Справа № 755/11680/24
6/215/280/24
У Х В А Л А
Іменем України
28 листопада 2024 року Тернівський районний суд міста Кривого Рогу Дніпропетровської області
у складі: головуючого, судді Коноваленка М.І.
секретар судового засідання Коломійчук К.Ю.
розглянувши в судовому засідання, в порядку ч.2 ст. 247 ЦПК України, без фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу заяву Товариства з обмеженою відповідальністю «Кредити Готівкою» про заміну сторони виконавчого провадження №64133711, відкритому на підставі виконавчого напису приватного нотаріуса,-
ВСТАНОВИВ:
Представник заявника звернувся в суд із заявою, якою просить замінити сторону вибулого стягувача Товариства з обмеженою відповідальністю «Фінансова компанія Горизонт» на правонаступника ТОВ «Кредити Готівкою» у виконавчому провадженні №64133711 щодо стягнення кредитної заборгованості з ОСОБА_1 , відкритого на підставі виконавчого напису нотаріуса № 78975 від 23.10.2020.
В обґрунтування заяви зазначили, що відповідно до виконавчого напису №78975 виданого 23.10.2020 приватним нотаріусом Житомирського міського нотаріального округу Горай Олегом Станіславовичем, здійснюється стягнення заборгованості за договором надання позики з ОСОБА_1 на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «Фінансова компанія Горизонт».
Стягнення заборгованості відбувається приватним виконавцем виконавчого округу міста Києва Клименко Р.В. в межах виконавчого провадження №64133711.
Зазначає, що правонаступником Товариства з обмеженою відповідальністю «Фінансова компанія Горизонт» є Товариство з обмеженою відповідальністю «Кредити готівкою», яке на підставі Договору про відступлення права вимоги №26-02/24 від 26 лютого 2024 року укладеного з Товариством з обмеженою відповідальністю «Фінансова компанія «Еліт Фінанс Груп», набуло права вимоги до ОСОБА_2 за договором позики. Право вимоги Товариство з обмеженою відповідальністю «Фінансова компанія «Еліт Фінанс Груп» набуло в свою чергу на підставі Договору про відступлення права вимоги №31/03-23-3 від 31 березня 2023 року укладеного з Товариством з обмеженою відповідальністю «Фінансова компанія Горизонт», що є Стягувачем за вказаним виконавчим провадженням в зв`язку з чим, заявник просить суд замінити сторону стягувача - Товариство з обмеженою відповідальністю «Фінансова компанія Горизонт», яке відступило права вимоги за договором позики на Товариство з обмеженою відповідальністю «Кредити готівкою» у виконавчому провадженні ВП № 64133711 про стягнення заборгованості.
В судове засідання представник заявника ТОВ «Кредити готівкою» не з`явився. Будь-яких заяв, клопотань станом на час розгляду справи суду не надано.
Інші учасники процесу в судове засідання не з`явились, про дату, час і місце судового розгляду були повідомлені у встановленому законом порядку.
Відповідно до абз. 2 ч. 3 ст. 442 ЦПК України неявка учасників справи та інших осіб не є перешкодою для вирішення питання про заміну сторони виконавчого провадження.
Згідно ч. 2 ст. 247 ЦПК України у разі неявки в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, чи в разі якщо відповідно до положень ЦПК України розгляд справи здійснюється судом за відсутності осіб, які беруть участь у справі, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Суд, дослідивши матеріали заяви та додані до неї документи, прийшов до наступних висновків.
Постановою приватного виконавця виконавчого округу м. Києва Клименко Р.В. 14.01.2021 р. відкрито виконавче провадження №64133711 щодо примусового виконання виконавчого напису №78975, виданого 23.10.2020 р. приватним нотаріусом Житомирського міського нотаріального округу Горай О.С. про стягнення боргу з боржника ОСОБА_1 на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «Фінансова компанія Горизонт» в розмірі 6798,75 гривень (електронна справа).
Згідно договору про відступлення права вимоги №31/03-23-3 від 31.03.2023 року, укладеного між Товариством з обмеженою відповідальністю «Фінансова компанія Горизонт» та Товариством з обмеженою відповідальністю «Фінасова компанія «Еліт фінанс груп», до останнього перейшло право вимоги заборгованості за договорами кредиту (електронна справа).
Відповідно до п.2.1 Договору, передбачено, що права вимоги Первісного кредитора вважаються відступленими (переданими) новому кредитору з моменту укладання цього договору.
Згідно п. 2.4. Договору встановлено, що передача, зазначених у п. 2.3 цього Договору документів здійснюється за Актом приймання-передачі документів, що є невід`ємною частиною цього Договору.
Акт приймання-передачі документів підписується повноважними представниками Сторін та скріплюється печатками Сторін, у двох примірниках, по одному для кожної із Сторін.
26.02.2024 р. між Товариством з обмеженою відповідальністю «Фінасова компанія «Еліт Фінанс Груп» та Товариством з обмеженою відповідальністю «Кредити готівкою» укладено договір відступлення права вимоги №26-02/24, згідно якого до останнього перейшло право вимоги заборгованості за договорами кредиту.(електронна справа).
Згідно умов зазначеного договору, права вимоги первісного кредитора вважаються відступленими (переданими) новому кредитору з моменту укладання цього договору, а датою набуття новим кредитором права вимоги є дата (день) підписання сторонами реєстру прав вимоги за договором про надання послуг.
Передача, зазначених у п. 2.3 цього Договору документів здійснюється за Актом приймання-передачі документів, що є невід`ємною частиною цього Договору та підписується повноважними представниками Сторін та скріплюється печатками Сторін, у двох примірниках, по одному для кожної із Сторін.
З дати набуття Новим кредитором Права вимоги, останній на підставі цього Договору отримує Права вимоги Первісного кредитора до Боржника в обсязі, встановленому п. 1.3 цього Договору.
Згідно п. 2.7. договору, з дати набуття Новим кредитором Права вимоги, останній на підставі цього Договору стає виконавцем за Договором про надання послуг та одержує право (замість Первісного кредитора) вимагати від Боржника належного виконання зобов`язань за ним, в обсязі отриманих Прав вимоги.
Пунктом 3.1. договору визначено, що за відступлення Права вимоги, в обсязі встановленому п. 1.3 цього Договору, Новий кредитор сплачує Первісному кредитору у строк до 31 березня 2024 року на рахунок, вказаний в п.7 цього Договору, вартість Права вимоги за домовленістю Сторін у загальному розмірі 762 696,83 гривень (сімсот шістдесят дві тисячі шістсот дев`яносто шість гривень 83 копійки), без ПДВ.
Відповідно до статті 442 ЦПК України у разі вибуття однієї із сторін виконавчого провадження суд замінює таку сторону її правонаступником. Заяву про заміну сторони її правонаступником може подати сторона (заінтересована особа), державний або приватний виконавець.
Згідно з частиною 5 статті 15 Закону України «Про виконавче провадження» у разі вибуття однієї із сторін виконавець за заявою сторони, а також заінтересована особа мають право звернутися до суду із заявою про заміну сторони її правонаступником. Для правонаступника усі дії, вчинені до його вступу у виконавче провадження, є обов`язковими тією мірою, якою вони були б обов`язковими для сторони, яку правонаступник замінив.
Підставою для заміни сторони виконавчого провадження, тобто процесуального правонаступництва, є наступництво у матеріальних правовідносинах, унаслідок якого відбувається вибуття сторони зі спірних або встановлених судом правовідносин і переходу до іншої особи прав і обов`язків вибулої сторони в цих правовідносинах.
Виконавчий напис нотаріуса є різновидом виконавчого документа в розумінні статті 3 Закону України «Про виконавче провадження», який є відмінним від виконавчого листа за формою, змістом, а також суб`єктом та процедурою видання, отже, положення частини п`ятої статті 442 ЦПК України не можуть бути застосовані за аналогією у випадку заміни сторони у виконавчому написі нотаріуса, виконавче провадження за яким ще не відкрито.
Як вбачається з матеріалів заяви, постановою приватного виконавця Клименко Р.В. від 14.01.2021 р. відкрито виконавче провадження №64133711 щодо примусового виконання виконавчого напису №78975, виданого 23.10.2020 р. приватним нотаріусом Житомирського міського нотаріального округу Горай О.С. про стягнення боргу з боржника ОСОБА_2 на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «Фінансова компанія Горизонт» в розмірі 6798,75 гривень.
Однак, матеріали справи не містять докази вчинення виконавчого напису №78975 від 23.10.2020 р., на виконання якого було відкрито виконавчого провадження №64133711 та у якому заявник просить замінити сторону стягувача.
Відповідно до частини 1 статті 512 ЦК України кредитор у зобов`язанні (крім випадків, передбачених статтею 515 ЦК України) може бути замінений іншою особою внаслідок, зокрема, передання ним своїх прав іншій особі за правочином (відступлення права вимоги), а згідно зі статтею 514 цього Кодексу до нового кредитора переходять права первісного кредитора у зобов`язанні в обсязі і на умовах, що існували на момент переходу цих прав, якщо інше не встановлено договором або законом.
Тлумачення частини 1 статті 512 ЦК України дає підстави для висновку, що відступлення права вимоги є одним із випадків заміни кредитора в зобов`язанні, яке відбувається на підставі правочину.
При цьому, у статті 517 Цивільного кодексу України не визначений виключний перелік документів, які засвідчують права, що передаються, а тому залежно від особливостей конкретних правовідносин таким документом може бути і сам договір, який підтверджує факт виникнення та існування зобов`язальних відносин.
Згідно з правовою позицією, висловленою Верховним Судом України в постанові від 20.11.2013 (справа № 6-122 цс 13), виходячи зі змісту статей 512, 514 ЦК України, статті 378 ЦПК України, статті 8 Закону України «Про виконавче провадження» заміна кредитора у зобов`язанні можлива з підстав відступлення вимоги (цесія), правонаступництва (смерть фізичної особи, припинення юридичної особи) тощо й до нового кредитора переходять права первісного кредитора у зобов`язанні в обсязі і на умовах, що існували на момент переходу цих прав, у тому числі бути стороною виконавчого провадження шляхом подання ним та розгляду судом заяви про заміну стягувача.
Відповідно до частин 1, 2 ст. 442 ЦПК України у разі вибуття однієї із сторін виконавчого провадження суд замінює таку сторону її правонаступником. Заяву про заміну сторони її правонаступником може подати сторона (заінтересована особа), державний або приватний виконавець.
Заявником на підтвердження набуття заявником внаслідок відступлення права вимоги за зобов`язаннями ОСОБА_1 за кредитним договором, долучено лише копію договору про відступлення права вимоги №31/03-23-3 від 31.03.2023 року, договір відступлення права вимоги №26-02/24 від 26.02.2024 року та Виписку з додатку до договору відступлення прав вимоги №26-02/24 від 26 лютого 2024 року інших жодних доказів, а саме: реєстру б оржників, акту приймання-передачі документів, сплати вартості Прав вимоги за договором про відступлення права вимоги №31/03-23-3 від 31 березня 2023 року та договором відступлення права вимоги №26-02/24 від 26 лютого 2024 року матеріали справи не містять.
Відповідно до ч. 1 ст. 81 ЦПК України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Зважаючи на зазначене, суд приходить до висновку, що заявником до матеріалів справи не долучено виконавчого напису, на підставі якого було відкрито виконавче провадження, доказів підписання сторонами акту приймання-передачі документів, реєстру боржників, який би підтвердив виникнення права вимоги до боржника ОСОБА_1 , а також доказів сплати вартості Прав вимоги за договорами про відступлення прав вимоги.
Таким чином, вимоги Товариства з обмеженою відповідальністю «Кредити готівкою» про заміну сторони виконавчого провадження не підлягають задоволенню, оскільки не знайшли свого підтвердження в матеріалах справи.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 512, 514 ЦК України, ст. ст. ст. 260, 354, 442 ЦПК України, ст. 15 Закону України «Про виконавче провадження», суд, -
ПОСТАНОВИВ:
У задоволенні заяви Товариства з обмеженою відповідальністю «Кредити готівкою» про заміну сторони у виконавчому провадженні, - відмовити.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається безпосередньо до Дніпровського апеляційного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня її складення.
Учасник справ, якому ухвала суду не була вручена у день її складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Ухвала суду складена та підписана без проголошення 28.11.2024 року.
СУДДЯ:
Суд | Тернівський районний суд м.Кривого Рогу |
Дата ухвалення рішення | 28.11.2024 |
Оприлюднено | 29.11.2024 |
Номер документу | 123358067 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Заява про заміну сторони виконавчого провадження |
Цивільне
Тернівський районний суд м.Кривого Рогу
Коноваленко М. І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні