Рішення
від 28.11.2024 по справі 176/2838/24
ЖОВТОВОДСЬКИЙ МІСЬКИЙ СУД ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

справа №176/2838/24

провадження №2-о/176/125/24

РІШЕННЯ

Іменем України

28 листопада 2024 р. Жовтоводський міський суд Дніпропетровської області у складі :

головуючого судді Гусейнова К.А.,

з участю секретаря судових засідань Петренко Н.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду у м.Жовті Води цивільну справу за заявою ОСОБА_1 , з участю заінтересованої особи: Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області, про встановлення факту належності правовстановлюючого документу, -

В С Т А Н О В И В:

В жовтні 2024 року на адресу Жовтоводського міського суду Дніпропетровської області надійшла заява ОСОБА_1 , в якій вона просить встановити факт належності їй правовстановлюючого документу Трудової книжки серія НОМЕР_1 , заповненої 26 червня 1990 року російською мовою на ім`я « ОСОБА_1 ».

Заява обґрунтована тим, що ОСОБА_1 у вересні 2024 року звернулась до територіального органу Пенсійного фонду України за місцем проживання - Відділу обслуговування громадян № 11 (сервісний центр) Управління обслуговування громадян Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області м.Жовті Води з питання підготовки документів для подальшого звернення із відповідною заявою про призначення пенсії. При перевірці документів, спеціалістом відділу була виявлена помилка, допущена при заповненні титульної сторінки трудової книжки № НОМЕР_1 , а саме: ім`я заявниці було записано російською мовою « ОСОБА_2 », в той час, як в свідоцтві про народження ім`я російською мовою записане « ОСОБА_2 ». Таким чином, у трудовій книжці заявниці, заповненій першим роботодавцем була допущена помилка у написанні її імені російською мовою.

Вказаним спеціалістом було рекомендовано звернутися до суду для встановлення факту належності правовстановлюючого документу, оскільки в подальшому заявниця не зможе реалізувати своє право на пенсійне забезпечення.

Згідно п.2.10. Інструкції про порядок ведення трудових книжок на підприємствах, в установах і організаціях, затвердженої Постановою Держкомпраці від 20.06.1974 №162, діючої на час прийняття заявниці на роботу, відомості про працівника записуються на першій сторінці (титульному аркуші) трудової книжки. Прізвище, ім`я та по батькові (повністю, без скорочення або заміни імені та по батькові ініціалами) і дата народження вказуються на підставі паспорта або свідоцтва про народження.

Так, 20.06.1990 року заявниця була прийнята на роботу до Дніпропетровського виробничого об`єднання «Дніпрошина» (яке в подальшому було акціоновано і перейменовано на ВАТ «Дніпрошина»), де 26.06.1990 року Відділом кадрів заявниці було вперше оформлено Трудову книжку серії НОМЕР_1 , в якій її ім`я на російській мові зазначено « ОСОБА_2 ».

Таким чином, у трудовій книжці ОСОБА_1 , заповненій першим роботодавцем, було допущено помилку у написанні імені на російській мові.

Оскільки діяльність роботодавця припинена (на підставі рішення Господарського суду Дніпропетровської області про припинення юридичної особи у зв`язку з визнанням банкрутом), заявниця не має можливості звернутися до нього з вимогою про внесення змін до трудової книжки у встановленому порядку та отримати документ із вірним записом свого імені.

Внаслідок помилкового написання імені заявниці виникла певна невідповідність між відомостями, зазначеними в трудовій книжці, та іншими документами, у зв`язку з чим заявниця позбавлена можливості реалізувати своє право на пенсійне забезпечення шляхом підтвердження трудового стажу, оскільки трудова книжка є основним документом, що підтверджує період трудового стажу.

За таких умов, заявниця змушена звернутися до суду і просити суд встановити факт належності їй правовстановлюючого документу Трудової книжки серія НОМЕР_1 , заповненої 26 червня 1990 року російською мовою на ім`я « ОСОБА_1 ».

Встановлення факту належності Трудової книжки серія НОМЕР_1 , заповненої 26 червня 1990 року російською мовою на ім`я « ОСОБА_1 », необхідне заявниці для підтвердження її трудового стажу та подальшого оформлення пенсії. Такий факт породжує юридичні наслідки. Чинним законодавством не передбачено іншого порядку встановлення факту належності правовстановлюючого документу.

У в`язку з вищевикладеним заявниця просить встановити факт належності їй правовстановлюючого документу Трудової книжки серія НОМЕР_1 , заповненої 26 червня 1990 року російською мовою на ім`я « ОСОБА_1 ».

Ухвалою Жовтоводського міського суду Дніпропетровської області від 16 жовтня 2024 року по справі було відкрито провадження та призначено справу до розгляду в порядку окремого провадження.

Заявниця ОСОБА_1 в судове засідання не з`явилась, про день, час і місце розгляду заяви повідомлена у встановленому законом порядку. В матеріалах справи міститься заява ОСОБА_1 , в якій вона підтримує свої вимоги щодо встановлення зазначеного факту, просить суд їх задовольнити та провести судове засідання без її участі.

Заінтересована особа Головне управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області, належним чином повідомлені про день, час та місце розгляду заяви, в судове засідання свого представника не направили. На адресу суду надійшла заява від Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області про розгляд справи без участі їхнього представника за наявними доказами у справі.

Суд вважає за можливе проводити судовий розгляд справи за відсутності заявника ОСОБА_1 та заінтересованої особи, які належним чином повідомлені про день, час та місце розгляду справи.

Відповідно до ч. 2ст. 247 ЦПК Україниу разі неявки в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, чи в разі якщо відповідно до положень цьогокодексурозгляд справи здійснюється судом за відсутності осіб, які беруть участь у справі, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

Враховуючи, що у судове засідання не з`явилися всі учасники справи, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалося.

Суд повно, всебічно та об`єктивно дослідивши матеріали справи, оцінивши зібрані по справі докази у їх сукупності, вважає що заява підлягає задоволенню з таких підстав.

Судом встановлено, що ОСОБА_1 народилась ІНФОРМАЦІЯ_1 в с.Ганнівка Петрівського району Кіровоградської області, що підтверджується паспортом громадянина України серії НОМЕР_2 , виданим 01 квітня 1996 року Жовтоводським МВ УМВС України в Дніпропетровській області. Російською мовою ім`я заявниці зазначено « ОСОБА_2 » (а.с.6-7).

Відповідно до свідоцтва про народження серії НОМЕР_3 від 01.07.1970 року, ОСОБА_1 народилась ІНФОРМАЦІЯ_1 (а.с.8).

В належному заявниці Атестаті про середню освіту, виданому 25.06.1987 року загальноосвітньою школою № 10 міста Жовті Води Дніпропетровської області, заявниця вказана як « ОСОБА_1 » (російською мовою) (а.с.9).

В Дипломі НТ № 929105 державною мовою значиться: «Цей диплом видано ОСОБА_1 в тому, що вона в 1987 році вступила до Дніпропетровського хіміко-механічного технікуму і в 1990 році закінчила повний курс Дніпропетровського хіміко-механічного технікуму по спеціальності «Технологія гуми» (а.с.10).

В цьому ж Дипломі НТ № 929105 російською мовою значиться: «Настоящий диплом выдан ОСОБА_1 » (а.с.10).

Трудова книжка заявниці, заповнена відділом кадрів Дніпровського виробничого об`єднання «Дніпрошина» російською мовою 26.06.1990 року на ім`я « ОСОБА_1 », ІНФОРМАЦІЯ_2 (а.с.11).

Діяльність ВАТ «Дніпрошина» була припинена на підставі рішення Господарського суду Дніпропетровської області від 06.07.2015 року у зв`язку з визнанням юридичної особи банкрутом (а.с.12-13).

Таким чином, заявниця не має можливості звернутися до колишнього роботодавця ВАТ «Дніпрошина» з вимогою про внесення змін до трудової книжки у встановленому порядку та отримати документ із вірним записом свого імені.

Тому ОСОБА_1 звернулась до суду та просить встановити факт належності їй Трудової книжки серія НОМЕР_1 , заповненої 26 червня 1990 року російською мовою на ім`я « ОСОБА_1 ».

Відповідно до п.5 ч.2ст.293 ЦПК Українисуд розглядає в порядку окремого провадження справи про встановлення фактів, що мають юридичне значення.

Відповідно до п. 6 ч. 1ст. 315 ЦПК Українисуд розглядає справи про встановлення факту належності правовстановлюючих документів особі, прізвище, ім`я, по батькові, місце і час народження якої, що зазначені в документі, не збігаються з прізвищем, ім`ям, по батькові, місцем і часом народження цієї особи, зазначеним у свідоцтві про народження або в паспорті.

Пунктом 1Постанови Пленуму Верховного Суду України «Про судову практику в справах про встановлення фактів, що мають юридичне значення» № 5 від 31.03.1995 р. передбачено, що в порядку окремого провадження розглядаються справи про встановлення фактів, якщо: згідно з законом такі факти породжують юридичні наслідки, тобто від них залежить виникнення, зміна або припинення особистих чи майнових прав громадян; чинним законодавством не передбачено іншого порядку їх встановлення; заявник не має іншої можливості одержати або відновити загублений чи знищений документ, який посвідчує факт, що має юридичне значення; встановлення факту не пов`язується з наступним вирішенням спору про право.

Як роз`яснено в п.12постанови Пленуму Верховного суду України № 5 від 31.03.1995 р. «Про судову практику в справах про встановлення фактів, що мають юридичне значення», при розгляді справи про встановлення факту належності правовстановлюючих документів особі, прізвище, ім`я, по батькові, місце і час народження якої, зазначені в документі, не збігаються з ім`ям, по батькові, прізвищем, місцем і часом народження цієї особи, вказаними у свідоцтві про народження або в паспорті, у тому числі, факту належності правовстановлюючого документа, в якому допущені помилки у прізвищі, імені, по батькові або замість імені чи по батькові зазначені ініціали суд повинен запропонувати заявникові подати докази про те, що правовстановлюючий документ належить йому і що організація, яка видала документ, не має можливості внести до нього відповідні виправлення. Разом з тим, цей порядок не застосовується, якщо виправлення в таких документах належним чином не застережені або ж їх реквізити нечітко виражені внаслідок тривалого використання, неналежного зберігання, тощо. Це є підставою для вирішення питання про встановлення факту, про який йдеться в документі, відповідно до чинного законодавства.

Факт, про встановлення якого просить заявниця, має для неї юридичне значення, оскільки забезпечує реалізацію її пенсійних прав.

Враховуючи вищевикладене,а також,що встановленняфакту належностізаявниці правовстановлюючихдокументів непов`язане знаступним вирішеннямспору проправо,чинним законодавствомне передбаченоіншого порядкуйого встановлення, суд вважає за необхідне дану заяву задовольнити, встановивши факт належності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , правовстановлюючого документу Трудової книжки серія НОМЕР_1 , заповненої 26 червня 1990 року російською мовою на ім`я « ОСОБА_1 ».

Відповідно до ч.7 ст.294 ЦПК України при ухваленні судом рішення судові витрати не відшкодовуються.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст.10,11,13,259,264,265,293,294,315,319,354 ЦПК України, суд,-

В И Р І Ш И В:

Заяву ОСОБА_1 , з участю заінтересованої особи: Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області, про встановлення факту належності правовстановлюючого документу - задовольнити.

Встановити факт належності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , РНОКПП НОМЕР_4 , правовстановлюючого документу Трудової книжки серія НОМЕР_1 , заповненої 26 червня 1990 року російською мовою на ім`я « ОСОБА_1 ».

Судові витрати віднести за рахунок заявника.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

На рішення суду може бути подана апеляційна скарга протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручене у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження на рішення суду якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.

Строк на апеляційне оскарження може бути також поновлений в разі пропуску з інших поважних причин, крім випадків, зазначених у частині другійстатті 358 ЦПК України.

Апеляційна скарга на рішення суду подається безпосередньо до Дніпровського апеляційного суду.

Суддя Жовтоводського міського суду

Дніпропетровської області Кімал ГУСЕЙНОВ

СудЖовтоводський міський суд Дніпропетровської області
Дата ухвалення рішення28.11.2024
Оприлюднено29.11.2024
Номер документу123357430
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи окремого провадження Справи про встановлення фактів, що мають юридичне значення, з них:

Судовий реєстр по справі —176/2838/24

Рішення від 28.11.2024

Цивільне

Жовтоводський міський суд Дніпропетровської області

Гусейнов К. А.

Ухвала від 16.10.2024

Цивільне

Жовтоводський міський суд Дніпропетровської області

Гусейнов К. А.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні