Ухвала
від 27.11.2024 по справі 200/8236/24
ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Україна

Донецький окружний адміністративний суд

У Х В А Л А

про повернення позовної заяви

27 листопада 2024 року Справа №200/8236/24

Суддя Донецького окружного адміністративного суду Волгіна Н.П., ознайомившись з матеріалами позовної заяви ОСОБА_1 до НОМЕР_1 прикордонного загону Державної прикордонної служби України про визнання протиправним дій та зобов`язання вчинити певні дії, -

В С Т А Н О В И В:

Адвокат Дзісь Андрій Романович як представник ОСОБА_1 25 листопада 2024 року через підсистему «Електронний суд» Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи (ЄСІТС) звернувся до Донецького окружного адміністративного суду із позовом до НОМЕР_1 прикордонного загону Державної прикордонної служби України про визнання протиправним дій та зобов`язання вчинити певні дії.

Згідно з ч. 2 ст. 171 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) суддя відкриває провадження в адміністративній справі на підставі позовної заяви, якщо відсутні підстави для залишення позовної заяви без руху, її повернення чи відмови у відкритті провадження у справі.

Позовну заяву від імені позивача підписано адвокатом Дзісем А.Р.

На підтвердження повноважень адвоката на підписання позовної заяви до позову додано копію ордеру на надання правничої (правової) допомоги серії АВ № 1166903, виданого адвокатом Дзісем А.Р. 25 листопада 2024 року на підставі договору про надання правничої допомоги/ доручення органу (установи), уповноваженого законом на надання безоплатної правничої допомоги від 25 листопада 2024 року № б/н.

Відповідно до ч. 1 ст. 55 КАС України сторона, третя особа в адміністративній справі, […] може брати участь у судовому процесі особисто та (або) через представника.

Згідно з ч. 1 ст. 57 КАС України представником у суді може бути адвокат.

Відповідно до ч. 4ст. 59 КАС Україниповноваження адвоката як представника підтверджуються довіреністю або ордером, виданим відповідно до Закону України «Про адвокатуру і адвокатську діяльність».

Згідно з ч. 2 ст. 26 Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» від 5 липня 2012 року № 5076-VI (далі - Закон України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність») ордер - письмовий документ, що у випадках, встановлених цим Законом та іншими законами України, посвідчує повноваження адвоката на надання правової допомоги. Ордер видається адвокатом, адвокатським бюро або адвокатським об`єднанням та повинен містити підпис адвоката. Рада адвокатів України затверджує типову форму ордера.

Пунктом 2 Положення про ордер на надання правничої (правової) допомоги, затвердженого рішенням Ради адвокатів України від 12 квітня 2019 року № 41 (далі Положення № 41), передбачено, що ордер на надання правової допомоги - письмовий документ, що посвідчує повноваження адвоката на надання правової допомоги у випадках і порядку, встановлених Законом України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» та іншими законами України.

Відповідно до п. 4 Положення № 41 ордер видається адвокатом, […] та повинен містити обов`язкові реквізити, передбачені цим Положенням.

Пунктом 12 Положення № 41 визначено обов`язкові реквізити, які повинен містити ордер адвоката, в тому числі такий реквізит як назва органу, у якому надається правова допомога (пп. 12.4).

У доданому до позовної заяви ордері в рядку «назва органу, у якому надається правова допомога» вказано:«Вінницький окружний адміністративний суд».

Враховуючи наведене, суддя висновує, що ордер на надання правничої допомоги серії АВ № 1166903 від 25 листопада 2024 року на підтвердження повноважень адвоката Дзіся А.Р. на представництво ОСОБА_1 в Донецькому окружному адміністративному суді не є належним документом, який підтверджує повноваження адвоката Дзіся А.Р. на таке представництво.

Аналогічного висновку дійшов Верховний Суд у постанові від 8 лютого 2024 року у справі № 320/9683/23.

Отже, позовну заяву від імені позивача підписано адвокатом, повноваження якого на здійснення представництва в Донецькому окружному адміністративному суді належним чином не підтверджені.

Згідно з п. 3 ч. 4 ст. 169 КАС України позовна заява повертається, якщо позов подано особою, яка не має адміністративної процесуальної дієздатності, не підписано або підписано особою, яка не має права її підписувати, або особою, посадове становище якої не вказано.

Керуючись ст.ст. 57, 59, 162, 169, 171, 248, 256 Кодексу адміністративного судочинства України, ст. 26 Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність», суддя

У Х В А Л И Л А:

Позовну заяву ОСОБА_1 , подану до Донецького окружного адміністративного суду адвокатом Дзісем Андрієм Романовичем, із позовними вимогами до НОМЕР_1 прикордонного загону Державної прикордонної служби України про визнання протиправним дій та зобов`язання вчинити певні дії - повернути особі, яка звернулась до суду із даним позовом.

Повернення позовної заяви не позбавляє права повторного звернення до адміністративного суду в порядку, встановленому законом.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.

Ухвала суду може бути оскаржена в апеляційному порядку до Першого апеляційного адміністративного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня її прийняття.

Суддя Н.П. Волгіна

СудДонецький окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення27.11.2024
Оприлюднено29.11.2024
Номер документу123339025
СудочинствоАдміністративне
КатегоріяСправи, що виникають з відносин публічної служби, зокрема справи щодо звільнення з публічної служби, з них

Судовий реєстр по справі —200/8236/24

Ухвала від 27.11.2024

Адміністративне

Донецький окружний адміністративний суд

Волгіна Н.П.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні