28.11.2024 року КОЗЕЛЬЩИНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Справа № 533/988/24
Провадження № 3/533/537/24
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
28 листопада 2024 року селище Козельщина
Суддя Козельщинського районного суду Полтавської області Козир В.П., розглянувши матеріали, які надійшли від сектору поліцейської діяльності № 1 відділу поліції № 2 Кременчуцького районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Полтавській області, про притягнення до адміністративної відповідальності:
- ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ; громадянин України; зареєстроване місце проживання: АДРЕСА_1 ; фактичне місце проживання: АДРЕСА_2 ; працює в ПОСП «Відродження»; реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1 ; групи інвалідності не має; до адміністративної відповідальності протягом року не притягувалася,
- за адміністративне правопорушення, передбачене ст. 124 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
УСТАНОВИЛА:
22жовтня 2024року о09годині 20хвилин уселищі Козельщинапо вулиціОстроградського,буд.117,керуючи транспортним засобом - трактором колісним марки Jonh Deere 8310R, державний номерний знак НОМЕР_2 , та буксируючи борону Kello Bild громадянин ОСОБА_1 під час обробітку ґрунту не врахував особливостей транспортного засобу з причіпним обладнанням, що призвело до зіткнення з електроопорою № 199 та до її пошкодження. Своїми діями ОСОБА_1 порушив вимоги п. 12.1 Правил дорожнього руху, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 10.10.2001 № 1306, за що відповідальність передбачена ст. 124 КУпАП.
Громадянин ОСОБА_1 вину свою визнав, щиро каявся, підтвердив фактичні обставини, викладені у протоколі про адміністративне правопорушення, розгляд справи просив здійснювати без його участі, про що подав письмову заяву через канцелярію суду.
Розглянувши матеріали справи про адміністративне правопорушення, суддя установила таке.
Відповідно до п. 12.1 Правил дорожнього руху, затверджених постановою Кабінету міністрів України від 10.10.2001 № 1306 (надалі ПДР або Правила дорожнього руху), під час вибору в установлених межах безпечної швидкості руху водій повинен ураховувати дорожню обстановку, а також особливості вантажу, що перевозиться, і стан транспортного засобу, щоб мати змогу постійно контролювати його рух та безпечно керувати ним.
Статтею 124 КУпАП передбачена адміністративна відповідальність за порушення учасниками дорожнього руху правил дорожнього руху, що спричинило пошкодження транспортних засобів, вантажу, автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів, дорожніх споруд чи іншого майна.
Відповідно до ст. 9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визначається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
За змістом ст. 245, 252, 280 КУпАП при розгляді справи про адміністративне правопорушення суд має повно, всебічно та об`єктивно дослідити всі обставини справи в їх сукупності та з`ясувати, чи було скоєно адміністративне правопорушення, чи винна особа у його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, а також з`ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
У ст. 251 КУпАП зазначено, що доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі або в режимі фотозйомки (відеозапису), які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху та паркування транспортних засобів, актом огляду та тимчасового затримання транспортного засобу, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами. Обов`язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу.
На підставі ст. 252 КУпАП, суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному та об`єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
Крім визнання вини, вина ОСОБА_1 у вчиненні ним адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 124 КУпАП, підтверджується такими доказами:
- протоколом про адміністративне правопорушення серії ЕПР1 № 156936 від 23.10.2024 (а.с. 3);
- роздруківкою з програми «АРМ 102» від 22.10.2024, відповідно до якої ОСОБА_1 , керуючи транспортним засобом Jonh Deere, державний номерний знак НОМЕР_2 , обробляючи земельну ділянку між с. Михайлики та Козельщина, випадково зачепив електроопору під номером 119, тілесні ушкодження завдано не було (а.с. 4);
- схемою місця ДТП, яка сталась 22 жовтня 2024 року о 10 годині 00 хвилин на автодорозі смт. Козельщина с. Михайлики, електроопора № 119, відповідно до якої транспортний засіб трактор колісний Jonh Deere 8310R, державний номерний знак НОМЕР_2 , який належить Товариству з обмеженою відповідальністю «Агрооб`єднання фермерських господарств «Еліта», пошкодження не отримав (а.с. 9);
- письмовими поясненнями ОСОБА_1 від 22.10.2024, у яких він зазначив, що 22.10.2024, обробляючи земельну ділянку, що знаходиться між с. Козельщина та с. Михайлики (поле № 17), яка належить ПОСП «Відродження», він, будучи за кермом трактора з державним номерним знаком НОМЕР_2 , не розрахувавши габарити дискової борони, випадково зачепив електроопору під № 199. Після чого він зателефонував своєму агроному та повідомив про подію. Далі він, не переміщаючи трактор, залишався на місці та чекав служби (а.с. 5);
- письмовими поясненнями ОСОБА_2 від 22.10.2024, відповідно до яких 22 жовтня 2024 року близько 09 години 36 хвилин до нього зателефонував агроном ОСОБА_3 та повідомив про те, що у полі № 17 тракторист ОСОБА_1 , керуючи трактором «Джондір», транспортуючи дискову борону, випадково зачепив електроопору № 199, яка знаходилась на полі, після чого він зателефонував агроному фірми та повідомив про подію (а.с. 6);
- письмовими поясненнями ОСОБА_4 від 22 жовтня 2024 року, згідно з якими 22 жовтня 2024 року о 10 годині 14 хвилин надійшло повідомлення по факту пошкодження електроопори пл. 10 кв. у с. Михайлики опори № 199, ввід підстанції ПС Козельщина. Прибувши на місце події, виявлено ОСОБА_1 , який пояснив, що під час обробітку земельної ділянки зачепив дисками опору, чим і спричинив її пошкодження, сума пошкодженої електроопори близько 20000,00 грн (а.с. 7);
- письмовими поясненнями ОСОБА_5 від 22.10.2024, відповідно до яких 22 жовтня 2024 року о 10 годині 14 хвилин під час ЧДД надійшло повідомлення про пошкодження ПЛ-10 кв. «Михайлики» ПС «Козельщина» ОП 199 поблизу с. Михайлики. Прибувши на місце події, було виявлено, що дана опора є пошкодженою і потребує заміни. Сума завданих збитків близько 20 тисяч гривань. Пошкодження було завдане під час обробітку земельної ділянки ОСОБА_1 (а.с. 8);
- довідкою про те, що громадянин ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , згідно з базою даних ІКС ІПНП САП ГСЦ та інформації ТСЦ отримував посвідчення тракториста-машиніста серії НОМЕР_3 від 30.08.2024 (а.с. 9);
- фото з місця дорожньо-транспортної пригоди (а.с. 11);
- диском з відеозаписом фіксації складання протоколу про адміністративне правопорушення (а.с.14).
Отже, враховуючи викладене, суддя уважає, що в діях громадянина ОСОБА_1 міститься склад адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 124 КУпАП, оскільки останній як учасник дорожнього руху допустив порушення Правил дорожнього руху (п. 12.1), що спричинило пошкодження електроопори.
Відповідно до ст. 33 Кодексу України про адміністративне правопорушення стягнення за адміністративне правопорушення накладається у межах, установлених цим Кодексом та іншими законами України. При накладенні стягнення враховуються характер вчиненого правопорушення, особа порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність.
Ураховуючи зазначене, з метою виховання ОСОБА_1 , а також запобіганню вчиненню ним нових правопорушень, необхідним та достатнім є накладення на нього адміністративного стягнення у виді штрафу у межах санкції ст. 124 КУпАП, оскільки останнім дане правопорушення вчинено вперше, раніше до адміністративної відповідальності не притягувався, вину свою визнав та щиро каявся.
Зазначене покарання у виді штрафу буде достатнім для перевиховання останнього та запобігання вчинення ним нового адміністративного правопорушення.
Необхідності застосування більш суворого адміністративного стягнення у виді позбавлення права керування транспортними засобами суд не вбачає.
З протоколу про адміністративне правопорушення вбачається, що у ОСОБА_1 було вилучено посвідчення водія серії НОМЕР_3 .
Відповідно до ч. 6 ст. 283 Кодексу України про адміністративне правопорушення постанова по справі повинна містити вирішення питання про вилучені речі і документи, а також вказівку про порядок і строк її оскарження.
Оскільки, відносно ОСОБА_1 застосовується адміністративне стягнення у виді штрафу у межах санкції ст. 124 КУпАП, то посвідчення тракториста-машиніста слід повернути водієві після виконання водієм постанови суду про накладення адміністративного стягнення.
Положеннями ст. 40-1 Кодексу України про адміністративне правопорушення передбачено, що у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується судовий збір особою, на яку накладено таке стягнення. Розмір і порядок сплати судового збору встановлюється законом.
Відповідно до ч. 5 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення стягується судовий збір у розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що на день винесення постанови становить 605 гривень 60 коп.
Матеріали справи не містять відомостей про те, що ОСОБА_1 відноситься до осіб, які підлягають звільненню від сплати судового збору, а відтак, з нього слід стягнути судовий збір за ухвалення постанови про накладення адміністративного стягнення.
На підставі викладеного, керуючись ст. 24, 40-1, 124, 276-279, 280, 283-285, 286-289, 294 КУпАП суддя
ПОСТАНОВИЛА:
Визнати ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 124 КУпАП, та застосувати відносно нього адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі п`ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян на користь держави, що становить 850,00 гривень.
Вилучене посвідчення тракториста-машиніста серії НОМЕР_3 підлягає поверненню ОСОБА_1 після виконання водієм постанови суду про накладення адміністративного стягнення.
Стягнути зі ОСОБА_1 судовийзбір усумі 605гривень 60коп.
Реквізити сплати штрафу:
- стягувач - Головне управління Національної поліції в Полтавській області; місцезнаходження: вул. Матвійчука Юліана, 83, м. Полтава, 36039; ідентифікаційний код 40108630;
- отримувач коштів ГУК Полтав.обл/Полтавська/21081300, код отримувача (ЄДРПОУ) 37959255, банк отримувача Казначейство України (ЕАП), код банку отримувача (МФО) 899998, номер рахунку (IBAN) UА048999980313050149000016001, код класифікації доходів бюджету 21081300. «Адміністративні штрафи у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху». Протокол про адміністративне правопорушення від 23.10.2024 серія ЕПР1 № 156936.
Реквізити сплати судового збору:
- стягувач Державна судова адміністрація України, місцезнаходження: вулиця Липська, 18/5, місто Київ, Київська область, 01601; ідентифікаційний код 26255795;
- отримувач ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106, код отримувача (ЄДРПОУ) 37993783, банк отримувача Казначейство України (ЕАП), код банку (МФО) 899998, номер рахунку (IBAN) UА908999980313111256000026001, код класифікації доходів бюджету 22030106 «Судовий збір».
Строк пред`явлення постанови до виконання: протягом трьох місяців з дня винесення постанови, а при оскарженні - постанова підлягає виконанню після залишення скарги без задоволення.
Роз`яснити особі, що штраф маєбути сплаченийне пізнішеяк через15днів здня отримання постанови, а в разі оскарження такої постанови - не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення, із наданнямвідповідної квитанціїпро сплатуштрафу доканцелярії суду. У разі несплати добровільно штрафу протягом 15 днів з дня вручення копії постанови, при примусовому виконанні постанови суду згідно з ч. 2 ст. 308 КУпАП, штраф підлягатиме стягненню у подвійному розмірі.
Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення постанови шляхом подання апеляційної скарги до Полтавського апеляційного суду через Козельщинський районний суд Полтавської області.
Суддя В.П. Козир
Суд | Козельщинський районний суд Полтавської області |
Дата ухвалення рішення | 28.11.2024 |
Оприлюднено | 29.11.2024 |
Номер документу | 123353649 |
Судочинство | Адмінправопорушення |
Категорія | Адміністративні правопорушення на транспорті, в галузі шляхового господарства і зв’язку Порушення правил дорожнього руху, що спричинило пошкодження транспортних засобів, вантажу, автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів, дорожніх споруд чи іншого майна |
Адмінправопорушення
Козельщинський районний суд Полтавської області
Козир В. П.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні