Справа № 420/36021/24
УХВАЛА
26 листопада 2024 року м. Одеса
Суддя Одеського окружного адміністративного суду Харченко Ю.В., розглянувши матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 до Державної екологічної інспекції Південного округу (Запорізька та Херсонська області) про визнання протиправним та скасування наказу, зобов`язання вчинити пенсії дії,-
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернувся до Одеського окружного адміністративного суду з позовом, у якому просить:
- визнати протиправним та скасувати наказ Державної екологічної інспекції Південного округу (Запорізька та Херсонська області) № 10-ос від 11.01.2024 року в частині встановлення головному спеціалісту відділу інструментально-лабораторного контролю державному інспектору з охорони навколишнього природного середовища Південного округу (Запорізька та Херсонська області) ОСОБА_1 розміру надбавки за вислугу років державної служби на 2024 рік, а саме у період з 01 січня 2024 року по 03 жовтня 2024 року, на рівні 30% місячного посадового окладу;
- зобов`язати Державну екологічну інспекцію Південного округу (Запорізька та Херсонська області) здійснити ОСОБА_1 перерахунок та виплату надбавки за вислугу років державної служби з 01.01.2024 року по 03.10.2024 року відповідно до частини першої статті 52 Закону України «Про державну службу», а саме: на рівні 3 відсотків посадового окладу державного службовця за кожний календарний рік стажу державної служби, стаж державної служби якого становить понад 25 років, але не більше 50 відсотків посадового окладу, з урахуванням раніше виплачених сум;
- зобов`язати Державну екологічну інспекцію Південного округу (Запорізька та Херсонська області) здійснити ОСОБА_1 перерахунок та виплату матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань згідно наказу № 216-ос від 25.06.2024 року;
- зобов`язати Державну екологічну інспекцію Південного округу (Запорізька та Херсонська області) здійснити ОСОБА_1 перерахунок середньої заробітної плати та виплату різниці вихідної допомоги при звільненні, у розмірі двох середньомісячних заробітних плат на підставі наказу від 01.10.2024 року № 391-ос, з урахуванням раніше виплачених сум;
- зобов`язати Державну екологічну інспекцію Південного округу (Запорізька та Херсонська області) надати ОСОБА_1 оновлені розрахункові листи про суми, донараховані та які мають бути виплачені працівникові при звільненні, із зазначенням окремо кожного виду виплати (основна та додаткова заробітна плата, заохочувальні та компенсаційні виплати, інші виплати, на які працівник має право згідно з умовами трудового договору і відповідно до законодавства, у тому числі при звільненні), з урахуванням раніше виплачених сум.
Відповідно до п.п. 3, 5 ч. 1 ст. 171 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України), суддя після одержання позовної заяви з`ясовує, чи:
- відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу;
- позов подано у строк, установлений законом (якщо позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними).
Згідно ч. 6 ст. 161 КАС України, у разі пропуску строку звернення до адміністративного суду позивач зобов`язаний додати до позову заяву про поновлення цього строку та докази поважності причин його пропуску.
Частинами 1, 2 статті 123 КАС України передбачено, що у разі подання особою позову після закінчення строків, установлених законом, без заяви про поновлення пропущеного строку звернення до адміністративного суду, або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані судом неповажними, позов залишається без руху. При цьому протягом десяти днів з дня вручення ухвали особа має право звернутися до суду з заявою про поновлення строку звернення до адміністративного суду або вказати інші підстави для поновлення строку.
Якщо заяву не буде подано особою в зазначений строк або вказані нею підстави для поновлення строку звернення до адміністративного суду будуть визнані неповажними, суд повертає позовну заяву.
В свою чергу, згідно ч. 5 ст. 122 КАС України, для звернення до суду у справах щодо прийняття громадян на публічну службу, її проходження, звільнення з публічної служби встановлюється місячний строк.
Відповідно до вимог ч.ч. 1, 2 ст. 233 Кодексу законів про працю України (далі - КЗпП), працівник може звернутися із заявою про вирішення трудового спору безпосередньо до суду в тримісячний строк з дня, коли він дізнався або повинен був дізнатися про порушення свого права, крім випадків, передбачених частиною другою цієї статті.
Із заявою про вирішення трудового спору у справах про звільнення працівник має право звернутися до суду в місячний строк з дня вручення копії наказу (розпорядження) про звільнення, а у справах про виплату всіх сум, що належать працівникові при звільненні, - у тримісячний строк з дня одержання ним письмового повідомлення про суми, нараховані та виплачені йому при звільненні (стаття 116).
У даній справі ОСОБА_1 заявлені позовні вимоги про визнання протиправним та скасування наказу Державної екологічної інспекції Південного округу (Запорізька та Херсонська області) № 10-ос від 11.01.2024 року в частині встановлення позивачу розміру надбавки за вислугу років державної служби на 2024 рік на рівні 30% місячного посадового окладу, а також похідні вимоги щодо перерахунку надбавки за вислугу років державної служби та як наслідок матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань і вихідної допомоги при звільненні.
Однак, з даним позовом щодо оскарження наказу Державної екологічної інспекції Південного округу (Запорізька та Херсонська області) № 10-ос від 11.01.2024 року позивач звернувся 20.11.2024 року, тобто, з пропуском місячного строку звернення до суду.
Також, позивачем пропущено строк на подання позову щодо перерахунку надбавки за вислугу років державної служби та як наслідок матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань - після закінчення тримісячного строку з дня здійснення відповідних виплат.
Заява про поновлення строку звернення до суду позивачем не подана.
Отже, оскільки позивачем пропущений строк для звернення до адміністративного суду, жодних причин і обставин, які об`єктивно ускладнювали або унеможливлювали реалізацію позивачем прав у встановлений строк, останнім не наведено, то заявлений позов підлягає залишенню без руху для надання позивачу строку для подання заяви про поновлення строку звернення до суду із зазначенням поважних підстав для поновлення такого строку.
Керуючись ст.ст.160, 161, 169, 171, 248, 294 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
УХВАЛИВ:
Адміністративний позов ОСОБА_1 до Державної екологічної інспекції Південного округу (Запорізька та Херсонська області) про визнання протиправним та скасування наказу, зобов`язання вчинити пенсії дії - залишити без руху.
Повідомити позивача про необхідність протягом десяти днів з дня отримання копії ухвали про залишення позовної заяви без руху подати заяву про поновлення строку звернення до суду із зазначенням поважних підстав для поновлення строку.
Роз`яснити позивачу, що якщо заяву не буде подано в зазначений строк або вказані нею підстави для поновлення строку звернення до адміністративного суду будуть визнані неповажними, суд повертає позовну заяву.
Ухвала окремо від рішення суду оскарженню не підлягає.
Суддя Ю.В. Харченко
Суд | Одеський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 26.11.2024 |
Оприлюднено | 29.11.2024 |
Номер документу | 123341023 |
Судочинство | Адміністративне |
Категорія | Справи, що виникають з відносин публічної служби, зокрема справи щодо |
Адміністративне
Одеський окружний адміністративний суд
Харченко Ю.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні