Номер провадження 2/754/7460/24
Справа № 754/16579/24
У Х В А Л А
Іменем України
28 листопада 2024 року суддя Деснянського районного суду м. Києва, розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , третя особа: Деснянська районна в м. Києві державна адміністрація Служба у справах дітей та сім`ї про стягнення аліментів та позбавлення батьківських прав, -
В С Т А Н О В И В:
У провадження Деснянського районного суду надійшла справа за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , третя особа: Деснянська районна в м. Києві державна адміністрація Служба у справах дітей та сім`ї про стягнення аліментів та позбавлення батьківських прав та просить:
- стягнути з ОСОБА_2 на користь ОСОБА_1 аліменти на утримання сина ОСОБА_3 у розмірі 1/4 частини з усіх видів заробітку (доходу) але не менше 50% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, щомісячно, починаючи стягнення з дня звернення до суду і до повноліття дитини;
- позбавити ОСОБА_2 батьківських прав відносно неповнолітнього сина ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Відповідно до протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями зазначена позовна заява передана судді Панченко О.М.
Відповідно до ч. 1 ст. 4 ЦПК України, кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів.
За загальним правилом, встановленим ч. 1 ст. 27 ЦПК України, позови до фізичної особи пред`являються в суд за зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем її проживання або перебування, якщо інше не передбачено законом.
Відповідно до позовної заяви, місце проживання відповідача зареєстроване за адресою: АДРЕСА_1 .
Таким чином, місце проживання відповідача знаходиться на території, на яку не поширюється юрисдикція Деснянського районного суду м. Києва.
ч. 1 ст. 28 ЦПК України передбачено, що позови про стягнення аліментів, збільшення їх розміру, оплату додаткових витрат на дитину, стягнення неустойки (пені) за прострочення сплати аліментів, індексацію аліментів, зміну способу їх стягнення, про визнання батьківства відповідача, позови, що виникають з трудових правовідносин, можуть пред`являтися також за зареєстрованим місцем проживання чи перебування позивача.
Як вбачається з позовної заяви, позивач, керуючись ч. 1 ст. 28 ЦПК України, звернувся до суду за своїм зареєстрованим місцем проживання: АДРЕСА_2 , яке за адміністративно-територіальним поділом належить до Деснянського району м. Києва.
Отже, позивачем у даній справі заявлено дві позовні вимоги, для однієї з яких (стягнення аліментів) ст. 28 ЦПК України передбачена альтернативна підсудність за вибором позивача.
Зі змісту позовної заяви не вбачається обставин, що дозволяють позивачеві обрати альтернативну підсудність справи за місцем свого проживання (перебування) щодо вимоги про позбавлення батьківських прав, відтак підсудність справи щодо вимоги про позбавлення батьківських прав має визначатись за місцем проживання (перебування) відповідача.
Позовні вимоги про позбавлення батьківських прав Деснянському районному суду м. Києва не підсудні і за цими позовними вимогами позивач не має права вибору між кількома судами.
Згідно з ч. 1 ст. 188 ЦПК України в одній позовній заяві може бути об`єднано декілька вимог, пов`язаних між собою підставою виникнення або поданими доказами, основні та похідні позовні вимоги. Похідною позовною вимогою є вимога, задоволення якої залежить від задоволення іншої позовної вимоги (основної вимоги).
Позовні вимоги про позбавлення батьківських прав і позовні вимоги про стягнення аліментів не є основними та похідними одні до одних.
Будь-яких конкретних правових доказів, які б на стадії вирішення питання про відкриття провадження давали правові підстави для розгляду позовних вимог про позбавлення батьківських Деснянським районним судом м. Києва стороною позивача у позові не зазначено та відсутні такі докази і в додатках до позову.
Тобто вирішення питань про відкриття/відмову у відкритті провадження у справі щодо позовних вимог про позбавлення батьківських прав взагалі не належить до територіальної юрисдикції (підсудності) Деснянського районного суду м. Києва.
Зокрема суд звертає також увагу на наступне.
Згідно з п. 1 ч. 4. ст. 274 ЦПК України, в порядку спрощеного позовного провадження не можуть бути розглянуті справи у спорах, що виникають з сімейних відносин, крім спорів про стягнення аліментів, збільшення їх розміру, оплату додаткових витрат на дитину, стягнення неустойки (пені) за прострочення сплати аліментів, індексацію аліментів, зміну способу їх стягнення, розірвання шлюбу та поділ майна подружжя.
Спір про стягнення аліментів може бути розглянутий в порядку спрощеного позовного провадження, в той час, як, вирішення питання про позбавлення батьківських прав, як визначено ч. 4 ст. 274 ЦПК України слід проводити в загальному позовному провадженні.
З огляду на те, що вимоги про стягнення аліментів можуть бути розглянуті у спрощеному позовному провадженні, що буде сприяти виконанню завдання цивільного судочинства, - справедливого, неупередженого та своєчасного розгляду і вирішення цивільної справи, суд вважає за можливе роз"єднати в окремі провадження позовні вимоги про позбавлення батьківських прав та стягнення аліментів.
Суд за клопотанням учасника справи або з власної ініціативи вправі до початку розгляду справи по суті може роз`єднати позовні вимоги, виділивши одну або декілька об`єднаних вимог в самостійне провадження, якщо це сприятиме виконанню завдання цивільного судочинства, відповідно до ч. 6 ст. 188 ЦПК України.
Пунктом 15 Постанови Пленуму Верховного Суду України «Про застосування норм цивільного процесуального законодавства при розгляді справ у суді першої інстанції» від 12 червня 2009 року № 2 зазначається, що роз`єднання кількох поєднаних в одному провадженні вимог може мати місце лише за умови, що їх сумісний розгляд ускладнює вирішення справи. У разі роз`єднання позовів підставою для провадження щодо вимог, виділених у самостійне провадження, є ухвала суду про роз`єднання позовів і копія пред`явленого позову.
Суд приймає до уваги, що оскільки від належного вирішення питання про роз`єднання позовів залежить своєчасний і правильний розгляд заявлених вимог, то ці процесуальні дії необхідно провадити у точній відповідності з правилами, встановленими ст. 188 ЦПК України.
Відповідно до Положення про автоматизовану систему документообігу суду, затвердженого рішенням Ради суддів України від 26.11.2010 р. № 30 зі змінами від 03.03.2016 р., у разі роз`єднання (виділення) судових справ, виділена в окреме провадження судова справа не підлягає автоматичному розподілу, реєструється як така, що надійшла вперше та передається судді, яким ухвалено рішення про роз`єднання кількох поєднаних в одному провадженні вимог у самостійні провадження чи виділення в окреме провадження.
За змістом ч. 1 ст. 2 ЦПК України, завданням цивільного судочинства є справедливий, неупереджений та своєчасний розгляд і вирішення цивільних справ з метою ефективного захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб, інтересів держави.
Враховуючи вищенаведене, а також обставини справи, зміст позовних вимог, з метою ефективного виконання завдань цивільного судочинства, суд приходить до висновку про необхідність роз`єднання позовних вимог позбавлення батьківських прав та стягнення аліментів, виділивши вимоги про стягнення аліментів в самостійне провадження.
Відповідно до ч. 7 ст. 188 ЦПК України, про об`єднання справ в одне провадження, роз`єднання позовних вимог, про відмову в об`єднанні справ в одне провадження, роз`єднанні позовних вимог, суд постановляє ухвалу.
Враховуючи викладене, керуючись ст. ст. 188, 210, 260 ЦПК України, суд, -
П О С Т А Н О В И В :
Роз`єднати позовні вимоги ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , третя особа: Деснянська районна в м. Києві державна адміністрація Служба у справах дітей та сім`ї про стягнення аліментів та про позбавлення батьківських прав.
Виділити у самостійне провадження позовні вимоги ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , третя особа: Деснянська районна в м. Києві державна адміністрація Служба у справах дітей та сім`ї про стягнення аліментів та про позбавлення батьківських прав.
Передати роз`єднані матеріали цивільної справи за позовною заявою ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , третя особа: Деснянська районна в м. Києві державна адміністрація Служба у справах дітей та сім`ї про стягнення аліментів та про позбавлення батьківських прав, - для здійснення реєстрації в автоматизованій системі документообігу суду.
Ухвала остаточна та апеляційному оскарженню не підлягає.
Суддя Деснянського районного суду м. Києва О.М. Панченко
Суд | Деснянський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 28.11.2024 |
Оприлюднено | 29.11.2024 |
Номер документу | 123354606 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із сімейних відносин, з них |
Цивільне
Деснянський районний суд міста Києва
Панченко О. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні