Ухвала
від 27.11.2024 по справі 644/10279/24
ОРДЖОНІКІДЗЕВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ХАРКОВА

Суддя ОСОБА_1

Справа № 644/10279/24

Провадження № 1-кс/644/1567/24

27.11.2024

УХВАЛА

Іменем України

27 листопада 2024 року м. Харків

Орджонікідзевський районний суд м. Харкова у складі:

слідчого судді ОСОБА_1 ,

за участю:

секретаря судового засідання ОСОБА_2 ,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі судових засідань у приміщенні Орджонікідзевського районного суду м. Харкова клопотання слідчого СВ ВП № 1 ХРУП № 2 ГУНП в Харківській області лейтенанта поліції ОСОБА_3 , погоджене з прокурором Немишлянської окружної прокуратури м. Харкова ОСОБА_4 від 22.11.2024, про надання тимчасового доступу до речей та документів за матеріалами кримінального провадження, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12024221180000853 від 06.06.2024, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 190 КК України,

ВСТАНОВИВ:

22.11.2024 слідчий СВ ВП № 1 ХРУП № 2 ГУНП в Харківській області лейтенант поліції ОСОБА_3 (надалі за текстом слідчий/слідчий ОСОБА_3 ), за погодженням з прокурором Немишлянської окружної прокуратури м. Харкова ОСОБА_4 від 22.11.2024, звернувся до слідчого судді з клопотанням, у якому просить про надання дозволу слідчому СВ ВП № 1 ХРУП № 2 ГУНП в Харківській області лейтенанту поліції ОСОБА_3 на тимчасовий доступ до документів, які перебувають у володінні ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », код ЄДРПОУ НОМЕР_1 , місцезнаходження якого за адресою: АДРЕСА_1 .

В обґрунтування клопотання зазначає, що слідчим розглядаються матеріали кримінального провадження за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.4 ст.190 КК України, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12024221180000853 від 06.06.2024, у ході розгляду яких встановлено, що до ВП № 1 ХРУП № 2 ГУНП в Харківській області надійшла заява ОСОБА_5 (арк. спр. 5) про те, що з її банківської картки за номером НОМЕР_2 в АТ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » 05.06.2024 невідома особа здійснила списання грошових коштів у сумі 4000,00 грн.

З протоколу допиту ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_3 (арк. спр. 6), встановлено, 05.06.2024 близько 14 год 02 хв потерпілій на її мобільний телефон надійшов дзвінок від невідомого абонента з номеру телефона НОМЕР_3 , який представився як співробітник « ІНФОРМАЦІЯ_2 » та повідомив, що до її рахунку намагались зайти шахраї та перевести кошти. Невідома особа назвала анкетні дані потерпілої та перші чотири цифри її банківської картки № НОМЕР_2 , після чого сказала, що для ідентифікації треба, щоб ОСОБА_5 назвала останні чотири цифри своєї картки, що потерпіла і зробила. Після чого невідома особа сказала, що переведе її до іншого оператора. Після довготривалого очікування потерпіла поклала слухавку. Через декілька хвилин близько о 14 год 08 хв їй знов подзвонили з номеру НОМЕР_4 , але в цей час ОСОБА_5 розмовляла по телефону, після чого їй почали телефонувати на застосунок «Телеграм». Потерпіла взяла слухавку та почула жіночий голос, який представився працівником банку, та повідомив що зараз потерпілій надійде смс повідомлення з кодом який треба повідомити, що ОСОБА_5 і зробила. Після чого жіночий голос сказав, що пін-код карти потерпілої був змінений та попросили повідомити її старий пін-код, що ОСОБА_5 і зробила. Приблизно через дві хвилини потерпіла зайшла до застосунку « ІНФОРМАЦІЯ_4 », де побачила що з її картки було списано 4000,00 грн.

У ході досудового розслідування потерпіла ОСОБА_5 добровільно надала виписки по її картковому рахунку АТ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » № НОМЕР_2 , яка підтверджує факти переказів грошових коштів з її картки АТ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » № НОМЕР_2 05.06.2024 у сумі 4000,00 грн о14 год 26 хв.

На підставі ухвали слідчого судді про тимчасовий доступ до речей і документів АТ « ІНФОРМАЦІЯ_2 », було вилучено CD-R диск на якому міститься інформація про рух коштів по банківським карткам потерпілої АТ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » № НОМЕР_2 та із зазначенням усіх транзакцій, з розшифруванням повних відомостей, щодо джерел з яких здійснювалось надходження коштів на картку/рахунок, та усіх відомостей про картки/рахунки, на які здійснювались перекази з цих карток/рахунків.

У ході огляду вилученого CD-R диску було встановлено, що грошові кошти з банківської картки потерпілої АТ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » № НОМЕР_2 05.06.2024 у сумі 4000,00 грн о 14 год 26 хв, були переведені на банківську картку номер якої № НОМЕР_5 .

У порядку ст. 264 КПК України, здійснено моніторинг загальнодоступних сайтів всесвітньої мережі Інтернет з метою встановлення інформації, що може сприяти подальшому досудовому розслідуванню. В ході огляду загальнодоступного сайту bincheck.io було отримано інформацію про те, що банківські картки із BIN НОМЕР_6 емітовані ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 »

Отже, в результаті шахрайських дій невідома особа, шляхом обману, заволоділагрошовими коштами потерпілої ОСОБА_5 , тим самим спричинивши їй матеріальну шкоду на загальну суму 4000,00 грн.

За вказаним фактом розпочато досудове розслідування, інформацію про яке внесено до ЄРДР за№12024221180000853, з правовою кваліфікацією за ч.4 ст.190 КК України (арк. спр. 4).

Для проведення повного, всебічного та неупередженого досудового розслідування, встановлення обставин заволодіння грошовими коштами та встановлення осіб, винуватих у вчиненні кримінального правопорушення, виникла необхідність в отриманні даних особи на рахунок якої було здійснено переказ коштів та інших даних, шляхом надання тимчасового доступу до документів, які перебувають у володінні ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », юридична адреса: АДРЕСА_1 ., код ЄДРПОУ НОМЕР_1 .

У зв`язку з наведеним, а також, враховуючи, щоінформація, яка знаходиться в ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » та становить банківську таємницю, має суттєве значення для встановлення обставин кримінального правопорушення та може бути використана, як доказ, а іншим способом встановити такі обставини неможливо,для досягнення повноти, всебічності та неупередженості розслідування, слідчий СВ ВП № 1 ХРУП № 2 ГУНП в Харківській області лейтенант поліції ОСОБА_3 просить суд надати тимчасовий доступ до документів, що знаходяться у володінні ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », юридична адреса: АДРЕСА_1 ., код ЄДРПОУ НОМЕР_1 , а саме до інформації про перекази грошових коштів з банківської картки № НОМЕР_5 , адресу реєстрації цієї особи, підстав для видачі картки, фото цієї особи під час отримання банківської картки (при наявності), що включає в себе інформацію з розшифруванням відомств про рух грошових коштів в період часу з 05.06.2024 по 05.07.2024 із зазначенням найменування платника і одержувача, МФО та назви банку одержувача, номерів референсів, коду ЄДР платника та одержувача, карта/рахунок одержувача, П.І.Б. одержувача, РНОКПП одержувача, повний опис призначення платежів та сальдо за період з дня її оформлення та по теперішній час, вказавши адреси реєстрацій цих осіб, підстав для видачі карток, фото цих осіб під час отримання банківських карток (при наявності), інформації про рух коштів картці/рахунку, а також відомостей про наявність в осіб, інших банківських карток, рахунків, підстав для видачі карток та відкриття інших рахунків, руху коштів по усім іншим рахункам відкритим на ім`я цієї особи в ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », із зазначенням усіх транзакцій, з розшифруванням повних відомостей щодо джерел, з яких здійснювалось надходження коштів на картку/рахунок, та усіх відомостей про картки/рахунки, на які здійснювались перекази з цих карток/рахунків, місця зняття готівкових коштів, із зазначенням дати, часу, адреси фактичного місця зняття готівки, а також фото із банкоматів в момент зняття грошових коштів на паперових та електронних носіях із зазначенням дати, часу (похвилинно), номера платіжного документа, найменування операції і повних відомостей про контрагента.

У судове засідання слідчий СВ ВП № 1 ХРУП № 2 ГУНП в Харківській області лейтенант поліції ОСОБА_3 не прибув, про місце та час його розгляду повідомлений належним чином.

Слідчий СВ ВП № 1 ХРУП № 2 ГУНП в Харківській області лейтенант поліції ОСОБА_3 надав заяву про розглядклопотання у його відсутності, в якій зазначив, що клопотання з наведених у ньому підстав підтримує у повному обсязі та просить задовольнити (арк. спр. 14).

Прокурор групи прокурорів Немишлянської окружної прокуратури м. Харкова у кримінальному провадженні ОСОБА_6 для розгляду клопотання не прибув, повідомлений належним чином, надав заяву про розгляд клопотання у його відсутності, клопотання підтримує у повному обсязі (арк. спр. 15).

Представник ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 »для розгляду клопотання не прибув, про дату, час та місце розгляду повідомлений належним чином шляхом направлення судового повідомлення через систему «Електронний суд», про причини неприбуття не повідомив.

Відповідно до вимог ч.4 ст.163 КПК України,слідчий суддя, суд розглядає клопотання за участю сторони кримінального провадження, яка подала клопотання, та особи, у володінні якої знаходяться речі і документи, крім випадків, передбачених частиною другою цієї статті. Неприбуття за судовим викликом особи, у володінні якої знаходяться речі і документи, без поважних причин або неповідомлення нею про причини неприбуття не є перешкодою для розгляду клопотання.

Відповідно до ч.5 ст.27 КПК України, під час судового розгляду та у випадках, передбачених цим Кодексом, під час досудового розслідування забезпечується повне фіксування судового засідання та процесуальних дій за допомогою звуко- та відеозаписувальних технічних засобів.

За приписами ч. 4 ст.107 КПК України встановлено, щофіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження під час розгляду питань слідчим суддею, крім вирішення питання про проведення негласних слідчих (розшукових) дій, та в суді під час судового провадження є обов`язковим. У разі неприбуття в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у судовому провадженні, чи в разі, якщо відповідно до положень цього Кодексу судове провадження здійснюється судом за відсутності осіб, фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження в суді не здійснюється.

Оскільки слідчий, прокурор та особа, у володінні якої знаходяться документи, а саме: ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », повідомлені належним чином про дату, час та місце розгляду клопотання, при цьому автори клопотання подали заяви про його розгляд у їх відсутності, висловивши думку з приводу розгляду клопотання, то перешкод для розгляду клопотання за відсутності осіб та без здійснення фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження в суді слідчий суддя не вбачає.

Слідчий суддя, дослідивши матеріали кримінального провадження за клопотанням слідчого, дійшов такого висновку.

Частинами 3, 5, 6 ст.132 КПК України встановлено, що застосування заходів забезпечення кримінального провадження не допускається, якщо слідчий, дізнавач, прокурор не доведе, що:1) існує обґрунтована підозра щодо вчинення кримінального правопорушення такого ступеня тяжкості, що може бути підставою для застосування заходів забезпечення кримінального провадження;2) потреби досудового розслідування виправдовують такий ступінь втручання у права і свободи особи, про який ідеться в клопотанні слідчого, дізнавача, прокурора;3) може бути виконане завдання, для виконання якого слідчий, дізнавач, прокурор звертається із клопотанням.Для оцінки потреб досудового розслідування слідчий суддя або суд зобов`язаний врахувати можливість без застосованого заходу забезпечення кримінального провадження отримати речі і документи, які можуть бути використані під час судового розгляду для встановлення обставин у кримінальному провадженні.Під час розгляду питання про застосування заходів забезпечення кримінального провадження сторони кримінального провадження повинні подати слідчому судді або суду докази обставин, на які вони посилаються.

Відповідно до ст.159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку).

Відповідно до ч.1 ст.160 КПК України, сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, за винятком зазначених у ст. 161 цього Кодексу. Слідчий має право звернутися із зазначеним клопотанням за погодженням з прокурором

Відповідно до положень ст. 60 Закону України «Про банки і банківську діяльність» інформація щодо діяльності та фінансового стану клієнта, яка стала відомою банку у процесі обслуговування клієнта та взаємовідносин з ним або стала відомою третім особам при наданні послуг банку або виконанні функцій, визначених законом, а також визначена у цій статті інформація про банк є банківською таємницею…

Згідно п. 4 правил зберігання, захисту, використання та розкриття банківської таємниці затвердженою Постановою Правління Національного банку України від 14.07.2006 № 267: вилучення (виїмка) речей і документів, які містять інформацію, що становить банківську таємницю, проводиться на підставіухвали слідчого судді, суду про тимчасовий доступ до речей і документів та в порядку і з дотриманням вимогглави 15розділу II Кримінального процесуального кодексу України; банк зобов`язаний надати тимчасовий доступ до зазначених вухвалі слідчого судді, суду речей і документів, які містять інформацію, що становить банківську таємницю, особі, зазначеній вухвалі.

Відповідно до ст.162 КПК України до охоронюваної законом таємниці, яка міститься в речах і документах, належать (…) відомості, які можуть становити банківську таємницю.

Частиною 5 ст.163 КПК України встановлено, що слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи:1) перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи;2) самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні;3) не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.

Відповідно до ч.6 ст.163 КПК України, слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п`ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.Доступ особи до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, здійснюється в порядку, визначеному законом. Доступ до речей і документів, що містять відомості, які становлять державну таємницю, не може надаватися особі, що не має до неї допуску відповідно до вимог закону.

Слідчий суддя, суд в ухвалі про надання тимчасового доступу до речей і документів може дати розпорядження про надання можливості вилучення речей і документів, якщо сторона кримінального провадження доведе наявність достатніх підстав вважати, що без такого вилучення існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, або таке вилучення необхідне для досягнення мети отримання доступу до речей і документів (ч.7 ст.163 КПК України).

Отже, враховуючи, що слідчим СВ ВП № 1 ХРУП № 2 ГУНП в Харківській області лейтенантом поліції ОСОБА_3 доведено наявність достатніх підстав вважати, що документи, що перебувають у володінні юридичної особи Публічного акціонерного товариства « ІНФОРМАЦІЯ_1 », самі по собі та в сукупності з іншими речами та документами кримінального провадження мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, що ці документи, які містять охоронювану законом таємницю, можливо використати як доказ відомостей, що містяться в цих документах, що іншими способами встановити особу, яка вчинила кримінальне правопорушення, неможливо, а також, що є необхідність ознайомлення з цими документами з метою встановлення осіб, причетних до вчинення кримінального правопорушення, вважаю, що є достатні підстави для надання дозволу на тимчасовий доступ до документів, які знаходяться у володінні ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », з можливістю ознайомлення з вказаними документами, а також вилученняїх копій на паперових та електронних носіях, зокрема, до інформації про перекази грошових коштів з банківської картки № НОМЕР_5 , адресу реєстрації цієї особи, підстав для видачі картки, фото цієї особи під час отримання банківської картки (при наявності), що включає в себе інформацію з розшифруванням відомств про рух грошових коштів в період часу з 05.06.2024 по 05.07.2024 із зазначенням найменування платника і одержувача, МФО та назви банку одержувача, номерів референсів, коду ЄДР платника та одержувача, карта/рахунок одержувача, П.І.Б. одержувача, РНОКПП одержувача, повний опис призначення платежів та сальдо за період з дня її оформлення та по теперішній час, вказавши адреси реєстрацій цих осіб, підстав для видачі карток, фото цих осіб під час отримання банківських карток (при наявності), інформації про рух коштів картці/рахунку, а також відомостей про наявність в осіб, інших банківських карток, рахунків, підстав для видачі карток та відкриття інших рахунків, руху коштів по усім іншим рахункам відкритим на ім`я цієї особи в ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », із зазначенням усіх транзакцій, з розшифруванням повних відомостей щодо джерел, з яких здійснювалось надходження коштів на картку/рахунок, та усіх відомостей про картки/рахунки, на які здійснювались перекази з цих карток/рахунків, місця зняття готівкових коштів, із зазначенням дати, часу, адреси фактичного місця зняття готівки, а також фото із банкоматів в момент зняття грошових коштів на паперових та електронних носіях із зазначенням дати, часу (похвилинно), номера платіжного документа, найменування операції і повних відомостей про контрагента.

Отже, клопотання слідчого СВ ВП № 1 ХРУП № 2 ГУНП в Харківській області лейтенанта поліції ОСОБА_3 , погоджене з прокурором Немишлянської окружної прокуратури м. Харкова ОСОБА_4 від 22.11.2024 підлягає задоволенню.

Керуючись ст. 159-164, 166, 309, 395 КПК України, слідчий суддя,

ПОСТАНОВИВ:

Клопотання слідчого СВ ВП № 1 ХРУП № 2 ГУНП в Харківській області лейтенанта поліції ОСОБА_3 , погоджене з прокурором Немишлянської окружної прокуратури м. Харкова ОСОБА_4 від 22.11.2024, про надання дозволу на тимчасовий доступ до документів Публічного акціонерного товариства « ІНФОРМАЦІЯ_1 », юридична адреса: АДРЕСА_1 , код ЄДРПОУ НОМЕР_1 , які містять охоронювану законом таємницю, задовольнити.

Надати слідчому СВ ВП № 1 ХРУП № 2 ГУНП в Харківській області лейтенанту поліції ОСОБА_3 , тимчасовий доступ до документів Публічного акціонерного товариства « ІНФОРМАЦІЯ_1 », юридична адреса: АДРЕСА_1 , код ЄДРПОУ НОМЕР_1 , які містять охоронювану законом таємницю, зокрема:

інформацію про перекази грошових коштів з банківської картки № НОМЕР_5 , адресу реєстрації цієї особи, підстав для видачі картки, фото цієї особи під час отримання банківської картки (при наявності), що включає в себе інформацію з розшифруванням відомств про рух грошових коштів в період часу з 05.06.2024 по 05.07.2024 із зазначенням найменування платника і одержувача, МФО та назви банку одержувача, номерів референсів, коду ЄДР платника та одержувача, карта/рахунок одержувача, П.І.Б. одержувача, РНОКПП одержувача, повний опис призначення платежів та сальдо за період з дня її оформлення та по теперішній час, вказавши адреси реєстрацій цих осіб, підстав для видачі карток, фото цих осіб під час отримання банківських карток (при наявності), інформації про рух коштів картці/рахунку, а також відомостей про наявність в осіб, інших банківських карток, рахунків, підстав для видачі карток та відкриття інших рахунків, руху коштів по усім іншим рахункам відкритим на ім`я цієї особи в ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », із зазначенням усіх транзакцій, з розшифруванням повних відомостей щодо джерел, з яких здійснювалось надходження коштів на картку/рахунок, та усіх відомостей про картки/рахунки, на які здійснювались перекази з цих карток/рахунків, місця зняття готівкових коштів, із зазначенням дати, часу, адреси фактичного місця зняття готівки, а також фото із банкоматів в момент зняття грошових коштів на паперових та електронних носіях із зазначенням дати, часу (похвилинно), номера платіжного документа, найменування операції і повних відомостей про контрагента.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Строк дії ухвали два місяці з дня її постановлення.

У разі невиконання даної ухвали, за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів, суд має право постановити ухвалу про проведення обшуку з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.

Слідчий суддя ОСОБА_1

СудОрджонікідзевський районний суд м.Харкова
Дата ухвалення рішення27.11.2024
Оприлюднено29.11.2024
Номер документу123350770
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів

Судовий реєстр по справі —644/10279/24

Ухвала від 27.11.2024

Кримінальне

Орджонікідзевський районний суд м.Харкова

Паляничко Д. Г.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні