ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
27 листопада 2024 рокусправа № 380/12616/24Львівський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Гулкевич І.З., розглянувши в порядку спрощеного позовного провадження, без повідомлення сторін та проведення судового засідання, за наявними матеріалами (у письмовому провадженні) адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Військової частини НОМЕР_1 про визнання протиправним та скасування наказу, зобов`язання вчинити дії,-
встановив:
на розгляд Львівського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява ОСОБА_1 до Військової частини НОМЕР_1 . Позивач просить суд:
-визнати протиправним та скасувати наказ командира військової частини НОМЕР_1 (з основної діяльності) від 25.02.2024 №3 Про результати проведення розслідування щодо з`ясування факту отримання травми солдатом військової служби за призовом під час мобілізації ОСОБА_1 .
-зобов`язати Військову частину НОМЕР_1 повторно провести службове розслідування обставин травмування ОСОБА_1 в червні 2022 року, та видати ОСОБА_1 довідку про обставин травми (поранення, контузії, каліцтва), передбачена Додатком №5 до Положення про військово-лікарську експертизу в Збройних Силах України, затвердженого наказом Міністра оборони України від 14.08.2008 №402.
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що комісією поверхнево та не повно було проведено службове розслідування обставин травмування ОСОБА_1 в червні 2022 року, зокрема не обстежувалось місце нещасного випадку, не одержано пояснення безпосередніх свідків травмування про яких зазначав позивач, не з`ясовано в повній мірі обставин та причин, що призвели до травмування ОСОБА_1 , а відтак наказ наказ командира військової частини НОМЕР_1 (з основної діяльності) від 25.02.2024 №3 Про результати проведення розслідування щодо з`ясування факту отримання травми солдатом військової служби за призовом під час мобілізації ОСОБА_1 не відповідає критеріям законності та обґрунтованості рішення суб`єкта владних повноважень та підлягає скасуванню.
Ухвалою судді від 18.06.2024 прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження у справі; справу вирішено розглядати за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні) за наявними у справі матеріалами.
Відповідач до суду подав відзив на позовну заяву, в якому останній просить відмовити в задоволенні позову. Зазначив, що відповідно до розпорядження командира військової частини НОМЕР_1 з підготовки № 306дск від 18.06.2022 з метою покращення знань і практичних навичок з інженерної підготовки військовослужбовців в період з 18 по 22 червня 2022 року Позивач брав участь в тактико-спеціальному тренуванні з інженерної підготовки на тему: Будова, облаштування і маскування позицій, укриттів для особового складу та їх застосування у складі лінійного взводу колійної роти. Зазначене тактико-спеціальне тренування проводилось у лісовому масиві Чорний Ліс 126 кілометру автошляху Р-15 сполученням Ковель-Жовква. Під час проведення згаданих вище тренувань Позивач не звертався до командирів з повідомленням про його травмування, у зв`язку з чим будь-яких фактів травмування особового складу зафіксовано не було та, відповідно, у період проходження Позивачем військової служби Відповідачем не проводилось і розслідувань за фактами травмування особового складу.
В подальшому після звільнення Позивача з військової служби представник Позивача адвокат Савка Т.В. звернувся на веб-сайт УКЦ з повідомленням про факт отримання Позивачем травми та з проханням провести відповідне розслідування обставин травмування Позивача. За наслідками розгляду зазначеного звернення на виконання вимог п. 3 розділу ІІ Інструкції для з`ясування наявності факту травмування у червні 2022 року Позивача наказом командира військової частини НОМЕР_1 від 29.01.2024 № 31 було призначено відповідне розслідування. За наслідками проведеного розслідування комісія з розслідування випадку по факту звернення адвоката ОСОБА_2 , який представляє інтереси Позивача, дійшла висновку, що факту отримання травми Позивачем не встановлено. Зазначені висновки були підтверджені численними поясненнями військовослужбовців Відповідача, який були залучені до тактико-спеціальних тренувань. Розслідування за фактом можливого травмування Позивача, проведене належним чином та у цілковитій відповідності з вимогами чинного законодавства Україна і, як наслідок, наказ командира військової частини НОМЕР_1 від 25.02.2024 № 3 Про результати проведення розслідування щодо з`ясування факту отримання травми солдатом військової служби за призовом під час мобілізації ОСОБА_1 таким, що прийнятий у відповідності до вимог діючого законодавства України.
Щодо видачі довідки про обставин травми (поранення, контузії, каліцтва), передбаченої Додатком №5 до Положення про військово-лікарську експертизу в Збройних Силах України, затвердженого наказом Міністра оборони України від 14.08.2008 №402, то представник відповідача зазначає, що позивачем не було отримано травми (поранення, контузії, каліцтва), з огляду на що підстави для видачі довідки про обставини травми (поранення, контузії, каліцтва) відсутні.
Дослідивши докази і письмові пояснення, викладені у заявах по суті справи, суд встановив наступні обставин.
Відповідно до наказу командира військової частини НОМЕР_1 (по стройовій частині) від 31.03.2022 № 33 солдат ОСОБА_1 , відповідно до мобілізаційного призначення за мобілізаційним планом вважається призначеним до військової частини НОМЕР_1 старшим монтером колій 2 відділення взводу колійних машин 1 колійної роти, з 31.03.2022 зарахований до списків особового складу військової частини НОМЕР_1 .
Згідно з наказом командира військової частини НОМЕР_1 (по стройовій частині) від 24.11.2023 № 331 солдата за призовом під час мобілізації ОСОБА_3 , старшого монтера колій відділення колійних машин взводу колійних машин колійної роти військової частини НОМЕР_1 , звільненого наказом командира НОМЕР_2 окремої бригади від 19.11.2023 № 75РС з військової служби в у запас Збройних Сил України відповідно до підпункту «г» (у зв`язку із сімейними обставинами батько дружини із числа осіб з інвалідністю ІІ групи) пункту 2 частини 4 статті 26 Закону України Про військовий обов`язок і військову службу.
З 24.11.2023 позивач виключений зі списків особового складу частини.
На підставі телеграми командира військової частини НОМЕР_3 від 29.09.2024, для з`ясування наявності факту травмування в червні 2022 року військовослужбовця 1 колійної роти військової частини НОМЕР_1 солдата ОСОБА_1 , командиром військової частини НОМЕР_1 прийнято наказ №31 від 29.01.2024 Про призначення розслідування для з`ясування факту отримання травми ОСОБА_1 .
За результатами проведеного розслідування складено Акт проведення розслідування (спеціального розслідування) нещасного випадку (зникнення, смерті, аварії) від 23.02.2024 (форма НВ-2).
Відповідно до акту від 23.02.2024 (форма НВ-2) встановлено, що факту нещасного випадку не встановлено та не підтверджено.
За результатами розслідування, командир Військової частини НОМЕР_1 25.02.2024 прийняв наказ №3 Про результати проведення розслідування щодо з`ясування факту отримання травми солдатом військової служби за призовом під час мобілізації ОСОБА_1 .
Комісія під час розслідування щодо з`ясування факту отримання ОСОБА_1 травми встановила, що останній проходив службу в період з 31.03.2022 по 24.11.2023 у військовій частині НОМЕР_1 . Інформація про отримання травми під час проходження військової служби за призовом під час мобілізації солдата ОСОБА_1 відсутня та не підтверджена.
Згідно довідки ВЛК призивної комісії ІНФОРМАЦІЯ_1 громадянин ОСОБА_1 признаний придатним до військової служби.
В той же час під час проведення розслідування встановлено, що солдат за призовом під час мобілізації ОСОБА_1 неодноразово скаржився на болі у лівому колінному суглобі та поперековому відділі хребта.
Після звернень йому надавали консультації та медичну допомогу і направляли до медичних закладів м. Червонограда, КНП ЛОР ІНФОРМАЦІЯ_2 та ВМКЦ Західного регіону для отримання консультацій та проходження лікування з приводу скарг на хвороби колінних суглобів та спини.
Вперше після прибуття для проходження військової служби до військової частини НОМЕР_1 звернення солдата ОСОБА_1 з приводу скарг на болі у колінних суглобах та спині зафіксовано 16.05.2022, що підтверджено ультразвуковим обстеженням опорно-рухового апарату у медичному центрі ІНФОРМАЦІЯ_3 м. Червонограда, в результаті якого встановлено, що він вже мав захворювання колінних суглобів.
Згідно довідок ВЛК виданих солдату ОСОБА_1 лікувальними закладами встановлено, що він проходив лікування захворювання, а не травми.
Під час проходження лікування у ІНФОРМАЦІЯ_2 у виписці з історії хвороби №10951 від 07.08.2023 встановлено зі слів солдата ОСОБА_1 та затверджено підписами лікуючого лікаря ОСОБА_4 та завідуючим 1-м ортопедичним відділенням ОСОБА_5 , що на болі в колінних суглобах та поперековому відділі хребта пацієнт скаржиться протягом останніх 3 років, коли вперше виникли перелічені скарги. Хворий періодично лікується стаціонарно та амбулаторно.
Тобто вперше захворювання колінних суглобів та поперекового відділу хребта проявились у солдата ОСОБА_1 ще у 2020 році, тому початок захворювання не можна віднести на період проходження військової служби.
В ході проведення лікувань у ІНФОРМАЦІЯ_2 та ВМКЦ Західного регіону самопочуття солдата ОСОБА_1 покращувалось і він далі продовжував виконувати військовий обов`язок.
В ході проведення опитування особового складу від колійної роти у складі команди, якої працював солдат ОСОБА_1 по облаштуванню окопів та бліндажів на визначеному об`єкті та старших по об`єкту офіцерів старшого лейтенанта ОСОБА_6 та майора ОСОБА_7 факту травмування військовослужбовця не встановлено та не підтверджено.
При опитуванні старших на інших об`єктах де протягом 2023 року перебував солдат ОСОБА_1 факту травмування військовослужбовця також не встановлено та не підтверджено.
Окрім цього встановлено, що у поясненні громадянина ОСОБА_1 є розбіжності з наявними у частині медичними документами, а саме в своєму поясненні ОСОБА_1 пише про правий колінний суглоб, а у медичних документам описується лівий колінний суглоб.
У поясненні ОСОБА_1 пише, що він звертався до керівника робіт на об`єкті і отримав відповідь, а з пояснень майора ОСОБА_7 встановлено, що особисто за весь час перебування на визначеному об`єкті він до нього не звертався.
Комісія з розслідування випадку по факту звернення адвоката Савки Т.В., який представляє інтереси ОСОБА_1 провела розслідування та дійшла висновку, що факту отримання травми солдатом ОСОБА_1 не встановлено.
Позивач не погоджується з наказом від 25.02.2024 №3 Про результати проведення розслідування щодо з`ясування факту отримання травми солдатом військової служби за призовом під час мобілізації ОСОБА_1 , звернувся до суду за захистом своїх прав.
При прийнятті рішення суд виходив з наступного.
На виконання частини 2 статті 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до частини 1 статті 55, частини 2 статті 124 Конституції України кожному гарантується право на оскарження в суді рішень, дій чи бездіяльності органів державної влади, органів місцевого самоврядування, посадових і службових осіб.
Правове регулювання відносин між державою і громадянами України у зв`язку з виконанням ними конституційного обов`язку щодо захисту Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України, а також загальні засади проходження в Україні військової служби визначає Закон України Про військовий обов`язок і військову службу від 25.03.1992 №2232-XII (далі - Закон №2232-XII).
Згідно з частинами 1 та 2 статті 1 Закону №2232-XII захист Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України є конституційним обов`язком громадян України.
Частинами 2-4 статті 2 Закону №2232-XII передбачено, що порядок проходження військової служби, права та обов`язки військовослужбовців визначаються цим та іншими законами, відповідними положеннями про проходження військової служби, що затверджуються Президентом України, та іншими нормативно-правовими актами.
З матеріалів справи вбачається, що солдат ОСОБА_1 у період з 31.03.2022 по 24.11.2023 проходив військову службу у військовій частині НОМЕР_1 .
Позивач в позовній заяві зазначає, що у червні 2022 року перебуваючи на військовій службі у військовій частині НОМЕР_1 після фізичних навантажень під час виконання обов`язків військової служби солдат ОСОБА_1 отримав травму колін та хребта.
Станом на момент звільнення військова частина НОМЕР_1 не призначала службове розслідування обставин травмування ОСОБА_1 , адвокат Савка Т.В. як представник останнього звертався до різних інстанцій зі скаргами з метою спонукання військової частини призначити відповідне службове розслідування.
Процедуру проведення розслідування та обліку нещасних випадків з військовослужбовцями Збройних Сил України, Державної спеціальної служби транспорту (у тому числі з відрядженими зі Збройних Сил України, Державної спеціальної служби транспорту), військовозобов`язаними та резервістами, які призвані на навчальні (або перевірочні) та спеціальні збори чи для проходження служби у військовому резерві (далі - військовослужбовці), отриманих ними професійних захворювань, їх загибелі або смерті зі встановленням зв`язку з виконанням обов`язків військової служби і аварій, що сталися у військових частинах, військових навчальних закладах, установах та організаціях Збройних Сил України, Державній спеціальній службі транспорту (далі - військові частини) визначає Інструкція про розслідування та облік нещасних випадків з військовослужбовцями, професійних захворювань і аварій у Збройних Силах України, затверджена Наказом Міністерства оборони України від 27 жовтня 2021 року № 332 (далі Інструкція №332).
Відповідно до пункту 2 розділу І Інструкції №332 військовослужбовці вважаються такими, що виконують обов`язки військової служби, у випадках, визначених частиною четвертою статті 24 Закону України Про військовий обов`язок і військову службу.
За приписами частини четвертої статті 24 Закону № 2232-XII військовослужбовці вважаються такими, що виконують обов`язки військової служби:
1) на території військової частини або в іншому місці роботи (занять) протягом робочого (навчального) часу, включаючи перерви, встановлені розпорядком (розкладом занять);
2) на шляху прямування на службу або зі служби, під час службових поїздок, повернення до місця служби;
3) поза військовою частиною, якщо перебування там відповідає обов`язкам військовослужбовця або його було направлено туди за наказом відповідного командира (начальника);
4) під час виконання державних обов`язків, у тому числі у випадках, якщо ці обов`язки не були пов`язані з військовою службою;
5) під час виконання обов`язку з урятування людського життя, охорони державної власності, підтримання військової дисципліни та охорони правопорядку.
Крім того, за приписами пункту 3 розділу І Інструкції №332 Інструкція поширюється на військові частини та військовослужбовців, крім військовослужбовців, які отримали гостре професійне захворювання (отруєння), поранення, контузію, травму, каліцтво, зникли, померли або загинули внаслідок бойових уражень або дій з боку противника в районі ведення бойових дій або проведення операції Об`єднаних сил.
Пунктом 1 розділу ІІ Інструкції №332 передбачено, що розслідування проводиться у разі виникнення нещасного випадку, а саме обмеженої в часі події або раптового впливу на військовослужбовця небезпечного фактора чи середовища за наявності ознак того, що випадок стався під час виконання ним обов`язків військової служби, унаслідок чого зафіксовано шкоду здоров`ю, зокрема, від одержання ним поранення, травми, у тому числі внаслідок тілесних ушкоджень, заподіяних іншою особою, гострого професійного захворювання і гострого професійного отруєння, одержання сонячного або теплового удару, опіку, обмороження, а також у разі утоплення, ураження електричним струмом, блискавкою та іонізуючим випромінюванням, отримання інших ушкоджень унаслідок аварії, пожежі, стихійного лиха (землетрус, зсув, повінь, ураган тощо), контакту з представниками тваринного і рослинного світу, комахами, іншими представниками флори і фауни (далі - нещасні випадки), які призвели до звільнення від виконання обов`язків військової служби військовослужбовця на один день і більше, а також у випадку смерті військовослужбовців під час виконання ними обов`язків військової служби.
Відповідно до пункту 2 розділу ІІ Інструкції №332 про кожний нещасний випадок потерпілий або військовослужбовець, який його виявив, чи інша особа повинен(на) негайно сповістити безпосереднього командира (начальника) чи керівника робіт і вжити заходів щодо надання необхідної допомоги потерпілому.
У разі настання нещасного випадку безпосередній командир (начальник) або керівник робіт зобов`язаний:
- терміново організувати надання домедичної допомоги, а за можливості - невідкладної (екстреної) медичної допомоги потерпілому військовослужбовцю, забезпечити за потреби його доставку до закладу охорони здоров`я;
- негайно повідомити про нещасний випадок командира військової частини;
- зберегти до прибуття комісії з розслідування (спеціального розслідування) нещасного випадку місце події та устаткування, яке там знаходилось, у такому стані, у якому вони перебували на дату настання нещасного випадку (якщо це не загрожує життю чи здоров`ю інших військовослужбовців і не призведе до більш тяжких наслідків), а також вжити заходів щодо недопущення подібних нещасних випадків.
Згідно з п. 3 розділу ІІ Інструкції №332 нещасний випадок, про який не було своєчасно повідомлено командуванню військової частини або внаслідок якого втрата працездатності настала не відразу, розслідується згідно з цією Інструкцією протягом місяця з дня надходження рапорту безпосереднього командира потерпілого або потерпілого військовослужбовця або заяви особи, яка представляє його інтереси.
Позивач в позовній заяві зазначає, що у червні 2022 року був направлений разом з іншими військовослужбовцями для облаштування та підготовки вогневих позицій та фортифікаційних споруд для захисту українсько-білоруського кордону. Даними роботами керував фахівець з будівельних робіт майор ОСОБА_7 . Після фізичних навантажень у червні 2022 року під час виконання обов`язків військової служби солдат ОСОБА_1 отримав травму коліна та хребта.
Позивачем не надано доказів того, що він протягом періоду проходження військової служби звертався до командира військової частини НОМЕР_1 із відповідним рапортом про нещасний випадок.
Як встановлено судом, після звільнення Позивача з військової служби представник позивача адвокат Савка Т.В. звернувся на веб-сайт УКЦ з повідомленням про факт отримання позивачем травми та з проханням провести відповідне розслідування обставин травмування Позивача.
За наслідками розгляду зазначеного звернення на виконання вимог п. 3 розділу ІІ Інструкції для з`ясування наявності факту травмування у червні 2022 року ОСОБА_1 наказом командира військової частини НОМЕР_1 від 29.01.2024 № 31 було призначено відповідне розслідування.
За наслідками проведеного розслідування комісія з розслідування випадку по факту звернення адвоката ОСОБА_2 , який представляє інтереси Позивача, дійшла висновку, що факту отримання травми позивачем не встановлено.
Так, відповідно до пояснень начальника медичної служби військової частини НОМЕР_1 капітана ОСОБА_8 позивач до медичного пункту за час служби не звертався з повідомленням про отримання ним травми. Згідно з поясненнями начальника медичної служби від Позивача було звернення, що після несення служби в добовому наряді та після виконання тренувань зі зброєю, тренувань по підготовці обладнання окопів, бліндажів у нього були скарги на періодичні болі в колінних суглобах та спині. Начальник медичної служби повідомила, що вперше після прибуття для проходження військової служби звернення Позивача з приводу скарг на болі у колінних суглобах та спині зафіксовано 16.05.2022, тобто, до проведення відповідних тренувань у червні 2022 року. Позивач проходив ультразвукове обстеження лівого колінного суглоба, в результаті якого було встановлено наступне: 1 стадія деформуючий остеоартроз, сонографічна (S) пателофеморальних артроз, дистрофічні зміни в мінісках, незначний синовіт.
В подальшому згідно з поясненнями начальника медичної служби ОСОБА_1 неодноразово направлявся для проходження відповідного лікування. При цьому, начальник медичної служби зазначив, що з 24.07.2023 по 07.08.2023 позивач знаходився на стаціонарному лікуванні у КНП ЛОР Львівський обласний госпіталь ветеранів війни та репресованих ім. Ю. Липи. Під час госпіталізації Позивач надавав скарги на болі в колінних суглобах, більше зліва, що мають постійних характер, посилення болі при ходьбі та болі поперекового відділу хребта. Зі слів військовослужбовця хворіє протягом останніх 3-х років, коли вперше виникли вищеперелічені скарги (виписка з історії хвороби № 10951).
23.08.2023 позивачу проведено медичний огляд військово-лікарською комісією КНП ЛОР Львівський обласний госпіталь ветеранів війни та репресованих ім. Ю. Липи, в якому зазначено наступне: Двобічний деформуючий гонартроз ІІ-ІІІ ст., хронічний синовіт обох колінних суглобів, стійний больовий синдром. Стан після артроскопії лівого колінного суглоба (10.08.2022 року) з приводу розриву внутрішнього мініска лівого колінного суглоба. Порушення функції ходьби. Захворювання, так пов`язане з проходженням військово служби (довідка про обставини травми відсутня). Таким чином, у зазначеному вище висновку військово-лікарської комісії вказано, що у Позивача наявне захворювання, а не травма.
У своїх поясненнях майор ОСОБА_7 , який був керівником тренувань у червні 2022 року, зазначив, що під час виконання робіт старший від колійної роти, у якій проходив військову службу ОСОБА_1 про отримання травми не доповідав. Зазначив, що ОСОБА_1 особисто до нього не звертався щодо отримання травми під час виконання робіт.
Відповідно до пояснень майора ОСОБА_9 , який під час тренувань був командиром колійної роти, у складі якої проходив військову службу позивач, орієнтовно у червні 2022 року до ОСОБА_9 підійшов ОСОБА_1 зі скаргами на здоров`я, а саме на біль в колінах та спині після виїзду на облаштування фортифікаційних споруд, з огляду на що ОСОБА_9 провів його до медичного пункту.
Згідно з поясненнями старшого лейтенанта ОСОБА_6 позивач під час прийому їжі скаржився на біль у ногах, після чого ОСОБА_6 вирішив поставити йому полегшені завдання, щоб уникнути перенавантаження. По приїзду до пункту постійної дислокації ОСОБА_6 чув, що позивач звернувся до командира роти ОСОБА_9 для подальшого обстеження.
Крім того, численними поясненнями військовослужбовців військової частини НОМЕР_1 підтверджується той факт, що позивач не звертався до будь-яких командирів Відповідача з повідомленням про факт отримання травми.
У позовній заяві позивач стверджує, що факт отримання травми підтверджується довідками військово-лікарської комісії та медико-соціальної експертної комісії.
При цьому, в жодному з медичних висновків, які були надані до позовної заяви, не вказано, що хвороба чи інші ускладнення, які були виявлені під час лікування, медичних оглядів чи перебуванні на стаціонарному лікуванні ОСОБА_1 є наслідком його травми у червні 2022 року.
Також, як вже було зазначено вище, у медичних документах міститься інформація про те, що позивач під час обстеження у 2022 році скаржився на болі в колінних суглобах та хребті протягом останніх трьох років.
Враховуючи вище зазначене, суд висновує, що військовою частиною НОМЕР_1 при проведенні розслідування було повністю враховані всі наявні факти та обставини, які не дають можливості об`єктивно підтвердити інформацію про те, що позивач у червні 2022 року отримав травму.
Відтак суд приходить до висновку, що наказ командира військової частини НОМЕР_1 від 25.02.2024 №3 Про результати проведення розслідування щодо з`ясування факту отримання травми солдатом військової служби за призовом під час мобілізації ОСОБА_1 прийнято правомірно.
Суд також зазначає, що на підставі вищеописаного та у зв`язку з відсутністю у військової частини НОМЕР_1 будь-якої інформації щодо травмування позивача в червні 2022 року, підстав для проведення повторно розслідування за фактом отриманої позивачем травми немає.
Щодо вимоги позивача про видачу довідки про обставини травми (поранення, контузії, каліцтва) за формою наведеною у додатку 5 до Положення про військово-лікарську експертизу в Збройних Силах України, затвердженого наказом Міністра оборони України від 14 серпня 2008 року № 402, то така також не підлягає до задоволення, оскільки довідка про обставини травми видається на підставі наказу командира військової частини, який в свою чергу видається на підставі результатів службового розслідування, в яких встановлено обставини отримання травми.
В даному випадку, наказ командира військової частини НОМЕР_1 від 25.02.2024 №3 Про результати проведення розслідування щодо з`ясування факту отримання травми солдатом військової служби за призовом під час мобілізації ОСОБА_1 , прийнято правомірно, а тому у відповідача відсутні підстави для складання відповідної довідки.
Решта доводів та заперечень сторін висновків суду по суті заявлених позовних вимог не спростовують. Необхідно зазначити, що згідно практики Європейського суду з прав людини та зокрема, рішення у справі Серявін та інші проти України від 10 лютого 2010 року, заява 4909/04, відповідно до п. 58 якого суд повторює, що згідно з його усталеною практикою, яка відображає принцип, пов`язаний з належним здійсненням правосуддя, у рішеннях судів та інших органів з вирішення спорів мають бути належним чином зазначені підстави, на яких вони ґрунтуються.
Згідно з вимогами статті 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.
Відповідно до статті 90 КАС України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об`єктивному дослідженні.
Виходячи із заявлених позовних вимог, системного аналізу положень чинного законодавства України та доказів, зібраних у справі, суд дійшов висновку, що у задоволенні позову необхідно відмовити.
Підстави для вирішення судом питання про розподіл між сторонами судових витрат відповідно до статті 139 КАС України відсутні.
Керуючись ст. ст. 19, 22, 25, 72-77, 90, 139, 241-246, 250, 262 КАС України, суд
ухвалив:
У задоволенні позову відмовити повністю.
Рішення може бути оскаржене, згідно зі ст. 295 КАС України, протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Рішення набирає законної сили, згідно зі ст. 255 КАС України, після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
СуддяГулкевич Ірена Зіновіївна
Суд | Львівський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 27.11.2024 |
Оприлюднено | 29.11.2024 |
Номер документу | 123340555 |
Судочинство | Адміністративне |
Категорія | Справи щодо забезпечення громадського порядку та безпеки, національної безпеки та оборони України, зокрема щодо |
Адміністративне
Львівський окружний адміністративний суд
Гулкевич Ірена Зіновіївна
Адміністративне
Львівський окружний адміністративний суд
Гулкевич Ірена Зіновіївна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні