Рішення
від 26.11.2024 по справі 159/6811/24
КОВЕЛЬСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 159/6811/24

Провадження № 2/159/1642/24

КОВЕЛЬСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

26 листопада 2024 року м. Ковель

Ковельський міськрайонний суд Волинської області під головуванням

судді Лесика В.О.,

за участі секретаря судових засідань Посполітак Г.О.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Велицької сільської ради Ковельського району Волинської області, треті особи: ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 про визначення додаткового строку для прийняття спадщини,

в с т а н о в и в:

Стислий виклад позиції позивача.

У жовтня 2024 року позивач звернулася в суд із даним позовом, мотивуючи свої вимоги тим, що 14. ІНФОРМАЦІЯ_1 померла її матір ОСОБА_5 , після смерті якої відкрилась спадщина на належне спадкодавцю на час смерті майно, у тому числі на житловий будинок з надвірними будівлями і спорудами, що знаходиться в АДРЕСА_1 а також на земельну ділянку для ведення селянського господарства розташованої на території Підрізької сільської ради Ковельського району та право на земельну частку (пай) у землі, яка перебуває у колективній власності колективного сільськогосподарського підприємства «Волинь» та земельну ділянку розташовану на території Облапської сільської ради Ковельського району.

За життя її матір посвідчила заповітне розпорядження за яким належне все їй майно заповіла в рівних частках своїм дітям, зокрема, ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 та позивачу. Вказує, що її брати та сестри у встановлений законом строк не прийняли спадщину. Оскільки вона єдина, яка прийняла спадщину шляхом фактичного управління та володіння спадковим майном, а тому звернулася до нотаріуса із заявою про прийняття спадщини, однак отримала від нотаріуса роз`яснення, що нею пропущено строк для подання заяви про прийняття спадщини. Зважаючи на те, що після смерті матері вона утримувала майно та володіла правовстановлюючими документами помилково вважала себе такою, що прийняла спадщину.

Рух справи в суді.

Позовна заява надійшла до суду 10.10.2024.

Провадження у справі відкрито 16.10.2024.

Визначено розглядати справу за правилами загального позовного провадження та призначено підготовче засідання.

Ухвалою суду від 13.11.2024 закрито підготовче провадження та призначено справу до розгляду по суті.

В судове засідання сторони не з`явились, подали клопотання про розгляд справи у їх відсутності.

Від відповідача надійшло клопотання про розгляд справи у її відсутності, не заперечує проти задоволення позову.

Треті особи ОСОБА_2 , ОСОБА_3 та ОСОБА_4 в судове засідання не з`явились, кожен зокрема звернулись до суду з заявою про визнання позову.

У відповідності до ч.2ст.247 ЦПК Українифіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального засобу не здійснювалось.

Фактичні обставини справи, встановлені судом.

ІНФОРМАЦІЯ_2 померла матір позивача ОСОБА_5 (свідоцтво про смерть серії НОМЕР_1 видане виконавчим комітетом Підрізької сільської ради Ковельського району Волинської області).

Факт родинних відносин позивача та ОСОБА_5 , як матері та жочки підтверджується, свідоцтвом про народження позивача серії НОМЕР_2 .

Згідно заповіту, посвідченого 16 грудня 2005 року секретарем Підрізької сільської ради, ОСОБА_5 , яка проживає в АДРЕСА_2 , на випадок своєї смерті усе своє майно, де б воно не знаходилось в чому б воно не виражалось і взагалі все те на що він по закону матиме право і що буде належати їй на день смерті заповіла своїм дітям в рівних частках ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 та ОСОБА_1 .

ІНФОРМАЦІЯ_3 померла сестра позивача ОСОБА_6 та 28.01.2024 брат - ОСОБА_7 , що підтверджується відповідними свідоцтвами про смерть.

Відповідно до Державного акту на право приватної власності на землю серії ВЛ №07075, є власником земельної ділянки загальною площею 1,3819 га, яка розташована на території Підрізької сільської ради Ковельського району Волинської області, цільове призначення якої є ведення селянського господарства.

Копією сертифікату на земельну частку (пай) серії ВЛ №000267, доводиться що ОСОБА_5 належало право на земельну частку пай у землі, яка перебуває у колективній власності колективного сільськогосподарського підприємства «Волинь» в розмірі 2,28 в умовних кадастрових гектарах без визначення меж цієї частки в натурі на місцевості.

Повідомленням Ковельськоїдержавної нотаріальноїконтори від14.03.2010року,доводиться таобставина,що спадковасправи післясмерті ОСОБА_5 не заводилась.

Висновки суду та мотиви прийнятого рішення.

Позов підлягає задоволенню повністю.

Як передбаченост. 1216 ЦК України, спадкуванням є перехід прав та обов`язків (спадщини) від фізичної особи, яка померла (спадкодавця), до інших осіб (спадкоємців).

Згідно ст.ст.1217,1218 ЦК України, спадкування здійснюється за заповітом або за законом. До складу спадщини входять усі права та обов`язки, що належали спадкодавцеві на момент відкриття спадщини і не припинилися внаслідок його смерті.

Спадкоємцями першої черги за законом відповідно до вимогст.1261 ЦКє діти спадкодавця.

Відповідно до ч. 5ст. 1268 ЦК Українинезалежно від часу прийняття спадщини вона належить спадкоємцеві з часу відкриття спадщини.

Відповідно до ч.1 ст.1269, ч.1 ст.1270 ЦК Україниспадкоємець, який бажає прийняти спадщину, але на час відкриття спадщини не проживав постійно із спадкодавцем, має подати до нотаріальної контори заяву про прийняття спадщини. Для прийняття спадщини встановлений строк у шість місяців, який починається з часу відкриття спадщини.

Якщо спадкоємець протягом строку, встановленогост.1270 цього Кодексу, не подав заяву про прийняття спадщини, він вважається таким, що не прийняв її. За позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважних причин, суд може визначити йому додатковий строк для подання ним заяви про прийняття спадщини (ч.1 та ч.3ст. 1272 ЦК України).

Обставини, якими позивач обґрунтувала позовні вимоги, зокрема в частині поважності причин пропуску строків для прийняття спадщини, знайшли ствердження у ході розгляду справи. Відтак суд визнає поважність причин пропуску позивачем строку прийняття спадщини і приходить до висновку про підставність позову і необхідність його задоволення.

Керуючись ст.ст. 247, 258,259,206,263-265,273,279 ЦПК України, ст.ст.1216-1222,1266, 1269,1270,1272 ЦК України, суд, -

У Х В А Л И В :

Позов задовольнити повністю.

Визначити ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_4 ,додатковий строкдля поданнянею заявипро прийняттяспадщини,яка відкриласяпісля смертіїї матері ОСОБА_5 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_5 , протягом двох місяців з дня набрання рішенням суду законної сили.

Судові витрати залишити за позивачем.

Апеляційна скарга на рішення суду подається до Волинського апеляційного суду шляхом подачі апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня його складення. Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручене у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження на рішення суду якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного тексту рішення суду.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

Повний текст рішення складено та підписано 26.11.2024.

Головуючий: В.О.Лесик

СудКовельський міськрайонний суд Волинської області
Дата ухвалення рішення26.11.2024
Оприлюднено29.11.2024
Номер документу123349697
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із відносин спадкування, з них

Судовий реєстр по справі —159/6811/24

Рішення від 26.11.2024

Цивільне

Ковельський міськрайонний суд Волинської області

Лесик В. О.

Ухвала від 13.11.2024

Цивільне

Ковельський міськрайонний суд Волинської області

Лесик В. О.

Ухвала від 16.10.2024

Цивільне

Ковельський міськрайонний суд Волинської області

Лесик В. О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні