Коростишівський районний суд Житомирської області
Справа № 935/2547/24
Провадження № 3/935/1298/24
ПОСТАНОВА
Іменем України
27 листопада 2024 року м.Коростишів
Суддя Коростишівського районного суду Житомирської області Рибнікова М.М., розглянувши матеріали, що надійшли з відділу поліції №2 Житомирського РУП ГУНП у Житомирській області, про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, який проживає за адресою: АДРЕСА_1 , військовослужбовця, РНОКПП не надано
за ч.1 ст.173-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
установила:
До Коростишівського районного суду Житомирської області надійшов протокол про адміністративне правопорушення за ч.1 ст.173-2 КУпАП стосовно ОСОБА_1 , відповідно до якого останній 03.09.2024 близько 19 год 15 хв за місцем свого проживання вчинив домашнє насильство стосовно дружини ОСОБА_2 , а саме погрожував фізичною розправою, ображав нецензурною лайкою, чим могла бути заподіяна шкода здоров`ю потерпілої.
В судове засідання ОСОБА_1 , особа якого та адреса проживання працівниками поліції встановлювалась за військовим квитком МО636610 від 07.05.2002 та зі слів останнього (адреса проживання), не з`явився, про час та місце розгляду справи рекомендованим листом повідомлявся за адресою, зазначеною у протоколі про адміністративне правопорушення, який повернувся на адресу суду з відміткою працівників Укрпошти «за закінченням терміну зберігання».
Крім того, про дату, час та місце розгляду справи ОСОБА_1 повідомлений шляхом направлення смс-повідомлень, які було доставлено 12.09.2024, 04.10.2024 та 06.11.2024 що підтверджується відповідними довідками. Про поважність причин неявки у судове засідання ОСОБА_1 не повідомив.
Як вбачається з матеріалів справи, ОСОБА_1 повідомлений працівниками поліції про складання стосовно нього протоколу про адміністративне правопорушення за ст.173-2 КУпАП, а також про розгляд справи у Коростишівському районному суді Житомирської області, хоча від підпису у протоколі, від отримання копії протоколу та надання письмових пояснень відмовився .
Згідно Конституції України усі люди є вільні і рівні у своїй гідності та правах. Права і свободи людини є невідчужуваними та непорушними. Разом з тим, згідно положень тієї ж Конституції України ( ст.68), кожен зобов`язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України. Незнання законів не звільняє від юридичної відповідальності.
Згідно ст.63 Конституції України, ст.268 КУпАП, які відповідно до матеріалів справи були роз`яснені ОСОБА_1 , особа має право давати пояснення, подавати докази, заявляти клопотання, а також користуватись юридичною допомогою адвоката, іншого фахівця у галузі права, який за законом має право на надання правової допомоги. ОСОБА_1 з письмовими поясненнями, клопотаннями до суду не звертався, своїм правом мати захисника також не скористався, хоча мав для цього достатньо часу.
За вказаних обставин, суддею застосовуються правові позиції Європейського Суду з прав людини (далі - ЄСПЛ), практика якого при розгляді справ судами в обов`язковому порядку використовується як джерело права відповідно до ст.17 Закону України «Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини». Так, у своєму рішенні за справою «Пономарьов проти України» від 03.04.2008 ЄСПЛ зазначив, що сторони в розумні інтервали часу мають вживати заходи, щоб дізнатись про стан відомого судового провадження.
Отже, судом з достатньою мірою вжито всіх заходів для надання можливості ОСОБА_1 надати свої аргументи під час слухання справи у суді, тому, з огляду на положення ст.268 КУпАП, суддя вважає за можливе розглядати справу за відсутності особи, яка притягається до адміністративної відповідальності.
П.3 ч.1 ст.1 Закону України "Про запобігання та протидію домашньому насильству" визначено, що домашнє насильство це діяння (дії або бездіяльність) фізичного, сексуального, психологічного або економічного насильства, що вчиняються в сім`ї чи в межах місця проживання або між родичами, або між колишнім чи теперішнім подружжям, або між іншими особами, які спільно проживають (проживали) однією сім`єю, але не перебувають (не перебували) у родинних відносинах чи у шлюбі між собою, незалежно від того, чи проживає (проживала) особа, яка вчинила домашнє насильство, у тому самому місці, що й постраждала особа, а також погрози вчинення таких діянь.
Згідно п.8 ч.1 ст.1 Закону України"Про запобігання та протидію домашньому насильству", особа, яка постраждала від домашнього насильства (далі - постраждала особа), - особа, яка зазнала домашнього насильства у будь-якій формі.
Згідно п.14 ст.1 цього Закону, психологічне насильство - форма домашнього насильства, що включає словесні образи, погрози, у тому числі щодо третіх осіб, приниження, переслідування, залякування, інші діяння, спрямовані на обмеження волевиявлення особи, контроль у репродуктивній сфері, якщо такі дії або бездіяльність викликали у постраждалої особи побоювання за свою безпеку чи безпеку третіх осіб, спричинили емоційну невпевненість, нездатність захистити себе або завдали шкоди психічному здоров`ю особи.
Дослідивши матеріали справи, зокрема,
- протокол про адміністративне правопорушення за ч.1 ст.173-2 КУпАП, із змістом якого ОСОБА_1 був ознайомлений, хоча від отримання його копії, від підпису у протоколі та надання пояснень відмовився;
- копія військового квитка на ім`я ОСОБА_3 МО636610;
- рапорт інспектора чергового ВП №2 Житомирського РУП від 03.09.2024, відповідно до якого надійшло повідомлення зі служби 102, відповідно до якого ОСОБА_2 повідомила про вчинення чоловіком ОСОБА_1 стосовно неї домашнього насильства. Прибувши на місце події поліцейськими було встановлено, що ОСОБА_1 є військовослужбовцем, який прибув у коротку відпустку. Перебуваючи у стані алкогольного сп`яніння останній вчинив домашнє насильство стосовно дружини. Протокол скдадався у присутності ОСОБА_1 , який після цього зібрав свої речі з будинку та направився до військової частини;
- письмові пояснення потерпілої ОСОБА_2 від 03.09.2024, відповідно до яких просить притягнути до адміністративної відповідальності її чоловіка ОСОБА_1 , який вчинив стосовно неї домашнє насильство,
суддя дійшов висновку про наявність у діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.173-2 КУпАП.
При обранні міри адміністративного стягнення, суддею враховуються обставини справи, характер правопорушення, особа правопорушника, будь які характеристики щодо якого суду не надано, який на розгляд справи не з`явився, будучи належним чином повідомленим про розгляд справи стосовно нього, пояснень не надав, який до адміністративної відповідальності не притягався, тому суддя вважає за необхідне застосувати до правопорушника адміністративне стягнення у виді штрафу.
Відповідно до положень ст.40-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, п.5 ч.2 ст.4 Закону України «Про судовий збір» з правопорушника в дохід держави підлягає стягненню судовий збір у розмірі 0,2 прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
На підставі викладеного, керуючись ст. 283 - 285 КУпАП,
постановив:
Визнати винним ОСОБА_1 у вчиненні 03.09.2024 адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.173-2 КУпАП, та застосувати до останнього адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів громадян, що становить 170 (сто сімдесят) грн., який сплатити на розрахунковий рахунок UA718999980313000106000006729, отримувач коштів ГУК у Житомирській області, код класифікації доходів бюджету 21081100, банк отримувача Казначейство України (ЕАП), код за ЄДРПОУ 37976485, стягувач ВП №2 Житомирського РУП ГУНП у Житомирській області.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір у розмірі 605 грн. 60 коп., який сплатити на розрахунковий рахунок UА908999980313111256000026001, отримувач коштів ГУК у м. Київ/Києві, код класифікації доходів бюджету 22030106, банк отримувача Казначейство України (ЕАП), код банку отримувача 899998, код за ЄДРПОУ 37993783, стягувач Державна судова адміністрація України.
Роз`яснити правопорушнику, що штраф має бути сплачений не пізніше як через п`ятнадцять днів з дня вручення постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження постанови - не пізніше як через п`ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
Постанова може бути оскаржена до Житомирського апеляційного суду через Коростишівський районний суд Житомирської області протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Суддя М.М.Рибникова
Суд | Коростишівський районний суд Житомирської області |
Дата ухвалення рішення | 27.11.2024 |
Оприлюднено | 29.11.2024 |
Номер документу | 123352712 |
Судочинство | Адмінправопорушення |
Категорія | Адміністративні правопорушення, що посягають на громадський порядок і громадську безпеку Вчинення домашнього насильства, насильства за ознакою статі, невиконання термінового заборонного припису або неповідомлення про місце свого тимчасового перебування |
Адмінправопорушення
Коростишівський районний суд Житомирської області
Рибнікова М. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні