ЧЕРНІГІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
27 листопада 2024 року Чернігів Справа № 620/12592/24
Суддя Чернігівського окружного адміністративного суду Житняк Л.О. перевіривши матеріали справи за позовом ОСОБА_1 до ІНФОРМАЦІЯ_1 , Начальника п`ятої прикордонної застави другої прикордонної комендатури ІНФОРМАЦІЯ_1 про визнання протиправними дій та зобов`язання вчинити певні дії,
В С Т А Н О В И Л А:
ОСОБА_1 звернулась до суду з позовом до ІНФОРМАЦІЯ_1 , Начальника п`ятої прикордонної застави другої прикордонної комендатури ІНФОРМАЦІЯ_1 , в якому просить визнати протиправними дії Начальника п`ятої прикордонної застави другої прикордонної комендатури ІНФОРМАЦІЯ_1 капітана ОСОБА_2 щодо переведення на іншу посаду та направлення у відрядження протиправними.
Суд ухвалою від 30.09.2024 позовну заяву залишив без руху. В подальшому, суд ухвалою від 27.11.2024 прийняв позовну заяву до розгляду та відкрив провадження у справі у порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін та проведення судового засідання, за наявними у справі матеріалами.
Відповідно до пункту 3 частини першої статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України суддя після одержання позовної заяви з`ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу.
Згідно із частиною першою статті 5 Кодексу адміністративного судочинства України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням дією чи бездіяльністю суб`єкта владних повноважень порушені її права, свободи або інтереси.
Так, за приписами п.88 Положення про проходження громадянами України військової служби в Державній прикордонній службі України, затвердженого Указом Президента України від 29.12.2009 №1115/2009 військовослужбовці призначаються на посади, звільняються з посад та зараховуються у розпорядження прямими начальниками, яким надано право видавати накази по особовому складу відповідно до номенклатури посад, що затверджується наказом Міністерства внутрішніх справ України.
Згідно до п.153 цього ж Положення військовослужбовці можуть бути направлені у службові відрядження самостійно або у складі підрозділу (команди). Військовослужбовці направляються у службові відрядження за рішенням їх прямих начальників - від начальника органу Держприкордонслужби, в якому вони проходять службу, і вище, про що видається наказ.
З наведеного слідує, що переведення на посаду та направлення у відрядження оформлюються відповідними наказами. Такими наказами, в межах даної справи, є наказ від 01.04.2024 №428-ОС та від 01.05.2024 №315-ВВ.
З огляду на вказане, суд звертає увагу, що відповідно до п.9 ч.5 ст.160 КАС України в позовній заяві зазначаються, зокрема, у справах щодо оскарження рішень, дій та бездіяльності суб`єкта владних повноважень - обґрунтування порушення оскаржуваними рішеннями, діями чи бездіяльністю прав, свобод, інтересів позивача.
В той же час, як вбачається зі змісту позовної заяви, в останній відсутні обгрунтування порушення оскаржуваними діями (наказами) прав, свобод чи інтересів ОСОБА_1 , що свідчить про невідповідність позовної заяви вимогам процесуального законодавства.
Згідно з частинами тринадцятою-п`ятнадцятоюстатті 171 Кодексу адміністративного судочинства Українисуддя, встановивши після відкриття провадження у справі, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях160,161цьогоКодексу, постановляє ухвалу не пізніше наступного дня, в якій зазначаються підстави залишення заяви без руху, про що повідомляє позивача і надає йому строк для усунення недоліків, який не може перевищувати п`яти днів з дня вручення позивачу ухвали.
Якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, суд продовжує розгляд справи, про що постановляє ухвалу не пізніше наступного дня з дня отримання інформації про усунення недоліків.
Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, позовна заява залишається без розгляду.
Таким чином, позовна заява підлягає залишенню без руху, з наданням позивачу 5-денного строку з дня вручення ухвали на усунення зазначеного вище недоліку.
Враховуючи викладене та керуючись статтями 160, 169, 248 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя
У Х В А Л И Л А:
Позовну заяву ОСОБА_1 до ІНФОРМАЦІЯ_1 , Начальника п`ятої прикордонної застави другої прикордонної комендатури ІНФОРМАЦІЯ_1 про визнання протиправними дій та зобов`язання вчинити певні дії - залишити без руху.
Надати позивачу 5-денний термін з дня вручення копії ухвали суду про залишення позовної заяви без руху для усунення недоліків, вказаних у цій ухвалі.
Роз`яснити позивачу, що в разі не усунення недоліків у вказаний судом строк позовна заява буде залишена без розгляду.
Копію ухвали суду надіслати позивачу для виконання.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та оскарженню не підлягає.
Суддя Л.О. Житняк
Суд | Чернігівський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 27.11.2024 |
Оприлюднено | 29.11.2024 |
Номер документу | 123342034 |
Судочинство | Адміністративне |
Категорія | Справи, що виникають з відносин публічної служби, зокрема справи щодо |
Адміністративне
Чернігівський окружний адміністративний суд
Лариса ЖИТНЯК
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні