Справа № 591/11942/24
Провадження № 2-н/591/5186/24
У Х В А Л А
про відмову у видачі судового наказу
27 листопада 2024 року Зарічний районний суд м. Суми в особі судді Ніколаєнко О.О., розглянувши заяву ОСОБА_1 про видачу судового наказу про стягнення з Публічного акціонерного товариства «СУМИХІМПРОМ» заборгованості по заробітній платі та суми середнього заробітку за час затримки розрахунку при звільненні,
ВСТАНОВИВ :
26 листопада 2024 року ОСОБА_1 звернулася до суду з заявою про видачу наказу, в якій просить видати судовий наказ про стягнення з ПУБЛІЧНОГО АКЦІОНЕРНОГО ТОВАРИСТВА «СУМИХІМПРОМ» на її користь нараховану, але не виплачену заробітну плату при звільненні у розмірі 110552,79 грн., а також середній заробіток за час затримки розрахунку при звільненні з 11.11.2024 року по 26.11.2024 року у розмірі 13249,35 грн.
Відповідно до вимог п. 1 ч. 1 ст. 161 ЦПК України судовий наказ може бути видано, якщо заявлено вимогу про стягнення нарахованої, але не виплаченої працівникові суми заробітної плати та середнього заробітку за час затримки розрахунку.
Відповідно до п. 1 ч. 3 ст. 163 ЦПК України до заяви про видачу судового наказу додаються документ, що підтверджує сплату судового збору.
Згідноп. 1 ч.1ст. 5 Закону України «Про судовий збір»від сплати судового збору під час розгляду справи в усіх судових інстанціях звільняються позивачі - у справах про стягнення заробітної плати та поновлення на роботі.
Відповідно до правової позиції, викладеної в Постанові Великої Палати Верховного Суду від 30 січня 2019 року у справі № 910/4518/16 за змістом приписів статей94,116,117 Кодексу законів про працю Українита статей1,2 Закону України від 24 березня 1995 року № 108/95-ВР «Про оплату праці»середній заробіток за час затримки розрахунку при звільненні за своєю правовою природою є спеціальним видом відповідальності роботодавця, спрямованим на захист прав звільнених працівників щодо отримання ними в передбачений законом строк винагороди за виконану роботу (усіх виплат, на отримання яких працівники мають право згідно з умовами трудового договору і відповідно до державних гарантій), який нараховується у розмірі середнього заробітку та не входить до структури заробітної плати.
Пільга щодо сплати судового збору, передбачена пунктом 1 частини першоїстатті 5 Закону України «Про судовий збір», згідно з якою від сплати судового збору під час розгляду справи в усіх судових інстанціях звільняються позивачі - у справах про стягнення заробітної плати та поновлення на роботі, не поширюється на вимоги про стягнення середнього заробітку за час затримки розрахунку при звільненні під час розгляду таких справ в усіх судових інстанціях.
Згідно ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» ставки судового збору встановлюються у таких розмірах: за подання заяви про видачу судового наказу, яка подана фізичною особою або особою підприємцем, - 0,1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб (тобто 302,80 грн.).
Як вбачається зі змісту вимог, викладених у заяві про видачу судового наказу, заявник звернувся до суду з вимогою стягнення заборгованості по заробітній платі, від сплати судового забору за якими він звільнений, а також вимогою про стягнення середнього заробітку за час затримки розрахунку при звільненні.
Таким чином при зверненні до суду з вказаною заявою підлягає сплаті судовий збір за вимогу про стягнення середнього заробітку за затримку розрахунку при звільненні, тобто 302 грн. 80 коп.
Відомостей про сплату судового збору на рахунок Зарічного районного суду м. Суми до заяви не надано, а тому вказана заява про видачу судового наказу не відповідає вимогам п. 1 ч. 3 ст. 163 ЦПК України.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 165 ЦПК України суддя відмовляє у видачі судового наказу, якщо заява подана з порушенням вимог статті 163 ЦПК України.
З огляду на вказане, у видачі судового наказу необхідно відмовити, роз`яснивши заявнику можливість повторного звернення з такою самою заявою після усунення її недоліків.
Керуючись ст.ст. 163, 165 ЦПК України,
У Х В А Л И В :
Відмовити у видачі судового наказу за заявою ОСОБА_1 про видачу судового наказу про стягнення з Публічного акціонерного товариства «СУМИХІМПРОМ» заборгованості по заробітній платі та суми середнього заробітку за час затримки розрахунку при звільненні.
Відмова у видачі судового наказу не є перешкодою для повторного звернення з такою самою заявою в порядку наказного провадження, після усунення її недоліків.
Ухвала суду набирає законної сили з моменту її підписання суддею та може бути оскаржена безпосередньо до Сумського апеляційного суду шляхом подачі протягом п`ятнадцяти днів з моменту її складання апеляційної скарги.
Суддя О.О. Ніколаєнко
Суд | Зарічний районний суд м.Сум |
Дата ухвалення рішення | 27.11.2024 |
Оприлюднено | 29.11.2024 |
Номер документу | 123355585 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи наказного провадження Справи щодо стягнення нарахованої, але не виплаченої працівникові суми заробітної плати |
Цивільне
Зарічний районний суд м.Сум
Ніколаєнко О. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні