Справа № 740/6925/24
Провадження № 2-н/740/1147/24
У Х В А Л А
Іменем України
28 листопада 2024 року м. Ніжин
Суддя Ніжинського міськрайонногосуду Чернігівськоїобласті Карпусь І.М., розглянувши матеріали заяви Чернігівської філії товариства з обмеженою відповідальністю «Газорозподільні системи України» про видачу судового наказу про стягнення з ОСОБА_1 заборгованості за послугу з розподілу природного газу,
встановив:
Заявник звернувсядо судуіз заявоюпро видачусудового наказупро стягненняз ОСОБА_1 заборгованості за послугу з розподілу природного газу за період з 01.04.2024 по 31.10.2024 в сумі 407 грн. 90 коп. та 302 грн. 80 коп. понесених судових витрат по оплаті судового збору.
Перевіривши заяву та додані до неї матеріали, суддя дійшов наступного висновку.
Наказне провадження - це особливий вид цивільного процесу, спрямований на вирішення безспірних прав осіб шляхом видачі судового наказу.
Згідно із ч. 3 ст.19ЦПК України наказне провадження призначене для розгляду справ за заявами про стягнення грошових сум незначного розміру, щодо яких відсутній спір або про його наявність заявнику невідомо.
Статтею 160 ЦПК Українипередбачено, що судовий наказ є особливою формою судового рішення, що видається судом за результатами розгляду вимог, передбаченихстаттею 161 цього Кодексу. Із заявою про видачу судового наказу може звернутися особа, якій належить право вимоги, а також органи та особи, яким законом надано право звертатися до суду в інтересах інших осіб.
Згідно з правовим висновком Великої Палати Верховного Суду, викладеним у постанові від 07.07.2020 (провадження № 14-448цс19), наказне провадження як особливий спрощений вид провадження у цивільному судочинстві спрямоване на швидкий та ефективний захист безспірних прав особи шляхом видачі судового наказу, що одночасно є і судовим рішенням, і виконавчим документом, без судового засідання та без виклику заявника (стягувача) і боржника. Процес доказування для першого починається з моменту подання заяви про видачу судового наказу та закінчується прийняттям цієї заяви судом, тоді як для боржника цей процес розпочнеться, якщо він вирішить подати заяву про скасування судового наказу після отримання копії останнього. Звернення до суду із заявою про видачу судового наказу є правом, а не обов`язком особи, якій належить право вимоги, а також органів і осіб, яким законом надано право звертатися до суду в інтересах інших осіб.
Відповідно до п. 4, 5 ч. 2, ст.163 ЦПК Україниу заяві повинно бути зазначено: вимоги заявника і обставини, на яких вони ґрунтуються; перелік доказів, якими обґрунтовує обставини, на яких ґрунтуються його вимоги.
За змістом п. 3, 4 ч. 3 ст.163 ЦПК Українидо заяви про видачу судового наказу додаються: копія договору, укладеного в письмовій (в тому числі електронній) формі, за яким пред`явлено вимоги про стягнення грошової заборгованості; інші документи або їх копії, що підтверджують обставини, якими заявник обґрунтовує свої вимоги.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст.165 ЦПК Українисуддя відмовляє у видачі судового наказу, якщо заява подана з порушеннями вимогст. 163 цього Кодексу.
Разом з цим згідно з п. 8 ч. 1ст. 165 ЦПК Українисуддя відмовляє у видачі судового наказу, якщо із поданої заяви не вбачається виникнення або порушення права грошової вимоги, за якою заявником подано заяву про видачу судового наказу.
Про відмову у видачі судового наказу суддя постановляє ухвалу не пізніше десяти днів з дня надходження до суду заяви про видачу судового наказу (ч. 2 ст. 165 ЦПК України).
У заяві про видачу судового наказу заявник зазначив, що станом на 31.10.2024 ним було надано послугу на загальну суму 407.90 грн. за адресою: АДРЕСА_1 , вартість якої боржником ОСОБА_1 не сплачена.
До заяви не додано копії договору, укладеного в письмовій (в тому числі електронній) формі, підписаного боржником, заяви про приєднання до договору, за яким пред`явлено вимогу про стягнення грошової заборгованості.
Документальне підтвердження споживання послуги з розподілу природного газу за адресою: АДРЕСА_1 не може слугувати доказом укладення боржником договору розподілу природного газу, оскільки підписаного боржником такого договору чи заяви-приєднання до його умов до заяви про видачу судового наказу не додано, тоді як за даними з Єдиного державного демографічного реєстру місце проживання ОСОБА_1 зареєстроване за адресою: АДРЕСА_2 .
Таким чином, із поданої заяви не вбачається виникнення або порушення права грошової вимоги, за якою заявником подано заяву про видачу судового наказу.
З огляду на вказане у видачі судового наказу слід відмовити.
Заявник може захистити свої права шляхом подання позову в порядку позовного провадження.
Керуючись ст.165,166 ЦПК України, суддя
постановив:
Відмовити Чернігівській філії товариства з обмеженою відповідальністю «Газорозподільні системи України» у видачі судового наказу про стягнення з ОСОБА_1 заборгованості за послугу з розподілу природного газу.
Ухвала суду першої інстанції щодо відмови у видачі судового наказу може бути оскаржена до Чернігівського апеляційного суду. Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення.
Суддя І.М. Карпусь
Суд | Ніжинський міськрайонний суд Чернігівської області |
Дата ухвалення рішення | 28.11.2024 |
Оприлюднено | 29.11.2024 |
Номер документу | 123356138 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи наказного провадження Справи щодо стягнення заборгованості за оплату житлово-комунальних послуг, телекомунікаційних послуг, послуг телебачення та радіомовлення з урахуванням індексу інфляції та трьох відсотків річних, нарахованих заявником на суму заборгованості |
Цивільне
Ніжинський міськрайонний суд Чернігівської області
Карпусь І. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні