, послуг енергоносіїв |
Господарське
Господарський суд Донецької області
Кучерява Оксана Олександрівна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні