Справа №949/2206/24
У Х В А Л А
про тимчасовий доступ до речей і документів
27 листопада 2024 року слідчий суддя Дубровицького районного суду Рівненської області ОСОБА_1 , при секретарі судового засідання ОСОБА_2 , розглянувши клопотання старшого слідчого СВ Відділення поліції №1 Сарненського РВП ГУНП в Рівненській області ОСОБА_3 , погоджене прокурором Дубровицького відділу Сарненської окружної прокуратури ОСОБА_4 , за матеріалами кримінального провадження, внесеного до ЄРДР за №12024181110000372 від 14 листопада 2024 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого частиною 4 статті 185 Кримінального кодексу України, про тимчасовий доступ до речей і документів,
в с т а н о в и в:
До суду звернулася з клопотанням старший слідчий СВ Відділення поліції №1 Сарненського РВП ГУНП в Рівненській області ОСОБА_3 , за матеріалами кримінального провадження, внесеного до ЄРДР за №12024181110000372 від 14 листопада 2024 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого частиною 4 статті 185 Кримінального кодексу України, про тимчасовий доступ до речей і документів.
Клопотання мотивоване тим, що в провадженні слідчого відділення ВП №1 Сарненського РВП ГУНП в Рівненській області перебувають матеріали кримінального провадження внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12024181110000372 від 14 листопада 2024 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 185 КК України. Досудовим розслідуванням встановлено, що 14.11.2024 до ВП №1 Сарненського РВП ГУН п Рівненській області надійшла заява ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ,жительки АДРЕСА_1 про те, що невідома особа здійснила крадіжку грошових коштів в сумі близько 35000 грн. з її банківської картки АТ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » № НОМЕР_1 . Згідно виписки по банківському рахунку АТ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » НОМЕР_2 , належному ОСОБА_5 , в період з 01.09.2024 по 24.10.2024 було здійснено списання грошових коштів в сумі близько 35000 грн. В ході досудового розслідування було проведено ряд слідчих дій, за результатами яких не представилось можливим встановити особу правопорушника. Тому, з метою всебічного, повного і неупередженого дослідження всіх обставин кримінального правопорушення, встановлення особи правопорушника, а також відшкодування потерпілому завданої матеріальної шкоди, виникла необхідність у наданні доступу до речей та документів, а саме у отриманні виписки про власника банківського рахунку АТ « ІНФОРМАЦІЯ_2 », що в подальшому дасть змогу встановити, чи дійсно надходили на дані рахунки грошові кошти, чи знімались з них кошти, якщо знімались, то коли і в якому терміналі, або чи перераховувались грошові кошти із даних рахунків, та в разі перерахування, на яку саме банківську картку або рахунок вони перераховувались, що сприятиме позитивному вирішенню справи по суті.
Старший слідчий ОСОБА_3 у судове засідання не з`явилася, подавши заяву про розгляд клопотання без її участі, клопотання підтримала повністю, просить його задоволити на підставах викладених у клопотанні.
Відповідно до частини 4 статті 107 Кримінального процесуального кодексу України, фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження в суді не здійснювалося.
Дослідивши матеріали клопотання, слідчий суддя вважає, що клопотання підлягає задоволенню, виходячи з наступного.
Згідно частини 1 статті 159 Кримінального процесуального кодексу України, тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку).
Відповідно до частини 1 статті 160 Кримінального процесуального кодексу України, сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, за винятком зазначених у статті 161 цього Кодексу. Слідчий має право звернутися із зазначеним клопотанням за погодженням з прокурором.
Як вбачається з частини 5 статті 163 Кримінального процесуального кодексу України, слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи та мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні.
Положенням частини 7 статті 163 Кримінального процесуального кодексу України передбачено, що слідчий суддя, суд в ухвалі про надання тимчасового доступу до речей і документів може дати розпорядження про надання можливості вилучення речей і документів, якщо сторона кримінального провадження доведе наявність достатніх підстав вважати, що без такого вилучення існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, або таке вилучення необхідне для досягнення мети отримання доступу до речей і документів.
Відповідно до вимог статті 62 Закону України "Про банки і банківську діяльність в Україні", інформація щодо юридичних та фізичних осіб, яка містить банківську таємницю, розкривається банками за рішенням суду.
Беручи до уваги вищевикладене та враховуючи те, що у матеріалах кримінального провадження вбачається наявність достатніх підстав вважати, що вищевказані документи та інформація, мають суттєве значення для встановлення обставин, що підлягають доказуванню по кримінальному провадженні, тому суд вважає за необхідне надати тимчасовий доступ до речей і документів, зазначених у клопотанні.
Керуючись статтями 132, 160-164, 309, 395 Кримінального процесуального кодексу України, слідчий суддя, -
У Х В А Л И В :
Клопотання старшого слідчого СВ Відділення поліції №1 Сарненського РВП ГУНП в Рівненській області ОСОБА_3 , погоджене прокурором Дубровицького відділу Сарненської окружної прокуратури ОСОБА_4 , за матеріалами кримінального провадження, внесеного до ЄРДР за №12024181110000372 від 14 листопада 2024 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого частиною 4 статті 185 Кримінального кодексу України, про тимчасовий доступ до речей і документів - задовольнити.
Надати начальнику СВ відділення поліції №1 Сарненського РВП ГУНП в Рівненській області майору поліції ОСОБА_6 , заступнику начальника СВ відділення поліції №1 Сарненського РВП ГУНП в Рівненській області капітану поліції ОСОБА_7 , старшому слідчому СВ відділення поліції №1 Сарненського РВП ГУНП в Рівненській області капітану поліції ОСОБА_3 , слідчому СВ відділення поліції №1 Сарненського РВП ГУНП в Рівненській області лейтенанту поліції ОСОБА_8 , начальнику СД відділення поліції №1 Сарненського РВП ГУНП в Рівненській області капітану поліції ОСОБА_9 , старшому дізнавачу СД відділення поліції №1 Сарненського РВП ГУНП в Рівненській області капітану поліції ОСОБА_10 , дізнавачу СД відділення поліції №1 Сарненського РВП ГУНП в Рівненській області лейтенанту поліції ОСОБА_11 , начальнику СКП відділення поліції №1 Сарненського РВП ГУНП в Рівненській області капітану поліції ОСОБА_12 , старшому оперуповноваженому СКП відділення поліції №1 Сарненського РВП ГУНП в Рівненській області капітану поліції ОСОБА_13 , оперуповноваженому СКП відділення поліції №1 Сарненського РВП ГУНП в Рівненській області капітану поліції ОСОБА_14 , оперуповноваженому СКП відділення поліції №1 Сарненського РВП ГУНП в Рівненській області лейтенанту поліції ОСОБА_15 , тимчасовий доступ до речей та документів, що знаходяться у Акціонерне товариство « ІНФОРМАЦІЯ_2 » за адресою: АДРЕСА_2 , з можливістю проведення тимчасового вилучення речей та документів у відділенні АТ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » за адресою: АДРЕСА_3 , та зобов`язати надати наступну інформацію:
- відомості та повні анкетні дані особи, за ким зареєстровано банківський рахунок НОМЕР_2 , коли, на яких умовах та де зареєстрований вказаний рахунок;
-відомості пронадходження грошовихкоштів набанківський рахунок НОМЕР_2 ,з зазначеннямдат надходженнята сумгрошових коштів,що надійшлина цікартки,та номерибанківських платіжнихкарток,електронних гаманцівчи іншихреквізитів засобівзберігання коштів,з якихвони надійшли,в періодз 00.00 год. 01.08.2024 по закінчення терміну дії ухвали;
- відомості про зняття, перерахунок, рух грошових коштів з банківського рахунку НОМЕР_2 , з зазначенням номерів банківських платіжних карток, куди саме були переховані кошти, електронних гаманців чи інших реквізитів засобів зберігання коштів, повні анкетні дані їх власників або ж юридичних осіб, з зазначенням їх місця реєстрації, дати зняття та сум грошових коштів, що були зняті, в період з 00.00 год. 01.08.2024 по закінчення терміну дії ухвали, та якщо зняття готівки здійснювалось через банкомати або ж оплату платежів, вказати адреси місць знаходження цих банкоматів, якщо через касирів відділень банку, то вказати адреси таких відділень;
- матеріали фото-, відеофіксації здійснення операцій зняття грошових коштів з банківських рахунків НОМЕР_2 , що здійснені за допомогою банкоматів, з 00.00 год. 01.08.2024 по закінчення терміну дії ухвали, з можливістю їх вилучення на цифровий носій інформації;
- історії доступу до системи « ІНФОРМАЦІЯ_3 » вказаного користувача та проведених із вказаної системи платежів, змін налаштувань системи із зазначенням ІР-адрес в період з 00.00 год. 01.08.2024 по закінчення терміну дії ухвали.
Строк дії ухвали два місяці з дня постановлення ухвали.
Ухвала оскарженню не підлягає і заперечення проти неї можуть бути подані під час підготовчого провадження в суді.
Слідчий суддя: підпис.
Виготовлено з автоматизованої системи документообігу суду.
Суддя Дубровицького
районного суду ОСОБА_1
Суд | Дубровицький районний суд Рівненської області |
Дата ухвалення рішення | 27.11.2024 |
Оприлюднено | 29.11.2024 |
Номер документу | 123346725 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів |
Кримінальне
Дубровицький районний суд Рівненської області
Отупор К.М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні