Овруцький районний суд Житомирської області
Справа № 286/3540/24
В И Р О К
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
28 листопада 2024 року м. Овруч
Овруцький районний суд Житомирської області в складі:
головуючого судді ОСОБА_1
з секретарем ОСОБА_2 ,
за участю прокурора ОСОБА_3 ,
обвинуваченого ОСОБА_4 ,
потерпілої ОСОБА_5 ,
розглянувши у підготовчому судовому засіданні в місті Овручі кримінальне провадження, внесене в Єдиний реєстр досудових розслідувань за №12024065500000199 від 05.09.2024 року за обвинуваченням ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м. Бердичів Житомирської області, зареєстрованого в АДРЕСА_1 , фактично проживаючого в АДРЕСА_1 , громадянина України, з середньою освітою, неодруженого, непрацюючого, несудимого,
у вчиненні кримінального проступку, передбаченого ч.1 ст. 125 КК України, з угодою про примирення від 16 вересня 2024 року, -
В С Т А Н О В И В:
03 вересня 2024 року близько 14 години в будинку, що по АДРЕСА_1 між ОСОБА_4 та його співмешканкою ОСОБА_5 на грунті раптово виниклих неприязних відносин виник конфлікт, в ході якого ОСОБА_4 умисно, з метою заподіяння тілесних ушкоджень, схопив за праву руку ОСОБА_5 та почав викручувати від чого вона впала на підлогу та в подальшому ОСОБА_4 раптово взяв до рук кухонний ніж та заподіяв удар по пальцях правої руки ОСОБА_5 ..
В результаті вказаних протиправних дій ОСОБА_4 заподіяв ОСОБА_5 легкі тілесні ушкодження у вигляді: 1) синця по задньо- зовнішній поверхні середньої та нижньої третини правого передпліччя; 2) синця по задньо-зовнішній поверхні лівого колінного суглоба; 3) поверхневої різаної рани долонної поверхні основної фаланги 2-го пальця правої кисті
Дії обвинуваченого ОСОБА_4 кваліфіковані за ч. 1 ст. 125 КК України як умисні дії, які виразились у заподіянні умисного легкого тілесного ушкодження.
Разом із обвинувальним актом суду було надано угоду про примирення від 16 вересня 2024 року, що укладена між потерпілою ОСОБА_5 та ОСОБА_4 , який на час підписання угоди мав статус підозрюваного, на підставі ст. 473 КПК України. Згідно даної угоди ОСОБА_4 свою вину визнав у вчиненні кримінального правопорушення, матеріальна шкода потерпілій не завдана, цивільний позов не заявлявся, враховуючи викладене, сторони угоди узгодили призначення обвинуваченому покарання в межах санкції ч. 1 ст. 125 КК України, у виді штрафу в розмірі 30 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що складає 510 грн..
Потерпілій та обвинуваченому зрозумілі наслідки укладення та затвердження цієї угоди, які передбачені ст. 473 КПК України і обвинувачений розуміє наслідки невиконання даної угоди, що передбачені ст. 476 КПК України.
Обставинами, що пом`якшують покарання ОСОБА_4 у відповідності до ст.66 КК України, є щире каяття та активне сприяння розкриттю кримінального правопорушення.
Обставиною, що відповідно до ст. 67 КК України обтяжує покарання ОСОБА_4 є вчинення кримінального правопорушення щодо особи, з якою винний перебуває в близьких відносинах.
У судовому засіданні обвинувачений ОСОБА_4 визнав свою вину у вчиненні інкримінованого йому кримінального правопорушення за ч. 1 ст. 125 КК України. Просив затвердити зазначену угоду.
Потерпіла в судовому засіданні просила затвердити угоду про примирення. Прокурор вважає наявними підстави для затвердження угоди судом.
Розглядаючи питання про затвердження угоди про примирення, суд виходить з наступного.
Згідно з п. 1 ч. 3 ст. 314 КПК України, при прийнятті рішення у підготовчому судовому засіданні суд має право затвердити угоду.
Відповідно до ст.468 КПК України у кримінальному провадженні може бути укладена угода про примирення між потерпілим та підозрюваним чи обвинуваченим.
Згідно ч.3 ст.469 КПК України угода про примирення між потерпілим та підозрюваним чи обвинуваченим може бути укладена у провадженні щодо кримінальних проступків, нетяжких злочинів та у кримінальному провадженні у формі приватного обвинувачення.
Як передбачено ч.5 ст.469 КПК України укладення угоди про примирення або про визнання винуватості може ініціюватися в будь-який момент після повідомлення особі про підозру до виходу суду до нарадчої кімнати для ухвалення вироку.
Відповідно до ч.3 ст.474 КПК України якщо угоди досягнуто під час судового провадження, суд невідкладно зупиняє проведення процесуальних дій і переходить до розгляду угоди.
Кримінальне правопорушення у скоєнні якого ОСОБА_4 беззастережно визнає себе винуватим згідно ст.12 КК України відноситься до категорії кримінальних проступків.
Зміст угоди про примирення відповідає вимогам ст. 472 КПК України. Підстави для відмови у затвердженні угоди про примирення, передбачені положеннями ст. 474 КПК України, відсутні.
Судом з`ясовано, що потерпілий та обвинувачена цілком розуміють права, наслідки укладення та затвердження угоди про примирення, характер обвинувачення, вид покарання та інші заходи, які будуть застосовані до ОСОБА_4 у разі затвердження угоди судом, визначені положеннями ст. ст. 473, 474 КПК України.
Суд встановив, що умови угоди про примирення відповідають вимогам КПК України, на основі угоди може бути ухвалено вирок, так як умови угоди не порушують прав, свобод та інтересів сторін, укладення угоди було добровільним, очевидна можливість виконання обвинуваченою взятих на себе за угодою зобов`язань. Суд також бере до уваги той факт, що узгоджені сторонами вид і міра покарання відповідають загальним засадам призначення покарання, визначених ст. 65 КК України.
Цивільний позов у справі не заявлено.
Запобіжні заходи до ОСОБА_4 не обиралися.
Процесуальні витрати відсутні.
Долю речових доказів суд вирішує у відповідності до ст. 100 КПК України.
Керуючись ст. ст. 314, 373, 374, 469, 470, 472-474, 615 КПК України, суд
У Х В А Л И В:
Затвердити угоду про примирення від 16 вересня 2024 року, що укладена у кримінальному провадженні, внесеному в Єдиний реєстр досудових розслідувань за №12024065500000199 від 05.09.2024 року між потерпілою ОСОБА_5 та обвинуваченим ОСОБА_4 .
ОСОБА_4 визнати винним у вчиненні кримінального проступку, передбаченого ч.1 ст. 125 КК України та призначити йому узгоджене сторонами покарання, у виді штрафу в розмірі 30 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що складає 510 грн..
Запобіжний захід до набрання вироком законної сили до ОСОБА_4 не застосовувати.
Речові докази: кухонний ніж знищити.
Вирок може бути оскаржений з підстав, передбачених ст. 394 КПК України, до Житомирського апеляційного суду через Овруцький районний суд протягом 30 днів з дня його проголошення.
Вирок набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги вирок, якщо його не скасовано, набирає законної сили після прийняття рішення судом апеляційної інстанції.
Обвинуваченому та прокурору копія вироку вручається негайно після його проголошення.
Суддя: ОСОБА_1
Суд | Овруцький районний суд Житомирської області |
Дата ухвалення рішення | 28.11.2024 |
Оприлюднено | 29.11.2024 |
Номер документу | 123352749 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Злочини проти життя та здоров'я особи Умисне легке тілесне ушкодження |
Кримінальне
Овруцький районний суд Житомирської області
Кулініч Я. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні