ДАРНИЦЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.КИЄВА
справа № 753/21459/24
провадження № 2-н/753/964/24
СУДОВИЙ НАКАЗ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"11" листопада 2024 р. суддя Дарницького районного суду м. Києва Котвицький В.Л., розглянувши матеріали заяви Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку "Добробут" про видачу судового наказу про стягнення з ОСОБА_1 заборгованості по сплаті внесків на утримання будинку і прибудинкової території, а також судових витрат та витрати на правничу допомогу,-
ВСТАНОВИВ:
ОСББ "Добробут" у жовтні 2024 року звернулось до Дарницького районного суду м. Києва із заявою про видачу судового наказу про стягнення із ОСОБА_1 , заборгованість по сплаті внесків на утримання будинку і прибудинкової території за період з липня 2023 року по жовтень 2024 року у розмірі 3961,65 грн., а також судові витрати та витрати на правничу допомогу.
Відповідно до п.3 ч.1 ст. 161 ЦПК України, судовий наказ може бути видано, якщо:заявлено вимогу про стягнення заборгованості за оплату житлово-комунальних послуг, телекомунікаційних послуг, послуг телебачення та радіомовлення з урахуванням індексу інфляції та 3 відсотків річних, нарахованих заявником на суму заборгованості;
З матеріалів заяви про видачу судового наказу судом встановлено, що боржник, отримуючи житлово-комунальні послуги, обов`язок щодо оплати їх вартості належним чином не виконувала, внаслідок чого у неї утворилась заборгованість перед заявником, розмір якої станом на жовтень 2024 року складає 3961,65 грн.
Статтями 509, 525, 526, 625 Цивільного кодексу України визначено, що зобов`язанням є правовідношенням, в якому одна сторона (боржник) зобов`язана вчинити на користь другої сторони (кредитора) певну дію (передати майно, виконати роботу, надати послугу, сплатити гроші, тощо), а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов`язку. Зобов`язання повинні виконуватися належним чином, в установлений строк відповідно до умов договору та вимог закону.
Таким чином, заявлена заборгованість з оплати наданих житлово-комунальних послуг підлягає стягненню з боржника.
У відповідності до вимог частини 1 та 2 статті 133 ЦПК України, судові витрати складаються з судового збору та витрат, пов`язаних з розглядом справи. Розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом. Пунктом 1 частини 2 статті 141 ЦПК України передбачено, що судові витрати, пов`язані з розглядом справи, у разі задоволення позову покладаються на відповідача.
Частиною 2 статті 4 Закону України «Про судовий збір» передбачено, що за подання заяви про видачу судового наказу сплачується судовий збір у сумі 0,1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб. З урахуванням того, що прожитковий мінімум для працездатних осіб на 1 січня 2024 року встановлено законом у розмірі 3 028 грн, з боржника підлягає стягненню на користь заявника сплачений при поданні заяви про видачу судового наказу судовий збір у розмірі 302,80 грн.
Відповідно до п. 6 ч. 1ст. 168 ЦПК України, у судовому наказі зазначаються сума судових витрат, що сплачена заявником і підлягає стягненню на його користь з боржника.
Судові витрати складаються з судового збору та витрат, пов`язаних з розглядом справи. До витрат, пов`язаних з розглядом справи, належать витрати: на професійну правничу допомогу (ч. 1, п. 1 ч. 3ст. 133 ЦПК України).
Згідно з положеннями ч. 1-4 ст. 137 ЦПК України, витрати, пов`язані з правничою допомогою адвоката, несуть сторони, крім випадків надання правничої допомоги за рахунок держави.
За результатами розгляду справи витрати на правничу допомогу адвоката підлягають розподілу між сторонами разом із іншими судовими витратами. Для цілей розподілу судових витрат: 1) розмір витрат на правничу допомогу адвоката, в тому числі гонорару адвоката за представництво в суді та іншу правничу допомогу, пов`язану зі справою, включаючи підготовку до її розгляду, збір доказів тощо, а також вартість послуг помічника адвоката визначаються згідно з умовами договору про надання правничої допомоги та на підставі відповідних доказів щодо обсягу наданих послуг і виконаних робіт та їх вартості, що сплачена або підлягає сплаті відповідною стороною або третьою особою; 2) розмір суми, що підлягає сплаті в порядку компенсації витрат адвоката, необхідних для надання правничої допомоги, встановлюється згідно з умовами договору про надання правничої допомоги на підставі відповідних доказів, які підтверджують здійснення відповідних витрат.
Витрати на правову допомогу у справах наказного провадження повинні стягуватись з боржника у випадку їх включення до заяви про видачу судового наказу, за умови достатньої обґрунтованості їх розміру, на підставі загальних положень цивільного процесуального законодавства.
Частиною 8 ст. 141 ЦПК України передбачено, що розмір витрат, які сторона сплатила або має сплатити у зв`язку з розглядом справи, встановлюється судом на підставі поданих сторонами доказів (договорів, рахунків тощо).
Так, заявник у своїй заяві просив стягнути з боржника витрати на правничу допомогу розмірі 7000,00 грн.
До заяви про видачу судового наказу було долучено копію договору про надання абонентських юридичних послуг №01/09-23 від 01.09.2023, укладеного між заявником та ТОВ "БА "Константа", а також копію Акта №129 здачі-приймання наданих послуг по договору №01/09-23 від 01.09.2023 від 31.10.2024.
Разом з тим, заявником не надано будь-яких доказів на підтвердження обсягу наданих заявнику послуг з правничої допомоги, їх вартості, крім того більшість перерахованих наданих послуг перелічених в Акті від 31.10.2024 не відноситься до правничої допомоги та зазначена вартість наданих послуг значно завищена відносно суми існуючого боргу (майже вдвічі).
З урахуванням того, що заявником не надано доказів на підтвердження розміру витрат на правничу допомогу, а також самого факту понесення таких витрат, суд приходить до висновку про відсутність правових підстав для відшкодування заявлених витрат на правничу допомогу у даній справі.
Керуючись Законом України «Про житлово-комунальні послуги», ст. ст. 11, 509, 525, 526, 625 ЦК України, 133, 141, 161, 163 165, 167, 168, 172 ЦПК України Закону України «Про судовий збір» -
Н А К А З У Ю:
1. Стягнути з ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 , зареєстрованої за адресою: АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) на користь Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку "Добробут" (код ЄДРПОУ 26195685, місцезнаходження: м.Київ, вул. Харківське шосе, 56, к. 469) заборгованість по сплаті внесків на утримання будинку і прибудинкової території за період з липня 2023 року по жовтень 2024 року у розмірі 3961,65 грн.
2. Стягнути з ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 , зареєстрованої за адресою: АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) на користь Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку "Добробут" (код ЄДРПОУ 26195685, місцезнаходження: м.Київ, вул. Харківське шосе, 56, к. 469) судовий збір у сумі 302 (триста дві) грн. 80 коп.
3. Надіслати боржнику копію судового наказу разом з копією заяви стягувача з копіями доданих до неї документів.
4. Судовий наказ після набрання законної сили видати стягувачу.
Суддя Дарницького районного
суду м. Києва В.Л. Котвицький
Суд повідомляє про те, що під час розгляду вимог у порядку наказного провадження та видачі судового наказу суд не розглядає обґрунтованість заявлених стягувачем вимог по суті (п. 7 ч.1 ст. 168 ЦПК України).
Згідно ч. 1 ст. 170 Цивільного процесуального кодексу України (далі - ЦПК України) боржник має право протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення копії судового наказу та доданих до неї документів подати заяву про його скасування до суду, який його видав, крім випадків видачі судового наказу відповідно до пунктів 4, 5 частини першої статті 161 цього Кодексу. Заява про скасування судового наказу може також бути подана органами та особами, яким законом надано право звертатися до суду в інтересах інших осіб. А заява боржника про скасування судового наказу, подана після закінчення строку, встановленого ч. 1 ст. 170 цього Кодексу, повертається, якщо суд за заявою особи, яка її подала, не знайде підстав для поновлення строку для подання цієї заяви (ч. 2 ст. 171 ЦПК України).
У разі відсутності підстав для повернення заяви про скасування судового наказу, суддя не пізніше двох днів після її подання постановляє ухвалу про скасування судового наказу, в якій роз`яснює заявнику (стягувачу) його право звернутися до суду із тими самими вимогами в порядку спрощеного позовного провадження. В ухвалі про скасування судового наказу суд за клопотанням боржника вирішує питання про поворот виконання судового наказу в порядку, встановленому ст. 444 цього Кодексу (ст. 171 ЦПК України).
У разі ненадходження до суду заяви від боржника про скасування судового наказу протягом п`яти днів після закінчення строку на її подання судовий наказ набирає законної сили (ч. 1 ст. 172 ЦПК України).
Судовий наказ може бути пред`явлений до примусового виконання протягом трьох років з наступного дня після набрання судовим наказом законної сили.
Судовий наказ набрав чинності «
Судовий наказ видано «
Строк пред`явлення до виконання до «
Відмітки про виконання судового наказу
Дата надходження судового наказу на виконання Повне найменування установи, підприємства, організації, в якому знаходиться судовий наказ на виконанніЗагальна сума, відрахована за судовим наказомДата повернення судового наказу до відділу державної виконавчої служби чи стягувача Підстави повернення судового наказуПідпис керівника установи. підприємства, організації (з прикладанням печатки) Примітки
Інші відмітки
Суд | Дарницький районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 11.11.2024 |
Оприлюднено | 29.11.2024 |
Номер документу | 123350013 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи наказного провадження Справи щодо стягнення заборгованості за оплату житлово-комунальних послуг, телекомунікаційних послуг, послуг телебачення та радіомовлення з урахуванням індексу інфляції та трьох відсотків річних, нарахованих заявником на суму заборгованості |
Цивільне
Дарницький районний суд міста Києва
Котвицький В. Л.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні