Рішення
від 13.11.2024 по справі 758/8244/24
ПОДІЛЬСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КИЄВА

Справа № 758/8244/24

Категорія 17

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

13 листопада 2024 року Подільський районний суд міста Києва у складі:

головуючого судді - Захарчук С. С.,

за участю секретаря судового засідання - Обиход В. В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду у м. Києві цивільну справу за заявою ОСОБА_1 , заінтересовані особи: Головне управління Пенсійного фонду України у Чернівецькій області, Головне управління Пенсійного фонду України в м. Києві, про встановлення факту, що має юридичне значення,

В С Т А Н О В И В :

ОСОБА_1 звернулася до суду із заявою про встановлення факту, що має юридичне значення.

Зазначала, що 20.04.2024 звернулась до відділу обслуговування громадян № 10 (сервісний центр) із заявою щодо призначення пенсії за віком.

Рішенням Головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області від 02.05.2024 № 262740011622 було відмовлено в призначені їй пенсії за віком на підставі не зарахування до страхового стажу: періодів роботи згідно трудової книжки НОМЕР_1 , оскільки на титульній сторінці наявне виправлення в прізвищі, запис про виправлення відсутній; періодів навчання згідно диплому з 01.09.1976 по 20.07.1979, оскільки в довідці від 09.04.2024 № 41 зазначено прізвище « ОСОБА_2 », однак, в свідоцтві про шлюб післяшлюбне прізвище ОСОБА_3 , що не відповідає паспортним даним, а саме ОСОБА_4 .

ІНФОРМАЦІЯ_1 між нею - ОСОБА_1 (дівоче прізвище « ОСОБА_2 ») ІНФОРМАЦІЯ_2 , та ОСОБА_5 ІНФОРМАЦІЯ_3 було укладено шлюб, який був зареєстрований Бригинцівською сільською радою Козелецького району Чернігівської області від 20.01.1979, про що було видано свідоцтво Серія НОМЕР_2 .

У свідоцтві про укладення шлюбу зроблено актовий запис № 2, прізвище ОСОБА_5 та її, ОСОБА_1 , було вказано, як « ОСОБА_3 » замість « ОСОБА_4 ».

При видачі свідоцтва про укладення шлюбу була допущена помилка в написанні її прізвища, замість « ОСОБА_4 » вказано як « ОСОБА_3 », дана помилка унеможливлює Пенсійний фонд України врахувати її трудовий, страховий стаж.

Вважає, причина неправильного написання її прізвища в одну літеру виникла зв`язку із неправильним перекладом її прізвища, імені та по батькові з російської мови на українську мову.

Внаслідок такої помилки у неї на даний час виникла певна невідповідність між документом, що посвідчує її особу та трудовою книжкою.

Посилаючись на зазначені обставини, з метою призначення їй пенсії, просила встановити факт, що має юридичне значення, що актовий запис про укладення шлюбу № 2 від 20.01.1979, належить « ОСОБА_1 », а не « ОСОБА_1 » та встановити факт належності правовстановлюючого документу, а саме належності трудової книжки, виданої в 1979 року ОСОБА_1 , серії НОМЕР_1 , з усіма записами у трудовій книжці.

У судове засідання заявник не з`явилася, подала заяву про розгляд справи за її відсутності, заяву підтримала та просила її задовольнити.

Представники Головного управління Пенсійного фонду України у Чернівецькій області та Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві не з`явилися, подали заяви про розгляд справи за їх відсутності.

Суд ухвалив розглядати справу за відсутності учасників справи.

Суд, вивчивши заяву, дослідивши докази, дійшов наступного висновку.

Судом установлено, що ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , що підтверджується паспортом, карткою фізичної особи - платника податків ДПІ у Подільському районі м. Києва (а.с. 4).

Зареєстрованим місцем проживання ОСОБА_1 є АДРЕСА_1 .

Відповідно до свідоцтва про народження ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_2 (а.с. 5).

Відповідно до свідоцтва про народження ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_4 .

Відповідно до свідоцтва про смерть ОСОБА_5 помер ІНФОРМАЦІЯ_5 (а.с. 6).

У свідоцтві про шлюб від 20.01.1979, актовий запис 2, ОСОБА_5 і ОСОБА_1 (дошлюбне прізвище - ОСОБА_2 ) вказано прізвища обох « ОСОБА_3 » та « ОСОБА_3 ».

У трудовій книжці ОСОБА_1 містяться виправлення у її прізвищі з ОСОБА_2 на ОСОБА_4 , при цьому на 1 аркуші трудової книжки зроблено запис про те, що прізвище ОСОБА_2 змінено на ОСОБА_4 на підставі свідоцтва про шлюб НОМЕР_3 від 20.01.1979 (а.с. 8-10).

Пунктом 6 ч. 1 ст. 315 ЦПК України суд розглядає справи про встановлення факту належності правовстановлюючих документів особі, прізвище, ім`я, по батькові, місце і час народження якої, що зазначені в документі, не збігаються з прізвищем, ім`ям, по батькові, місцем і часом народження цієї особи, зазначеним у свідоцтві про народження або в паспорті.

Як роз`яснив Пленум Верховного Суду України у п. 12 постанови N 5 від 31.03.95 «Про судову практику в справах про встановлення фактів, що мають юридичне значення» при розгляді справи про встановлення відповідно до п.6 ст.273 ЦПК факту належності правовстановлюючих документів особі, прізвище, ім`я, по батькові, місце і час народження якої, зазначені в документі, не збігаються з ім`ям, по батькові, прізвищем, місцем і часом народження цієї особи, вказаними у свідоцтві про народження або в паспорті, у тому числі, факту належності правовстановлюючого документа, в якому допущені помилки у прізвищі, імені, по батькові або замість імені чи по батькові зазначені ініціали суд повинен запропонувати заявникові подати докази про те, що правовстановлюючий документ належить йому і що організація, яка видала документ, не має можливості внести до нього відповідні виправлення. Разом тим, ей порядок не застосовується, якщо виправлення в таких документах належним чином не застережені або ж їх реквізити нечітко виражені внаслідок тривалого використання, неналежного зберігання, тощо. Це є підставою для вирішення питання про встановлення факту, про який йдеться в документі, відповідно до чинного законодавства.

Заяви про встановлення із зазначених підстав факту належності особі вироку або рішення суду, квитка про членство в об`єднанні громадян, військового квитка, посвідчення до ордена або медалі, паспорта, чи свідоцтв, що їх видають органи реєстрації актів громадянського стану, та інших документів, що посвідчують особу, не підлягають розгляду в порядку, передбаченому главою 37 ЦПК, оскільки ці питання вирішуються органом, який видав документ.

Судами також не встановлюється тотожність особи.

Разом з тим, на підставі п. 6 ст. 273 ЦПК суд може встановлювати факти належності особі документів, які не відносяться до таких, що посвідчують особу, наприклад, довідок про поранення чи перебування у госпіталі у зв`язку з пораненням, повідомлення військових частин, військкоматів і інших органів військового управління про загибель чи пропажу без вісті в зв`язку з обставинами військового часу, а також заповіту, страхового свідоцтва (полісу), ощадної книжки, трудової книжки, іншого документа про трудовий стаж.

Таким чином, судом установлено, що згідно паспорта заявника, її прізвищем є - « ОСОБА_4 », що підтверджується також карткою фізичної особи - платника податків ДПІ у Подільському районі м. Києва (а.с. 4), відомостями з реєстру територіальної громади щодо зареєстрованого місця проживання ОСОБА_1 , свідоцтвом про народження її чоловіка - ОСОБА_5 , свідоцтвом про смерть її чоловіка ОСОБА_5 ,

Дошлюбне прізвище заявника - ОСОБА_6 ,

Виходячи з вищевикладеного, суд дійшов висновку про наявність правових підстав для задоволення заяви в частині встановлення факту належності ОСОБА_1 трудової книжки НОМЕР_1 , дата заповнення 27.07.1979 з метою призначення їй пенсії.

В задоволенні заяви в частині встановлення факту належності актового запису про укладення шлюбу ОСОБА_1 слід відмовити, оскільки дане питання вирішується органом, який видав документ - свідоцтво про шлюб.

Керуючись ст. ст. 258-260, 263-265, 268, 273, 293-294, 315-319, 353-354 ЦПК України, суд -

У Х В А Л И В :

Заяву ОСОБА_1 , заінтересовані особи: Головне управління Пенсійного фонду України у Чернівецькій області, Головне управління Пенсійного фонду України в м. Києві, про встановлення факту, що має юридичне значення - задовольнити частково.

Встановити факт належності ОСОБА_1 трудової книжки НОМЕР_1 , дата заповнення 27.07.1979.

У задоволенні решти заяви - відмовити.

Рішення може бути оскаржено безпосередньо до Київського апеляційного суду.

Апеляційна скарга на рішення суду першої інстанції подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

Учасник справи, якому повне рішення не було вручено у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Суддя С. С. Захарчук

СудПодільський районний суд міста Києва
Дата ухвалення рішення13.11.2024
Оприлюднено29.11.2024
Номер документу123348275
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи окремого провадження Справи про встановлення фактів, що мають юридичне значення, з них: інших фактів, з них:.

Судовий реєстр по справі —758/8244/24

Рішення від 13.11.2024

Цивільне

Подільський районний суд міста Києва

Захарчук С. С.

Ухвала від 17.09.2024

Цивільне

Подільський районний суд міста Києва

Захарчук С. С.

Ухвала від 11.07.2024

Цивільне

Подільський районний суд міста Києва

Захарчук С. С.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні