Ухвала
від 27.11.2024 по справі 926/3001/24
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРНІВЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРНІВЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

У Х В А Л А

п р о п о в е р н е н н я п о з о в н о ї з а я в и

27 листопада 2024 року м. ЧернівціСправа № 926/3001/24

Суддя Байталюк Володимир Дмитрович, розглянувши матеріали

за позовом Департаменту інфраструктури та благоустрою Чернівецької міської ради

до товариства з обмеженою відповідальністю «ДОР-БУД ІНВЕСТ СВ»

про усунення виявлених в межах гарантійного строку недоліків (дефектів) виконаних робіт

В С Т А Н О В И В :

Департамент інфраструктури та благоустрою Чернівецької міської ради (58029, м. Чернівці, вул. Героїв Майдану, 176, код ЄДРПОУ 44327100) звернувся з позовом до товариства з обмеженою відповідальністю «ДОР-БУД ІНВЕСТ СВ» (58029, м. Чернівці, пр. Незалежності, 106, офіс 220, код ЄДРПОУ 39794680) у змісті якого просить суд зобов`язати відповідача усунути виявлені в межах гарантійного строку недоліки (дефекти) виконаних відповідно до Договору № 427 від 02.11.2022 робіт за адресою: вул. Котляревського в м. Чернівці, а саме: руйнування фігурних елементів мощення ФЕМ (100 шт); руйнування основи тактильних плит (10 шт); локальне просідання фігурних елементів мощення (10 м. кв.); локальне руйнування покриття мозаїкової бруківки з природнього каменю (4 м. кв.); локальне руйнування цементно-піщаної суміші (шов примикання між ФЕМ плитами та бордюром) (150 м/п).

Згідно з протоколом автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 25.11.2024 позовну заяву передано на розгляд судді Байталюку В. Д.

Дослідивши матеріали позовної заяви, суд дійшов висновку, що вказана позовна заява і додані до неї документи підлягають поверненню заявнику з огляду на наступне.

Частиною другою статті 162 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що позовна заява подається до суду в письмовій формі і підписується позивачем або його представником або іншою особою, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах іншої особи.

Частинами першою, третьою статті 56 Господарського процесуального кодексу України, унормовано, що сторона, третя особа, а також особа, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах іншої особи, може брати участь в судовому процесі особисто (самопредставництво) та (або) через представника; юридична особа незалежно від порядку її створення бере участь у справі через свого керівника, члена виконавчого органу, іншу особу, уповноважену діяти від її імені відповідно до закону, статуту, положення, трудового договору (контракту) (самопредставництво юридичної особи), або через представника.

Згідно з частиною першою статті 58 Господарського процесуального кодексу України представником у суді може бути адвокат або законний представник.

Отже, наведені вище положення законодавства передбачають можливість здійснення процесуального представництва юридичної особи як у порядку самопредставництва, так і іншими особами як представниками юридичної особи.

Самопредставництво юридичної особи це право одноосібного виконавчого органу (керівника) чи голови (уповноваженого члена) колегіального виконавчого органу безпосередньо діяти від імені такої особи без довіреності, представляючи її інтереси в силу закону, статуту, положення.

Аналіз наведених вище законодавчих положень дає підстави для висновку, що визнання особи такою, що діє в порядку самопредставництва, необхідно, щоб у відповідному законі, статуті, положенні чи трудовому договорі (контракті) було чітко визначене її право діяти від імені такої юридичної особи без додаткового уповноваження (довіреності).

Починаючи з 29.12.2019, самопредставництво юридичної особи допускає можливість вчинення у суді процесуальних дій від її імені не тільки керівником або членом виконавчого органу, але й будь-якою іншою особою, уповноваженою на такі дії за законом, статутом, положенням або трудовим договором (контрактом). Тому можливість участі у справі за правилами самопредставництва юридичної особи того, хто не є її керівником або членом її виконавчого органу, слід підтверджувати або приписом відповідного закону, або приписом статуту чи положення цієї особи, або умовами трудового договору (контракту), зокрема посадовою інструкцією (у разі, якщо такого договору у письмовій формі немає чи у ньому зафіксований неповний перелік трудових (посадових) обов`язків працівника). Якщо інше не передбачено саме цими документами, уповноважений діяти у суді за правилами самопредставництва юридичної особи, має всі права відповідного учасника справи. Зазначене не виключає можливості додаткового подання до суду довіреності юридичної особи, проте самостійно вона не підтверджує повноваження діяти за правилами самопредставництва.

Отже, з 29.12.2019 самопредставництво юридичної особи, органу державної влади, органу влади Автономної Республіки Крим, органу місцевого самоврядування (в адміністративному судочинстві також суб`єкта владних повноважень, який не є юридичною особою) у цивільному, господарському й адміністративному судочинствах можуть здійснювати будь-які фізичні особи, уповноважені на це саме відповідно до закону, статуту, положення, трудового договору (контракту). У разі, якщо такого договору (контракту) у письмовій формі немає чи у ньому зафіксований неповний перелік трудових (посадових) обов`язків працівника (наприклад, є посилання на посадову інструкцію), то поряд із підтвердженням наявності трудових відносин, такий працівник подає відповідний документ юридичної особи (зокрема, посадову інструкцію), у якому визначений його обов`язок представляти інтереси цієї особи в суді (діяти за правилами її самопредставництва), а за наявності також обмеження відповідних повноважень. Наявність або відсутність у ЄДР даних про такого працівника, який поряд із керівником має право вчиняти дії від імені юридичної особи, не впливає на обов`язок останньої підтвердити повноваження цього працівника діяти у судовому процесі на підставі закону, статуту, положення, трудового договору (контракту), зокрема обсяг цих повноважень.

Як слідує із змісту позовної заяви, остання підписана представником позивача ОСОБА_1 . До позовної заяви в підтвердження права представника позивача підписувати позовні заяви від імені Департаменту інфраструктури та благоустрою Чернівецької міської ради додано тільки витяг з ЄДРПОУ щодо представництва (самопредставництва) інтересів у судах без окремого доручення керівника з правом посвідчення копій документів.

Зазначений витяг з ЄДРПОУ не є тим документом, який належно підтверджує повноваження підписанта на вчинення дій від імені Департаменту інфраструктури та благоустрою Чернівецької міської ради за правилами самопредставництва юридичної особи.

Отже, суд дійшов висновку, що до матеріалів позовної заяви не додано доказів на підтвердження права у ОСОБА_1 (не зазначено займану посаду) підписувати позовну заяву від імені Департаменту інфраструктури та благоустрою Чернівецької міської ради в порядку самопредставництва відповідно до положень частини третьої статті 56 Господарського процесуального кодексу України або документів на підтвердження повноважень ОСОБА_1 на підписання та подання позовної заяви, як адвокатом за довіреністю (ордер/довіреність, а також право на зайняття адвокатською діяльністю) на час звернення з позовною заявою.

Відтак, суд позбавлений можливості встановити наявність повноважень відповідної особи на звернення із даною позовною заявою до суду.

Оскільки заявником не дотримано вимог частини другої статті 162 Господарського процесуального кодексу України, що є імперативними нормами, стосовно підписання уповноваженим представником позовної заяви, яка ним подається, вказане є підставою для повернення позовної заяви на підставі пункту 1 частини п`ятої статті 174 Господарського процесуального кодексу України.

При цьому, суд звертає увагу, що у відповідності до частини восьмої статті 174 Господарського процесуального кодексу України, повернення позовної заяви не перешкоджає повторному зверненню з нею до господарського суду в загальному порядку після усунення недоліків.

Керуючись статтями 174, 232, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, суд

П О С Т А Н О В И В:

Повернути без розгляду позовну заяву та додані до неї документи Департаменту інфраструктури та благоустрою Чернівецької міської ради (58029, м. Чернівці, вул. Героїв Майдану, 176, код ЄДРПОУ 44327100).

Ухвалу підписано 27.11.2024.

Ухвала набирає законної сили з моменту підписання її суддею та може бути оскаржена в порядку та строки, передбачені статтями 254-256 Господарського процесуального кодексу України.

Інформацію по справі, що розглядається можна отримати на сторінці суду на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за веб-адресою: https://cv.arbitr.gov.ua/sud5027/

Суддя Володимир БАЙТАЛЮК

СудГосподарський суд Чернівецької області
Дата ухвалення рішення27.11.2024
Оприлюднено29.11.2024
Номер документу123338030
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —926/3001/24

Ухвала від 27.11.2024

Господарське

Господарський суд Чернівецької області

Байталюк Володимир Дмитрович

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні