Справа № 276/2403/24
Провадження по справі 2-о/276/60/24
У Х В А Л А
27 листопада 2024 року смт. Хорошів
Володарсько-Волинський районний суд Житомирської області в складі:
головуючого судді Збаражського А.М.,
присяжних: Сокирко М.М., Стельмащук О.І.
за участю секретаря судового засідання Ігнатенко О.М.,
заявника ОСОБА_1 ,
представника заявника - адвоката Шморгуна О.П.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду цивільну справу за заявою ОСОБА_1 про скасування рішення суду про визнання фізичної особи недієздатною та поновлення цивільної дієздатності фізичної особи, з участю заінтересованої особи - органу опіки та піклування виконавчого комітету Хорошівської селищної ради, -
В С Т А Н О В И В :
ОСОБА_1 звернулася до суду із заявою про скасування рішення Володарсько-Волинського районного суду Житомирської області від 10.05.2012 про визнання ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , недієздатною, поновлення їй цивільної дієздатності та припинення опіки над нею.
Заявник також просила призначити судово-психіатричну експертизу для перевірки психічного стану підопічної ОСОБА_2 , оскільки вбачається значне поліпшення її психічного стану та відновлення здатності усвідомлювати значення своїх дій і керувати ними.
В судовому засіданні заявник та її представник підтримали клопотання, просили його задовольнити.
Розглянувши клопотання, суд приходить до наступного висновку.
Відповідно до ст.105 ЦПК України призначення експертизи судом є обов`язковим за клопотанням однієї із сторін, якщо у справі необхідно встановити психічний стан особи.
Згідно ч.4 ст.300 ЦПК України, скасування рішення суду про визнання фізичної особи недієздатною та поновлення цивільної дієздатності фізичної особи, яка була визнана недієздатною, в разі її видужання або значного поліпшення її психічного стану здійснюється за рішенням суду на підставі відповідного висновку судово-психіатричної експертизи за заявою опікуна, членів сім`ї, органу опіки та піклування або самої особи, визнаної недієздатною.
Встановлено, що рішенням Володарсько-Волинського районного суду Житомирської області від 10.05.2012 визнано ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , недієздатною.
Заявник стверджує, що відбулось суттєве покаращення стану здоров`я підопічної, а тому просить переглянути рішення щодо визнання її недієздатною.
Враховуючи вищевикладені обставини, а також те, що для визначення психічного стану здоров`я ОСОБА_2 та здатності усвідомлювати значення своїх дій та керувати ними необхідні спеціальні знання, а тому суд вважає за необхідне призначити судово-психіатричну експертизу щодо психічного стану здоров`я ОСОБА_2 .
Відповідно до ст.252 ч.1 п.5 Цивільного процесуального кодексу України суд може за заявою учасника справи, а також з власної ініціативи зупинити провадження у справі у разі призначення судом експертизи. Провадження у справі зупиняється на час проведення експертизи.
Оскільки ЦПК України передбачає таке право суду, а для проведення зазначеної експертизи потрібний значний проміжок часу, то з урахуванням обставин справи суд вважає за доцільне зупинити провадження на час проведення експертизи, оскільки без отримання висновку експерта неможливо вирішити питання про дієздатність особи.
Керуючись ст. 105, 252, 260, 300 Цивільного процесуального кодексу України, суд
У Х В А Л И В :
Призначити по справі №276/2403/24 за заявою ОСОБА_1 про скасування рішення суду про визнання фізичної особи недієздатною та поновлення цивільної дієздатності фізичної особи, судово-психіатричну експертизу, проведення якої доручити Житомирській філії судових експертиз Державної установи «Інститут судової психіатрії Міністерства охорони здоров`я України» (Житомирська область, Житомирський район, с. Зарічани, Бердичівське шосе, 3).
На вирішення експертів поставити наступні питання:
1. Чи хворіє ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , на стійку психічну хворобу та який психічний стан її здоров`я на даний час?
2. Чи розуміє ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , на даний час в силу свого психічного стану здоров`я значення своїх дій та чи може керувати ними?
3. Чи здатна ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , за своїм станом здоров`я брати участь у судових засіданнях та особисто давати пояснення?
Попередити експертів про кримінальну відповідальність за статтями 384, 385 Кримінального кодексу України за завідомо неправдивий висновок та за відмову без поважних причин від виконання покладених на нього обов`язків.
Для проведення експертизи надати експертам матеріали цивільної справи №276/2403/24, а також медичну картку стаціонарного хворого (на 395 арк.) та медичну картку амбулаторного хворого (на 40 арк.), оформлені на ім`я ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Надати судовим експертам дозвіл на використання медичної документації на ім`я ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Зобов`язати ОСОБА_1 (тел. НОМЕР_1 ) забезпечити явку ОСОБА_2 в експертну установу.
На час проведення судово-психіатричної експертизи провадження по даній справі зупинити.
Ухвала суду може бути оскаржена безпосередньо до Житомирського апеляційного суду протягом 15 днів з дня її проголошення.
Головуючий суддя А.М. Збаражський
присяжні: М.М. Сокирко
О.І. Стельмащук
Суд | Володарсько-Волинський районний суд Житомирської області |
Дата ухвалення рішення | 27.11.2024 |
Оприлюднено | 29.11.2024 |
Номер документу | 123352633 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи окремого провадження Справи про обмеження цивільної дієздатності фізичної особи, визнання фізичної особи недієздатною та поновлення цивільної дієздатності фізичної особи, з них: |
Цивільне
Володарсько-Волинський районний суд Житомирської області
ЗБАРАЖСЬКИЙ А. М.
Цивільне
Володарсько-Волинський районний суд Житомирської області
ЗБАРАЖСЬКИЙ А. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні